Discutii univers nou, Zagrada

  • fara suparare Mao pentru anunt, dar de ce mai marii Ogame dau pentru serverul .ro un nou univers cu cea mai mica viteza dintre cele speciale, iar pe majoritatea serverelor straine dau cu viteza x7, cu cercetari x12, cu materie intunecata la deschidere...este doar o parere si vreau sa fie tratata ca atare...din partea mea toti jucatorii sa-si faca cont pe noul univers...dar realitatea va fi alta...la o privire de ansamblu oricine isi da seama ca exista avantaje si dezavantaje pentru unii si pentru altii....dar noi parca suntem mai dezavantajati...succes celor care isi vor face cont pe Zagrada....eu caut altceva.

  • Setarile sunt stabilite de catre admini si managerul comunitatii, nu se dau de nu stiu cine...
    Eu am cerut 2x, avem celalate servere cu viteza mare.

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • x2 la speed de flota e ok,dar la economie... e aiurea rau.
    Daca te misti ca melcul si mai ai si economie mica... nu renteaza sa joci.
    Cei ce vor sa joace,le urez spor.

  • @Mark Nemo nu toți au prea mult pentru joc, eu încă aștept un x1, dar vad ca nu vrea sa apară :)

    pentru ce sa mai apara un x1???!!! a fost odata U1 cu x1...s-a plecat greu pe el si era o baza constanta de cateva sute de jucatori...apoi a venit prima fuziune si hop x2...bine si asa...dar a venit fuziunea cu univ de viteza de la inceput, jupiter, mizar si viteza x4...in acel moment parca s-a rupt ceva in dinamica universului 1...si asa am sters un cont bun, chiar de top prin economia, cercetarea si flota lui...dar asta e o alta treaba...revenind la oile noastre, mai sus am incercat sa spun ca nu isi avea rostul deschiderea unui univers lent...cad toate au viteza...cand va mai veni o fuziune de care univers il va lipi???

  • Ceea ce am vrut sa spun mark este ca fiecare apreciază diferit caracteristicile unui univers. Gf trebuie sa aibă produse pentru toate tipurile de clienți :).
    Deja toate uni au viteza prea mare. Eu am venit de pe x1 pe x4 la fuziune, era sa pierd flota de vreo 3 ori la mustață :))

  • Speram sa am un motiv sa ma reapuc de acest joc,tinand cont de locul meu de munca,ar fi un uni perfect , dar sa fim seriosi ...x2 eco ?! :doofy: x2 flota merge , oricum mereu zic ca fac flota si ajung dupa maxim 2 luni sa bag in aparare :blah:
    Personal raman la fps-urile mele , la lucru bag o cafea si-mi trece pofta de ogame :bye:

  • Setarile sunt stabilite de catre admini si managerul comunitatii, nu se dau de nu stiu cine...
    Eu am cerut 2x, avem celalate servere cu viteza mare.

    Cred ca x2 ECO nu mai este de actualitate avand in vedere ca cel mai bun uni pentru cei cu putin timp in momentul de fata este Xalynth cu x7 Eco si doar x1 flota.


    Daca tot nu am avut fuziune pe Xalynth macar puteai si tu sa propui sa se schimbe viteza la flota macar in x2 ca e cam mare plictiseala si deja nu cred ca mai sunt mai mult de 50-60 de playeri activi din cei "370"

    Gusty : "...impotentei de a juca..." morrrrrr

  • Daca tot nu am avut fuziune pe Xalynth macar puteai si tu sa propui sa se schimbe viteza la flota macar in x2 ca e cam mare plictiseala si deja nu cred ca mai sunt mai mult de 50-60 de playeri activi din cei "370"

    Future request.

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • Salutare,


    Niciodata n-am inteles lamentarile referitor la specificatiile serverelor nou deschise... pana la urma, jocul e echilibrat atata timp cat toti jucatorii joaca sub aceleasi reguli. Acum... ca unii prefera speed iar altii strategie, e doar o chestiune de preferinte personale, dar viteza flotei sau a economiei sunt simple specificatii.


    Va plangeti ca e lent... dar hey, si pentru oponenti e lent. Iar o comunitate trebuie sa aiba varietate: serverele speed se adreseaza celor care trateaza ogame ca pe un shooter iar cele lente celor care vor strategie.


    Si iar nu inteleg de ce fiecare se poarta de parca ogame e cadoul primit de craciun, al lui si doar al lui (sau ei, dupa caz)? De ce fiecare considera ca daca nu e ca el, nu e bine? hmmm? E un joc. E o provocare. Puteti accepta provocarea asa cum este ea parametrizata sau puteti zice pas. Lamentarile nu schimba nimic, doar va fac sa pareti... altfel decat se cuvine.


    #edit: https://en.ogniter.eu/ro/488 //sunt 219/382 activi. Nu-i rau.

  • #edit: en.ogniter.eu/ro/488 //sunt 219/382 activi. Nu-i rau.

    Ma bucur ca ai punctat, Xalynth fiind universul jelit de unii ciocli chiar dinainte sa se nasca.
    Asa cum am spus de nenumarate ori, diversivitatea conteaza mult, altfel ogame.ro ar fi tern oferind acelesi conditii de joc.

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • Eu unul, am intrat
    i-mi par interesante specificatiile
    Am inceput cu pegasus, asa ca sunt obijnuit cu viteze mici
    in ainte de a ma deloga, eram aproximativ 58 playeri. deci, nu toata lumea e ne multumita... ma merge incontinuare jocul
    Bafta tuturor!

    "Drumul spre fericire presupune trei secrete: hotărâre, efort și timp." -
    Dalai Lama

  • Salutare tuturor!N-am mai dat de ceva vreme pe aici !
    Am zis ca gata ma reapuc si eu de joc cand am vazut un mail de la Gameforge care arata cam asa:

    Mi-a sarit in ochi viteza economiei "20" si m-a pus putin pe gandur si ma uitam sa nu fie mail de la vreun server privat(am zis ca poate am avut impresia ca e de la GF).
    Dupa ce m-am concins ca e de la GF am zis sa vad restul specificatiilor insa am ramas si mai nedumerit... rotfl
    Viteza de " ori (ciudat)!
    Planete mai mari (au doar acel bonus de +25)!
    Cercetari de 4x !
    Eh!Am intrat pe server sa vad ce si cum!Am dat 2x uzina solara/2x mina metal si am vazut ca merge destul de greu constructia si am intrat pe forum sa vad care sunt de fapt specificatiile .
    In concluzie: m-am entuziasmat degeba ! rotfl
    Probabil cei de pe la GF nu-si mai dau interesul ca acum ceva vreme ca altfel nu ar fi trimis un astfel de mail...bafta celor care or sa joace !



    "Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet.Teme-te daca te opresti."

  • Voi raporta companiei acest ''capat de tara'', si va voi recomanda pe voi doi ca si editori... :pooryou:

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • Parca ar fi tradus de draqshoru.

    “Never play chess with a pigeon.

    The pigeon just knocks all the pieces over.

    Then shits all over the board.

    Then struts around like it won.”