Vot univers Nou

  • Univers ACS sau Non-ACS 53

    1. ACS (24) 45%
    2. NON-ACS (29) 55%

    Salutari!
    Daca credeati ca lucrurile se aseaza in ogame-ul romanesc... ghinion!


    Astfel, va informam ca inca un univers (Betelgeuse) va debuta curand™. Si va invitam sa votati caracteristicile!


    Nota:
    Viteza cercetarii trebuie sa fie un multiplu al vitezei economiei.(Ex: pentru 4x viteza economiei, viteza cercetarii poate fi 4, 8 sau 12)

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Viteza economiei 63

    1. 1x (4) 6%
    2. 2x (1) 2%
    3. 3x (1) 2%
    4. 4x (5) 8%
    5. 5x (5) 8%
    6. 6x (16) 25%
    7. 7x (31) 49%

    Votati viteza economiei.

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Viteza flotei 63

    1. 1x (11) 17%
    2. 2x (14) 22%
    3. 3x (11) 17%
    4. 4x (8) 13%
    5. 5x (3) 5%
    6. 6x (3) 5%
    7. 7x (13) 21%

    Votati viteza flotei

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Viteza cercetarilor 62

    1. 1x (3) 5%
    2. 2x (1) 2%
    3. 3x (0) 0%
    4. 4x (2) 3%
    5. 5x (0) 0%
    6. 6x (1) 2%
    7. 7x (11) 18%
    8. 8x (4) 6%
    9. 9x (0) 0%
    10. 10x (2) 3%
    11. 11x (0) 0%
    12. 12x (38) 61%

    Votati viteza cercetarii

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Procentul campului de ramasite 63

    1. 30% (12) 19%
    2. 40% (1) 2%
    3. 50% (4) 6%
    4. 60% (2) 3%
    5. 70% (44) 70%

    Votati Procentul campului de ramasite

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Numar galaxii 63

    1. 4 (22) 35%
    2. 5 (9) 14%
    3. 6 (6) 10%
    4. 7 (5) 8%
    5. 8 (0) 0%
    6. 9 (21) 33%

    Votati numarul galaxiilor

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Consum deuteriu 63

    1. 0.5 (44) 70%
    2. 0.75 (3) 5%
    3. 1 (16) 25%

    Votati consumul de deuteriu

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • salutare....atat de bine s-a inteles NOTA ca pana in acest moment 16 au votat la economie X7, atunci la cercetari ce multiplu sa mai avem??????..era bine sa se voteze la economie x2, x4 sau x6...pentru a avea un multiplu la cercetari....aici se vede foarte bine ca multi votanti pun la intamplare(bifeaza) si apoi critica si se plang ca GF(stafful) nu le asculta parerile sau in acest caz, voturile....pentru carcotasi, este o observatie personala si nu m-am putut abtine sa nu o arat si celorlalti....poate urmatorii votanti vor bifa mai cerebral....numai bine.

  • Nu cred ca in realitate intereseaza pe cineva cercetarile astea mai mult decat eco si flota dar se gasesc critici ca vorba aia , la criticat suntem buni....

  • Nu cred ca in realitate intereseaza pe cineva cercetarile astea mai mult decat eco si flota

    In realitate cand alegi sa votezi ceva este bine sa intelegi si ce votezi.Faptul ca poti vota nu inseamna ca si trebuie.Intotdeauna am crezut (si raman ferm convins in urma voturilor de mai sus) ca nu toate persoanele trebuie sa aiba acces la vot.


    La votul de data trecuta unele persoane au votat maxim pe unele caracteristici ale universului si apoi au primit raspuns ca nu este posibil din motive tehnice.Acum observ faptul ca unele persoane au votat maxim la unele caracteristici chiar daca acum MotanuD a si specificat limitarile tehnice.Astia suntem... defapt astia am mai ramas.


    PS:numar galaxii --- 10 persoane au votat univers cu 9 galaxii.... wtf

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Logica unora: Votăm economia mai mică, doar să avem cercetări mai mari. Serios ? Preferi să stai să strângi resurse pentru o cercetare o lună de zile, ce o termini în două săptămâni, sau să le strângi în două săptămâni și cercetarea poți să o termini instant ? :)) Hai să fim serioși!

    Apoi la numărul galaxiilor, cum să votați 9 ? Deși o mare parte sunt doar ăia care votează intenționat strâmb. Țărănismul pur.

    Succes, spor!

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • La partea cu cercetarile, sunt de acord cu Gusty, insa cu numarul galaxiilor, fiecare are dreptul sa joace dupa bunul plac
    Cu cat mai multe galaxi, cu atat este mai usor sa nu fii spart asa de usor :)
    Stiu ca toti fleeterii ar prefera sa fie cu maxim 3 galaxi, insa, trebuie sa fie loc pentru toate gusturile :D

  • Cu cat mai multe galaxi, cu atat este mai usor sa nu fii spart asa de usor

    Daca vrei sa joci/mineresti singur fara atacuri sau alte interactiuni cu alte persoane in locul a 20 de galaxii si o logare la 7 zile exista Fermerama pe facebook.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • salutare....atat de bine s-a inteles NOTA ca pana in acest moment 16 au votat la economie X7, atunci la cercetari ce multiplu sa mai avem??????..era bine sa se voteze la economie x2, x4 sau x6...pentru a avea un multiplu la cercetari....aici se vede foarte bine ca multi votanti pun la intamplare(bifeaza) si apoi critica si se plang ca GF(stafful) nu le asculta parerile sau in acest caz, voturile....pentru carcotasi, este o observatie personala si nu m-am putut abtine sa nu o arat si celorlalti....poate urmatorii votanti vor bifa mai cerebral....numai bine.

    sa inteleg ca x7 cercetari nu iti place?

  • Silent...era vorba de multiplu....la tine nr. 7 este multiplu???? nu am spus ce imi place mie, ci cum se voteaza, cu ochii inchisi.....dar aceste discutii reflecta exact realitatea romaneasca...

  • Silent...era vorba de multiplu....la tine nr. 7 este multiplu???? nu am spus ce imi place mie, ci cum se voteaza, cu ochii inchisi.....dar aceste discutii reflecta exact realitatea romaneasca...

    http://prntscr.com/mshupx


    numarul dat este 7. numarul intreg este 1, 7*1 = 7 => 7 este multiplul lui 7 :yea:

  • Votati x6 eco si veti avea x12 cercetari altfel va iesi x7 eco si x1 cercetari

    gresit....daca este x7eco iese x7cercetari !!!
    viteza cercetarilor este egala cu viteza economiei...
    la x7eco nu se poate implanta x12 cercetari....dar poate o sa apara x14 :)