[TOP 6][TOT: 1.300.990.000] hjkhjk & UNBREAKABLE [NeW] & Fatman [NeW] & trident [JEDI] & Kindernebun [BOSHO] vs. RazNa & Ruthl3ss Kill3r [NoSkiLL] (A: 256.819.000, D: 1.044.171.000)

  • Bineinteles ca o sa il sprijiniti.......asa cum o faceti de la inceputul serverului,asteptand sa va arunce si voua cate o firimitura....chiar nu o sa inteleg niciodata logica asta romaneasca......decat sa joc pt mine....mai bine joc pentru altul,care e mai capabil decat mine.......stai tu relaxat ca nici ruth al tau nu e vreo usa de biserica....nu e strain de pushuri pe fata sau mascate.....si nici de jigniri gratuite,pentru el toti sunt "buti",toti sunt "nubi",nu poti licita impotriva lui ca incepe cu amenintarile.....am sa fac,am sa dreg,te lasi de joc....bla-bla......nu ii mai cautati atata in coarne ca l-ati urcat pe un piedestal al fairplayului.....si chiar nu e cazul la el.......decis lucru.....hitul nu e moral,dar stiam asta dinainte sa plecam la drum,insa ne-a interesat rezultatul....si a iesit de partea noastra

    Daca v=ar fi interesat rezultatul, nu o faceati :) Nu a meritat efortul doar pentru rezultatul de moment :P

  • Mnoh, unde nu e strategie, e minciuna si parsivenie. fiecare se lauda cu ce poate si, in lipsa de ceva mai bun, numim rezultatul "strategie".



    ...atat inteleg unii din ogame.

  • Ma bucur intens la gandul ca niciunul dintre cei 5-10 participanti activi si moral la strambaciunea pusa in bat mai sus, nu exista in preajma mea in viata reala.


    Ruth, you are the best!
    The best I know!

    Mda....de acord cu această afirmație...
    Se stie ca după ani petrecuți ingame...Jucatorul isi arata (psihologic vorbind) încet încet felul de a fii si in RL.....
    O postare care nu își are locul pe forumul asta...
    Nu joc pe acest univers....nu mai joc din lipsa de timp,dar mai dau o geana,mai ales pe forum....păcat ca o numiti "strategie"....eu as zice mai degraba ca e înșelătorie....care e pedepsită in RL.
    Nu am avut onoarea să il cunosc pe Ruth...sper sa va bage adevărata strategie in cap!
    După atâta timp...o vad si pe asta...păcat pentru timpul irosit in a scrie mesajele pe whatsapp .

    Jucatorul heruur iti spune urmatorul lucru:
    da Mihaita... cat de bine ma intelegi.... :))) Bravo... daca nu reciclam ma lasam de joc... dar am avut ambitia sa nu il las sa ia nimik.... cu pustoaica pe un picior, cu o mana invarteam o lingura in laptele ei (pregateam biberonul de seara fiindca nevasta-mea facea baie) si cu cealalta mana pe shoarec.... l-am facut pe fraier... L-AM FACUT...

  • Nu mai vazusem d'astea de un deceniu in ogame.ro... Ce-i drept, e un demers mai onorabil decat save-ul cu vacanta.
    Sigur, putem afirma multe despre valoare si valori dupa o lovitura de genul. Insa, va rog, evitati excesele si/sau atacurile la persoana.

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Ogame e un joc de strategie care are agresivitate, competiție și strategie împotriva unuia sau mai multor jucători. Fiind doar un joc, sunt valabile și astfel de șmecherii, care in viața reală ar putea fi infracțiuni. Eu nu aș face vreodată sau aș participa la o astfel de schemă pentru că e imorală, aspect recunoscut și de unii participanți.
    Cu toate calitățile lui (de jucător ogame, că nu îmi place aroganța lui) nu cred că Ruth mai poate reveni. Mai degrabă i-as ura succes pe alte universuri!

    Sunt atât de inteligent, încât niciodată nu înţeleg nimic din ceea ce spun. (Oscar Wilde)

  • O lovitura parsiva, urata din absolut toate punctele de vedere, fara pic de onoare si glorie.
    Daca se poate, nu inseamna ca si trebuie facut.
    Nu am mai vazut asa ceva de ani de zile. Cea mai urata metoda de a pierde flota pentru un jucator, cea mai rusinoasa si cea mai josnica de recicla pe cineva.
    Bucurati-va de niste amarate de resurse. De cararacter ne-am lamurit. Daca altfel nu puteati ramane in analele ogame.ro macar cu intrarea intr-un asemenea club o sa ramaneti.

    • Felicitari? Rusine!!! De trei ori rusine...
    • Lipsa de caracter si tupeu maxim ca sa postezi asa ceva..

    @Refacere usoara Ruth si spor la vanatoare. Tot te plangeai ca nu prea ai activitate si motivatie...


    Ogame te invata, inainte de toate, sa vezi jumatea plina a paharului gol!

    The post was edited 1 time, last by Nevers ().

  • UNBREAK in locul tau taceam din gura ca eu inca nu am ajuns la stadiul sa plang prin alianta sa imi vanda careva deut dupa ce am dat top 1 si top10 in 3 zile pe tine si cand ai vazut ca nu iti vand baietii deut ai inceput sa ii ameninti ca din cauza lor ai pierdut tu flota :)) ei doar au realizat ce mare jucator esti si nu meritai deranjul sa iti vanda deut cand tot la mine ajungea. In alta oride de idei refacerea mea dureaza cateva zile numai sa se oftice cativa admiratori care nu stiu cu ce se mananca asta. Bafta va doresc la toti ca refacerea completa pe carca voastra o sa fie nu pe asa zisele conturi suport cum tot precizati cativa dintre voi. Si ptr incheiere eu niciodata nu o sa imi pun intrebarea daca o sa ma arda careva cand o sa dau un acs cu el pe cand la voi o sa fie semne de intrebare din ambele parti cu cei de o sa mai riste sa mearga cu voi in acs. Forta fie cu voi !!! rofl

  • Bag de seama ca tu traiesti din amintiri Ruth........o singura data m-ai spart tu.......cand ai revenit din ban si m-ai luat prin surprindere........a 2-a oara deja nu mai eram pe cont......si am renuntat pentru ca nu am avut cu cine face echipa impotriva ta.....pentru ca erau acolo oameni care se aliniau ca cei de aici de pe forum....sa te pupe......nici tu nu esti vreo maica teresa....nu trebuie sa amintesc despre flota lui Unforgiv3n(coleg de alianta cu tine)......flota de miliarde sparta de tine,miliarde pe care apoi le-ai cumparat la 2:1:1....si le revindeai la 3:2:1......ca sa le recumperi.....pana ti-a intrat totul in cont...legal...moral.......repet....lovitura e josnica,dar legala.......prima regula ogame e sa nu zbori cu cineva daca nu il cunosti.........suportul asta acordat de catre armata de lachei care iti vand deuteriu la minim de ce ti se pare moral???...si mai sunt si cei care iti vand de frica.....normal ca te cocoti pe o pozitie fruntasa de unde poti fi arogant....si esti arogant....aroganta care ne-a facut sa procedam asa

    Lupta pentru a primi ceea ce-ti place sau vei fi fortat sa-ti placa ceea ce primesti...............CUMPAR GAZ !!!

  • ?(?(?(Cand,am citit ,titlul ,acestui articol am crezut ca e o batalie intr-e doua aliante. Dar citind pana la capat,am zis,ca nu poate fi adevarat,...5 contra 2 ? X( este incorect si inadmisibil.Mai alest strategia,lasa de dorit,a fost o lovitura sub centura de toata frumusetea,sa te folosesti de increderea omului....dupa asta la ce .va veti astepta,din partea altor jucatori,nu m-as mira ca la un moment dat, ca nu o sa aveti incredere,unul in celalat,stiind ca orican va puteti ,lovi in spate unul pe celalat. :S

  • a 2a oara tot tu erai pe cont ca atunci incepusei sa treci la amenintari prin aly :)) si a 3a oara aici pe uni cand te-am lasat fara toata flota dar spre norocul tau nu era deschisa sectiunea sa te postez sa iti vada lumea clasa :)) in fine nu imi mai bat capul cu tine ca toata lumea stie ca esti gura mare dar de fapt te incalti cu fesul si te impiedici de mot. roflroflrofl
    Fr mie :beer:

  • Bag de seama ca tu traiesti din amintiri Ruth........o singura data m-ai spart tu.......cand ai revenit din ban si m-ai luat prin surprindere........a 2-a oara deja nu mai eram pe cont......si am renuntat pentru ca nu am avut cu cine face echipa impotriva ta.....pentru ca erau acolo oameni care se aliniau ca cei de aici de pe forum....sa te pupe......nici tu nu esti vreo maica teresa....nu trebuie sa amintesc despre flota lui Unforgiv3n(coleg de alianta cu tine)......flota de miliarde sparta de tine,miliarde pe care apoi le-ai cumparat la 2:1:1....si le revindeai la 3:2:1......ca sa le recumperi.....pana ti-a intrat totul in cont...legal...moral.......repet....lovitura e josnica,dar legala.......prima regula ogame e sa nu zbori cu cineva daca nu il cunosti.........suportul asta acordat de catre armata de lachei care iti vand deuteriu la minim de ce ti se pare moral???...si mai sunt si cei care iti vand de frica.....normal ca te cocoti pe o pozitie fruntasa de unde poti fi arogant....si esti arogant....aroganta care ne-a facut sa procedam asa


    Nu ,tin parte nimanui ,dar nu a fost frumos.Ca sunt jucatori,care vand Gaz,jucatorilor mai mari,ca sa nu fie sparti,...aceia sunt niste lasi.Daca i se vinde ieftin si-l vinde la randul lui mai scump.... e nesimtire.

  • Atata patima si vorbe urate spuse,ce dracu aveti prea o luati personal :stick:
    Ruth,asta cred ca este pt mine " Forta fie cu voi !!! " .Am experimentat si eu partea intunecata a fortei rotfl
    Forta a fost cu noi in acest atac dat pe tine,nu este onorabil si de acea revin de la sith la jedi :checked:
    Forta sa fie cu toti!

  • prima regula ogame e sa nu zbori cu cineva daca nu il cunosti.........suportul asta acordat de catre armata de lachei care iti vand deuteriu la minim de ce ti se pare moral???

    Spune drept...asa-i ca te oftica acest gand, ca el ia gaz la rata minima si tu nu...? Se cheama aptitudini mercantile. :D
    Si apropo de asta...nu cumpara doar la rata minima, e deschis la propuneri, dar trebuie sa stii sa ceri :devil:

  • mda.....senathor deuterium ,revenit miraculos din vacanta dupa ce a cazut ruth......tocmai a cazut 47 de pozitii......o flota de vreo 400k.......sa vedem shema "legala" prin care ajung resursele la ruth.......bineinteles ca pe forum nu va aparea nimic

    Lupta pentru a primi ceea ce-ti place sau vei fi fortat sa-ti placa ceea ce primesti...............CUMPAR GAZ !!!

  • Am asteptat calm sa citesc toate reactiile.
    Dar cred ca este momentul sa avem o parerea de la cel mai bun, adica de la mine. Si bineinteles ce spune Regele este corect intodeauna, nu este asa JEDI?



    Atacul: In razboi este permisa orice strategie....
    Desi aveam 5 variante prin care ma gandeam cum sa il injumatatesc pe ruth, nu m-a dus capul la strategia asta pentru ca la mine mare parte din joc se bazeaza pe incredere...


    La acest atac apreciez mai multe chestii:


    1. "Fa-te frate cu dracul ca sa treci podul". Da 1 plus, dujmanii s-au aliat pentru a da jos un dujman mai mare.
    2. Curajul. Cine a avut incredere in Razna, dupa mine cred ca este Muga.
    3. Puterea de convingere pe care ati avut-o asupra lui Ruth. Il stiam ca e lacom cand este de reciclat ceva, dar nu ma gandeam sa fie asa usor de dus cu zaharelul.
    4. Atunci cand am vazut ca XP delete si Ruth sunt pe acelasi server, am zis, "Acum Antares are un Rege si un Zeu". M-am inselat, un zeu nu se lasa pcalit asa.
    5. Nu pot decat sa felicit acest atac, mentionez nu este nimic neonorabil in acest atac... desi nu sunt de acord cu strategia si nu as face asa ceva ., e razboi. Sa luam cele 2 razboiae mondiale la analizat sa vedem care e treaba cu onaoarea? Frate asta era in evul mediu la sabie si scut, noi acum ne jucam cu nave spatiale.
    6. Trebuie doar sa recunosc, NU ESTE NIMIC NEONORABIL LA ACESTA ATAC... o spun asa ca am mintea deschisa si stiu sa recunosc arta, aici alta indusului in eroare.


    La acest atac NU apreciez urmatoarele chestii:


    1. Ferma ogame ro @Ares, are cam multe raspunsuri, cu intentia de a intigra la scandal si spam. Eu inteleg ca sunt banii tai in joc si contul urma sa revina la tine in urmatoarele 2-3 saptamani... Dar sincer nu ne intereseaza de tine Mrs. Ares.
    2. @Nevers, frumoase cuvinte pentru un fost moderator, nu ai invatat nimic din periada in care ai facut parte din echipa. Rusinos si josnic din partea ta.
    3. @Ruthl3ss Kill3r te porti certa in privat cu ei, nu e cazul sa le strici postarea, nu cred ca ei au facut la fel.
    4. @RENEGADE calm... exista tichete, le poti trimite, adminii vor fi atenti, tu inceteaza spamul si totul va fi frumos.
    5. Imi pare rau de trident ca nu a spus nimic, daca spunea ceva, il faceam sa retraga... treaba lui, acum se simte naspa.
    6. Sunt constient ca @Ruthl3ss Kill3r va reface si ii va sparge pe 5 din cei 6 implicati. Asta daca va alege corect ordinea lor. PS: indiciu Razna primul... e cel mai las.



    Acum de la Rege la fost Zeu... jocul e joc si trebuie acceptat cu toate posibilitatile lui de a da pe cineva jos.
    Tocmai de asta e Jedi cea mai unita alianta de pe ogame RO pentru ca au la conducere un Macleod cisnstit, un Vali care nu ne-ar lasa sa facem din astea, un Celentano noob si un Rege de care toti se tem.


    Toate fiind spuse ne intalinim la concert, "Eu nu dau înapoi" pe 2 iunie, la Sala Palatului. Cine vine sa imi dea un mesaj poate ne intalnim pe acolo.


    - Avertisment verbal pentru moderare pe la spate
    Mao


    SiriusRo rank 1: 30.07.2017 - 23.10.2018(fuziune).
    111 HOF (5 TOP 10 SOLO si 5 TOP 10 ACS).

  • nu butulica ,flota a fost data la negustor din cauza ca el nu ataca si asa pot face si eu ceva flota sa va fugaresc si am timp 2 zile sa returnez ress.Asa nu te mai agita ca un pepsi ca am reusit sa fac mare parte din flota in cateva ore pe cand tu te chinui de 1 luna sa faci prapaditele alea de nave. Din toata asta rezulta ca am prieteni pe care ma pot baza fara sa ii amenint ca tine sau sa cer ajutor ;) cine ma ajuta sa refac sunt aia care nu sunt de acord cu gunoiul de l-ati facut ;) poate colegii vostri de alianta sau chiar prietenii vostri care indiferent daca nu vor sa posteze la mizeria asta nu va mai au la inima ;) acuma puteti sa va ascundeti iara ca sobolanii ca de altceva nu sunteti in stare rotfl

  • Nu apreciez acest gen de lovituri, dar e vorba de strategie. Caracterul tine de educatie si morala.
    Insulta nu este permisa indiferent de cele intamplate. Voi inchide aici topicul. :lclosed:

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS