Discutii univers nou, Xalynth

  • Puteti discuta aici despre noul univers.


    Puteti alege caracteristicile noului univers aici: Vot Univers Nou Xalynth

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Daca o sa fie flota x1 o sa fie mort din nastere...la fel ca si ultimul univers in care dupa 2 luni de la deschidere sectiunile cr si hoff sunt goale .Zic ca ar fi bine sa fie x3 flota si x7 economie si e posibil sa fie 400-500 jucatori

    Gusty : "...impotentei de a juca..." morrrrrr

  • Daca o sa fie flota x1 o sa fie mort din nastere...la fel ca si ultimul univers in care dupa 2 luni de la deschidere sectiunile cr si hoff sunt goale .Zic ca ar fi bine sa fie x3 flota si x7 economie si e posibil sa fie 400-500 jucatori

    Daca ar fi asa eu cu siguranță as găsi ceva timp pentru el .... daca e x1 nici nu are rost sa imi fac cont .... univers pentru mineri

  • Exact cum spuneam eu. x1 Nu vrea nimeni. Când am arătat la anumiți pro chestia asta, au spus să îmi văd de treaba mea, să nu îmi bag eu nasul. Dar se întâmplă mereu când oamenii nu urmăresc ceea ce vor 80% din cei ce votează. Voturile lor sunt 0.

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

    The post was edited 1 time, last by Gusty ().

  • voturile sunt contra ogame.ro
    de aceea s-a votat asa!
    deschideti noi univ din lipsa de banuti!



    nu stiu de ce nu realizati odata ca pe ro mai sunt maxim 100 de jucatori; si cand zic maxim 100, exagerez!!


    spor la inca unu NO-ACS...

  • Forumul a decis prin vot, iar alte discutii sunt in afara subiectului.
    Ar trebui sa va decideti ce anume vreti, vot popular, sau decizia administratiei.


    Pana una alta, eu ma supun majoritatii reiesite din vot, sufragiu ce nu poate fi ignorat indiferent de ceea ce ar vrea unii dintre voi.


    Data startului universului Xalynth va fi comunicata la momentul potrivit.

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • Dacă părerea ”publicului” ar fi contat și cineva chiar ar fi avut chef să se implice, ieșea ceva ce dorea toată lumea.


    Dar așa, s-a obținut un univers la fel de gol ca Wassat, unde nimeni nu postează nimic, fiind mort și mișcând 3 flote.
    Dar poate aia se urmărește.


    Mult succes celor ce vor juca.

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • Deci pana la urma cine se inscrie pe noul univers? eu unul ma bag

    sa fii oare tu singurul pe viitorul univ....????!!!!...eu nu ma bag..am destule conturi active si nu am timp cum as vrea....succes celor care vor intra pe noul univ ro......


    .
    ..in alta ordine de idei> >> voturile care s-au dat pt. caracteristicile noului univers poate au fost date aiurea, tocmai pentru a-si bate joc de noul univers....si eu am votat, nu departe de caracteristicile rezultate in sondaj...dar asa cum s-a mai spus, la Wasat, tot noi am votat si daca s-a votat aiurea a iesit un univ aiurea....noi suntem de vina, jucatorii.

  • Ar trebuii sa ii obligati pe cei care au votat acele optiuni sa joace activ pe acest univers ...sigur unii eu votat la misto si nici nu vor intra pe server sa vada ce si cum.Sincer o sa ma bag pe .es ca e x4 flota si x6 eco ceea ce mi se par a fi cele mai bune optiuni in momentul de fata!
    Sau ca sa avem si noi pe .ro un univers mai plinut ar trebuii ceva "insane" gen x10/20Eco x5/6 speed ...poate asa or sa vina si strainii sa joace pe .ro si am fi mai mult de 100 playeri...dar ma repet x1 flota nici nu are rost sa il deschideti ca nu o sa intre mai mult de 10 euro in conturile Gameforge

    Gusty : "...impotentei de a juca..." morrrrrr

  • Sincer o sa ma bag pe .es ca e x4 flota si x6 eco ceea ce mi se par a fi cele mai bune optiuni in momentul de fata!

    Cat timp ai jucat tu pe orice univers de viteza? Din cate stiu eu ... nu prea mult (pana la pierdere de flota).


    Nu stiti decat viteza 4x-10x.


    Ce nu este de placut la 7x eco si 70%DF? Prinzi o flota faci super profit cu 70%DF.Aaaaa nu mai stie lumea sa joace ogame cu tactica de 1x.Vreti numai spy&fly de 5 min.
    Eu sper sa va mai bage astia vmode de minim 1-2 saptamani cand aveti "FS 48h" de facut.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Nu stiti decat viteza 4x-10x.


    Ce nu este de placut la 7x eco si 70%DF? Prinzi o flota faci super profit cu 70%DF.Aaaaa nu mai stie lumea sa joace ogame cu tactica de 1x.Vreti numai spy&fly de 5 min.
    Eu sper sa va mai bage astia vmode de minim 1-2 saptamani cand aveti "FS 48h" de facut.

    Să stai 10 ore după niște reciclatoare, asta nu e drăguț. Un 2x minim ar fi fost ok :)
    Pe Pegasus, care are ceva timp de când este deschis, are nevoie de 11 ore pentru a trimite niște reciclatoare la o galaxie distanță. Doar spuneam, așa ca idee.


    Unii nu au timp liber prea mult, iar dacă vor să dea un atac, trebuie să stea pe joc minim 4, 5 ore pentru a aștepta niște banale reciclatoare, la câteva sisteme distanță. Aberant.


    Ai și tu dreptatea ta, referitor la v mode fleetsave. Aia nu am înțeles niciodată.

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

    The post was edited 1 time, last by Gusty ().

  • salutare!


    Nu stiu cum sa dau like la ce-a zis squaker, asa ca zic aici: gg! Eu am votat low fleet / high eco, cred ca ar prinde bine sa invete lumea si strategie, nu angry birds cu cârduri de interceptoare...


    si pentru morocanosii de serviciu: inclusiv voua v-ar prinde bine sa va faceti mana pe 1x. E cu totu' altceva.


    Totusi n-o sa joc acolo, e suficient sa lurkeresc forumul.


    spor!

  • Unii nu au timp liber prea mult

    Deci hai sa vedem cum sta treaba asta cu timpul...
    Nu ai timp dar tot vrei univers viteza.
    Nu ai timp pierzi flota pe univers viteza.
    Nu ai timp si nu poti face fata ... renunti.
    Nu ai timp faci FS cu vmode ( ca deeh este univers de viteza).



    Cate de viteza au fost deschise pana acum si apoi aceleasi persoane care au pierdut flotele (si au cerut viteze mari) au renuntat pe motiv ca nu au timp.Intelegi ca atunci cand vine vorba de persoanele care se plang ca nu au viteza mare pe univers sunt si primele care renunta avand la baza lorca jucator de ogame skill sub casual?
    Toti vor si voteaza univers de viteza cand "nu au timp" si lipsa de tactica.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

    The post was edited 1 time, last by Squaker ().

  • Nici eu nu am timp. Dar în alea câteva ore pe care le-aș avea, aș avea timp să trimit niște transporturi ( dacă aș fi miner ) sau aș avea timp să dau vreo 2 ture de atacuri.


    Așa, dacă e x1, nici timp de câte un transport nu aș avea.


    Chestia cu nu am timp de ogame, nu mai e relevantă. Oricine are timp, poți juca lejer și cu doar 2 ore pe zi și te menții în top10.


    Vorbesc special în numele meu, care aș putea juca oriunde. Însă totuși nu s-au respectat anumite dorințe și tot ogame.ro are de pierdut :) Dar meh, e irelevant.


    P.S. Flota o poți pierde pe orice univers. Dar o refaci mai repede pe unul de viteză.
    P.S. 2 Dezbatem de plictiseală acum, fiecare joacă cum vrea, unde vrea, cât vrea. Asta e clar. Dar din ce se vede și din ce s-a văzut, oamenii ar fi vrut totuși un minim x2. Nu neapărat x7, x6. Iar x2 e foarte rezonabil.


    Care va juca, să aibe spor. Ideea e să nu uitați să fiți și oameni.

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

    The post was edited 1 time, last by Gusty ().

  • Flota o poți pierde pe orice univers. Dar o refaci mai repede pe unul de viteză.

    Din ce a fost pana acum pe forum majoritatea nu refac nimic.Vor altele... tot de viteza.


    Totusi ajung sa cred ca defapt ei vor univers valabil 1 zi - 1 saptamana cu viteza mare apoi altul si tot asa.Un fel de univers event.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Din ce a fost pana acum pe forum majoritatea nu refac nimic.Vor altele... tot de viteza.
    Totusi ajung sa cred ca defapt ei vor univers valabil 1 zi - 1 saptamana cu viteza mare apoi altul si tot asa.Un fel de univers event.

    Da, ar fi ceva. Dar s-a propus cândva și un univers ce și-ar da reset la o anumită perioadă de timp. Tind să cred, deși pare o prostie, că ar oferi totuși o anumită satisfacție cuiva.


    Deși la x1 ăsta, poate fi tentantă acea economie x7. Câmpul de rămășițe contribuie și el, dar meh.

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • u1-u7 , toti care au jucat pe vreunul din astea au un motiv sa reapara si aici . In alta ordine de idei , sper sa ma intalnesc cu fosti jucatori buni cum am facut-o si pe taurus :)