Sugestii Sugestiile tale privind viitoare dezvoltari ale OGame asteapta doar sa le spui tuturor. O poti face aici oricand vrei

  • "Planurile de acasa nu se potrivesc niciodata cu cele din targ"
    Sa curga avertismente/ban...
    Nu vreau sa ma bag in seama sau ceva anume,vreau doar sa-mi spun punctul de vedere in legatura cu administrarea jocului/furumului de cand a disparut valent.
    Cand a inceput zagadra eram intr-o alianta de vreo 20 membri dintre care 80% jucatori care se lasasera de ogame de ceva ani reincepand sa joace cu ocazia deschiderii noului univers si nu a durat mult pana cand au inceput intrebarile in alianta despre felul in care sunt tratati jucatorii pe forum.
    Eu inteleg ca nu sunteti obligati sa ne "rezolvati" anumite probleme din joc/forum in regim urgent si doar cand aveti timp pentru acele probleme...
    dar tot eu raman uimit de reactiile voastre cand vi se cere o nelamurire....
    pe alte forumuri din alte tari intr-o situatie asemanatoare celei de mai jos,un administrator isi cere scuze politicos (chiar daca stie ca nu trebuie) si incearca sa rezolve "problema" in cauza,apoi se aplica si avertismente sau ban...dar in nici un caz nu i se reproseaza o gramada de chestii nesemnificante pt orice jucator si jigniri
    In final si la urma urmei,ce ma intereseaza pe mine daca nu ai timp sa administrezi un forum,din moment ce esti numit administrator,inseamna ca ai timp,daca nu,lasa pe altcineva in locul tau si lasa-ne in pace pt ca felul in care se trateaza jucatorii pe forumOgame.ro duce la disparitia lor din joc.
    nu va ganditi ca sunteti mai multi administratori decat jucatori,tocmai din cauza faptului in care va purtati cu jucatorii?
    In fine,aici avem o dovada a faptului ca pe forum "intra cine vrea,ramane cine poate"


    Cat trebuie sa stea un incepator ca sa i se valideze un post? Am facut post acum 22 de ore si inca nu mi s-a validat... Cu toate ca am dat pm la toti moderatorii on de pe forum inclusiv celui care se ocupa de acea sectiune si nimic. Deci facem si noi ceva, sau doar mai aruncam cate un ochi la misto pe forum ?

    Fi serios...
    Oamenii astia nu sunt obligati sa stea 24 din 24 pe acest forum. Au si ei o viata iar board-ul acesta nu reprezinta job-ul lor de toate zilele.
    Nu iti inteleg panica. Nu iti inteleg nemultumirea.

    Mai apar si jucatori decenti ca atitudine pe aici? Stiti - genul ala de copii educati care stiu sa intrebe politicos ce au de intrebat? Sau genul isteti, pe care sa-i duca mintea sa faca un ticket cand e nevoie de un ticket?


    nu de alta, dar de mojicii suntem satui, nu prea mai e loc de ghiolbani, îi "piața" plina.


    (intreb pentru un prieten, desigur)

    si vine "cireasa de pe tort"...dupa ce ca nu i s-a rezolvat nimic din ceea ce a cerut....i se da si avertisment ,dar inainte este luat si un pic la misto "avertisment de bun revenit"



    @Zanka-no-Tachi ai un avertisment de ''bun revenit''. A te da in spectacol tine de lipsa educatiei, dar asta nu ma priveste.
    Topicurile se aproba cand decidem noi, dupa ce intrunesc filtrele de rigoare. Altfel, topic :lclosed: .


    Nu-l cunosc nici macar de pe joc pe Zanka...
    P.S.:nu este nici primul si nici ultimul care este tratat asa...

  • :( imi place sa cred ca puteti mai bine! distractia sta in joc, nu-n moralistica pe forum, despre ce detaliu s-ar putea face mai cum.


    ce vad mai sus (tl;dr bleah) sunt doar refulari urate. tine-le la tine. te rog frumos.


    ms mult!



    #edit: as-propos de "malfunctions": n-am buton de like, asa ca zic in cuvinte: like! la ce-a zis axE

  • Nu cred ca este nimeni multumit de felul in care sunt tratati jucatorii.
    Eu am ales sa fiu un simplu jucator asa cum altii au ales sa fie un pic mai mult de atat dar aceia trebuiau trecuti prin niste "filtre de rigoare" la fel cum ziceti ca topicurile trec prin"filtre"
    topicul meu a aparut la cateva secunde dupa ce l-am postat
    sa inteleg ca a evitat "filtrele"?


    P.S.:vYxx,esti avocatul lui axe?
    Chiar crezi ca nu se descurca singur?

  • A fost o problema similara si pe Zagadra, acum vreo luna, cand un post al lui Elastos a fost postat dupa mai bine de 24h. Si atunci a fost facut un thread, rezolvat la fel de usor de echipa de moderare si de inca cativa jucatori :)
    Daca respectiva persoana isi asuma responsabilitatea de moderator, atunci sa o faca pana la capat, nu numai cand se impart avertismentele

  • Atunci daca nu te implici, nu comenta, nu?! Iei la bani marunti activitatea unei persoane care-si rupe din timpul ei sa faca ceva pentru o comunitate, pentru sute de persoane. Nu scrie nicaieri ca trebuie sa stea drepti in fata nimanui, deci automat nici in fata ta. Revin si iti spun sa te implici, daca nu, accepta situatia.


    Ca sa-ti dai seama despre ce vorbesc, pana nu l-ai intepat putin pe vyxx, nu te-ai lasat. Asta era scopul thread-ului? Sa-i zici lui ca e avocatul meu sau sa-ti expui nemultumirile intr-o forma concisa, pe intelesul tuturor.


    Plus, colac peste pupaza:


    https://board.ro.ogame.gamefor…IA-A-577-000-D-2-220-000/



    Pentru prostia asta s-a facut atat tam tam ??????? Pentru un 16% ???? N-are un comment sa zici ca macar a vrut sa se mandreasca cu ceva.
    Daca era top 10 ce mai facea?


    Haideti sa fim rezonabili, va rog. Astea sunt copilarisme: mamiiiii, n-a dat accept domnu' mod la postare si nu vad eu acolo +1 thread pe Betelgeuse.

    Si ca sa duc intr-o sfera mai tehnica toata treaba asta, daca se intampla un lucru blocant in Joc/Forum iar nimeni nu lua atitudine din staff e una. Sa o iei razna ca nu ti s-a acceptat postarea cand ai vrut tu e alta.


    behave!

  • "Sa o iei razna ca nu ti s-a acceptat postarea cand ai vrut tu e alta."


    Cand vreau eu ?:))) Am facut postul ala in care ma plangeam la 22 de ore de la postul pe care il voiam validat, deci nu e chiar cand am vrut eu nu crezi ? Sau nu stii sa citesti timpul ?
    Cum altii au dreptul sa se laude ca ce mari zei sunt ei si ma dispera pe joc in PM-uri ca te fac, ca te drag, ca eu NR1 pe jocu asta si cand colo apeleaza la unul si la altul ca sa ma atace asa am si eu dreptul sa le dau peste nas si sa le arat ca nu e chiar asa cum cred ei. Nu am mai jucat de 3 ani , am uitat multe dar nu sunt chiar asa de noob, si revin de ce nu se scoate acea prostie de validare la playerii noi. Din ce stiu eu din propria experienta pe Bitefight si Metin nu e prostia aia la cont nou creat. Doar "zei" astia autointitulati au dreptul sa posteze? Ca de 3 zile tot primesc PM de la suferinzi care se tot intituleaza NR1 pe jocu asta =))) si cand le dau atac ma ameninta cu altii =))).

    Termina cu faze de gangsta pe insta, ca la prima palma
    te vad si fugind.

  • cand jucam acuma 10 ani era un trafic imens si tu sti axe TOP 03+Razbunare+Goodbye Hit coh nevyle[Rohhan] -vs- axE[ANTI LIV] (TP: ~1165M) SA ARZIsti bine .....................



    Nu stiu ce sa intamplat dar forumu ( fara arhiva) este 0
    Exista un sistem comunist in acest forum in care nu conteaza daca poti aplica ca MOD pt forum ......si daca ajungi mod nu rezolvi nimica........................
    Si nu va dati seama dar tocmai din cauza asta aveti un numar minuscul de jucatori activi.
    Valent a fost super 0 din punctul meu de vedere si gelula la fel un fiasco.
    In momentul cand nu o penalizati un limbaj oarecum vulgar o sa aveti o sansa ........................am spus ca sunteti comunisti :))) pot sa gasesc o varietate imensa de caracterizari .........GLOBALISM .
    Intr-un final o sa ramaneti voi ( staf-ul) cu voi de voi :))


    Fac un PS ca zic asa ................................forumu este condus intr-un mod dezastros si asta se vede in numarul de jucatorii activi si in joc si mai ales pe forum.
    Nu va dati in specacol cu povesti ... (ca de ce nu aplic eu ca mod) ala bala


    MAO tu trebuie sa sti cel mai bine :))) ai fost un troll notoriu in trecut
    A ajuns europeanu sa posteze HOF-urile cu ajutorul cunostintelor in 2019 :)))
    G.G.
    Daca inchideti Threand-ul doar CONFIRMATI :)))

    The post was edited 4 times, last by Elastos ().


  • Raspuns punctual, pe text, ca la scoala pentru coh nevyle, pentru ca ai nevoie de o serie de clarificari.
    Cred ca ai gresit thread-ul pentru ca nu vorbim aici despre ce ai scris tu mai sus.


    Incercati sa ignorati si sa ramaneti pe subiect.
    Poate fi constructiva discutia asta...
    Poate aplic pentru moderator pentru voi...
    Poate nu e dracul asa de negru pe cat pare...
    Poate...

  • axE cred ca ceea ce voia Elastos sa zica prin numarul mic de jucatori si activitatea redusa este o comparație cu celelalte servere de OGame (ES, FR, UK...), nu cu alte jocuri. In OGame forumul conteaza enorm, hof-uri, diplomatie, comerț, toate se desfasoara aici, mi se pare normal ca oamenii sa aiba pretenții de la echipa care se ocupa. Apreciez ca raspunzi la toate postarile de genul asta. Succes cu postul de moderator.

  • Tu chiar ai trecut de "filtrele" astea?

  • copii, voua chiar va trebuie o ocupatie!


    Citesc si ma minunez, cata drama puteti sa construiti in jurul faptului ca s-a intarziat postarea unui hit. Daca asta intelegeti voi din tot ce-nseamna ogame, vedeti in voi motivul pentru care comunitatea asta se duce dracu'. N-are legatura cu felul cum se gestioneaza forumul ci are legatura cu toti puberii care-si striga frustrarile in felul asta. Printre altele, desigur. Mai are legatura cu faptul ca oamenii nu mai gasesc distractie in joc ci doar in epatari pe forum. Inca o data - asta spune chestii doar despre voi.


    Au incercat cateva persoane sa va explice cum functioneaza voluntariatul pe pozitii de mod/go, dar e mai simplu sa-ntinzi degetu' si sa te faci remarcat ca smardoi cibernetic decat sa-ntinzi o mana de ajutor, nu?

    The post was edited 1 time, last by vYxx ().

  • :)) .... Rick a punctat perfect.


    Probabil pe la voi la campina apa de ploaie este colorata , esti incapabil sa vezi o imagine de ansamblu .

  • Per ansamblu, toată lumea are dreptate!

    Conducerea, lasă de dorit, fiind prea leneși să se mai implice atât cât o cere postul.
    Iar când cineva îi învață că nu e bine ceea ce fac, se dau zmei. Ăsta e un fapt și așa au ruinat vreo 3 universuri.

    De asemenea, nu știu din partea cui a venit, sau dacă poate fi modificat, e aberant să pui un jucător să aștepte când dorește să posteze ceva. De ce ? Ne plângem de lipsa activității, dar nu facem nimic să promovăm asta și împiedicăm noii veniți să se afirme.

    Greșeala celor ce postează, este că deseori, au un comportament agresiv. Mai important a devenit VREAU ACUM, decât CE PUTEM FACE PENTRU A PRIMI MAI REPEDE. Puteți pune altfel întrebările și vă asigur că se vor găsi și oameni care să facă asta.

    @axE nu ai ce face nici din calitatea de Mod. Ca mod, ți se oferă un univers unde poți doar acolo să faci câte ceva. Dacă vrei să faci extra, ți se spune că nu ai voie, că e deja cineva acolo. Dar acel cineva, doarme și intră odată pe săptămână, uneori nici măcar atunci. Sunt moderatori care n-au treabă cu gramatica sau logica, dar totuși sunt acolo.

    Observații: Mi se pare inutil ca noii useri să aștepte, din moment ce ăsta e un lucru ce face oamenii să plece. ( Repet, că unii poate nu citesc așa cum trebuie, că nu știu din partea cui poate fi făcută schimbare în cazul ăsta )


    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • E dreptate de ambele parti, dar ca tot timpu ambele parti sunt ostile. Am administrat forum la alt joc iar faza ca un nou user sa nu poata posta instant e normala pentru ca altfel s-ar face o multime de conturi pentru spam/reclame/promovari in alte directii. Cand esti un user nou prima postare dureaza pana moderatorii verifica continutul sa se asigure ca nu esti un bot de reclame, poate daca @Mao v-ar fi explicat treaba asta nu se ajungea aici.

    Cunoaşte-ţi inamicul şi cunoaşte-te pe tine însuţi; dintr-o sută de bătălii, nu te vei expune nici unei primejdii.

  • E dreptate de ambele parti, dar ca tot timpu ambele parti sunt ostile. Am administrat forum la alt joc iar faza ca un nou user sa nu poata posta instant e normala pentru ca altfel s-ar face o multime de conturi pentru spam/reclame/promovari in alte directii. Cand esti un user nou prima postare dureaza pana moderatorii verifica continutul sa se asigure ca nu esti un bot de reclame, poate daca @Mao v-ar fi explicat treaba asta nu se ajungea aici.

    Omori un rău, cu un rău mai mare. Ceea ce nu este deloc bine.
    Dacă acele conturi noi ar fi apărut zilnic, săptămânal, poate că s-ar fi meritat. Însă astfel de conturi, pentru reclamă nu apar nici măcar lunar. Nu prea s-a folosit tactica asta. Mai mult apare în joc, prin X sau Y ce își face un cont și ne dă link-uri.

    Apoi, ar fi pentru useri banați ce își fac alte conturi. La fel, după o postare, s-ar vedea că mai are cont și poate fi șters, etc. De asemenea, omori din nou 20 oameni pentru unul sau doi.

    Aici pe noi asta nu ne afectează cu nimic, doar fac ceea ce am făcut mereu în ultima perioadă. Mă pun în locul celui care trece prin fazele despre care se discută.

    Spor la joc! P.S. Cumpăr deuterium! :blllll:

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg