Rezolvare probleme la accesarea contului din lobby

  • Intrucat de azi ne putem loga pe joc doar prin Lobby, va rog sa-mi dati voie sa aduc cateva explicatii la eventualele probleme .


    Iată o listă cu lucrurile pe care le puteți face când nu vă puteți conecta sau unul dintre conturile dvs. nu este afișat în lobby:


    1. Asigurați-vă că nu aveți spațiu în câmpul dvs. de poștă electronică, un spațiu nu este eliminat și cauzează eșecul de conectare
    2. Folosiți funcția "parolă uitată" și apoi conectați-vă din nou, acum toate universurile pe care le-ați avut pe acel email ar trebui să apară.


    3. Nu aveți nevoie să selectați un univers pentru a vă conecta, doar conectați-vă cu datele dvs. normale de conectare. Selecția universului vine după ce v-ați conectat.


    Sursa : https://board.en.ogame.gamefor…ostID=6984765#post6984765

  • Aham... iar eu a trebuit sa fac disable la toate add-onurile anti spam sa ma pot loga si eventual deschide/intra pe conturi folosind chrome.


    S-a implementat ceva ce nu a cerut nimeni.GF in loc sa lucreze sa fie adaugate noi caracteristici in joc sau reclame la joc prin diferite platforme de socializare ei te forteaza sa folosesti lobby-ul vietii.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Deci intri pe https://ro.ogame.gameforge.com/


    Screenshot_8.jpg


    vezi ecranul de logare, introduci datele tale ( adresa din exemplu este fictiva)
    odata logat vei vedea toate conturile, din toate comunitatile ogame care au adresa de email si parola introduse de tine la logarea pe lobby .


    Daca lipseste un cont sau nu vezi nici un cont, foloseste : "parola uitata". aceasta comnada va reseta parola din toate conturile tale cu aceasi adresa
    de email si ele vor aparea automat in lobby
    Screenshot_13.jpg




    Daca nu vezi toate conturile ( au adrese de email diferite) , le poti adauga manual folosind optiunea Link Cont


    Screenshot_12.jpg

    The post was edited 2 times, last by valent ().

  • Cateva solutii pentru problemele comune ce pot fi intampinate:


    • Aveti grija sa nu aveti spatii in campul E-Mail. Spatiile nu sunt eliminate automat.
    • Folositi functia "am uitat parola" si nu "am uitat email" si conectati-va din nou. Toate universurile ar trebui sa apara.
    • Daca pasul 2 nu functioneaza folositi Link Cont si introduceti detaliile specifice (chiar daca e vorba despre acelasi email). Tot astfel se pot conecta si conturile banate care altfel nu vor apare automat in lobby.
    • Nu este necesara selectarea unui univers pentru logare. Selectia universurilor apare dupa logare.
    • iOS 9 nu mai este suportat.
    • Daca nimic nu functioneaza, creati un nou cont lobby, valdidati-l si folositi functia Link Cont pentru a adauga manual toate conturile de resort. Astfel puteti conecta toate universurile din nou.

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • S-au semnalat si rezolvat probleme, asta-i ok.


    Vreau sa vin c-o observatie - pare mai prietenos sa te logezi o data pe lobby, apoi sa ai, la un click distanta, acces pe toate srv. Sistemul asta functioneaza de ani buni pt alte jocuri de browser de succes (masurat in nr de jucatori, longevitate, profitabilitate), l-am mai folosit si e ok. Foarte intuitiv si ofera o gestionare mai usoara a ...chestiilor (elementele de raportare si analiza din spate).


    Si nu stiu ce dubiosenii aveti voi instalate, da' la mine a mers din prima fara sa-i fac ceva :P:P:P



    Si, daca tot am incercat sistemul asta si ma laud ca mi-a placut, uite... am descoperit ca mai am un cont la polaci, abandonat long ago. Daca-i place cuiva configuratia de raider high-tech ( http://www.infuza.com/ro/ogame.pl/Polaris/Players/9000449 ) (impuls 17, astro 19, 14/14/15, g2&g3 fully covered) pe univers ( https://en.ogniter.eu/pl/180 ) bãtrânel, sa ma contacteze cand or implementa sistemul de 'cedare cont' :)



    Cheers, all!

    The post was edited 1 time, last by vYxx ().