[TOT: 49.958.000] Midfilder vs. Nycr0m (A: 0, D: 49.958.000)


  • On 18-04-2019 --:--:--, the following fleets met in battle:



    Attacker Midfilder
    ________________________________________________


    Small Cargo 17.500
    Cruiser 3.000
    _________________________________________


    Defender Nycr0m
    ________________________________________________


    Large Cargo 4.162
    Light Laser 7
    _________________________________________



    After the battle ...


    Attacker Midfilder
    ________________________________________________


    Small Cargo 17.500 ( -0 )
    Cruiser 3.000 ( -0 )
    _________________________________________


    Defender Nycr0m
    ________________________________________________


    Destroyed!
    _________________________________________



    The attacker has won the battle!


    The attacker captured:
    27.639.449 Metal, 54.634.218 Crystal and 4.367.838 Deuterium
    6.909.862 Metal, 13.658.554 Crystal and 1.091.960 Deuterium


    The attacker lost a total of 0 units.
    The defender lost a total of 49.958.000 units.
    Total damage defender including follow-ups: 49.968.000 units.


    At these space coordinates now float 17.480.400 metal and 17.480.400 crystal.
    The attacker captured a total of 108.301.881 units.


    The chance for a moon to be created from the debris was 20%.
    ________________________________________________


    Debris harvested by the attacker(s):
    17.480.400 Metal and 17.481.100 Crystal




    Summary of profit/losses:




    Summary attackers(s)


    Metal: 52.029.711
    Crystal: 85.773.872
    Deuterium: 5.459.798
    The attacker(s) made a profit of 143.263.381 units.



    Summary defender(s)


    Metal: -59.539.311
    Crystal: -93.270.772
    Deuterium: -5.459.798
    The defender(s) lost a total of 158.269.881 units.




    Powered by OGotcha CR Converter 4.2.0

    Gusty : "...impotentei de a juca..." morrrrrr

  • Felicitari pt hit.
    Ma gandesc sa te felicit de acum si pentru hitul pe care o sa-l dai pe Incepatorul :lol: ....o sa fie probabil noul nr. 1 :ban:

  • Felicitari pt hit.
    Ma gandesc sa te felicit de acum si pentru hitul pe care o sa-l dai pe Incepatorul :lol: ....o sa fie probabil noul nr. 1 :ban:

    Pai tu crezi ca toata lumea e ca voi ma >?
    ia spune tu la toata lumea cum s-a "ocolit" regulamentul in cazul flotei lui nimeni altu....

    Gusty : "...impotentei de a juca..." morrrrrr

  • Exact. Si in cazul contului lui maryuscl a fost aceas poveste. Am facut ticket pt. asta, dar raspunsul a fost ca o sa verificam.......
    Felicitari pt lovitura, o sa am o discutie cu pierzatorul, in speranta ca poate invata si el Ogame.

  • Nu te enerva Mid ......sunt doar un invidios care si-a atins scopul: Incepatorul e din nou in Vmode fara a fi fost spart :thumbsup:

  • Regulamentul a fost respectat, nu ocolit, in cazul lui Nimeni Altu.


    L-am ajutat sa-si caseze flota si nimic mai mult. Neregulamentar ar fi fost sa pastrez resursele, ceea ce n-a fost cazul; a primit integral cr-ul rezultat.


    Sunt destul de sigur ca, cel putin atata lucru, vei reusi sa intelegi fara sa-ti dea eroare.

  • Regulamentul a fost respectat, nu ocolit, in cazul lui Nimeni Altu.


    L-am ajutat sa-si caseze flota si nimic mai mult. Neregulamentar ar fi fost sa pastrez resursele, ceea ce n-a fost cazul; a primit integral cr-ul rezultat.


    Sunt destul de sigur ca, cel putin atata lucru, vei reusi sa intelegi fara sa-ti dea eroare.

