[TOT: 41.639.500] Evanghelion [Bastards] vs. NoM3rcy [Punisher] (A: 11.808.000, D: 29.831.500)


  • Povestea e simpla , daca ai luna si nu o folosesti , si faci fs cu recoltare bazandu-te ca esti testos.... uite totusi ca carapacea se sparge :lol: .. din pacate simulatorul m-a cam intepat si am trimis cu 90 recs mai putin.. dar asta e ,poate prind si ultima tura de recuri :bump: , oricum profit este destul ^_^ incat sa curga niste bere :D

    Btw asta e primul meu HOF de pe acest uni. :coffee:

    Sa fie pentru Bastarzii mei din ally :bump::hi:



    Atacator Evanghelion [Bastards]
    ________________________________________________



    Transportor mic 995
    Vanator usor 2.595
    Vanator greu 776
    Crucisator 605
    Nava de razboi 277
    Interceptor 79

    _________________________________________



    Aparator NoM3rcy [Punisher]
    ________________________________________________



    Transportor mic 104
    Transportor mare 55
    Crucisator 70
    Nava de razboi 90
    Reciclator 14
    Proba de spionaj 13
    Satelit solar 7
    Distrugator 10
    Interceptor 100
    Laser Greu 907
    Tun Gauss 25
    Tun Magnetic 389

    _________________________________________




    Dupa lupta ...



    Atacator Evanghelion [Bastards]
    ________________________________________________



    Transportor mic 494 ( -501 )
    Vanator usor 1.216 ( -1.379 )
    Vanator greu 522 ( -254 )
    Crucisator 553 ( -52 )
    Nava de razboi 273 ( -4 )
    Interceptor 79 ( -0 )

    _________________________________________



    Aparator NoM3rcy [Punisher]
    ________________________________________________



    Distrus!
    _________________________________________




    Atacatorul a castigat lupta!
    Atacatorul a capturat:
    780.667 Metal, 639.346 Cristal si 162.949 Deuteriu



    Atacatorul a pierdut un total de 11.808.000 unitati.
    Aparatorul a pierdut un total de 29.831.500 unitati.
    La aceste coordonate in spatiu plutesc 12.327.700 metal si 7.567.000 cristal.
    Atacatorul a capturat un total de 1.582.962 unitati.



    Şansa ca o lună să fie creată din epave a fost de 20%.
    ________________________________________________



    Camp de ramasite recyclat de atacator(i):
    10.424.600 Metal si 7.575.400 Cristal




    Sumar al profitului/pierderii:



    Sumar atacator(i)


    Metal: 3.322.267
    Cristal: 4.393.746
    Deuteriu: 58.949
    Atacatorul a facut un profit de 7.774.962 unitati.



    Sumar aparator(i)


    Metal: -17.228.667
    Cristal: -12.151.346
    Deuteriu: -2.034.449
    Aparatorul(ii) au pierdut un total de 31.414.462 unitati.




    Cu sprijinul Convertor OGotcha RL 4.1.7

    Soacrele au fost inventate deoarece diavolul nu ajunge peste tot ! :bump:



    Distrugatorul este regele navelor de lupta



    Moonspell: esti ca o nimfomana
    Moonspell: dar esti un "el" si esti dupa flote

  • Singurul , cel din Banat ^_^

    Soacrele au fost inventate deoarece diavolul nu ajunge peste tot ! :bump:



    Distrugatorul este regele navelor de lupta



    Moonspell: esti ca o nimfomana
    Moonspell: dar esti un "el" si esti dupa flote

  • felicitari pentru hit ... dar ala nu se poate numi testos :|

    pai pana la cele 2 valuri de rachete , avea 1300 grele 400 magnetic si 10 plasme :)) , plus ca oricum 900 grele si 389 magnetic nu ti se pare cam testos pt varsta acestui uni? :))) mai citeste un pic ce inseamna teasta ^_^

    Soacrele au fost inventate deoarece diavolul nu ajunge peste tot ! :bump:



    Distrugatorul este regele navelor de lupta



    Moonspell: esti ca o nimfomana
    Moonspell: dar esti un "el" si esti dupa flote

  • pai pana la cele 2 valuri de rachete , avea 1300 grele 400 magnetic si 10 plasme :)) , plus ca oricum 900 grele si 389 magnetic nu ti se pare cam testos pt varsta acestui uni? :))) mai citeste un pic ce inseamna teasta ^_^

    hmm, putine plasme,putini gaussi, nu are lansatoare de rachete, nu are lasere usoare, degeaba are aparare grea cand nu are cu ce sa o acopere(asta daca nu ai doborat-o tu cu rachetele, dar oricum pentru 1k grele trebuie macar 20k lansatoare si 15k lasere usoare, iar din 2 valuri de rachete nu cred ca ai spart tu atat)
    din cate am vazut eu universul are ecoX7, luand in calcul faptul ca nu cred ca sunt multi jucatori pe uni, deci nu are de unde altundeva sa ia resurse decat de la el din productie, luand in calcul ca un testos are o economie pe masura testei, mi se pare o aparare nu atat de mare pe cat s-ar putea face ... pe langa ca acolo isi tine flota deduc ca aia e planeta cu cea mai mare aparare, se poate face de 2 ori apararea aia pe fiecare planeta pe care ar avea-o ... cu putin interes


    dar facand exceptie de toate aceste detalii, un testos nu face flota de atac, face transportoare ca sa mai dea un raid de inactivi eventual sau altii mai fac nisti ripi ca sa poata muta mai multe resurse si sa ii foloseasca in aparare dar in rest (desi mie mi se par periculosi ripii, prea profitabili in cazul in care vine un fleeter si da jos apararea cu rachete), acele nave de atac nu au ce cauta acolo pentru un testos ... asta daca el se considera testos asa cum il consideri tu


    nu orice jucator care are o aparare mai consistenta se poate numi testos ;) spor la joc ;)

  • hmm, putine plasme,putini gaussi, nu are lansatoare de rachete, nu are lasere usoare, degeaba are aparare grea cand nu are cu ce sa o acopere(asta daca nu ai doborat-o tu cu rachetele, dar oricum pentru 1k grele trebuie macar 20k lansatoare si 15k lasere usoare, iar din 2 valuri de rachete nu cred ca ai spart tu atat)din cate am vazut eu universul are ecoX7, luand in calcul faptul ca nu cred ca sunt multi jucatori pe uni, deci nu are de unde altundeva sa ia resurse decat de la el din productie, luand in calcul ca un testos are o economie pe masura testei, mi se pare o aparare nu atat de mare pe cat s-ar putea face ... pe langa ca acolo isi tine flota deduc ca aia e planeta cu cea mai mare aparare, se poate face de 2 ori apararea aia pe fiecare planeta pe care ar avea-o ... cu putin interes


    dar facand exceptie de toate aceste detalii, un testos nu face flota de atac, face transportoare ca sa mai dea un raid de inactivi eventual sau altii mai fac nisti ripi ca sa poata muta mai multe resurse si sa ii foloseasca in aparare dar in rest (desi mie mi se par periculosi ripii, prea profitabili in cazul in care vine un fleeter si da jos apararea cu rachete), acele nave de atac nu au ce cauta acolo pentru un testos ... asta daca el se considera testos asa cum il consideri tu


    nu orice jucator care are o aparare mai consistenta se poate numi testos ;) spor la joc ;)

    Universul are abia o luna.
    Un testos se poate numi testos, atata timp cat are o aparare peste o medie a celor ce joaca pe acel univers.
    Nu trebuie sa aibe o economie pe masura testei.
    Un testos nu face flota de atac ? Ba dimpotriva, majoritatea asta fac, pentru ca au impresia ca acea teasta le protejeaza flotele, pentru ca nu vor, nu stiu, nu au timp sa faca un fs.
    Orice jucator ce are o aparare mai consistenta, care are peste media normala si decenta a unui univers, se poate numi testos.




    Felicitari nubule, folosesti din greu flota aia, ah ? :))
    Refacere usoara, aparator!

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • Ai si tu dreptate aici.


    Pacat ca lumea crede ca e aparata de teasta si nu vede farmecul de a face aparare ... am vazut la multi, fac ditamai apararea si au flota exact cum zici tu, pacat ca nu functioneaza asa.
    Parerea mea legata de testosi, cel putin de cei care stiu sa joace ca testosi, e ca flota pentru un testos e inutila ba dimpotriva joaca un joc periculos care de multe ori se termina in a pierde tot.
    Cat despre economia pentru un testos e absolut vitala, parerea mea, din moment ce un testos adevarat nu foloseste flota si se bazeaza pe economie si raiduri pe inactivi, de unde altundeva sa ia resurse sa poata creste ?
    Eu privesc testosul ca un miner mai lenes, care in loc sa faca transuri face aparare si strange resurse de pe toate planetele, jucand fara stres, fara niciun risc, asta daca stie sa faca aparare cat sa acopere anumite resurse pe care le-ar tine eventual pe planeta ...


    Pe org am facut in 3 saptamani la x7 economie apararea de care zic pe 5 planete fara sa atac niciun inactiv, doar cu resursele din economie si eventual niste trade-uri de deuteriu apoi am inceput sa atac inactivi si acuma dupa o luna si o saptamana de la inceputul universului am de 3 ori apararea aia ... de-aia zic ca se poate.