[TOP 3][TOT: 687.190.000] Cocosu [L-P] vs. Isolda [NewOrder] & Jonny [Honor] (A: 656.765.000, D: 30.425.000)

  • Post realizat cu acordul lui Isolda


    Jonny spune:


    In postarea de pe atacul asupra flotei lui Sinnerman, v-am sfatuit sa va purtati mai frumos cu fetele de pe acest univers, pentru ca si asa avem putine la numar ( Isolda, Veve si Cayssaellea ) si nu e cazul sa le atacam, ca sa le fortam sa-si inchida conturile si sa plece pe Universul 1 alaturi de Sharky si Squaker .
    COCOSUL nu a vrut sa tina cont de acest lucru si mai jos aveti rezultatul.
    Nu stiu daca are rost sa-ti urez refacere usoara ca banuiesc ca nu o sa mai iesi curand din vacanta.
    Isolda, scuze pentru deranjul facut de CoCoSU, refacere usoara si bafta la joc in continuare.


    Dedicat lui Isolda si colegilor de alianta care au avut probleme cu CoCoSU.





    La 10-01-2019 --:--:--, urmatoarele flote se intalnesc in lupta:



    Atacator Cocosu [L-P]
    _____________________________________


    Transportor mic 3.700
    Vanator usor 19.106
    Crucisator 2.079
    Nava de razboi 5.494
    Interceptor 2.066

    _______________________________


    Aparator Isolda [NewOrder]
    __________________________________


    Transportor mic 14.028
    Transportor mare 616
    Vanator usor 137
    Vanator greu 34
    Crucisator 24
    Nava de razboi 6
    Nava de Colonizare 1
    Reciclator 96
    Proba de spionaj 28
    Bombardier 10
    Distrugator 5
    RIP 1
    Interceptor 5

    ____________________________


    Aparator Jonny [Honor]
    __________________________________


    Nava de razboi 21.020
    Bombardier 500
    Distrugator 2.510
    Interceptor 11.003

    ___________________________



    Dupa lupta ...


    Atacator Cocosu [L-P]
    ________________________________


    Distrus!
    ________________________


    Aparator Isolda [NewOrder]
    __________________________________


    Transportor mic 8.138 ( -5.890 )
    Transportor mare 448 ( -168 )
    Vanator usor 73 ( -64 )
    Vanator greu 25 ( -9 )
    Crucisator 21 ( -3 )
    Nava de razboi 6 ( -0 )
    Nava de Colonizare 1 ( -0 )
    Reciclator 75 ( -21 )
    Proba de spionaj 15 ( -13 )
    Bombardier 10 ( -0 )
    Distrugator 5 ( -0 )
    RIP 1 ( -0 )
    Interceptor 5 ( -0 )

    _____________________________


    Aparator Jonny [Honor]
    ______________________________________


    Nava de razboi 20.960 ( -60 )
    Bombardier 500 ( -0 )
    Distrugator 2.510 ( -0 )
    Interceptor 10.998 ( -5 )

    ___________________________



    Aparatorul a castigat lupta!


    Atacatorul a pierdut un total de 656.765.000 unitati.
    Aparatorul a pierdut un total de 30.425.000 unitati.
    La aceste coordonate in spatiu plutesc 302.163.400 metal si 154.179.900 cristal.


    Şansa ca o lună să fie creată din epave a fost de 20%.
    ___________________________________


    Camp de ramasite recyclat de aparator(i):
    750.000 Metal si 750.000 Cristal
    750.000 Metal si 750.000 Cristal
    750.000 Metal si 750.000 Cristal
    299.913.400 Metal si 151.939.700 Cristal


    Camp de ramasite total reciclat de aparator(i):
    302.163.400 Metal si 154.189.700 Cristal




    Sumar al profitului/pierderii:




    Sumar atacator(i)


    Metal: -415.508.000
    Cristal: -206.109.000
    Deuteriu: -35.148.000
    Atacatorul(ii) au pierdut un total de 656.765.000 unitati.



    Sumar aparator(i)


    Metal: 286.009.400
    Cristal: 140.041.700
    Deuteriu: -123.000
    Aparatorul(ii) a facut un profit de 425.928.100 unitati.




    Cu sprijinul Convertor OGotcha RL 4.1.8

  • Hello.. in primul rand felicitari de ce a fost acolo...


    Second: Am zis si in privat.. Stii ce plictiseala e cand nu te ataca nimeni sau vre-un spion? xD Nu-s persoana care sa zica vre-o ceva de dulce in privat.. din anumite motive anyway...


    Doar felicitari

  • Povestea lui Praslea cel Voinic si Navele de Aur


    Suna ceasul e ora de sculare, afara ninge cu fulgi mari; dau un ochi la planete totul e ok si atunci iau lopata si ma apuc sa dau la zapada. Dupa o ora am obosit si intru pe comp si ce sa vezi! surpriza! Trident si cu Cocosu galez mi-au spart satelitii la doua planete. Bun ce sa fac eu... la inceput ma enervez un pic dar imi vine in minte maxima lui Mao 'When you become angry, think about the consequences' si fac planul. Cu Trident e greu sa-i prind flota ca el "e activ" de la 8.00 pana la 4.00 cand se reseteaza serverul asa ca dau simplu atac peste activitatea lui si-i sparg satelitii; rezolvat dar ce fac cu cocosu galez... asta chiar e activ.... ma gandesc si hotarasc sa-l fac sa-mi dea ninja sau sa ma ia pe retur; zis si facut trimit cele 7000 de rec-uri pe care le am la planeta lui si socotesc eu ca tre sa il atac cu 2000 de nave de razboi si 6000 de vu ca sa nu depasesc capacitatea de reciclare; trimit restul flotei pe planeta si cand vine ora dau atacul cu o secunda inainte de reciclare si trimit flota de pe planeta pe luna cu o secunda inainte sa ajunga returul atacului meu. Cum era de asteptat cocosul galez da ninja si pierde o cincime din flota eu reciclez tot dar cand citesc raportul de lupta vad ca am paguba de 33 mega unitati. Ma apuca plansul si ma duc la Tata Jonny si ii spun toata povestea. Taicuta bland si blajin ma mangaie pe crestet si-mi zice: "ai gandit bine fiule dar la socoteli ai stat cam prost.. Lasa ca rezolv eu si acoper pierderea.. Bine ca ai stricat moralul inamicului.." Cu sufletul usurat urmaresc chatul aliantei si vad ca Taicuta i-a luat flota Cocosului galez si atunci il intreb: Asa repede Taicuta Jonny? iar taicuta imi raspunde:" de fiule, cocosul ala s-a dat la femei si l-am ars mai repede..". Si asa a facut valva cocosul galez 24 de ore dupa care a disparut..


    P.S. pentru cunoscatori se stie cine e Cocosul galez a nu se confunda cu Cocosul..

  • Eu plangeam pe chat ca nu are cum sa mearga, ca o sa retraga. Voiam chiar sa binevoiesc sa ii spun ca sunt on. La rugamintea cuiva am pastrat tacerea, si asta e rezultatul.


    Totusi din greseli inveti. As zice RU dar dupa acel vmode nu cred ca o sa mai refaci ceva. Sa ma corecteze cineva daca gresesc, dar tare imi e ca el nu era cocosul original. La urma urmei, pe 9 ianuarie a preluat contul si pe 10 a pierdut flota. Si daca e asa, v-ati batut joc de munca altcuiva...


    Daca puneai doar o intrebare in L-P bag mana in foc ca urlau toti se retragi. Prietenii stiu de ce :))) dar asa cum tu ai profitat de greseala lui tulanu - si noi de a ta. Apropo. Imi plac aia care intreaba ce cauta x jucator pe x loc, ca atunci cand cuvintele sunt ultima ta arma, dai si tu ce poti.


    Felicitari atacator pentru fair-play, si RU daca mai joci.


    Jonny - multumesc pentru lectie si ajutor =)

  • In postarea de pe atacul asupra flotei lui Sinnerman, v-am sfatuit sa va purtati mai frumos cu fetele de pe acest univers, pentru ca si asa avem putine la numar ( Isolda, Veve si Cayssaellea ) si nu e cazul sa le atacam, ca sa le fortam sa-si inchida conturile si sa plece pe Universul 1 alaturi de Sharky si Squaker .

    sa vina pe u1 boss, ca e flota sa le protejam.


    Avertisment verbal. Offtopic.
    Tommy-

    MotanuD: nu-l ai pe MotanuD in lista de Y!M, nu existi!
    Nu faci fs albastru, nu existi.
    -----------------------------------------------------------------

    The post was edited 1 time, last by Tommy ().

  • Vai, vai.. Ce poveste... Mai ca m.a luat somnu citind (ca la fiecare postare, se insira o poveste care are mai mult scopul de a plictisi cititorul...).. Cand Cosmin si.a luat ninja, nu imi aduc aminte sa fi fost asa de vocali in povesti...


    Ideea e simpla... Se stia ca Everlong e momeala special pusa acolo pt ninja/retur din partea lui jonny.. dar s.a grabit sa atace... A fost neatent, a gresit si a platit.. Scurt si la obiect.. Toata lumea a gresit la un moment dat in joc si a plătit, mai mult sau mai putin.. Asa e in tenis ;)


    P.S...Yukina, nu urla nimeni sa retraga ci doar un gram de atentie in plus, fiind cunoscute datele problemei...La fel cum ti.am reciclat flota sub protectia celor din Honor:)


    P


  • Stai linistita draga mea fosta colega de alianta , puteai spune ca esti on si retrageam cum pe muadib am retras cand a zis cine si mi.am cerut scuze sau nestor pe zagrada ...eu am tinut cont de colegialitate. AI UITAT CE IMI SPUNEAI PE YAKINI PE PRIVAT DESPRE BRANDON DE MAI INTARAT SA MA CERT CU EL , SI EU PROST CA TE.AM ASCULTAT...SI IMI PARE RAU ACU CA M.AM CERTAT DIN CAUZA CUIVA CARE NICI CARACTER NU ARE.
    ORICUM PANA SI PROPIA ALIANTA MA TRADAT , SI NU MI.A SPUS CINE CE , CA ESTI O MOMEALA. Daca stiam mersurile de la 0 itj garantez ca ferma erai. CUM TULANUL ALIAS STIULETELE FILOSOF VB MULT , I.AM DAT NINJA , CHIAR daca a recoltat..eram pe telefon.cat am fost 2 zile in LP numai va plangeati ce va masacrau honoristi , si ati intrat in v mode de frica. Eu nici in juma de ora m.am luat la tranta cu ei , daca erati uniti , recte trident iti garantez eu ca nea stiulete ramanea fara flota. Sau cum ghost a fost off cu flota jos la distanta de 1 sistem de mine si l.am lasat in pace. SA INTAMPLAT ASTA E. Dar mancatorie si imbarligatorii mai mari ca pe sv ala nu am vazut.Daca apuc fuziune si cresc cum cresc acum , nici 5 saluri , mutari de flote sau ce vreti voi numai scapati. Nu m.am dat niciodata mare jucator , dimpotriva...am stat micutz , dar nu am vandut niciodata colegii cum va vindeti voi intre voi pentru o postare pe forum.Important e Nea mare stiulete filozof ca in cateva ore te.am ninjat farmat si pe tine si colegul tau si a.ti picat in plasa:).
    ASA CA CIOCU MIC SI JOC DE GLEZNE SI LASATI ILEGALITATILE , STITI VOI CARE.VORBIM DUPA FUZIUNE DACA O MAI APUC. EU AM COMIS.O.SI NU CEL CARE POARTA NUMELE. NU ARE ROST SA I PATEZ NUMELE SAU ALTE SCUZE.
    SPOR LA FILOZOFAT.

  • acum am sa-ti dau o replica ca de la stiulete la papusoi..


    Dita ma incerci sa fii jupan pe duma da nu esti.. asa ca nu mai dumali atata ca nu se prinde vajeala si vad toti ca esti precum leonidas ..faci si spargi.. Problema ta e ca nu vezi jocul in ansamblu. Da mi-ai dat ninja la cerere pentru ca ti-am luat 1/4 din flota chiar daca am iesit in pierdere cu 33M, eu m-am refacut in 24h pe cand la tine ar fi durat o saptamana sa te recuperezi, da n-ai mai apucat. Trebuie sa intelegi ca "ogame" nu e "call of duty" asa ca lasa-l incolo de calculator si ia un play station ca sa te distrezi ca ogame-ul te depaseste..


    P.S. e vorba de leonidas care a fost pe Yakini..


    Avertisment verbal. Offtopic.
    Tommy-

    The post was edited 2 times, last by Tommy ().

  • lasa povestile ca aberezi si deja numai ai farmec. te am prins in offside. or cat ai povesti . te-am faultat.
    degeaba dai povestiri sau orice altceva sub forma de comentariu , ca te ignor.:))


    Avertisment verbal. Offtopic, trolling.
    Tommy-

    • sotw_25_samurai_by_mantinieks007_d96zu0n.jpg

    The post was edited 1 time, last by Tommy ().

  • Felicitari pt ninja, pot spune ca ceea mai mare greseala ai apartine lui galez, nu poti da contul unuia care habar nu are sa faca un safety....nu mai spun sa ataci intergalactic....clar esti expus sa ti-o iei in freza dar...unii atata stiu, pacat de munca lui cocos...
    Inca o data felicitari pt ninja. :bye: