Discutii Fuziune

  • Eu am un cont slabut pe Taurus si l-am pus pe stergere, dar dureaza 7 zile, nu s-ar putea sterge mai repede sa ma inregistrez cu contul de pe Quantum sau Ursa spre Taurus ????

    La toti ni greu, dar nu la toti la fel.... parca mie m-i mai usor ca la altii :yea:

  • Asa cum am spus deja, oricine doreste sa i se stearga un cont trebuie sa deschida un tichet care sa contina universul unde este contul ce vrea sa i se stearga, emailul apartinator contului, nickname, IP.


    Va sugerez sa va grabiti, faza exodului se apropie de sfarsit. Dupa aceea nu vor mai luate in calcul cererile.

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • Retorice.

    retorice sau nu, asteptam un raspuns totusi, avand in vedere ca asta e al treilea post al meu in aceasta discutie, voiam niste lamuriri, iar daca nu mi le puteti da, nicio problema, dar puteai/puteati sa precizati asta decat sa raspunzi cu un cuvant si sa creezi spam degeaba :| scuza-mi impertinenta, dar din cate vezi exista niste oameni care doresc niste raspunsuri, poate suntem noi mai prosti de fel si nu vedem rolul acestor decizii luate de gameforge, dar ar fi frumos un post lamuritor care sa incheie discutia asta care deja se repeta si nu aduce nicio informatie noua ... parerea mea ... eu imi vad de treaba mea, nu ma afecteaza in mod major atatea schimbari si faptul ca sunt defavorizat, atata doar ca mi se pare aiurea si as fi curios sa aflu si eu un motiv

  • nu inteleg de ce te stresezi , este foarte clar si sa spus de nenumarate ori , GF nu are dureri de cap in ceea ce priveste dorintele jucatoriilor.

    Joker - "Death is not the greatest loss in life. The greatest loss is what dies inside us while we live."

  • Nu va mai bateti capul degeaba. Parerea voastra nu conteaza la inceput sa anuntat ca cei care au conturi pe universurile care fuzioneaza intre ele o sa se caute o solutie sa nu le piarda acum nu mai zice nimeni nimic.

  • Ghost1...daca nu ai citit tot ce s-a scris pana aici, ar fi bine sa o faci. daca ai citit dar nu ai inteles ce s-a vorbit, cere-i cuiva de la tn de acasa sa-ti explice.
    si daca tot nu vei intelege, poate ca iti va si desena.

    "Drumul spre fericire presupune trei secrete: hotărâre, efort și timp." -
    Dalai Lama

  • Ghost1...daca nu ai citit tot ce s-a scris pana aici, ar fi bine sa o faci. daca ai citit dar nu ai inteles ce s-a vorbit, cere-i cuiva de la tn de acasa sa-ti explice.
    si daca tot nu vei intelege, poate ca iti va si desena.

    Vad ca esti supra inteligent


    - Warned by Mao
    Spam/troll

  • daca e sa-mi dau si eu cu parerea, o idee mai buna ar fi ca fuziunea sa se fi facut intr-un univers nou pentru toti, astfel toti si-ar fi ales frumos unde sa-si aseze planetele si sa-si faca strategiile, iar pe langa asta as avea si eu o intrebare ... de ce s-a ales de exemplu Taurus ca fiind univers target si nu Ursa ? Este un motiv anume pentru care noi am fost dezavantajati asa de mult ? In opinia gameforge pe universul Taurus sunt cei mai multi platitori care isi permit sa isi relocheze planetele sau sa isi dea boost la flota cu vreo 5-6 milioane de puncte ca sa faca fata asa zisilor "cotropitori" ?


    Edit. au fost mai multe intrebari ...

    Punctual:

    • fuziuni nu se fac dupa dorinta fiecarui utilizator;
    • si care era diferenta daca in loc de Taurus era Ursa target, odata ce caracteristicile sunt modificate pentru noul univers ce le va cuprinde? (nu trebuie sa raspunzi, am intrebat retoric)
    • nu reiau discutia despre relocari; la precedenta fuziune am luptat pentru dreptul jucatorilor originari din universuri target de a primii macar o relocare gratuita, ca sa existe echilibru. Gameforge NU considera necesar, asadar, daca vrei sa faci plangere ca te consideri dezavantajat, deschide un topic pe Forum Origin


    Esti multumit acum, ti s-a raspuns la nivelul cerintelor tale de competenta?
    Va rog sa cititi, sa va informati inainte de a pune intrebari la care s-a raspuns de zeci de ori. Multumesc!

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • Salutare, văd ca mulți se tem de Jupiter, băieții sunt liniștiți, taxează doar greselile, diferența nu o sa fie prea mare de puncte, mă refer la cele militare... Exista ACS, deci trebuie lucrat la diplomație.

  • Salutare, văd ca mulți se tem de Jupiter, băieții sunt liniștiți, taxează doar greselile, diferența nu o sa fie prea mare de puncte, mă refer la cele militare... Exista ACS, deci trebuie lucrat la diplomație.

    Pela...nu este vorba de teama fata de cei de pe univ jupiter...cei care vor interactiona cu jucatorii de top de pe jupiter trebuie sa-si modifice strategiile la viteza dubla care s-a implementat pe U1, viteza cu care cei de pe jupiter sunt obisnuiti de la infiintarea universului lor...Pe U1 multi din cei din fata si-au aranjat coloniile in functie de viteza...la inceput U1 a avut X1, apoi x2 si acum x4...dar(parerea mea) ne adaptam...exista solutii pentru toate problemele.

  • Ma gandesc ca ar fi fost util ca toate universurile implicate in fuziune sa primeasca aceleasi caracteristici ce vor urma dupa fuziune saptamana asta.
    De exemplu si Jupiter,Mizar,Orion sa-si fi schimat caracteristicile(Nu numai U1) timp de o saptamana la X4 Eco, X4 Speed ca sa ne invatam si noi cu noile caracteristici... Daca s-a mai propus asta scuze de spam, nu am citit prea mult ce au spus colegii ca se plang prea mult...

    Asta m-a strafulgerat mai rau ca sageata Miranei! :lol:

  • Am cont pe jupiter si m'am "dus"cu el in "universul tinta"U1,selectand optiunea unica.
    Am cont pe orion,nu am selectat nimic,nici nu se poate..(acum)
    Intrebarea este daca ajunge automat in U1,neselectand universul tinta unic:U1(cont orion)
    Puteam face asta cand am migrat din jupiter,dar nu am vrut sa "aplic"pt ca aveam aceleasi coordonate pe care vroiam sa mi le pastrez.



    Edit:da sau nu?-nu ma trimiteti"mai inainte,sus sau jos"ca's satul de carti si de citit pe cine nu trebuie,rog rasp.oficial din partea personajelor autorizate.


    NU inteleg mare lucru si limba romana are multe limbi.
    Mc.

    "Să fii învins, dar nu supus – asta este victorie. Să fii victorios si să te culci pe lauri – asta este înfrangere"(Józef Piłsudski)


    Who doesn't respect and value his past, is not worth the honour of the present, and has no right to a future · (J.P.)



    ”Soluția creștină de a arăta că lumea este diabolică și urâtă, a făcut ca lumea să ajungă diabolică și urâtă” – Friedrich Nietzche

    The post was edited 1 time, last by Hellrazor ().

  • "Să fii învins, dar nu supus – asta este victorie. Să fii victorios si să te culci pe lauri – asta este înfrangere"(Józef Piłsudski)


    Who doesn't respect and value his past, is not worth the honour of the present, and has no right to a future · (J.P.)



    ”Soluția creștină de a arăta că lumea este diabolică și urâtă, a făcut ca lumea să ajungă diabolică și urâtă” – Friedrich Nietzche

  • Mesaj dupa ora 11:00: ”Jucatorul in mod vacanta pana in 19.01.2038”!!!!
    Extras din regulamentul fuziunii: ”Odată ajuns în universul destinaţie, jucătorii pot opri modul de vacanta când vor. Nu sunt permise atacuri asupra jucătorilor mutați pana cand acestia nu-si termina vacanta.”


    Intrebare intrebatoare: Pot sa opresc modul de vacanta când vreau dupa 19.01.2038 sau când vreau azi?

  • @Hellrazor raspuns scurt: Nu poti avea 2 conturi cu acelasi email intr-un univers.

    Exact cum le ziceam si colegilor. Daca ai deja un cont pe universul destinatie.
    De exemplu daca ai cont pe U1 si vrei sa mai vi cu un cont de pe Jupiter, contul de pe jupiter se va sterge automat si nici macar nu va fuziona.


    SiriusRo rank 1: 30.07.2017 - 23.10.2018(fuziune).
    111 HOF (5 TOP 10 SOLO si 5 TOP 10 ACS).

  • Intrebare intrebatoare: Pot sa opresc modul de vacanta când vreau dupa 19.01.2038 sau când vreau azi?

    Modul vacanta se poate scoate cand jucatorul decide.

    Cum procedez sa ma conectez pe universul unde am fost migrat daca nu imi apare in Lobby, decat universul din care m-am mutat? (Smartphone)

    Citeste aici: Fuziune-probleme migrare

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • Exact cum le ziceam si colegilor. Daca ai deja un cont pe universul destinatie.De exemplu daca ai cont pe U1 si vrei sa mai vi cu un cont de pe Jupiter, contul de pe jupiter se va sterge automat si nici macar nu va fuziona.

    Extrem de buna rezolvarea problemei !!!!Cat profesionalism si cat tact !!!Bravo lor celor de la gameforge...cinste si lauda !!

    Gusty : "...impotentei de a juca..." morrrrrr

  • Cum am mai spus, va exista o solutie, o alternativa target.Pe aceasta tema vom aduce precizari ulterioare.


    Nu. Vei ramane cu toate in acelasi univers. S-a explicat deja:


    Asa cum am spus deja, oricine doreste sa i se stearga un cont trebuie sa deschida un tichet care sa contina universul unde este contul ce vrea sa i se stearga, emailul apartinator contului, nickname, IP.


    Va sugerez sa va grabiti, faza exodului se apropie de sfarsit. Dupa aceea nu vor mai luate in calcul cererile.


    @Hellrazor raspuns scurt: Nu poti avea 2 conturi cu acelasi email intr-un univers.

    Deci nu mai inteleg nimic....
    la inceput spuneti ca daca un jucator are conturi pe mai multe universuri care vor fuziona intre ele,conturile for fuziona fortat si vor fi toate in acelasi univers...logic vorbind....nu se va sterge niciunul...se va continua cu mod vacanta pana se gasesc alti proprietari....pana aici toate bune si frumoase....
    apoi aruncati bomba când incepe fuziunea : "Nu poti avea 2 conturi cu acelasi email intr-un univers."
    Pai bine Domne'...de ce ne mintiti la inceput si apoi pe ultima suta de metri ne puneti sa stergem conturile?
    probabil multi intreaba de ce nu ai pus adrese diferite la conturi?.....simplu:a aparut "lobby" in peisaj si ca sa-ti faci cont nou pe orice alt univers...doar dai "start" si gata...cont facut....
    am facut un tiket cu întrebarea "cum pot schimba adresa de mail la un cont" si mi se raspunde sec ...trebuie sa stergi conturile pe care nu vrei sa le pastrezi...cred ca nici nu a citit tot ce am scris in ticket...altfel nu-mi explic..
    in fine...nu mai intru in amanunte pt ca nu mai are rost...
    "oricine doreste sa i se stearga un cont trebuie sa deschida un tichet care sa contina universul unde este contul ce vrea sa i se stearga, emailul apartinator contului, nickname, IP."
    am trimis ticket cu datele conturilor de pe U1 si Jupiter sa fie sterse..sper sa se citeasca tot.
    Sa aveti o zi minunata !