[TOP 5][TOT: 913.029.000][Jonny ][Honor] vs. [Sinnerman] [L-P] (A: 36.597.000, D: 876.432.000)

  • Draga vYxx nu am gasit nici o forma de alint pentru numele tau deoarece e prea matematic fiindca as fi dorit o adresare amicala, vreau sa te felicit pentru remarca ta corecta referitoare la proportia de aur la care ai perfecta dreptate ca nu poate fi vorba de negativ si pozitiv ci de subunitar si supraunitar. La remarca ta 'Aoleo, câtă polologhie si câtă morală... ce filosofi iluștri...' eu pot spune ca fac parte din generatia DIVERTIS si aplic in postarile mele termeni si expresii cu iz comic pentru a descreti fruntile celor care se obosesc sa citeasca pe forum. Faptul ca generatiile mai tinere citesc mot a mot postarile mele si au senzatia de polologhie, de aroganta si orgolii a celor care au postat arata superficialitatea care va reprezinta deoarece este vorba de un joc si nimic altceva. Daca s-ar introduce ogame ca materie de liceu ar pica 99% bacul asa ca ideea ta nu poate fi aplicata.
    Acum o sa reiau stilul de 'profesor care a reinventat apa calda' si am sa continui apologia ogame.
    Dupa cum se stie exista 3 tipuri mari de jucatori: 1.Fleeter(atac tot ce consuma gaz) 2.Rider(dau la japca cat incape) 3.Miner(strang ca furnicuta si ma apar ca ariciul)
    nota:in paranteze sunt trecute traducerile pentru cei care nu stiu limba engleza.
    De obicei un jucator practica un mix intre 2 din cele trei stiluri.
    De aceea comentariile ca 'da la sateliti' sau 'mi-a dat la 100 tr.mici' nu au rost deoarece scopul jocului este acumularea de resurse pentru dezvoltarea ulterioara a imperiului. Aici ma simt obligat sa postez o replica a lui Jonny la comentariul facut de sinny anterior.


    Jonny scrie:
    "M-ai dat drept exemplu ca atac pentru 60 de rec.uri iesite din santier peste noapte si asta intotdeauna la adapostul senzorului phalanx.
    Dar de ieri si pina astazi ti-am mai prins 36 de distrugatoare, apoi 23 de distrugatoare si apoi inca 33 de distrugatoare, total 92 de distrugatoare
    si ultimul de azi in blind cu 47 distrugatoare si 300 tr.mici au fost iesite din santierul naval.
    Sa inteleg ca vroiai sa nu ti le iau pentru ca erai sub phalanx-ul meu?
    Sau nu te intereseaza deloc acest aspect pentru ca oricum resursele nu erau de la tine, ci erau cele pe care le-ai primit ca ajutor social din partea colegilor tai de alianta .
    Asa ca poti sa le spui colegilor tai sa nu se mai chinuie si sa nu-ti mai trimita resurse pentru ca in final tot la noi in alianta ajung deci pot sa stea linistiti cu resursele pe planete ca venim noi si le luam."



    Tot ce s-a putut s-a zis asa ca va urez dragi colegi sa aveti gaz la nave, productie la mine si lanx-uri cat mai lungi.

  • Cunosc politicieni carora nu le place atat de mult sa se auda vorbind, cum iti place tie, little diva :).


    Pentru cat conteaza - te faci de ras cand presupui chestii despre varsta si chestii in general. Si ca sa nu terminam postarea fara sa inveti ceva real (exceptand diferenta dintre negativ si subunitar):


    miner/raider/fleeter nu reprezinta stiluri de joc, scheme de carate sau ce ti-oi mai imagina tu ci reprezinta proportii intre economia si flota unui cont. La fleeteri promina flota, singurul lor fetish e sa atace in stanga si-n dreapta, minerii sunt creaturile pasnice care investesc predominant in economie si fac o flota doar de cargo iar raider reprezinta o combinatie de economie stabila (predominant eco) si ceva flota cu care suplinesti venitul din economie; acestia din urma farmeaza mult dar nu se axeaza pe atacat flote mari.


    sumarizam: stilul de joc reprezinta distributia resurselor in economie/flota, nu scheme de mortal kombat pe care le putem combina.


    Cumva, iti inteleg entuziasmul... ai venit pe forum cu o lovitura ok dar strici tot cu polologhia asta nemuritoare. Mai ales cand este complet paralela cu realitatea, pe alocuri.


    Daca vrei sa demonstrezi ceva, demonstreaza consecventa in joc, e mai ok sa ai 10 hituri frumoase si un moment de epatare decat 1 hit semnificativ si 10 pagini de ego pe board.


    spor! evita derizoriul!

  • Trebuie sa-ti spun ca este foarte buna completarea adusa de tine exceptand micile rautati care sunt date probabil de o deformatie profesionala care tradeaza faptul ca duci realismul la perfectiune, probabil ca lucrezi in IT programare si vezi totul in '1' si '0' sau 'alb' ori 'negru' iar postarile mele sunt in nuante de gri si devin greu de asimilat in conceptia ta. Cu toate acestea ma bucura sa primesc asa replici complexe in ceea ce priveste jocul, replici din care orice jucator care citeste post-ul poate ramane cu ceva si multumesc pentru asta.


    P.S.' little diva' ta are 130 de kg asa ca in postul viitor scrie 'big diva'