[TOP 7][TOT: 1.127.718.000] GoDz & Kindernebun & Fatman [NeW] & Lucifer & UNBREAKABLE [NeW] vs. Ruthl3ss Kill3r [NoSkiLL] (A: 194.440.000, D: 933.278.000)

  • :hi:
    Multumiri celor care l-au ajutat sa revina... data viitoare puteti trimite direct la noi =))
    Sa fie pentru Trident caruia i-am recuperat aproape toata flota si pentru toti are au contribuit la asta :beer:
    Din pacate nu au mai ajuns toate recurile ca a prins oferta la comerciant dar avem profit si am lovit inca o data "zeul"




    On 28-03-2019 --:--:--, the following fleets met in battle:



    Attacker GoDz
    ________________________________________________


    Small Cargo 1.340
    Large Cargo 2.781
    Light Fighter 18.564
    Cruiser 2.338
    Battleship 1.400
    Destroyer 525
    Battlecruiser 1.374
    _________________________________________


    Attacker Kindernebun
    ________________________________________________


    Small Cargo 4.404
    Light Fighter 5.643
    Cruiser 2.307
    Battleship 2.401
    Battlecruiser 1.317
    _________________________________________


    Attacker Fatman [NeW]
    ________________________________________________


    Small Cargo 3.173
    Light Fighter 13.601
    Heavy Fighter 2
    Cruiser 2.455
    Battleship 1.764
    Destroyer 2
    Battlecruiser 192
    _________________________________________


    Attacker Lucifer
    ________________________________________________


    Small Cargo 7.789
    Large Cargo 58
    Light Fighter 2.857
    Cruiser 5.033
    Battleship 1.094
    Destroyer 40
    Battlecruiser 1.945
    _________________________________________


    Attacker UNBREAKABLE [NeW]
    ________________________________________________


    Small Cargo 3.000
    Light Fighter 19.000
    Cruiser 2.000
    Battleship 1.462
    Battlecruiser 2.290
    _________________________________________


    Defender Ruthl3ss Kill3r [NoSkiLL]
    ________________________________________________


    Small Cargo 6.502
    Large Cargo 1.535
    Light Fighter 50.010
    Cruiser 5.000
    Battleship 3.507
    Colony Ship 10
    Recycler 10.083
    Espionage Probe 45
    Solar Satellite 458
    Deathstar 1
    Battlecruiser 1.608
    Rocket Launcher 326
    Light Laser 796
    Heavy Laser 81
    Gauss Cannon 2
    Ion Cannon 35
    Plasma Turret 2
    Small Shield Dome 1
    Large Shield Dome 1
    _________________________________________



    After the battle ...


    Attacker GoDz
    ________________________________________________


    Small Cargo 766 ( -574 )
    Large Cargo 1.905 ( -876 )
    Light Fighter 10.496 ( -8.068 )
    Cruiser 2.060 ( -278 )
    Battleship 1.384 ( -16 )
    Destroyer 522 ( -3 )
    Battlecruiser 1.369 ( -5 )
    _________________________________________


    Attacker Kindernebun
    ________________________________________________


    Small Cargo 2.543 ( -1.861 )
    Light Fighter 3.163 ( -2.480 )
    Cruiser 2.087 ( -220 )
    Battleship 2.385 ( -16 )
    Battlecruiser 1.314 ( -3 )
    _________________________________________


    Attacker Fatman [NeW]
    ________________________________________________


    Small Cargo 1.803 ( -1.370 )
    Light Fighter 7.839 ( -5.762 )
    Heavy Fighter 2 ( -0 )
    Cruiser 2.234 ( -221 )
    Battleship 1.748 ( -16 )
    Destroyer 2 ( -0 )
    Battlecruiser 191 ( -1 )
    _________________________________________


    Attacker Lucifer
    ________________________________________________


    Small Cargo 4.440 ( -3.349 )
    Large Cargo 47 ( -11 )
    Light Fighter 1.638 ( -1.219 )
    Cruiser 4.528 ( -505 )
    Battleship 1.083 ( -11 )
    Destroyer 40 ( -0 )
    Battlecruiser 1.941 ( -4 )
    _________________________________________


    Attacker UNBREAKABLE [NeW]
    ________________________________________________


    Small Cargo 1.746 ( -1.254 )
    Light Fighter 10.861 ( -8.139 )
    Cruiser 1.801 ( -199 )
    Battleship 1.449 ( -13 )
    Battlecruiser 2.285 ( -5 )
    _________________________________________


    Defender Ruthl3ss Kill3r [NoSkiLL]
    ________________________________________________


    Destroyed!
    _________________________________________



    The attacker has won the battle!


    The attacker captured:
    682.855 Metal, 0 Crystal and 825.931 Deuterium


    The attacker lost a total of 194.440.000 units.
    The defender lost a total of 933.278.000 units.
    At these space coordinates now float 501.053.700 metal and 244.667.500 crystal.
    The attacker captured a total of 1.508.786 units.


    The chance for a moon to be created from the debris was 21%.
    ________________________________________________


    Debris harvested by the attacker(s):
    71.666.000 Metal and 71.666.000 Crystal
    28.728.000 Metal and 28.728.000 Crystal
    142.366.000 Metal and 142.366.000 Crystal
    1.355.200 Metal and 0 Crystal


    Total debris harvested by the attacker(s):
    244.115.200 Metal and 242.760.000 Crystal




    Summary of profit/losses:




    Summary attackers(s)


    Metal: 113.236.055
    Crystal: 183.043.000
    Deuterium: -2.335.069
    The attacker(s) made a profit of 293.943.986 units.



    Summary defender(s)


    Metal: -587.513.855
    Crystal: -290.768.000
    Deuterium: -56.504.931
    The defender(s) lost a total of 934.786.786 units.




    Powered by OGotcha CR Converter 4.2.0

    :bye:

  • 1/1....partea a 2-a
    Ruthl3ss Killer 0-2 Echipa fantastica

    La cererea expresa a publicului am zis sa il mai punem jos o data,si il mai punem daca se mai scoala.....asta ca sa nu ii mai planga lumea de mila ca l-am lovit miseleste.....avem arsenal de tehnici si tactici ;))
    Acum povestea.....in timp ce ruth se infoia tot la noi....care cum ne vine randul,si cum ne sparge,noi i-am organizat aceasta petrecere surpriza.....cand el se intorcea pe stanga,ii cadea o luna,cand se dadea pe dreapta,cadea alta......md-uri veneau la 4 adrese,dar daca a aparut flota de la a-2 a.....am retras......singura parere de rau....a fost prea departe ca sa ajunga toti cu recurile la timp si a recuperat vreo 200kk de metal....
    Asteptam aplaudaci si postaci de serviciu sa faca o cheta si sa-si doneze iar flotele ca sa refaca "marele" ruth.....si sa ne mai arate o data cum se pierde flota.....cu skill
    Dedicatiile merg la baietii cu gazul,la grupul de wapp.....si la cei 88 de sateliti sparti de ruth...acu vreo 3 zile :lol:

    Lupta pentru a primi ceea ce-ti place sau vei fi fortat sa-ti placa ceea ce primesti...............CUMPAR GAZ !!!


  • Cand recitesc hitul asta, imi aduc aminte de gluma asta

    Bafta va doresc la toti ca refacerea completa pe carca voastra o sa fie nu pe asa zisele conturi suport cum tot precizati cativa dintre voi.


    Sa revenim cu picoarele pe pamant, la ce liniste a fost aseara prin galaxie, se astepta o furtuna.
    Este importat ca atunci cand dai sah, sa te asiguri ca urmatoarele mutari vor fi mat!


    Felicitari pentru organizare, data viitoare sa dati mesaj pentru recuri rapide.



    O sa vina AresS, sa ceara dobanda, a avut si cont... si sa zica sa imi trimiteti mie resursele. rotfl
    Imi place ca sunt mai aproape de locul 1, ggwp.


    SiriusRo rank 1: 30.07.2017 - 23.10.2018(fuziune).
    111 HOF (5 TOP 10 SOLO si 5 TOP 10 ACS).

    The post was edited 4 times, last by xp_delete ().

  • Am spus de când l-ati spart prima dată că nu cred povestea cu revenirea lui Ruthless, care se scoală de sub pământ și îi bate pe toți precum eroii din filme. Este lăudabil că a încercat. Felicitări atacatorilor! Glotr Ruthless!

    Sunt atât de inteligent, încât niciodată nu înţeleg nimic din ceea ce spun. (Oscar Wilde)

  • De data asta aveti felicitarile mele :beer: Oricum daca nu avea loc prima lovitura sub centura asa ceva nu se mai intampla. O sa revin iara si poate asa o sa ia si altii exemplu ca dupa ce pierzi o flota nu trebuie sa renunti la univers si sa il astepti pe urmatorul. Fr mie !

  • Felicitări pentru atac, Ruthles, te voi contacta în joc, imposibil ca cei din NEW sa fie cei care pun stăpânire pe Antares, Sire, sper ca nu esti de partea lor...
    Refacere ușoară Ruthles !

  • Felicitări pentru atac, Ruthles, te voi contacta în joc, imposibil ca cei din NEW sa fie cei care pun stăpânire pe Antares, Sire, sper ca nu esti de partea lor...
    Refacere ușoară Ruthles !

    Pelasgos, ar trebui să mă cunoști mai bine! Pentru mine Fatman, trident, kindernebun, godz și lucifer/începătorul (unbreakable m-a ajutat candva la greu si respect asta) au fost si sunt adversari la fel cum este și Ruthless Killer. Ne spionam reciproc, lansăm câteodată etc.
    Pe Xalynth câte atacuri nu au fost pe/ dinspre kindernebun și începătorul ? Eu am "supraviețuit", ei nu
    Pe Antares sunt doar de partea alianței Noobs, din care fac parte. Doar pe ei îi sprijin și doar de la ei cer sprijin.
    Tu ai tras concluzia asta doar după faptul că am felicitat un atac frumos, care chiar merită apreciat??
    Sunt un simplu spectator la aceste meciuri, dar îmi place ceea ce văd
    In rest, pe Antares nu a pus nimeni stăpânire deocamdată! În afară de echipa new mai există și Noobs și Jedi!
    The show must go on!

    Sunt atât de inteligent, încât niciodată nu înţeleg nimic din ceea ce spun. (Oscar Wilde)

  • "O sa vina AresS, sa ceara dobanda, a avut si cont... si sa zica sa imi trimiteti mie resursele.
    Imi place ca sunt mai aproape de locul 1, ggwp."


    Un hit de hit! Avand in vedere ca erati vanati ca iepurii, a trebuit o mobilizare de adunatura pestrita fara legaturi in afara de jucatorul care-i putea vana unu cate unul.
    Asta inseamna ca aveti un respect amestecat cu teama fata de Ruth. Daca era vreunul in stare, il recicla singur. Este un efort sa strangi 10-15 jucatori care sa participe cu deuteriu, cu flote etc si sa reuseasca un hit empiric ca asta.
    Personal, imi doresc ca Ruth sa se alature mie si sa stam saptamani intregi sa vedem cum functioneaza "echipa de aur" fara un vanator perfect.
    De are rabdare, vom sti cat de galben este aurul :)


    Pentru varu' XP sa il linistesc, nu functionez cu dobanda! Doar traiesc din ea :))


    PS nu vad flota lui Trident refacuta :P

  • Eu as prefera sa punctez o realitate a comunitatii noastre, si as sublinia ca o tactica castigatoare este jocul de echipa.
    Istoria celor 8 ani de ogame.ro ne arata ca aliantele puternice au dominat universele; mai mult, chiar si atunci cand a existat un Nr.1 incontestabil intr-un univers (de exemplu Liviutzu ,uni3.ro), in spatele acestuia a stat o echipa pe masura. Au fost si sunt echipe castigatoare precum AA, Corsarii, Ancients, CoE, Crazy 8s, NoM3rcy, EQL, n00b, F-D etc, care toate confirma ca munca de echipa, sustinerea reciproca cu orice mijloace (regulamentare) inseamna succes garantat.
    Desigur, o echipa este formata din oameni diferiti, caractere diferite, optiuni personale, de aceea o echipa care se doreste puternica are un dirijor, un organizator profesionist, care sa adune laolalta un numar de jucatori cu obiective comune.

    Niciodata nu am inteles oftica jucatorilor care fac afirmatii de genul : "Daca era vreunul in stare, il recicla singur."
    Jocul este un joc de echipa, daca nu iti place, mergi pe Betelegeuse :))

  • Felicitari atacatorilor pentru top10!

    mai există și Noobs

    Mai exista si altceva decat Noobs?

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Niciodata nu am inteles oftica jucatorilor care fac afirmatii de genul : "Daca era vreunul in stare, il recicla singur."Jocul este un joc de echipa, daca nu iti place, mergi pe Betelegeuse :))

    Daca nu intelegi ceva, nu inseamna ca nu exista! Ti-a lipsit o experienta sau un invatator bun.
    Aluzia pe care o mentionezi mai sus, Mao, este facuta la calitatea e fleeteri a personajelor implicate si nu la avantajul ACS. Evident ca sunt prezent si pe Betelegeuse :)
    Mergem inainte, ca era mai bine!


    SS

  • Niciodata nu am inteles oftica jucatorilor care fac afirmatii de genul : "Daca era vreunul in stare, il recicla singur."Jocul este un joc de echipa, daca nu iti place, mergi pe Betelegeuse :))

    Pe univers NO-ACS este de asemenea important să ai o echipă.


    Ruth, știu că o să refaci, deci FR :) Păcat că Ares nu s-a gândit să pună din timp 2 planete în același sistem, pentru un fs mai sigur.

    Felicitări atacatorilor pentru norocul avut.

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • Pe univers NO-ACS este de asemenea important să ai o echipă.

    Ruth, știu că o să refaci, deci FR :) Păcat că Ares nu s-a gândit să pună din timp 2 planete în același sistem, pentru un fs mai sigur.

    Felicitări atacatorilor pentru norocul avut.

    S-a gandit si mi-a spus sa o fac.
    Problema e ca m-am ocupat de altceva.


    AresS

  • S-a gandit si mi-a spus sa o fac.Problema e ca m-am ocupat de altceva.


    AresS

    Asta este, din greșeli învățăm să fim atenți. Deși nah, având în vedere că majoritatea celor din atac, erau ferme în alte locații pe viteze mai mici, aici probabil au fost subestimați. Nici eu nu m-aș fi așteptat la md-uri, deci bravo lor. Au speculat lipsa de atenție și au reușit.

    Va fi totuși un univers interesant. Aiurea univers mi-am ales unde să fiu miner. :thumbdown: Deși nu se știe cât mai rezist. Poate mai dau oamenii vreun top10 pe mine, poate mai dau eu vreo trei, etc. Succes tuturor, e vorba despre distracție!

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg