[TOP 9][TOT: 952,892,000 ] andreony [SECT] vs. bluefox [NoSkiLL] (A: 541.711.000, D: 411.181.000)+ NINJA

  • Si cum am promis, si cireasa de pe tort.

    Este si o mica poveste , aseara am dat cateva spy uri pe andreony si mai multe pe un coleg de al lui de alianta care se pare ca l au suparat sau instigat pe andreony la actiune.

    Astazi ce sa vad atacuri cu ipm uri pe planeta , a ras toata apararea si hopa a lansat 2 MD- uri la 30 de secunde unul dupa altul pe luna de la planeta cu pricina.

    Fiind de o compozitie ciudata am crezut ca a facut vreo greseala ceva si amandoua aveau zboruri de mai mult de 2 ore. Nu mai zic ca aveam activitate.

    Timpul a trecut si am vazut ca nu retrage dupa care la cateva zeci de minute de atac baga si flota. Simulez ieseam pe - asa ca am bagat 1700 de bs uri rapid poc teleportat poc spart.

    In adrenalina momentului nu am trimis recurile ca sa le salvez dar e bine si asa.

    R.U. Atacator pentru ca ai fost fair play si sper sa nu te mai plictisesti asa.


    PS: Reciclat integral.



    La 20-02-2020 --:--:--, urmatoarele flote se intalnesc in lupta:



    Atacator andreony [SECT]

    ________________________________________________


    Vanator usor 10.345

    Vanator greu 9.993

    Crucisator 4.038

    Nava de razboi 2.077

    Interceptor 2.004

    Reaper 983

    Pathfinder 3.329

    Transportor mic 102

    Proba de spionaj 29.447

    _________________________________________


    Aparator bluefox [NoSkiLL]

    ________________________________________________


    Transportor mic 10.933

    Transportor mare 2.371

    Vanator usor 23.580

    Vanator greu 3.116

    Crucisator 4.659

    Nava de razboi 4.448

    Nava de Colonizare 3

    Reciclator 5.877

    Proba de spionaj 15.773

    Bombardier 279

    Distrugator 60

    RIP 1

    Interceptor 1.446

    Reaper 228

    Pathfinder 1.279

    _________________________________________



    Dupa lupta ...


    Atacator andreony [SECT]

    ________________________________________________


    Vanator usor 10 ( -10.335 )

    Vanator greu 55 ( -9.938 )

    Crucisator 189 ( -3.849 )

    Nava de razboi 683 ( -1.394 )

    Interceptor 1.171 ( -833 )

    Reaper 943 ( -40 )

    Pathfinder 146 ( -3.183 )

    Transportor mic 0 ( -102 )

    Proba de spionaj 3 ( -29.444 )

    _________________________________________


    Aparator bluefox [NoSkiLL]

    ________________________________________________


    Transportor mic 1.030 ( -9.903 )

    Transportor mare 592 ( -1.779 )

    Vanator usor 2.237 ( -21.343 )

    Vanator greu 684 ( -2.432 )

    Crucisator 2.352 ( -2.307 )

    Nava de razboi 3.659 ( -789 )

    Nava de Colonizare 1 ( -2 )

    Reciclator 1.824 ( -4.053 )

    Proba de spionaj 681 ( -15.092 )

    Bombardier 246 ( -33 )

    Distrugator 60 ( -0 )

    RIP 1 ( -0 )

    Interceptor 1.282 ( -164 )

    Reaper 225 ( -3 )

    Pathfinder 609 ( -670 )

    _________________________________________



    Lupta se incheie cu o remiza.


    Atacatorul a capturat:

    0 Metal, 0 Cristal si 0 Deuteriu


    Atacatorul a pierdut un total de 541.711.000 unitati.

    Aparatorul a pierdut un total de 411.181.000 unitati.

    La aceste coordonate in spatiu plutesc 305.854.589 metal si 207.099.413 cristal.


    Şansa ca o lună să fie creată din epave a fost de 20%.

    Apărătorul(i) au capturat epavele.



    Sumar al profitului/pierderii:


    Sumar atacator(i)

    Metal: -284.401.000

    Cristal: -210.853.000

    Deuteriu: -46.457.000

    Atacatorul(ii) au pierdut un total de 541.711.000 unitati.


    Sumar aparator(i)

    Metal: 62.373.589

    Cristal: 60.514.413

    Deuteriu: -21.115.000

    Aparatorul(ii) a facut un profit de 101.773.002 unitati.



    Cu sprijinul Convertor OGotcha RL 4.3.1

  • Felicitari fox.

    andreony alianta ta o tot incaseaza de la inceputul serverului si te simteai lasat deoparte??? :)))


    Nu mi se pare deloc monoton, dar daca voi stati infipti adanc in carapace, normal ca e monotonie iar cand treceti la fapte, 0 experienta si rezultatul e ala de mai sus,. Am zis si ma repet, ai cea mai buna alianta pe care se poate farma . Ru ca ai nevoie :))


    Felicitari inca odata ?

    Termina cu faze de gangsta pe insta, ca la prima palma
    te vad si fugind.

  • In joc intr-adevar ai nevoie de experienta in momentul in care vrei sa lansezi un atac ca la carte. Stiu ce presupune chestia asta dar nu o sa o pun niciodata in practica din anumite motive.

    Lupta dintre mine si bluefox nu are nici cea mai mica legatura cu ceea ce ai spus tu mai sus si nici nu vreau sa te conving de chestia asta pentru ca in primul rand nu stii despre ce este vorba :))).

    PS: nu cred ca ai nevoie de asa mare experienta sa dai retragere intr-o anumita situatie. Pur si simplu nu am vrut :)))). E vreo problema? :D. Nu tre' sa te oftici pe colegul tau bluefox. Dimpotriva, mai bine te bucuru cu adevarat poate primesti si tu un os sa-l rozi :)))

  • In joc intr-adevar ai nevoie de experienta in momentul in care vrei sa lansezi un atac ca la carte. Stiu ce presupune chestia asta dar nu o sa o pun niciodata in practica din anumite motive.

    Traducere... plec la pescuit cu bata iar daca nu prind nimic inseamna ca nu a fost peste.Daca sunt 2-3 ca tine pe un univers cu asa atacuri si sa si refaca constant... cine mai are nevoie sa faca si atacuri?

    Cat despre experienta... iti spun eu ca nu stii ce presupune "chestia" asta numai din perspectiva MD-urilor trimise.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Traducere... plec la pescuit cu bata iar daca nu prind nimic inseamna ca nu a fost peste.Daca sunt 2-3 ca tine pe un univers cu asa atacuri si sa si refaca constant... cine mai are nevoie sa faca si atacuri?

    Cat despre experienta... iti spun eu ca nu stii ce presupune "chestia" asta numai din perspectiva MD-urilor trimise.

    Bine megalodonule, crezi ce vrei :)))))

    N-am timp, chef si rabdare sa stau sa urmaresc jucatori zi si noapte, sa vad cand sunt activi si cand nu, sa fac simulari de lupta, sa fac calcule si sa ma mut de colo colo ca tiganu co cortul sa incerc sa fac cr-ul zilei si apoi sa ma laud pe forum :)))))))) . Dar ce sa zic, pe unii i-a prins mai tare jocul si poate au timp si rabdare :D.


    Am dat un atac banal, stiam ca e activ, am vazut cand si-a facut rachete pe planeta spre sfarsit (40 de antibalistice), eram sigur 99,99% ca o sa aduca flota in ultimul moment prin portal pe luna, il aveam in lanx cu planeta, il spionam pe luna, am vazut cand si-a adus flota pe luna (aveam 900 si ceva milioane flota), puteam sa dau retragere oricand pt ca aveam timp, nu facusem nici o simulare. Da, nu mi-am facut nici macar rec-uri inainte. Samurai se agita prin g3 ba ma spiona, ba ma ataca, ba retragea (m-a pufnit si rasul :)))))) ) in speranta ca voi retrage dar nu am facut-o ;-). Si oricum nu mai stiti o chestie: o parte din flota nu am trimis-o in acel atac, flota care ar fi contat decisiv in favoarea mea in caz ca bluefox mai avea curaj sa aduca flota pe luna dar chiar el a recunoscut ca daca ar fi fost toata flota in acel atac nu ar mai fi lasat flota pe luna.

    La fel puteam f usor sa retrag si nu mai aveati acum cine, ce sa comentati pe aici in necunostinta de cauza . Dar sunteti simpatici cand va ofticati de cr-ul de care a avut parte colegul vostru. Asta e adevarul ;-)


    PS: chiar daca nu am experienta voastra de 10-15 ani de joc, daca eram asa nepriceput pe cum cred unii, trebuia sa mi-o fi furat demult de la multii jucatori care au tot incercat sa ma prinda :)))))). Uite ca nu m-a prins nimeni ci am lasat de buna voie atacul pana la final. E doar un joc pana la urma :D

    Tot pt megalodon: multi cu experienta mult mai mare de joc si-au furat-o original si nu o singura data :))), pe urmarire activitate, calcule serioase, mutari de colonii resurse si MI bagat la greu. Eu deocamdata nu, chiar daca au incercat :D

  • Si ca sa intelegeti dc nu ma agit pt flota: deoarece flota pe care o aveam 80-90% era din expeditii adunata de cand avea serverul 3 zile (cand m-am inregistrat aici) si pana azi. Navele valoroase nu le-am bagat in atac, decat reaperele dar alea s-au intors pe planeta :))) si ultimul motiv ar fi ca am o economie bunicica care imi permite sa-mi refac flota rapid daca vreau neaparat ;-)

  • Bluefox, astia din alianta de la tine se oftica mai tare pe cr-ul pe care l-ai luat decat astia din alianta de la mine :))))))))))))))) . URAT din partea lor :D

  • Bluefox, astia din alianta de la tine se oftica mai tare pe cr-ul pe care l-ai luat decat astia din alianta de la mine :))))))))))))))) . URAT din partea lor :D

    Ar fi timpul sa te calmezi.

    Ai avut o configuratie nasoala la flota si te si comporti nasol .

    Probabil ai nevoie de ceva Add-on-uri la joc sa vezi cand este on adversaru .

    Refacere rapida .

  • Nu am nevoie de addon-uri. Stiam ca este on, am explicat dc si am si dovezi ;-). Urat se comporta colegii tai care vorbesc in necunostinta de cauza si vad ca si tu o iei pe urma lor :D

    PS: nu am nevoie de refacere boys. nu m-a atacat nimeni pe mine. Resursele mele sunt tot acolo si vor merge ca de obicei in orice altceva in afara de flota ;-)

  • Bluefox , arunca-le, te rog, si colegilor tai cate un os de ros, din cr-ul tau cel frumos, poate se calmeaza in felul asta :D





    -Avertisment verbal !

    Spam, dubla postare


    -zackey


    The post was edited 2 times, last by zackey ().

  • Nu conteaza ce si ar fi dorit unul sau altul , pot sa spun doar ca Andreony ai respectul meu pentru fair play ul de care ai dat dovada.


    In fond si la urma urmei este un joc si trebuie tratat ca atare.

  • andreony nu stii tu ce se intampla in alianta noastra deci nu prea ai dreptul sa vb de noi, cum ca ne ofticam. Daca e ceva pentru care ne ofticam e faptul ca nu ai fost spart la 0, si nu pentru ca nu am prins cr. Daca tu imi spui ca te-ai dus ca mielu la taiere nu te cred, si cat despre "am o economie bunicica care imi permite sa-mi refac flota rapid daca vreau neaparat ;-)" , e o tampenie, de ce ti-ai sparge flota si sa pierzi 500kk resurse bagate in ea, doar ca sa ai ce "recupera". Ai esuat lamentabil cu atacul si acum vrei sa pari cum ca tu ai vrut sa iasa asa... Laso dr...ca nu suntem copii sa punem botul la asa o vrajeala. + ca faza cu recuperez, mi se pare o prostie pe jocul, asta. Daca ai pierdut ceva, pierdut ramane, pentru ca timpul bagat in navele alea s-a dus si nu il recuperezi daca intelegi cum zic. Ca mai vad hituri cu "lasa ca recuperez eu inapoi tot de pe tine" e o tampenie, daca nu ai fi pierdut de la inceput, hitul de "recuperare" ar fi fost hit de "profit", de aici si chestia ca nu ai cum sa recuperezi pe joc. Ai pierdut, pierdut ramane.


    Si in caz ca nu v-ati dat seama mie imi place sa instig, de aia nu imi pasa de amenintarile nimanui sau atacurile cuiva date pe mine. Alea doar ma intarata si mai tare. Ce puteti sa imi luati pe un joc??? Planetele???

    Termina cu faze de gangsta pe insta, ca la prima palma
    te vad si fugind.