Cedare cont

  • Daca un prieten stationeaza un cont pe Deimos, eu avand cont propriu pe acest server, ce o sa se intample? O sa le pot controla pe amandoua?

  • eu nu înțeleg care e întrebarea, dar presupun că ai vrut să întrebi în felul următor:

    dacă introduci un cod de staționare )cod primit de la prietenul tău(poți controla ambele conturi?

    răspuns afirmativ. dar este interzisă ori ce fel de misiune între cele două conturi, sau missiune ostilă de pe contul prietenului tău.

    eu așa știu. accept corecții sau completări.

    "Drumul spre fericire presupune trei secrete: hotărâre, efort și timp." -
    Dalai Lama

  • Staţionarea contului permite unui anumit jucător sa lase contul său spre stationare de către un alt jucător.


    Un cont poate fi staţionat pentru o perioadă maximă de 48 de ore, începând cu noua versiune Lobby. Pentru staționare se va folosi exclusiv noul sistem de jetoane, generarea jetonului de staționare făcându-se din contul personal de Lobby. Astfel, notificarea staționarii către Operatorul de Joc nu mai trebuie făcută.

    Staţionarea se consideră încheiată imediat ce proprietarul se loghează pe cont. În timp ce contul este staţionat nu este permisă lansarea de atacuri către alţi jucători.

    Un cont nu poate fi staţionat dacă a mai avut loc o altă staţionare în ultimle 7 zile şi dacă proprietarul s-a logat pe cont de la ultima staţionare



    Clarificări


    Cel care staţionează poate să:

    Pună contul în vacanţă

    Poate sa trimită flote în misiuni de transport, desfăşurare, reciclare, colonizare

    Cel care staţionează nu are voie să:

    Trimită flote cu misiuni de spionaj, atac , SAL ( atac şi apărare), rachete interplanetare, misiuni de distrugere a lunii

    Să scoată contul din modul vacanţă

    Să schimbe informaţiile personale ale contului ( adresă de e-mail, parolă, nume )

    "Niciodata nu te certa cu un idiot. Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta." :ban: