[TOP 4][TOT: 2.070.000.000] UNBREAKABLE [NeW] & Kindernebun vs. Cre80r [NoSkiLL] (A: 0, D: 2.070.000.000)

  • Iar v-a dat cu virgula,ba la unii dintre voi.....chiar cu minus.......ce s-a gandit ares azinoapte......ia sa ii sparg eu niste luni lui unbreak......asa ca a lansat vreo 35 de md-uri de pe ambele conturi de pe care joaca(cre80r si senator deuterium),si a spart 3 luni din 4........a pierdut 17 valuri de ripi in total......de 3,de 4,de 5......a scanat toata dimineata la 1-2 secunde de a mai ars vreo 60kk de gaz......si iar a vazut prost retragerea........s-au mobilizat cu toti si au lansat pe mine.....erati la 8 secunde baieti,timp berechet sa retrag....dar a venit xp cu ideea sa spargem luna si sa radem iar de voi.....oricum,daca nu cadea luna iesea macel...pierdeati 2,5g mai mult ca noi....probabil ati fi recoltat vreo 300k de recs...deci totusi pe plus ieseati.....mai bine cum a iesit.......am lansat si pe flota lui cre80r,dar n-am ghicit viteza......ne multumim insa si cu recurile.......acum nu mai aveti cu ce recolta mai bine de jumate dintr-un eventual debriss......dedic returul asta tuturor care au venit in aparare si celor care m-au ajutat


    [align=center]

    On 19-07-2019 --:--:--, the following fleets met in battle:



    Attacker UNBREAKABLE [NeW]

    ________________________________________________


    Large Cargo 1

    Small Cargo 71.765

    Light Fighter 199.922

    Heavy Fighter 100.000

    Cruiser 100.926

    Battleship 20.331

    Destroyer 407

    Battlecruiser 21.677

    _________________________________________


    Attacker Kindernebun

    ________________________________________________


    Light Fighter 75.130

    Heavy Fighter 17

    Cruiser 22.246

    Battleship 10.167

    Battlecruiser 1.864

    _________________________________________


    Defender Cre80r [NoSkiLL]

    ________________________________________________


    Recycler 115.000

    _________________________________________



    After the battle ...


    Attacker UNBREAKABLE [NeW]

    ________________________________________________


    Large Cargo 1 ( -0 )

    Small Cargo 71.765 ( -0 )

    Light Fighter 199.922 ( -0 )

    Heavy Fighter 100.000 ( -0 )

    Cruiser 100.926 ( -0 )

    Battleship 20.331 ( -0 )

    Destroyer 407 ( -0 )

    Battlecruiser 21.677 ( -0 )

    _________________________________________


    Attacker Kindernebun

    ________________________________________________


    Light Fighter 75.130 ( -0 )

    Heavy Fighter 17 ( -0 )

    Cruiser 22.246 ( -0 )

    Battleship 10.167 ( -0 )

    Battlecruiser 1.864 ( -0 )

    _________________________________________


    Defender Cre80r [NoSkiLL]

    ________________________________________________


    Destroyed!

    _________________________________________



    The attacker has won the battle!


    The attacker captured:

    0 Metal, 0 Crystal and 9.964 Deuterium


    The attacker lost a total of 0 units.

    The defender lost a total of 2.070.000.000 units.

    At these space coordinates now float 805.000.000 metal and 483.000.000 crystal.

    The attacker captured a total of 9.964 units.


    The chance for a moon to be created from the debris was 20%.

    The attacker(s) captured the debris.



    Summary of profit/losses:


    Summary attackers(s)

    Metal: 805.000.000

    Crystal: 483.000.000

    Deuterium: 9.964

    The attacker(s) made a profit of 1.288.009.964 units.


    Summary defender(s)

    Metal: -1.150.000.000

    Crystal: -690.000.000

    Deuterium: -230.009.964

    The defender(s) lost a total of 2.070.009.964 units.



    Avertisment verbal.

    Tommy-

    Lupta pentru a primi ceea ce-ti place sau vei fi fortat sa-ti placa ceea ce primesti...............CUMPAR GAZ !!!

    The post was edited 1 time, last by Tommy ().

  • Domnul OUTBREAK citeste ganduri mai nou :)

    Aprecierile facute la adresa contului meu, le las deoparte pentru ca duce la troll. Ati prins recurile care trebuiau sa se intoarca pline cu resurse, daca flotele noastre nu loveau in gol. Chiar asa :P Exact in imensul gol din bostanul tau Outbreak!

    Este posibil sa fie un bug sau altceva, dar a fost chiar un alt noroc extrem de chior, Stevie Wonder style!!! Gogoasa cu 8 secunde lasa de dorit, pentru ca daca stiai ca poti fugi si ca noi iesim pe profit daca ramaneati acolo, nu lasau copiii tai flotele sa pasca pe un deal chel..

    Am pierdut rec-urile, este adevarat. Ai din ce plati acum datoriile imense :))) Daca intra atacul si nu era bug sau cheat, nu mai aveai de unde plati si erai falimentar.

    In plus, ai atacat recurile mele de pe planeta si recurile tale setate sa-ti ajunga pe planeta ta INAINTE de flota, facandu-le vulnerabile la atacul meu. Atata minte ai :P

    Dar dupa o zi si doua nopti, am declarat conflictul incheiat. Poate disparea si planeta sau mai stiu eu ce chestii.

    Se vor reface sau nu, este o alta problema.


    Cine se aseamana, se aduna.

    Inevitabil :P


    AresS



    Avertisment verbal.

    Tommy-

    The post was edited 1 time, last by Tommy ().

  • LECTIE DE OGAME!! :D

    Felicitari tuturor celor implicati si felicitari pentru retur baieti ;)

    De mentionat ca atacatorii au mai lansat odata pe unbreak ca sa retraga flota, alt gaz topit

    Ares, intr-un 1 vs 1,chiar daca il vedeai in lanx, te facea pateu asa ca nu impresionezi pe nimeni :)))))


    "Husky"

  • Salut.


    Trident, nici acum nu s-a primit un raspuns coerent si definitiv asupra "evadarilor" tale suspecte din ghearele flotelor.

    Este inadmisibil ca sa cheltuiesti timp si resurse financiare iar niste cheateri de speta joasa sa isi rezerve dreptul de a "ocoli" inevitabilul.

    "Ares, intr-un 1 vs 1,chiar daca il vedeai in lanx, te facea pateu asa ca nu impresionezi pe nimeni :)))))" - citat din Husky, opere pierdute!

    - Ai dreptate!

    Nu s-a imbogatit nimeni si nici nu a saracit in acest atac, Totusi, daca exista admini care sa se uite la situatie, ii indemn sa o faca.


    AresS

  • Felicitari Unbreak si intregii echipe pt hit, chiar daca au intrat doar rec-urile.

    @orice admin care isi mai face treaba pe aici, anterior dadeati warn'uri intr-o fericire pentru acuzatii nefondate, sau domnul Ares este imun?


    Ares , neavand stiinta jocului, iti recomand sa te inveti sa pierzi:)

  • Salut,tin din capul locului sa imi cer scuze daca jignesc pe cineva sau sunt inafara subiectului!

    Ares,eu iti apreciez stilul narativ dar trebuie sa fi obiectiv,

    De ce nu iei tu in considerare ca unii nu dau nume sa nu se supere ca nu i-am enumerat sunt mai buni decat voi toti la un loc.

    Mai aveti de invatat din tainele jocului.

    Un mic sfat,vorbeste cu xp poate te invata cate ceva,nu glumesc,nu sunt ironic!

    Va doresc in continuare o zi buna si puneti burta pe carte:thumbsup:

  • ...atâta încrâncenare, atâta tensiune, aşa orgolii :)


    Cum au fost luate recurile pe retur? Nu inteleg prea bine din povestea de mai sus. A fost dfw? N-a fost, ca nu exista pic de metal sau cristal in recuri. I-ati spart luna inainte de revenire? Asta inseamna lanx-hit, nu retur :)

  • Salut!


    Dupa multa vreme revin cu un comentariu incurajator pentru aceasta echipa care s-a organizat foarte bine in cele 2 situatii: Trident acum cam 2 saptamani si UNBREAKABLE aseara.


    Ma bucur ca dupa ce m-am lasat de joc am ramas in grupul de wapp cu aceasta echipa pentru a le fi alaturi atunci cand este nevoie de a organiza ceva.


    Nu a existat nici-un bug, consultati citatul de mai jos , a mai trecut un an, unii nici acum nu au citit tutorialul.

    Serios acum: Cum sa te joci ogame in 2018 si sa nu citesti tutorialul?


    Returul a fost pe luna, daca ii dadea cineva luna jos cu putin timp inainte sa intre atacul, desfasurarea retrasa se ducea pe planeta iar atacul mergea in gol exact cum merg valurile de MD cand nu mai este luna. Si au avut timp 12 sa gaseasca solutia.

    Singurul de acolo destul de bun sa stie chestaia asta este Evangelion . Dar lui mai mult ca sigur nu i-a pasat ce se intampla, a legat flota si probabil s-a bagat la som sau la un film. :)) Plus ca stia ca sunt langa echipa aseara , daca ii raspunsesem la un mesaj pe forum.


    Aseara au fost intr-adevar 8 secunde. Puteau sa fie si 2 secunde. Daca luna NU pica conform planului deja vorbisem cu UNBREAKABLE sa faca un tichet de stationare cont, cu o nava spatiala de laptop si un net de top din tara si antigame bine setat, o poti scapa chiar si la 2 secunde.

    Pentru cine nu stie 2s = 200ms. Asa trebuie sa gandesti timpul daca vrei sa joci la nivel inalt.


    Ares , trident nu trebuie sa iti justifice nimic tie sau altcuiva, flotele nu au gheare, plus ati avut 3 secunde atunci, mi-a tremurat mana de emotie dar stiam ca scapa. Pentru cine nu stie 3s = 300ms.


    Interesant topul 10 pe recuri cu 0 pierderi, profit destul de mare, nu se pune problema de lanx, putea sa dea atacul de pe planeta, flotele rivale erau deja in zbor pe Atac(R), pacat ca am adormit.


    vYxx au fost luate pe viteza 100% in sistem, posibil au calculat in functie de timpul in care a intrat atacul. (cred, inca nu, am vorbit despre asta, cu atacatorii !!! )


    Inca astept o schimbare si atunci veti avea multe de invatat de la mine.

    Va pup si dati-mi motive sa revin,

    XP delete.


    SiriusRo rank 1: 30.07.2017 - 23.10.2018(fuziune).
    111 HOF (5 TOP 10 SOLO si 5 TOP 10 ACS).

  • “Cand iti doresti prea mult si n-ai de unde...

    Te duci , unde?

    La furat, yo “

    :))))

    Mai sunt si altii p-aici care mai stiu joaca.

    Ares, eu ti-am scris acum cateva luni, respectuos , ca nu conteaza cine e ala vechi sau ala nou(pe forum .ro) . Lumea are impresia ca stie tot... ferme, buti, $$, smenuri, d-astea de “baieti”.Smecheria se scrie cu tehnica , tactica,echipa si mai ales inteligente de grup. Puteti organiza un team building, poate reusiti sa va cunoasteti si sa va descoperiti idei comune... e pacat sunteti multi si degeaba...

    Va pup cu drag

    Al vostru but-farm Bwcephal.

    :bye:

  • Pentru conformitate, 1s=1000ms; 2s=2000ms; 3s=3000ms.


    Deci s-a executat un retur fara a exista vreo posibilitate de a-l calcula :). Bun asa :)


    Nu va chinuiti sa invatati de la xp, in afara de scripturi nepermise si mult timp online, il recomanda doar echipa de supporteri care tin mai multe conturi fiecare si matematica precarã.

    Pentru cine nu stie 2s = 200ms. Asa trebuie sa gandesti timpul daca vrei sa joci ..

  • Urcat in top 10, felicitari !


    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu