Atacurile cu probe de spionaj pe univ unde acestea au capacitate de transport

  • De ce acest post a fost modificat acum The post was edited 1 time, last by MotanuD (15 hours ago) ? Si regulamentul a fost schimbat?
    De ce mai avem probe cu capacitate de transport atunci? La ce mai este bun acest "feature"?


    Singura lui valoare era ca puteai sa farmezi ușor și rapid cu probe. Inainte sa permis asta pe Ursa de exemplu acum se baneaza jucatori pentru atac exagerat.


    Una scrie in regulament alta scrie in clarificări?
    Poate sa imi explice cineva ca eu unul nu mai inteleg nimic

  • Sa inteleg ca vrei sa ataci constant acelasi jucator carand si resurse si sa faci asa si de 100x pe zi?


    Era si normal sa fie modificat regulamentul.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Sa inteleg ca vrei sa ataci constant acelasi jucator carand si resurse si sa faci asa si de 100x pe zi?


    Era si normal sa fie modificat regulamentul.

    De acord atunci, dar sa nu se modifice de azi pe maine si sa se baneze jucatori aiurea - un coleg a dat aseara un atac, apoi sa modificat regulamentul acum are ban ?!?!? Inainte nu era regula asta acum este ?

  • Regula asta e de cand au probele capacitate de transport, verifica si forumu de pe org, aceasi regula.


    Probele cu capacitate sunt bune pentru a farma rapid si eficient inactivi de pe univers, nu activi. Altfel si-ar face toti 50k probe si ar rupe farmu de nu ar intra la atac exagerat, e mai mult un feature pentru inactivi.

    Cunoaşte-ţi inamicul şi cunoaşte-te pe tine însuţi; dintr-o sută de bătălii, nu te vei expune nici unei primejdii.

    The post was edited 2 times, last by Devilutz ().

  • Era limpede ca buna ziua ca atacul cu probe care au capacitate de transport o sa intre la regula de bash.

    [align=center]"Pot să pierd ultima picătură de sânge din mine, ca să ai tu dreptul să mă contrazici pe mine. Asta înseamnă, de fapt, democraţie!"
    Ion Raţiu

  • Regula asta e de cand au probele capacitate de transport, verifica si forumu de pe org, aceasi regula.


    Probele cu capacitate sunt bune pentru a farma rapid si eficient inactivi de pe univers, nu activi. Altfel si-ar face toti 50k probe si ar rupe farmu de nu ar intra la atac exagerat, e mai mult un feature pentru inactivi.


    Era limpede ca buna ziua ca atacul cu probe care au capacitate de transport o sa intre la regula de bash.

    De acord cu voi doar ca acest lucru a fost adaugat acum 15 ore, deci nu era specificat - sunt persoane care pana acum au profit de aceasta regula si nu sa intamplat nimic.
    De acum se aplica peste noapte. De ce?

  • De ce plangi tu si nu plange el ?

    Nu știu unde e el nu mai răspunde :)) eu vreau sa știu pentru mine și pentru el bineînțeles doar îmi este coleg și prieten :)


    Vreau sa știu cum funcționează lucrurile, nu mi se pare normal sa se modifice peste noapte regurile jocului fără sa fim măcar anunțați și apoi unii dintre noi sa plătească.
    Înainte de atacul lui acest lucru nu era specificat, fapt prin care se poate face înțeles ca este permis - și cu siguranță sunt jucători care au folosit probele și au încălcat regula de atac exagerat.

  • Cum sa nu fie specificat? Uite-te si pe forumu de pe.org ca e postat de cand si lumea, la fel si aici ..

    Cunoaşte-ţi inamicul şi cunoaşte-te pe tine însuţi; dintr-o sută de bătălii, nu te vei expune nici unei primejdii.

  • Nu știu unde e el nu mai răspunde :)) eu vreau sa știu pentru mine și pentru el bineînțeles doar îmi este coleg și prieten :)
    Vreau sa știu cum funcționează lucrurile, nu mi se pare normal sa se modifice peste noapte regurile jocului fără sa fim măcar anunțați și apoi unii dintre noi sa plătească.
    Înainte de atacul lui acest lucru nu era specificat, fapt prin care se poate face înțeles ca este permis - și cu siguranță sunt jucători care au folosit probele și au încălcat regula de atac exagerat.

    Eu i-am dat mesaj aseara cand avea valurile pe mine sa nu uite de bashing. I-am zis ca se pun ca atacuri si astea cu probe din moment ce au capacitate de stocare, dar s-a ambitionat. :)

  • deci sa inteleg ca si daca sparg o proba pt camp se adauga???


    Nu.


    Atacurile in care iei loot evident genu lu unbrealabkle ( 20k + probe spy ) care sunt evident valuri se adauga la numarul de atacuri. Ca spargi o proba sau ataci cu 1 proba luna fara aparare sa faci CR invizibil e normal ca nu intra in categoria de atac exagerat.

    Cunoaşte-ţi inamicul şi cunoaşte-te pe tine însuţi; dintr-o sută de bătălii, nu te vei expune nici unei primejdii.

  • S-a modificat atunci cand clarificarea a devenit regula pe toate comunitatile ogame.


    Regulamentul nu se discuta, administratia il aplica.


    Topic :closed:

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS