Raportare BUG-uri

  • Aici puteti raporta BUG-urile intalnite in versiunea noua a OGame.

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Salut. Ieri am deschis un cont acolo. E destul de fain update-ul, insa, eu am ceva precizari


    - Interfata se misca exagerat de lent. Pe PC mai este cum este, insa, pe telefon iti vine sa te lasi de joc.

    - La revenirea flotei dintr-un atac, 9/10 atacuri- dureaza pana apare pe planeta, si flota si resursele capturate.

    - Atunci cand creezi o colonie noua si incepi sa construiesti, cladirile/flotele/ etc care dureaza sub 5 secunde efectiv nu vor sa se termine iar pagina pare a-si da refresh incontinuu desi nu o face. Trebuie sa dai refresh la pagina manual.

    - De azi dimineata de la 8:30 pana la acest mesaj, am fost delogat de cel putin 10 ori.



    Eu am observat asta momentan. Sper sa nu mai fie si altele.


    Quote

    ,,Tommy: Imi place nuanta de roz "

  • de acord cu tine muga......tt ieri am deschis cont acolo si este adevarat ca se misca greu...poate pentru ca este de testare....dar sunt interesante noutatile...cred ca schimbarea stilului nu va ramane la 500.00 de mat intunec...este exagerat...dar poate ca este de testare...la aproape 20 mil de materie primita...nu ai ce face cu ea....si doar e un server de test...sa vedem implementarea pe serverele de joc...

  • Din păcate și mie mi se mișcă la fel de prost, însă în prima zi după update nici nu era jucabil. Se încărcau paginile in 30 secunde sau chiar mai mult.

    Cred că are legătură cu faptul că sunt mulți utilizatori online în același timp, și nu cu versiunea nouă. Probabil serverul nu are atât de multe resurse alocate precum unul public, fiind doar pentru test.

  • O alta chestia azi. Voiam sa fac safety, iar in acelasi timp aveam ceva misiuni de spionaj care se intoarceau. Efectiv cand ajungeau la 0 secunde incepea pagina sa o ia razna. Isi facea un fel de refresh, si nu te lasa sa selectezi nimic. Nu puteai face nimic. Singura solutie a fost F5.


    Iar ceea ce am observat iar azi a fost cand voiam sa injumatatesc/finalizez. Am injumatatit si cand sa dau imediat finalizare, chestia aceea verde unde apesi s-a facut maro si nu ma lasa. La fel, singura solutie a fost f5


    Quote

    ,,Tommy: Imi place nuanta de roz "

  • astazi serverul de test se misca mai bine.....o intrebare> Crawler-ul este o nava care stationeaza si mareste productia de resurse doar pe planeta pe care se afla, nu??? si daca sta pe loc, poate fi atacata si distrusa de toate celelalte nave de lupta....adica, poti construi vreo 1000 pe o planeta si vine un razboinic si ti le face praf.....frumooosss.

  • astazi serverul de test se misca mai bine

    Pana la urma este server de test... nu poti avea pretentii cand tine de partea tehnica si nu de joc in sine.

    poti construi vreo 1000 pe o planeta si vine un razboinic si ti le face praf.....frumooosss

    Sunt un fel de sateliti solari care consuma energie si iti ofera "ceva" resurse la productie.Iar la cum este implementata clasa colector acum pe serverul de test nici nu se merita sa fie luata in calcul.Iti ofera un 75% maxim de productie din produtia minei de baza.Adica necesita atat de multe resurse sa poti face 75% cand acel 75% este mai slab decat un booster de 10%.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Clasa colector pe un univers mort merge lux. Gen faci 5k sats si 3334 crawlere si ai 100% extra productie din ce am bagat de seama. E clar ca pe un univers activ nu se merita, dar pe cele moarte ( majoritatea de aici ) nu e asa dificil, mai ales crawlerele fiind foarte ieftine.

    Cunoaşte-ţi inamicul şi cunoaşte-te pe tine însuţi; dintr-o sută de bătălii, nu te vei expune nici unei primejdii.

  • Am observat si eu un bug ce persista de 3 zile.


    http://myprintscreen.com/s/1b2x7/6b42856290


    Am pus la construit niste antibalistice. Dupa, bineinteles ca am avut problema cu refresh urile si injumatatirile/finalizarile

    asa cum a descris @Muga in postul de mai sus, urmand sa fie blocat in loop acea imagine de peste 72 de ore.


    In tot acest timp, daca vreau sa consturiesc ceva ce foloseste santierul naval, este executat instant fara timp de asteptare, spre exemplu, am

    construit 200 RL si 200 LL instant. De atunci, orice vreau sa construiesc in santier se produce instant si nu prea am cum sa scap

    de acel bug de acolo ( Butonul de Injumatatire/Finalizare nu functioneaza ) (Nu ca as fi deranjat de acest "privilegiu", dar nu este normal )



    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu


  • mi se intampla si mie la fel cu antibalistele blocate

    tot ce am pus in santier naval sa se faca dupa ce am bagat antibalistele s-a construit instant.

    astazi serverul de test se misca mai bine.....

    nu am intrat in ziua respectiva,dar pot sa spun ca astazi se misca la fel de greu ca in prima zi cand mi-am facut cont.

  • Urmatoarele buguri par a fi reparate:


    • Operatiunile din marketplace pot fi finalizate/colectate
    • Relocarile functioneaza
    • Rachetele interplanetare pot fi lansate in mod optim

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • e bug sau chiar s-a modificat???

    Modificat... si are si ceva caracteristici modificate.Atacul si scutul au fost inversate si acum este prima unitate de aparare cu RF catre o nava (macar acum cat e pe univ de test).

    Daca se implementeaza asa cum este el acum pe live o sa fie folosit de majoritatea jucatorilor in locul laserului greu.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • 1. Cand reglez viteza de pe mobil am posibilitatea sa zbor doar cu 100% sau 10%. Restul nu merg.

    2. Notificarile mesajelor noi de pe chat nu sunt vizibile.

    3 Imformatiile navelor si a structurilor defensive nu sunt afisate corect in fereastra, sunt suprapuse ratiile focului rapid cu textul de informare al unitatii.

  • Salutare BrandonHeat!


    S-ar putea ca toate problemele să apară din cauza addon-urilor care nu sunt puse la punct pentru v7. Cea de-a treia mi se întâmplă și mie din cauza AntiGame. Dispare dacă îl dezactivez.