• Salutare!
    Folosește cineva Kodi(sau alte playere) pe un TVBOX?
    Mi-am luat de curând un Tvbox în speranța de a viziona canale TV românești Free și mi-am cam epuizat toate ideile de cum ar trebui setat Kodi, am găsit câteva liste cu canale pe net dar habar nu am cum sa le folosesc, am urmărit câteva tutoriale pe yt și ceva discuții pe forum-uri gen Softpedia dar m-am blocat la faza cu redarea programelor.
    Am văzut ca aici sunt jucători din afara tarii și m-am gândit cineva poate folosește.
    P. S. : am antena parabolica cu abonament de la dolce, doar ca unde stau eu, vara am un copac "stufos" chiar la vreo 20 metri de antena și îmi blochează semnalul cât are frunze și posibilitatea de a muta antena în alta parte nu prea am... am pus cooltv cu shopcast dar ma inunda cu reclame.
    Deci, are cineva vreo idee de cum as putea seta Kodi sa pot vedea câteva canale românești?

  • =)))
    Pocaitilor care sunteti de nu va uitati la televizor...Am un moment....imi spuneti va rog despre domnul vostru?


    On:Daca ai pe cineva in Romania cu abonament la digi sau telekom; au extraoptiune gratis cu tv online ...Nu stiu daca le poti viziona din afara tarii, dar poti incerca un vpn daca nu te lasa din afara tarii
    Lipsesc Pro TV tvr 1 si antena 1 ce-i drept, dar restul in mare majoritate sunt :-?