    L-ai ajutat pe dreaq...si-a spart flota in flota ta si tu ai trimis resursele catre HELL...unde in regulament scrie clar ca trebuie sa mearga inapoi la nimeni altu sau la un admin.Deci o ocolire grava a regulamentului cu acordul celui care ti-a raspuns la tichet! Deci s-a facut o ilegalitate legala.
    @Si ca sa iti raspund HELL de acum o sa vanez pe toata lumea care nu imi vinde deut sau care nu ma ajuta la nevoie...de acum silencio stampa si focul la ei !


    Poti adresa plangere la adresa echipei portocalii, daca esti de parere ca ca s'a intamplat asa.


    Pana atunci, warned pentru acuze si limbaj nepotrivit.
    Tommy-

    Gusty : "...impotentei de a juca..." morrrrrr

    The post was edited 1 time, last by Tommy ().

  • Hmmmm adica tu de pe margine stii ce s-a intamplat mai bine decat toti ce implicati?


    Hai sa vedem, fii integru si argumenteaza povestea aia, altfel e doar bullshit (nu ca nu ne-am fi obisnuit cu povestile tale nemuritoare). Pot sa iti arat ticket facut inainte de manevra respectiva; rapoartele de transport nu le-am pastrat, nu m-am gandit c-o sa fiu auditat de băbuțe bârfitoare... e drept, acum regret ca nu le-am pastrat. Desi probabil mi-ai fi zis si despre alea ca-s trucate...



    uof... rau e sa fii tu...

  • Ce rost mai avea sa isi caseze flota daca oricum nu mai juca si nu mai joaca. Ceva e putred aici.

    Sunt perfect de acord ca ai trimis resursele inapoi, dar regulamentul nu zice nicaieri ca nu poti sa il ataci dupa aceea. :saint:

  • ba da, zice. tu nu-ti dai seama ca dupa ce am facut ticket in care am anuntat ca-l ajut sa se recicleze singur, ar fi fost evident un atac in care sa-i iau resursele?


    E ciudat ca n-a revenit sa joace, dar asta tre' sa lamuresti cu el...

  • Sunt multe scenarii intradevar. Intrebarea este, Nimeni Altul mai are resursele acelea pe cont?
    Daca nu, ce a facut cu ele, ca dupa ce a fost spart/auto spart (ca tot vorbeam de maraciuca :D ) nu a mai crescut.
    Daca da, totul este in regula



    Nu o sa fac tichet, ca imi plac smecheriile astea de pantelimon!

  • L-ai ajutat pe dreaq...si-a spart flota in flota ta si tu ai trimis resursele catre HELL...unde in regulament scrie clar ca trebuie sa mearga inapoi la nimeni altu sau la un admin.Deci o ocolire grava a regulamentului cu acordul celui care ti-a raspuns la tichet! Deci s-a facut o ilegalitate legala.@Si ca sa iti raspund HELL de acum o sa vanez pe toata lumea care nu imi vinde deut sau care nu ma ajuta la nevoie...de acum silencio stampa si focul la ei !

    Daca as fi pus mana pe atatea resurse...nu as fi atat de in urma....dar ce conteaza logica? atunci cand hotul striga HOTUL!
    Oricum mie mi-e foarte clar ca tu Mid ori suferi de personalitate multipla...ori cu siguranta sunteti mai multi pe acelasi cont!!!


    "de acum o sa vanez pe toata lumea care nu imi vinde deut sau care nu ma ajuta la nevoie...de acum silencio stampa si focul la ei !" ??? WTF?? dar pana acum ce ai facut ?...bine in afara de spy and fly...n-am vazut nimic :lol: .

  • Va rog sa pastrati interogatoriile si anchetele in limitele regulamentului, si teoria conspiratiei doar pentru voi.
    Piua la thread.
    :nclosed2:

    “Never play chess with a pigeon.

    The pigeon just knocks all the pieces over.

    Then shits all over the board.

    Then struts around like it won.”