[TOT: 150.133.000] Sinnerman [AFGB] vs. PELASGOS [Zion] (A: 20.942.000, D: 129.191.000)

  • On 04-08-2019 --:--:--, the following fleets met in battle:

    Attacker Sinnerman [AFGB]

    ________________________________________________
    Small Cargo 5.590

    Battleship 9.000

    Bomber 1.299

    Destroyer 170

    Battlecruiser 5.000

    _________________________________________
    Defender PELASGOS [Zion]

    ________________________________________________
    Small Cargo 2.000

    Rocket Launcher 14.215

    Light Laser 3.432

    Heavy Laser 732

    Gauss Cannon 1.563

    Ion Cannon 15

    Plasma Turret 169

    Small Shield Dome 1

    Large Shield Dome 1

    _________________________________________

    After the battle ...
    Attacker Sinnerman [AFGB]

    ________________________________________________
    Small Cargo 3.632 ( -1.958 )

    Battleship 8.872 ( -128 )

    Bomber 1.284 ( -15 )

    Destroyer 170 ( -0 )

    Battlecruiser 4.952 ( -48 )

    _________________________________________
    Defender PELASGOS [Zion]

    ________________________________________________
    Destroyed!

    _________________________________________

    The attacker has won the battle!
    The attacker captured:

    28.414.121 Metal, 23.825.793 Crystal and 573.644 Deuterium
    The attacker lost a total of 20.942.000 units.

    The defender lost a total of 129.191.000 units.

    At these space coordinates now float 11.106.200 metal and 8.491.700 crystal.

    The attacker captured a total of 52.813.558 units.
    The chance for a moon to be created from the debris was 20%.

    The attacker(s) captured the debris.

    Summary of profit/losses:
    Summary attackers(s)

    Metal: 27.654.321

    Crystal: 24.186.493

    Deuterium: -371.356

    The attacker(s) made a profit of 51.469.458 units.
    Summary defender(s)

    Metal: -110.184.121

    Crystal: -63.050.793

    Deuterium: -8.769.644

    The defender(s) lost a total of 182.004.558 units.

    Powered by OGotcha CR Converter 4.2.2

  • Cam târziu vine postarea, credeam ca nu mai apare, sa înțeleg ca e ca supărare la farmurile lui Brandon? ...

    Daca te uiti si tu la data, e post de duminica. Farmurile lu' Brandon sunt de miercuri. Cascam ochii si noi, inainte de gura ? Doar zic.

  • Îmi pare rău, dar se pare ca Midfilder a avut dreptate când avut is ca și aici se fac mânării, eu am controlat în fiecare zi forumul, iar postarea am vazut-o după ce au apărut farmurile lui Brandon, chiar dacă ele au apărut pe forum după ce sinerman a postat, sau ca sa nu acuzam staful degeaba, posibil Sinerman a postat înaintea lui Brandon, oricum eu nu l-am vazut decât după farmurile lui Brandon, îmi pare rău Hyde, suntem colegiul U1 , dar sa mă faci orb , e greu de digerat și pt mine.... Știu ca iei apărarea celor din alianță ta, dar eu sunt destul de vechi în ogame și știu cum lucrează unii, sper sa nu fie adevărat cu cei din AFGB, pt ca mereu am crezut , de când s-a înființat ca este o alianta cu jucători corecți, nu vreau sa îmi schimbați această părere, crede-mă Hyde, e greu de păcălit un "mos" al ogameului, chiar dacă nu sunt chiar așa "mos" precum vyxx, sau alții de la voi, totuși sunt destul de "mos" în materie de ogame ca sintagma a las păcălit ușor. ...

  • CE ? Manarii ? Pe bune...? Vorbim totusi de un hit postat saptamana trecuta...ca tu l-ai vazut dupa farmurile lui Brandon, asta e problema ta. Noi, l-am vazut inainte, fiindca am primit link-ul pe circulara de la Sinner. Si daca ar fi cum ai spus tu..."manarii"...care ar fi scopul de baza al ei...? Nu stiu care e faza, de ce l-ai vazut tu mai tarziu...o fi fost din neatentie, cel mai probabil...cum ziceam, noi toti l-am vazut cand a fost postat...si sincer mi se pare irelevant. Nu conteaza cand il vezi tu...conteaza data postarii, iar aia nu se schimba. Poti sa verifici inainte sau nu...in functie de cat de atent esti.


    Nu te-am facut orb, am zis doar ca e mai bine sa deschidem mai intai ochii, nu gura. Era doar un sfat...in fine...nu stiu cat are sens discutia asta in gol.

  • e greu de păcălit un "mos" al ogameului, chiar dacă nu sunt chiar așa "mos" precum vyxx, sau alții de la voi, totuși sunt destul de "mos" în materie de ogame ca sintagma a las păcălit ușor. ...

    mos al ogame..... ??????? poate ferma al ogame


    Avertisment verbal. Offtopic.

    Tommy-

    cine nu stie si stie ca nu stie, e nestiutor... invatal ; cine stie si stie ca stie , e intelept... ascultal ; cine nu stie si crede ca stie tot , e prost ... ocolestel

    The post was edited 1 time, last by Tommy ().

  • Îmi pare rău, dar se pare ca Midfilder a avut dreptate când avut is ca și aici se fac mânării, eu am controlat în fiecare zi forumul, iar postarea am vazut-o după ce au apărut farmurile lui Brandon, chiar dacă ele au apărut pe forum după ce sinerman a postat, sau ca sa nu acuzam staful degeaba, posibil Sinerman a postat înaintea lui Brandon, oricum eu nu l-am vazut decât după farmurile lui Brandon, îmi pare rău Hyde, suntem colegiul U1 , dar sa mă faci orb , e greu de digerat și pt mine.... Știu ca iei apărarea celor din alianță ta, dar eu sunt destul de vechi în ogame și știu cum lucrează unii, sper sa nu fie adevărat cu cei din AFGB, pt ca mereu am crezut , de când s-a înființat ca este o alianta cu jucători corecți, nu vreau sa îmi schimbați această părere, crede-mă Hyde, e greu de păcălit un "mos" al ogameului, chiar dacă nu sunt chiar așa "mos" precum vyxx, sau alții de la voi, totuși sunt destul de "mos" în materie de ogame ca sintagma a las păcălit ușor. ...

    Ești fermă, fără pic de realizări și ăsta îți va fi statutul toată viața. Mânării pe forum ? Ești pe medicamente ?


    În stânga sus, dacă știi cum să folosești forumul, ai o dată. Acea dată reprezintă momentul exact la care postarea s-a efectuat.


    Hitul lui Sinner:


    Htul lui Brandon:


    Spor la spart, prietene. Că e lejer de farmat!

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • Da, eu vorbeam de când a apărut pe forum, nu de când vi l-a arătat sînarmat, ca știu, raportul se vede de când a fost dat, dar pe forum a apărut la câteva zile de când a fost dat, doar ca aici apare postat oeste 4 augusturoi, ori eu l-am căutat în fiecare zi pe forum de 4 august și pana când amă adăugat primul comentariu, pt ca atunci a fost prima data când l-am vazut, de aceea intreb staful aceea cum, de ce rapoartele postate pe forum sunt văzute decât de anumiți jucători, dacă acest raport aceea cum fost postat pe 4 august, eu de ce nu l-am vazut pana acum 4 zile, ăsta înseamnă ca eu l-am vazut postat pe 7 august, deși eu de 4 pana pe 7 l-am căutat în fiecare zi. Are relevanta întrebarea mea, pt ca dacă el a fost postat cum și apare data poștarii pe 4, eu de ce nu l-am observat de 4? Pe 4 a fost dat atacul, da trebuia sa apara pe 4, dar nu a apărut pe 4, deci ori sinerman la posta pe 7 când l-am vazut eu, ori staful mi-a luat "orbirea" mea de pe forum abia pe 7 , una din 2 , nu se poate amândouă. ....

  • deci ori sinerman la posta pe 7 când l-am vazut eu, ori staful mi-a luat "orbirea" mea de pe forum abia pe 7 , una din 2 , nu se poate amândouă. ....

    L-a postat pe 7 dar apare pe 4. Îți dai seama cine e pelasgos, mută ăștia data la care a fost postat, să înnebunească el rotflrotfl

    Îți sugerez să citești din nou ceea ce am scris mai sus și așa vei înțelege mai multe. Îmi scuzați reply-ul ăsta, dar omul are o problemă.


    Spor la atacuri Sinner, mă bucur să văd că ai chef de căutat!


    Avertisment verbal. Offtopic.

    Tommy-

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

    The post was edited 1 time, last by Tommy ().

  • Ora si data postarii : 04.08.2019 17:27 ..... Cred ca asta lamureste tot...Au fost patru atacuri ale mele postate pe voi (profit total ~850kk scos de pe urma voastra , pe cand voi sariti mandri pentru un 15k lf si 300k bs.uri de prin santiere cu profit de 50kk),probabil ca nu l-ai vazut din cauza faptului ca au fost mai multe postari si atacul asta a fost mai coborat in lista pe masura ce au venit celelalte atacuri......Cat despre alte aberatii, ma crucesc atunci cand le citesc.... Pelasgos, arunci cu niste acuze nefondate care nu sunt tocmai in regula...te-as sfatui sa arunci un ochi in ograda voastra ca ai de unde alege. Pana atunci , ti s-au dat toate explicatiile necesare in legatura cu postarea loviturii. Succes

  • Sare și gusteru, care habar nu are despre ce vorbesc, dar sa se afle în vorba, deși el trebuie sa știe despre "manarii" mai bine ca mine, de când joaca împotriva mea, a reușit o singura data, atâta aici sa îmi spargă vreo 2000 de transuri cu profit cât a făcut sinerman pe acest hit, ar trebui sa vorbească cei care intr-adevăr au și reușit sa mă atace, sinerman a reușit, dar gusty cu toți euroii băgați în joc, doar 2000 de transuri a reușit sa culeagă, astia găsiți rătăciți pe luna, nu mai țin minte dacă a făcut 50kk de profit, dar bine ca a venit, dacă o sa am timp, vor face în așa fel sa îi amarat cum se prinde un guraliv fără prea multe realizări. Doar ca timpul e impotriva nea, iar când voi avea timp , gustere nu o sa mai existe pe xalynt, cum s-a întâmplat și pe PEGASUS, GUSTERE VORBEȘTE CÂND AI O REALIZARE PE MINE....


    Spam. Warned

    Tommy-

    The post was edited 2 times, last by Tommy ().

  • V-as ruga sa ramaneti la subiect

    “Never play chess with a pigeon.

    The pigeon just knocks all the pieces over.

    Then shits all over the board.

    Then struts around like it won.”