Univers nou Deimos

  • Hello all!

    Am intampinat o serie de probleme pe noul univers si as vrea sa le discutam impreuna:


    1. Devzolta la <br> - De fiecare data cand avem ceva in constructie, apare acel <br> langa constructia din Vederea Generala

    2. Daca editezi pagina unei aliante, si te folosesti de aranjamentul in pagina - central, in previzualizarea paginii apare ok insa dupa ce dam salvare si deschidem pagina (interna sau externa dupa caz), aranjamentul central in pagina nu functioneaza.

    3. Cred ca este o problema si cu logo-urile aliantelor, in sensul ca, daca incerc sa uploadez o imagine la o rezolutie mai mica, o mareste automat, ca si cum sectiunea respectiva ar avea setata o anumita rezolutie. Am incercat cu o poza cu dimensiuni reduse, si dupa ce o salvez, o mareste, pierzand astfel din calitate.


    Daca am sa mai intampin probleme, revin cu un comment in aceasta sectiune.

    giphy.gif

    The post was edited 1 time, last by axE ().

  • un slot la flotă ocupat nonstop.

    nu am nici o misiune, dar slotul rămâne tot ocupat.

    Eu zic sa vezi la "piata" ce oferta de cautare automata ti-ai facut... alea ocupa fiecare cate 1 slot de flota.


    Si ca tot e vb de oferta la piata... dau sa vand cristal pentru deuterium si primesc metal automat.Un jucator si-a facut cautare automata de cumparare pe cristal/metal si imi cumpara cristalul cu metal cu toate ca eu selectez ca doresc deuterium pe cristal...

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

    The post was edited 1 time, last by Mao ().

  • Mai intampina careva aceeasi problema cand incearca sa vanda cristal?

    Tot testez... incerca sa vand 100 cristal pe 100 deuterium si primesc 108 metal de la alt jucator cu cautare automata de cristal pe metal.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

    The post was edited 1 time, last by Mao ().

  • Toate bugurile sunt cunoscute, fiind o versiune noua de joc este firesc sa apara disfunctii.

    Speram cu toti sa fie reparate curand.

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • Ban-urile nu se discuta pe forum.

    Plus ca sectiunea nu era corespunzatoare, eu aici doream sa discutam despre bug-urile de pe noul univers...


    Cat pentru carcotasi, am salvat eu discutia daca sunteti curiosi :lol:

  • Imi cer scuze pentru faptul ca postez tot eu, insa am mai descoperit o problema, de aceasta data la Vedere Imperiu.

    Ultima colonie nu este indexata in Imperiu. Am incercat chiar sa deschid meniul cu vederea generala pe ultima colonie cu pricina si nimic..

  • am constatat ca nu se mai poate face FS cu colonizare....



    Am mai auzit asta si nu stiu de ce dar ceva imi spue ca tu ai astrofizica la nivel redus si incerci sa faci FS cu colonizare pe sloturile superioare sau inferioare.



    bb1ae5314b - Asta facand referire la nivelul astrofizicii.



    Incearca sa dai FS pe sloturi mijlocii pana treci de 4-5 planete, GT ul imi spune ca ai 3 planete deci cred ca de aici si problema.

    In rest, te asigur ca FS ul cu colonizare este perfect functional


    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu


  • Am și eu o problema, de când s- făcut update nu mai merge ok varianta de mobil. Când dau pe atacuri sa le vad pe toate( săgeată din dreapta) îmi da eroare. Dacă selectez varianta normala merge dar acolo am alta problema: îmi apare jos în dreapta un meniu și nu pot sa îl închid chiar dacă dau pe 'x'

  • eu sunt dependent de un screen reader numit jaws.

    am o întrebare: vouă care vedeți bine, vă arată la vedere generală producția pe oră?

    cu extensia A.G.R

    că mie nu-mi citește nimic screen reader-ul

    mulțumesc anticipat

    "Drumul spre fericire presupune trei secrete: hotărâre, efort și timp." -
    Dalai Lama