[TOP 7][TOT: 30.275.627.000] vYxx [AFGB] & HELL [AFGB] & Sinnerman [AFGB] vs. Midfilder (A: 7.121.553.000, D: 23.154.074.000)

  • Il salutam din mers pe Mid, si-i invitam pe Jupiter si pe Ciomu sa scoata vmode :D


    Evident ca se dedica echipei AFGB, dar si lui @Gusty :)


    (A fost strategie, urmarit program, remarcat in ce perioade ale zilei da save pe cr propriu si urmarit cr'ul in intervalele "hot". Ca sa fie gloria completa, azi am facut dfw 2 persoane, am venit cu exact aceeasi secunda (si-l felicit pe @HELL pt rapiditatea cu care depride, facea asta ca simplu exercitiu). Gasit flotele disponibile cu gaz in zona. O scurta dezbatere daca sa lansam pe +1s sau pe +2s, a castigat 1s (si-l rog pe @midfilder sa confirme daca am fost la +1s). Si-a fost un pariu bun...)


    Enjoy!



    On 04-07-2019 --:--:--, the following fleets met in battle:



    Attacker vYxx [AFGB]
    ________________________________________________


    Large Cargo 1
    Small Cargo 107.169
    Light Fighter 650.420
    Heavy Fighter 5.368
    Cruiser 151.258
    Battleship 72.486
    Bomber 10
    Destroyer 13.109
    Battlecruiser 45.027

    _________________________________________


    Attacker HELL [AFGB]
    ________________________________________________


    Small Cargo 90.629
    Light Fighter 304.201
    Cruiser 19.668
    Battleship 20.190
    Destroyer 2.437
    Battlecruiser 21.046

    _________________________________________


    Attacker Sinnerman [AFGB]
    ________________________________________________


    Light Fighter 296.580
    Heavy Fighter 31.805
    Cruiser 50.552
    Battleship 68.626
    Battlecruiser 42.976

    _________________________________________


    Defender Midfilder
    ________________________________________________


    Small Cargo 175.000
    Large Cargo 13.500
    Light Fighter 596.604
    Heavy Fighter 158.796
    Cruiser 141.420
    Battleship 53.017
    Colony Ship 19
    Recycler 257.550
    Espionage Probe 2.938
    Bomber 2
    Destroyer 10.420
    Deathstar 69
    Battlecruiser 60.101

    _________________________________________



    After the battle ...


    Attacker vYxx [AFGB]
    ________________________________________________


    Large Cargo 1 ( -0 )
    Small Cargo 26.960 ( -80.209 )
    Light Fighter 163.935 ( -486.485 )
    Heavy Fighter 2.195 ( -3.173 )
    Cruiser 111.670 ( -39.588 )
    Battleship 68.576 ( -3.910 )
    Bomber 10 ( -0 )
    Destroyer 12.903 ( -206 )
    Battlecruiser 43.854 ( -1.173 )

    _________________________________________


    Attacker HELL [AFGB]
    ________________________________________________


    Small Cargo 22.770 ( -67.859 )
    Light Fighter 75.740 ( -228.461 )
    Cruiser 14.155 ( -5.513 )
    Battleship 18.956 ( -1.234 )
    Destroyer 2.402 ( -35 )
    Battlecruiser 20.447 ( -599 )

    _________________________________________


    Attacker Sinnerman [AFGB]
    ________________________________________________


    Light Fighter 74.263 ( -222.317 )
    Heavy Fighter 12.520 ( -19.285 )
    Cruiser 36.447 ( -14.105 )
    Battleship 64.632 ( -3.994 )
    Battlecruiser 41.686 ( -1.290 )

    _________________________________________


    Defender Midfilder
    ________________________________________________


    Small Cargo 0 ( -175.000 )
    Large Cargo 0 ( -13.500 )
    Light Fighter 0 ( -596.604 )
    Heavy Fighter 0 ( -158.796 )
    Cruiser 0 ( -141.420 )
    Battleship 7 ( -53.010 )
    Colony Ship 0 ( -19 )
    Recycler 0 ( -257.550 )
    Espionage Probe 0 ( -2.938 )
    Bomber 0 ( -2 )
    Destroyer 91 ( -10.329 )
    Deathstar 69 ( -0 )
    Battlecruiser 42 ( -60.059 )

    _________________________________________



    The battle ends in a draw.


    The attacker captured:
    0 Metal, 0 Crystal and 0 Deuterium


    The attacker lost a total of 7.121.553.000 units.
    The defender lost a total of 23.154.074.000 units.
    At these space coordinates now float 12.830.342.700 metal and 6.947.240.300 crystal.


    The chance for a moon to be created from the debris was 20%.
    ________________________________________________


    Debris harvested by the attacker(s):
    4.172.355.000 Metal and 4.172.355.000 Crystal
    1.984.455.000 Metal and 0 Crystal
    3.264.976.700 Metal and 2.774.885.300 Crystal
    23.902.000 Metal and 0 Crystal
    160.000.000 Metal and 0 Crystal
    85.056.000 Metal and 0 Crystal
    128.000.000 Metal and 0 Crystal


    Total debris harvested by the attacker(s):
    9.818.744.700 Metal and 6.947.240.300 Crystal




    Summary of profit/losses:




    Summary attackers(s)


    Metal: 4.874.421.700
    Crystal: 4.937.967.300
    Deuterium: -167.957.000
    The attacker(s) made a profit of 9.644.432.000 units.



    Summary defender(s)


    Metal: -13.384.738.000
    Crystal: -7.915.356.000
    Deuterium: -1.853.980.000
    The defender(s) lost a total of 23.154.074.000 units.




    Powered by OGotcha CR Converter 4.2.0

    The post was edited 4 times, last by vYxx ().

  • Felicitari...v-a luat ceva timp pana v-a iesit! M-am incapatanat sa nu bag v mode de aseara de cand nu mi-a mers sa ma loghez de pe tel...noroc ca eram la munca si aveam tichet facut sa pot sa intru si de acolo...dar asta e .Asa e cand ai prieteni ca Mao sau cine a facut acea ocolire a regulamentului cand ai spart flota lui nimeni altu.probabil o sa sterg contul ca am mai avut tentative...de dat nu am fost lasat sa il dau tot de Mao...e bine cand se termina cu bine :)


    - Warned by Mao

    Gusty : "...impotentei de a juca..." morrrrrr

  • Exista un topic "Cedez cont rank 1 Xalynth" ....foarte accesat....ar trebui schimbat titlu ..asta ca sa nu inducem doritorii in eroare! :D


    - Editat/Avertisment verbal';
    Foloseste culori/caractere lizibile.
    Mao

  • Dati si voi niste detalii, pentru toti, despre cum l-ati prins. Nu de alta...dar poate mai apare si alteceva in afara de spy-fly pe .ro


    In rest...nu pot decat sa va felicit pentru reusita, e una pe deplin meritata.


    Mid...sper sa te ajute la refacere cele 8k transuri goale la care care am uitat sa dau fs zilele trecute :thumbsup:

  • Asa e cand ai prieteni ca Mao sau cine a facut acea ocolire a regulamentului cand ai spart flota lui nimeni altu.probabil o sa sterg contul ca am mai avut tentative...de dat nu am fost lasat sa il dau tot de Mao...e bine cand se termina cu bine

    Daca mai faci o referire la mine pe care nu o poti justifica si proba, te avertizez public ca iei ban permanent pe forum.


    GG & FR, whatever.

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • Felicitari...v-a luat ceva timp pana v-a iesit! M-am incapatanat sa nu bag v mode de aseara de cand nu mi-a mers sa ma loghez de pe tel...noroc ca eram la munca si aveam tichet facut sa pot sa intru si de acolo...dar asta e .Asa e cand ai prieteni ca Mao sau cine a facut acea ocolire a regulamentului cand ai spart flota lui nimeni altu.probabil o sa sterg contul ca am mai avut tentative...de dat nu am fost lasat sa il dau tot de Mao...e bine cand se termina cu bine :)


    - Warned by Mao

    Ai facut tichet ca sa poti intra in joc de la munca? Dar cate conturi se administreaza de "la munca" ?
    Daca e asa o mare problema cu cedatul contului..hai ca-l iau eu...o sa am grija de el ....o sa vezi :thumbup:

  • Executat elegant, ca in dulcele stil clasic.


    FR Mid, sa vedem dacă te tine sa joci din spate.
    Ar trebui sa le multumesti..te-au ajutat sa iei o decizie in privinta cedarii / stergerii contului.
    Pensioare placuta!


    Bravos!! :S::S:

  • Felicitari echipei de fleeteri din alianta!!! DFW nu am mai vazut de ceva timp, multa rabdare aveti!!
    Cum ne-ati urcat un loc pe noi, minerii din alianta, urmeaza sezonul de premii pentru voi :))
    Glotr Midfildier!

    Sunt atât de inteligent, încât niciodată nu înţeleg nimic din ceea ce spun. (Oscar Wilde)

  • Defender Midfilder

    Glirl...


    Cum apare cate un jucator care cunoaste jocul si face ceva tactica... aparatorul "cauta" univers nou.

    Daca mai faci o referire la mine pe care nu o poti justifica si proba, te avertizez public ca iei ban permanent pe forum.
    GG & FR, whatever.

    Pentru el toata lumea e manjita si umbla cu smenarii.Pana nu isi schimba mentalitatea si mai exact unghiul de privire a unor lucruri mare lucru nu o sa faca.



    Felicitari persoanelor care si-au "pierdut" timpul in tactica contra lui Midfilder.
    @midfilder : Poate pe viitor inveti sa faci FS la cr... tinand cont ca era 1x si se renta astfel de FS.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • FELICITAAAARIII BĂIEȚII, am observatrimis ca a mai rămas și pt noi ceva, Brandon trebune sa îi spargem restul de flota noi, păcat ca am băgat fs așa lung ca îi dădeam și noi, dar sper ca se mai găsesc flote prin alianța sa îi cărămizi și noi ripii la noi în alianță, l-am rugat sa îmi dea mie contul, îl vreau și așa spart :)))
    REFACERE UȘOARĂ MIDFILDER

  • Felicitari...v-a luat ceva timp pana v-a iesit!


    A fost o singura lansare :search2: ....despre ce vorbim? :)


    Vreau sa le multumesc colegilor pentru efortul depus deoarece ei au cel mai mare merit pentru aceasta lovitura..Ma bucur ca am putut sa iau parte la aceasta lovitura :thumbup::thumbup::thumbup:


    Mid , cred ca toata lumea s-a convins de micul show "dau contul,sterg contul,machiez contul"....Refacere usoara daca mai continui..daca nu, succes in viata reala si felicitari pentru munca depusa in acest cont.

  • Acum am citit și ceea ce a spus Midfilder, sper sa nu fie adevărat și sa se folosească atacuri cibernetice, dar îi dau dreptate, sunt supus la astfel de atacuri cibernetice pe U1, din partea Martanului, a Armasaeului și a Rechinului, deși rechinul nu prea a luat parte la astfel de mârșăvie, m-am gândit sa fac și eu tiket, dar nu fac, dacă se v-a intampla, voi caută special sa vorbesc cu cei doi zei ai ogameului, cei care au inventat ogameul, sa îi întreb dacă li se pare corect cu atacurile cibernetice, chiar am vrut sa îl rog pe Mao sa le atragă atenția celor 3, fără sa fac tiket, hai mă ce naiba, ați uitat sa jucați corect?

  • A fost o singura lansare :search2: ....despre ce vorbim? :)


    Vreau sa le multumesc colegilor pentru efortul depus deoarece ei au cel mai mare merit pentru aceasta lovitura..Ma bucur ca am putut sa iau parte la aceasta lovitura :thumbup::thumbup::thumbup:


    Mid , cred ca toata lumea s-a convins de micul show "dau contul,sterg contul,machiez contul"....Refacere usoara daca mai continui..daca nu, succes in viata reala si felicitari pentru munca depusa in acest cont.

    Stiu ca a fost doar 1 singura lansare pentru ca pana acum nu ma faceati toti la un loc...tu ai crescut flota din farmuri si te felicit...iar despre cont chiar am vrut sa il dau ...dar nu am vrut sa il dau la cineva care simpatiza cu nimeni de la voi din alianta si nici nu am vrut sa il dau pe bani pentru ca au fost cativa care mi-au oferit bani si am refuzat.Am muncit la contul asta singur ( alaturi de cativa care mi-au vandut deut ) si nu aveam de gand sa il dau asa la oricine.Nimeni nu a venit cu o idee despre ce si cum va face cu acest cont...un plan ceva de viitor....ci toti au vrut contul si atat...de asta nici nu l-am dat.

    Gusty : "...impotentei de a juca..." morrrrrr

    The post was edited 1 time, last by midfilder ().

  • Acum am citit și ceea ce a spus Midfilder, sper sa nu fie adevărat și sa se folosească atacuri cibernetice, dar îi dau dreptate, sunt supus la astfel de atacuri cibernetice pe U1, din partea Martanului, a Armasaeului și a Rechinului, deși rechinul nu prea a luat parte la astfel de mârșăvie, m-am gândit sa fac și eu tiket, dar nu fac, dacă se v-a intampla, voi caută special sa vorbesc cu cei doi zei ai ogameului, cei care au inventat ogameul, sa îi întreb dacă li se pare corect cu atacurile cibernetice, chiar am vrut sa îl rog pe Mao sa le atragă atenția celor 3, fără sa fac tiket, hai mă ce naiba, ați uitat sa jucați corect?


    Ti se potriveste un pic asa. :lol:

  • Cu 3 ore in urma:

    ...de dat nu am fost lasat sa il dau tot de Mao...e bine cand se termina cu bine :)


    iar acum 30 min:

    Nimeni nu a venit cu o idee despre ce si cum va face cu acest cont...un plan ceva de viitor....ci toti au vrut contul si atat...de asta nici nu l-am dat.

    Va las pe voi sa trageti concluziile.