BrandonHeat

  • Nu fiti rai cu moderatorii!

    Si eu am fost moderator si inteleg perfect prima reactive a fiecaruia dintre ei.Ideea este foarte clara si este aceea ca ei cunosc regulamentul si il aplica asa cum este normal : “del capo al fine”.

    O stim cu totii ca incepem sa jucam acest joc pentru fun si destindere si de cele mai multe ori dam ok la regulament , nedandu-i importanta.Dar cum mereu exista un dar,chiar daca-l citim, nu toti sutem familiarizati cu termenii ce sunt etalati in acest regulament.De aceea consider ca multe formulari ar trebui expilicate si exempificate.

    M-am hotarat sa scriu acest thread deoarece sunt convins ca Mao l-a banat pe BrandonHeat pentru a verifica toate acele disconformitati cu care s-a confruntat acesta.

    Sunt lucruri care ma bucura foarte mult si acelea sunt ca BrandonHeat:

    1.a facut tichet

    2.a spus ce a folosit pentru a reusi sa se logheze astfel incat sa faca FS-ul

    3.a adus jucatori noi si a ajutat in dezvoltarea acestora cu resurse

    Toate aceste lucruri fiind spuse, dar si adaugand faptul ca BrandonHeata investit setimente in acest joc sunt convins ca Mao asa cum il stiu eu va modera aceasta situatie cu intelegere si intelepciune.

    BUG-uri exista si vor exista.

    Toate cele bune!

    Forta fie cu noi!

    Bafta

    [align=center]

    [/align] [align=center][img]https://dl.dropboxusercontent.com/content_link/XugqlFwq2Nd7Us3oRt0ejVqdNf4UoY6yUpes507IoPUhiT1OpEHRGF5RypuJxcYP/file?dl=0&duc_id=oXjAKoeKFRS3ejWcIaRiz00VqDQa7o9AfDHKNeNRvDSfVBHFIuinSh6A5cDmFbAd&raw=1&size=640x480&size_mode=3[/img] [/align]
  • Voi lasa acest topic deshis, cu nota ca banurile nu se discuta, deci pastrati discutia la nivel general.


    Am tot respectul pentru Brandon Heat si implicarea lui in joc, insa nu poate beneficia de tratament special. Cine greseste, plateste, legea este aceeasi pentru toti.

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • Salut,eu,am avut ceiasi problema de conectare pe cont,am curatat browser-ul si degeaba,tot timpul im aparea eroare,desi,pe pagina principala imi aparea mesajul ca 9 jucatori sant on,sincer,am lasat totul asa,din curiozitate,sa vad daca imi mai gasesc carutele cand ma voi putea conecta.Cat despre ban-ul administrat lui Brandon,cred ca,inainte sa iei asemenea masuri ar trebuie sa verifici ce probleme au existat,daca au existat,ce e poate face ca asta sa nu se mai repete.Dar,traim in Romania,santem mai catolici decat papa,este mult mai simplu sa dai ban,mai ales cand jucatorul aflat in cauza te anunta de asta,asa ca....,spor la joaca.


    Cat despre tratamente speciale,nu este chiar asa,acum ceva timp in urma,am renuntat la acest joc,tocmai din cauza prieteniilor si a simpatiilor pe care moderatorii le aveau fata de unii jucatori.Iar regulamentul,cu tot respectul,atata timp cat nu numeste ceva anume,este in ceata si poate fi interpretat de catre oricine,pentru o mai buna intelegere a regulamentelor,cum trebuiesc facute,va sfatuiesc sa mai cercetati si altfel de jocuri,acolo,veti vedea ca nu exista loc de interpretare.


    Cat despre citatele din Confucius,hmm,iti trebuie finete,multa finete,pentru ai descoperi adevaratul mesaj.Iar legea da,asa este,trebuie respectata de catre toti,dar ce facem atunci cand legea nu este respectata de catre cei pusi sa supravegheze tocmai respectarea legii?

  • uofffff, cati vajnici razboinici gasesc prilej de epatat pe subiecte cu care n-au legatra.


    Intotdeauna am considerat ca regulile sunt mult mai usor imbratisate atunci cand lumea le intelege. Rolul regulii care spune ca nu ai voie sa te logezi de pe platforme care ascund ip-ul este unul puternic: impiedica jucatorii sa-si faca mai multe conturi.


    Regula asta este complementara cu si vine in ajutorul regulii care spune ca fiecare jucator trebuie sa joace un singur cont. Daca nu am avea o cheie de control (respectiv evidentierea ip-ului), cum s-ar putea achita adminii de rolul lor?


    Cum ar putea sa mentina adminii un climat sanatos si cu cat mai putini zmei auto-glorificatix care sa joace mai multe conturi deodata?


    Acuzati stafful anapoda ca abordeaza partinitor, dar cateodata pierdeti din vedere ceva evident: tocmai faptul ca aplica regulile transant si prompt ar trebui sa va arate ca isi fac treaba bine.



    Pe de alta parte, daca singurul mod in care stiti sa cereti atentie e aratand cu degetu', asta n-are legatura nici cu jocul, nici cu adminii.

  • vYxx,eu nu cer atentie,am deja toata atentia aliantei tale,daca nu ai inteles ce am postat,orice alta discutie,nu isi are rostul.

  • vYxx Eu ptr o greșeală pe care nici in ziua de azi nu am inteles cum am putut rămâne fără cont p taurus unde era p top 2....Am făcut câteva tichete unde anumite răspunsuri m-au lăsat cu ochii in soare....asa ca nu am mai continuat sa fac întrebări unde nu primeam răspunsuri. Am renunțat.....asa ca nu sunt multe alternative!!Nu vreau sa arat cu degetul spre cineva anume, ci doar sa precizez ca anumite persoane din staff au ochi doar ptr unii...Nu mai are rost sa zic nimic...asa ca bafta all!!Poate intr-o zi o sa revin pe vreun uni nou!0!!??

  • Am tot respectul pentru Brandon Heat si implicarea lui in joc, insa nu poate beneficia de tratament special. Cine greseste, plateste, legea este aceeasi pentru toti.

    La cate probleme au fost numai anul asta cu pertea de lobby si conectare la unele servere nici nu e de mirare ca se ajunge in "unele" cazuri la incarcarea regulamentului...care pentru mine unul imi pare scris pentru anii 2000-2005.


    Am avut si eu (si multi altii) probleme de conectare in lobby/server si rezolvarea durand chiar si ore bune.

    In fine... daca Mao a decis ca banul este meritat "probabil" dupa ce a analizat situatia... ce mai este de zis.Si totusi stationare la 4 dimineata e greu sa gasesti.Greu sa vezi persoanele la fata cand esti manjit de regulament.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Achiesez cu ce a scris Mac!

    Sper ca pe viitor sa fim mai indulgenti cu un om care a facut ceva pt ogame,aducand oameni noi in joc!

    Sa ai spor in continuare si cred ca nu te lasi de joc Brandon!

  • MotanuD: nu-l ai pe MotanuD in lista de Y!M, nu existi!
    Nu faci fs albastru, nu existi.
    -----------------------------------------------------------------

  • Salutare!

    Legat de conectare și bug-ul aferent, vreau să specific că și eu am întâmpinat neplăceri în sensul ăsta.

    dar să nu mai apară, mă deloghez înainte de a închite browserul sau de a intra pe alt site.

    dacă nu fac una din cele două, atunci imediat ce dau pe antares, îmi apare pagină fără date.

    Sunt utilizator de Jaws, deci nu știu ce scrie pe pagină. Jaws-ul spunând doar Ogame lobby.

    Sper că nu am divagat

    Baftă!

    "Drumul spre fericire presupune trei secrete: hotărâre, efort și timp." -
    Dalai Lama

  • Acum câteva zile(poate mai bine de o săptămână) am raportat și eu pe cineva care își baga și își scotea ca la ușa cortului și nici în ziua de azi nu i s-a întâmplat nimic(nici măcar o zi de ban, probabil o avertizare pe joc ceea ce nu o vad bine pentru ca este de ajuns sa îl "spurci" pe unu în joc o data și apoi sa stai liniștit ca nu îți iei ban)

    Acum vreo 2 luni am deschis un tiket sa mi se rezolve o problema pe care o tot aveam cu nick-ul și mi s-a rezolvat după câteva săptămâni...

    Nu vreau sa ma bag și eu ca "musca-n lapte", nu-l cunosc personal pe Brandon și nici nu joc pe xalinth, dar la o simpla privire prin forum, se vede de la o posta ca este cam singurul de pe aici care "promovează" jocul și se implica(am văzut postarea asta căutând o postare de-a lui Brandon despre modificarea titlului la convertor "{td}")

    Să-ți iei ban pentru o regula despre care acum au auzit aproape toți jucătorii, mi se pare ceva absurd.

    Să-ți iei bat pentru mulți și sa bagi vrăjeală cu "suntem colegi la servici sau la școală", am mai văzut cazuri și au fost iertați.

    Nu mi se pare chiar atât de grav ceea ce a făcut Brandon încât sa își ia ban, dar dacă adminii asa cred...