Univers nou pe org

  • Salut,stiu ca s-au mai incercat chestii de genu si in trecut dar vreau sa mai fac o incercare poate cine stie...
    Am vazut pe org ca se deschide un univ nou nout cu urmatoarele specificatii:

    • Fleet x2
    • Eco x7
    • DF 70%
    • +25 Fields
    • 6 galaxies
    • 25.000 DM
    • 0.5 Deuterium consumption

    E un univers destul de decent ca si viteza a atacurilor parerea mea,in care majoritatea jucatorilor sa aiba timp de el,poate pt unii prea lent...acu fiecare stie ce e mai bine pt el...
    Ce vreau sa zic e ca mi-as dori sa joc cu o mana de oameni de aici de pe .ro care imi sunt cunoscuti cat de cat macar...
    Dar vreau seriozitate,adica daca te apuci vreau sa te tii,ca nu vreau sa imi investesc timpul degeaba si sa facem o echipa doar asa ca sa fie facuta...si dupa vreo luna sa se lase fiecare...De asemena vreau munca in echipa,adica mineri care sa vanda deut in alianta la rate acceptabile,oameni care sa faca trade de ms,oameni care sa isi sacrifice ress pt aliati indiferent ca vai ai nevoie pt nu stiu ce cladire sau cercetare...adica nu vreau oameni care sa joace doar pt ei si tot timpul sa caute motive cand e nev sa fie unitate.
    Poate unii spun ca cer prostii...dar am o astfel de echipa pe org,din pacate acea echipa a fost formata in timp ce am jucat univ respectiv si nicidecum de la inceputul univ si e formata din straini dar mi-as dori sa am asa ceva si cu romanii si poate in sf sa facem si noi un pic de performanta si pe org...nu doar aici sa ne batem ca spartii cu pumnii in piept ca aici suntem zmei...


    P.S. va rog persoanele care isi doresc asta sa imi dea pm,doresc sa evitam cearta aici,ca sunt sigur ca vor fi oameni care se vor lega de acest post si de oamenii care vor dori ceea ce imi doresc si eu.

  • Pe org sunt putini jucatori, mai degraba la polonezi unde vezi tona de jucatori, chit ca nu inteleg o boaba de poloneze inafara de injuraturiile lor, e mult mai populat ca .org .. si acuma deschid si univers frumos, 5x eco, 3x flota, 70% df, 30% aparare in DF si restu ce se baga deobicei.

    Cunoaşte-ţi inamicul şi cunoaşte-te pe tine însuţi; dintr-o sută de bătălii, nu te vei expune nici unei primejdii.

  • eu personal doresc org-ul,dar daca sunt oameni care doresc sa mearga pe alte comunitati si sa se foloseasca de acest topic nu ma deranjeaza.

  • Spaniolii si francezii au foarte mullti jucatori, undeva la 5000 pe un univers nou.

    [align=center]"Pot să pierd ultima picătură de sânge din mine, ca să ai tu dreptul să mă contrazici pe mine. Asta înseamnă, de fapt, democraţie!"
    Ion Raţiu

  • Francezii cei mai mari pusheri.


    Spaniolii nu deschid univers nou din câte am văzut eu. Poate se postează mai ciudat la ei, dar am verificat și nu am văzut nimic

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • Felicitari pentru initiativa.
    Adevarul este ca sunt cativa jucatori aici care (daca are vrea si le-ar permite timpul) ar face performanta si pe .org... putini este adevarat dar destui cat sa faci o alianta. Oricum desi multa lume s-a plans de .ro pe .org sunt destui pusheri... ma rog cred ca daca este sa avem in vedere numarul jucatorilor proportia poate e mai mare acolo :) .. .si nu numai. Peste tot sunt.... dar lasand asta la o parte daca incepi de la inceput (undeva pana in sa zic maxim 2-3 saptamani) si tragi un pic ajungi in top 50 lejer si chiar in top 20, 10 sau mai sus... depinde de fiecare (stil de joc si timp liber, normal)... aici cu ajunsul in top nu ma refeream la oricine... :))))))
    Eu zic ca este o initiativa frumoasa... mi-ar placea sa vad jucatorii din top 10-20 de pe universurile .ro cum se descurca pe .org... si recunosc, mi-ar placea sa vad o alianta de romani performand pe .org...
    Bafta blondule! :)



    P.S. presimt ca nu se vor inghesui prea multi... si daca vor fi... o sa vezi ca o a ai parte de surprize. :)

  • doresc sa evitam cearta aici,ca sunt sigur ca vor fi oameni care se vor lega de acest post

    Persoanele care au ceva in pusculita nu au ce sa comenteze la ce doresti tu.
    E posibil sa fac si eu un cont acolo (sunt totusi influentat de cati romanasi doresc sa se implice la aceasta initiativa).


    Un fel de comunitate (ro) vs alte comunitati.
    Si totusi era bine daca in loc de PM se lasau comm-uri cu persoanele care se vor implica.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • pe privat squaker nu s-a anuntat nimeni inca...ceea ce ma face sa cred ca nu o sa fac nimic nici eu...dar mai astept,pana pe 22, mai este timp.

  • Probabil mi-as face cont, insa cu timpul liber pe care il am, nu prea imi dau mare sanse. Dar nu ma incurca sa fiu prezent. Deci i`m in!

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • Aceste comunitati vor primi univers nou.


    • AR x2 fleet, x2 eco, 50% DF, 0.5 Deu, 4 galaxies, 25.000 DM after validation.
    • BA x2 fleet, x7 eco, 80% DF, 0.5 Deu, 5 galaxies, +25 fields.
    • BR x3 fleet, x6 eco, 50% DF, 0.5 Deu, 6 galaxies, +25 fields, 25.000 DM after validation, Espionage probe storage ON.
    • CZ x2 fleet, x3 eco, 70% DF, 0.5 Deu, 5 galaxies, +25 fields.
    • DE x2 fleet, x6 eco, 50% DF, 0.8 Deu, 7 galaxies, +25 fields.
    • DK x2 fleet, x7 eco, 80% DF, 30% DiDF, 0.5 Deu, +25 fields, 25.000 DM after validation.
    • EN x2 fleet, x7 eco, 70% DF, 0.5 Deu, 6 galaxies, +25 fields, 25.000 DM after validation.
    • ES x1 fleet, x3 eco, 60% DF, 0.7 Deu, 5 galaxies, Espionage probe storage ON.
    • FR x3 fleet, x5 eco, 50% DF, 0.7 Deu, 6 galaxies, +25 fields.
    • GR x4 fleet, x6 eco, 40% DF, 0.5 Deu, 5 galaxies, +25 fields, Espionage probe storage ON.
    • HR x2 fleet, x7 eco, 80% DF, 0.5 Deu, 5 galaxies.
    • HU x1 fleet, x7 eco, 80% DF, 0.5 Deu, 5 galaxies, 25.000 DM after validation, Espionage probe storage ON.
    • IT x1 fleet, x6 eco, 40% DF, 5 galaxies, +30 fields, 25.000 DM after validation, Espionage probe storage ON.
    • MX x2 fleet, x2 eco, 60% DF, 0.7 Deu, 4 galaxies, 25.000 DM after validation.
    • NL x2 fleet, x3 eco, 50% DF, 0.8 Deu, +25 fields.
    • PL x3 fleet, x5 eco, 70% DF, 30% DiDF, 0.5 Deu, +25 fields, 25.000 DM after validation, Espionage probe storage ON.
    • PT x3 fleet, x6 eco, 50% DF, 0.5 Deu, 6 galaxies, +25 fields, 25.000 DM after validation, Espionage probe storage ON.
    • RO x1 fleet, x4 eco, 70% DF, 0.5 Deu, 5 galaxies, +25 fields, Espionage probe storage ON.
    • RU x3 fleet, x5 eco, 80% DF, 0.8 Deu, 5 galaxies, +25 fields, 25.000 DM after validation, Espionage probe storage ON.
    • SE x2 fleet, x7 eco, 60% DF, 0.5 Deu, 5 galaxies, Espionage probe storage ON.
    • SK x3 fleet, x5 eco, 50% DF, 0.5 Deu, +25 fields.
    • TR x3 fleet, x6 eco, 70% DF, 0.5 Deu, 5 galaxies, +25 fields, Espionage probe storage ON.
    • TW x3 fleet, x6 eco, 70% DF, 0.5 Deu, 5 galaxies, +25 fields.
    • US x2 fleet, x4 eco, 80% DF, 30% DiDF, 0.5 Deu, +25 fields, 25.000 DM after validation.

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • Este o initiativa foarte buna, pacat ca la caracteristicile astea este foarte greu sau chiar imposibil de ajuns sus la diferenta de conturi de suport, push, si materie investita.


    Viteza de 7x economie aduc o valoare prea mare la boosterele de aur si 2-3 coloni din prima zi, sa nu mai zic de puterea unei turme de conturi de mineri ce ar vinde la rata minima, iar viteza mica a flotei nu-ti ofera posibilitatea de a farma diferenta de punctaj.


    Consider c-ar fi o pierdere de timp si efort, asa ca voi ramane la polacii mei cu debris din aparare. Va urez mult succes. ^^

    Berzelius: nu mai stiu cum se gandea

    Vali: la pc scriu mai rpd decat gandesc

    Skonky: cand vad un cretin mai mare ca mine imi creste inima

  • ai si tu dreptatea ta moonspell,dar se prea poate sa nu fie oamenii aia cu mega conturile de push si materia aia despre care vb...ca in ultima vreme au fost destule univ deschise si cu viteze mai mari si din ce am observat in mare parte jucatorii cu bani si conturi s-au dus pe universele alea,ma indoiesc ca vor aparea si pe asta cu acelasi "gust" de joc.Cu siguranta vor fi altii dar nu la fel puternici ca aia care ii stiu eu.
    Pana la urma nu avem de unde sti exact ce si cum pana in ziua deschiderii...Dar succes si tie la polaci.
    Gusty mi-as dori totusi daca joci, dupa o luna maxim sa nu te lasi...ca imediat ce se va lasa un jucator sau doi vor incepe si ceilalti sa faca acelasi lucru...spun asta ca am vazut-o de multe ori...
    Abramburel e loc pt oricine.Poti invata atata timp cat nu esti incapatanat si asculti si faci ceea ce ti se spune...spun asta ca am intalnit destui oameni care ii inveti degeaba si o tin pe a lor...
    As mai adauga ca eu nu doresc sa joc pe unviersele alea ca la polaci sau din alte tari ca nu le inteleg limba,mie imi place sa intru si pe forum sa mai citesc una alta,sa mai postez un hit doua,iar acolo daca merg stau si ma uit ca mata-n calendar :)) desigur avem google translate acum...dar nu e acelasi lucru cu a vb limba...de aia ma rezum la org.Mi-as dori si US dar aia is mai putini ca pe org,si nici nu au univ asa fain...cel putin pe mine nu ma atrage ca deja sunt pe unul aproape la fel ca cel de pe us.


    P.S. chiar daca nu o sa merga acum chestia asta, poate o sa ii dau o incercare la urmatorul univers,depinzand de cum o sa fie specificatiile.Ca spre surprinderea mea a primit mai bine decat as fi crezut.

    The post was edited 2 times, last by lucian ().

  • Încercarea nu are nici o chestie. Am zis că intru, problema e timpul liber. De aceea am și început să îmi dau anumite conturi, pentru că nu mai am timp pentru ele. Voi vedea cum va pica și ce fel se va putea.



    Papy are dreptatea lui, evident. Doar că da și mie îmi place să înțeleg ce comunică între ei jucătorii :))



    Păcat că este doar 2x flotă. Un 4x era genial. Dar ne mulțumim momentan cu ce avem.

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • pana acum cu tot cu mine suntem cam 8 jucatori,desi jumate din ei am eu un feeling nu se vor tine prea mult de joc,dar vedem.
    Hai cine mai doreste cine mai pofteste?:))

  • Multumesc de oferta @Mao, dar nu-mi place sa iau conturi crescute de altii; is de moda veche, ori e contul meu, ori nu-l joc.

    Berzelius: nu mai stiu cum se gandea

    Vali: la pc scriu mai rpd decat gandesc

    Skonky: cand vad un cretin mai mare ca mine imi creste inima

  • de ieri si pana azi nu s-a mai produs nici o schimbare in numarul de jucatori dornici sa joace pe org pe noul univ pe data de 22.
    Mai este maine si gata...joi ii dam drumu...inca astept doritori.

  • salut...mai mult de curiozitate(cum este pe un univ mai populat decat cele ro., chiar daca am fost in trecut la italieni) cred ca o sa intru si eu in echipa ...ideea e ...cam la cat s-ar deschide???