Discutii univers nou, Antares

  • Univers ACS sau Non-ACS 31

    1. ACS (21) 68%
    2. Non-ACS (10) 32%

    Salut!


    In scurt timp vom avea un univers nou.
    Va invitam sa votati caracteristicile si sa le comentati mai jos.

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


    The post was edited 2 times, last by MotanuD ().

  • Viteza economiei 31

    1. x7 (22) 71%
    2. x4 (3) 10%
    3. x6 (3) 10%
    4. x1 (1) 3%
    5. x3 (1) 3%
    6. x5 (1) 3%
    7. x2 (0) 0%

    Votati viteza economiei.

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Viteza flotei 30

    1. 3x (12) 40%
    2. 4x (8) 27%
    3. 2x (4) 13%
    4. 1x (2) 7%
    5. 5x (2) 7%
    6. 7x (2) 7%
    7. 6x (0) 0%

    Votati viteza flotei

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Procentul campului de ramasite 30

    1. 70% (25) 83%
    2. 30% (2) 7%
    3. 50% (2) 7%
    4. 60% (1) 3%
    5. 40% (0) 0%

    Votati procentul in camp de ramasite

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Numar galaxii 30

    1. 5 (13) 43%
    2. 4 (7) 23%
    3. 7 (4) 13%
    4. 9 (4) 13%
    5. 6 (1) 3%
    6. 8 (1) 3%

    Votati numarul galaxiilor.

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Consum deuteriu 46

    The result is only visible to the participants.

    Votati consumul de deuteriu

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Votati viteza cercetarilor 30

    1. 12x (21) 70%
    2. 5x (2) 7%
    3. 6x (2) 7%
    4. 7x (2) 7%
    5. 2x (1) 3%
    6. 9x (1) 3%
    7. 10x (1) 3%
    8. 1x (0) 0%
    9. 3x (0) 0%
    10. 4x (0) 0%
    11. 8x (0) 0%
    12. 11x (0) 0%

    Votati viteza cercetarilor

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Votati capacitatea de transport a probelor 30

    1. Da (20) 67%
    2. Nu (10) 33%

    Votati capacitatea de transport a probelor

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • .

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Exclus sa joaca cineva pe viteza x1 la cercetari!!! Stiti foarte bine ce inseamna viteza asta la cercetari. Plus ca 90 % din jucatori voteaza x12 iar pentru viteza x1 voteaza ZERO jucatori. Intelegeam daca tehnic nu se putea x12 si se aleagea viteza maxima posibila, sa zicem x7, dar la x1 ma simt luat la misto. Eram cativa hotarati sa ne facem cont, dar hai sa ne razbunam si sa luam si noi ogame la misto...so, goodbye Antares!

    Sunt atât de inteligent, încât niciodată nu înţeleg nimic din ceea ce spun. (Oscar Wilde)

  • Se poate cu x6 eco, insa cu x7, nu. Daca s'ar fi putut, s'ar fi implementat.

    “Never play chess with a pigeon.

    The pigeon just knocks all the pieces over.

    Then shits all over the board.

    Then struts around like it won.”

    The post was edited 1 time, last by Tommy ().

  • Nu prea mă bag în discuții pe forum dar să-mi dau și eu cu părerea: faceți sondaj și iese într-un fel. Apoi ziceți că posibilitățile tehnice nu permit setările stabilite prin sondaj, pe care tot voi le-ați pus sa le alegem. La final, veniți cu caracteristici nealese de cei care au votat. Când ați știut că nu se poate x12, de ce nu ați venit cu completări la sondaj? Alegerea arbitrară a unor caracteristici, peste opinia majoritară a celor care au votat, arata cam câți bani dați voi pe părerile jucătorilor. Prin "voi" mă refer la team Ro și la GF.

  • Salut, eu nici nu mai aveam de gând sa intru pe un nou server...
    De fapt acest joc este un joc care a rămas în urmă, de aceea cei care mai joaca încă, sunt cei de generația noastră, prea putini jucatori tineri, prea putini jucatori sub 30 de ani. A rămas în urma pentru ca nu se caută să se dezvolte, nu se caută să se atragă jucători noi, cât de curând o sa se încheie, păcat ca era un joc frumos, dar ușor se duce, poate dacă s-ar baga și alte tipuri de nave, cum ar fi o nava mai puternica ca Steaua Mortii, mai rapida ca distrugătorul, dar așa ceva nu se dorește, exista alte jocuri mult mai interesante pt generația tânără, ar trebui sa se caute sa se atragă și jucători tineri, dar dacă rămâne așa, o sa iasă la pensie odată cu primii jucători care vor ieși la pensie. Așa ca domnii ADMINI trebuie sa se gândească mai bine , dacă mai doresc ca acest joc sa mai continue și după "noi" "batranii" jocului....

  • Aici e problema. Echipa Ogame.ro este doar linia de comunicare dintre comunitate si GF. Nu noi decidem ce si cand se poate.
    Din punctul meu de vedere, ar fi fost normal sa avem x6 eco si x12 research, daca x7 eco cu x12 research nu se poate, iar echipa OGame.ro a dorit asta- noi putem cere, dar nu avem putere decizionala in acest sens.

    “Never play chess with a pigeon.

    The pigeon just knocks all the pieces over.

    Then shits all over the board.

    Then struts around like it won.”

  • Exclus sa joaca cineva pe viteza x1 la cercetari!!!

    Noh, really? De mai bine de 10 ani OGame se joaca x1 cercetari, viteza crescuta e implementata de mai putin de doua luni... :lol:


    Si ca sa lumurim toata tevatura asta, lucrurile stau astfel: in urma votului eu (da, EU PERSONAL) am cerut intocmai ceea ce a reiesit, dar x12 cercetari nu a fost acceptat deoarece nu poate coexista cu x7 economie, asa mi s-a replicat.
    Am spus ok, dati-ne x6 economie sa ''se pupe'' cu x12 cercetari, si am fost refuzat de responsabilul care colecta parametrii, motivand ca e prea tarziu sa faca modificari.


    Desigur, daca acceptau x6 eco, imi sareati in cap ca nu e x7 asa cum a iesit votul...
    Sincer, ma gandesc serios sa parasesc acesta corabie vesnic nemultumita, sa las pe altii sa lupte cu morile de vant.

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS