[Top 4] [TOT: 2.095.164.000] Grimmjow [Godless] & Byakuya [Godless] vs. Puzzykt [TGV] (A: 292.718.000, D: 1.802.446.000)

  • Salut :vain:


    Un nou top 10, probabil primu cu peste 1 mld profit de pe Sirius.


    Hitul e in totalitate meritu colegului Viplx, care ne-a aratat raportul si a zis ca pare off. Am asteptat minutele si un simplu spy&fly. N-am avut suficient deuteriu sa bagam toata flota asa ca am mers cu cat ne-a permis gazu dar a iesit cum ne asteptam 8o Byakuya a fost roata de rezerva ca a vazut raportu inaintea mea si nu ma lasat sa fac 1 mld profit singur rotfl Huooo 8o:D:thumbup:


    TGV, asta e raspunsul Godless pentru cele 36 MD-uri date lui liviu de Poc, nicu, bomber13 si Puzzykt. Desi ati pierdut 17 ripii si nenumarate IPM-uri n-ati reusit sa ii dati nici macar 1 luna jos, dar noi am raspuns gestului cum am stiut, cu unu din voi in reciclatoarele noastre.


    Dedicat aliantei Godless si dealerilor!


    "A Godless always pays his debts" rotfl - Tyron Lannister


    Puzzykt bafta-n RL, ai fost incredibil de fair play si te apreciez pentru asta!




    La 30-09-2017 --:--:--, urmatoarele flote se intalnesc in lupta:



    Atacator Grimmjow [Godless]
    ________________________________________________


    Vanator usor 200.000
    Crucisator 30.000
    Interceptor 14.948

    _________________________________________


    Atacator Byakuya [Godless]
    ________________________________________________


    Transportor mic 600
    Crucisator 11.910
    Nava de razboi 7.921
    Interceptor 10.621

    _________________________________________


    Aparator Puzzykt [TGV]
    ________________________________________________


    Transportor mic 658
    Transportor mare 4.525
    Vanator usor 81.848
    Vanator greu 1
    Crucisator 7.576
    Nava de razboi 4.541
    Nava de Colonizare 1
    Reciclator 20.160
    Proba de spionaj 313
    Distrugator 1.000
    RIP 4
    Interceptor 4.679

    _________________________________________



    Dupa lupta ...


    Atacator Grimmjow [Godless]
    ________________________________________________


    Vanator usor 146.258 ( -53.742 )
    Crucisator 28.604 ( -1.396 )
    Interceptor 14.834 ( -114 )

    _________________________________________


    Atacator Byakuya [Godless]
    ________________________________________________


    Transportor mic 430 ( -170 )
    Crucisator 11.346 ( -564 )
    Nava de razboi 7.836 ( -85 )
    Interceptor 10.557 ( -64 )

    _________________________________________


    Aparator Puzzykt [TGV]
    ________________________________________________


    Distrus!
    _________________________________________



    Atacatorul a castigat lupta!
    Atacatorul a capturat:
    642.584 Metal, 4.907.860 Cristal si 24.558.342 Deuteriu


    Atacatorul a pierdut un total de 292.718.000 unitati.
    Aparatorul a pierdut un total de 1.802.446.000 unitati.
    La aceste coordonate in spatiu plutesc 883.254.400 metal si 477.480.500 cristal.
    Atacatorul a capturat un total de 30.108.786 unitati.


    Şansa ca o lună să fie creată din epave a fost de 20%.
    ________________________________________________


    Camp de ramasite recyclat de atacator(i):
    518.650.300 Metal si 321.349.700 Cristal
    200.000.000 Metal si 0 Cristal
    8.434.100 Metal si 0 Cristal
    150.000.000 Metal si 150.000.000 Cristal


    Camp de ramasite total reciclat de atacator(i):
    877.084.400 Metal si 471.349.700 Cristal




    Sumar al profitului/pierderii:




    Sumar atacator(i)


    Metal: 667.795.984
    Cristal: 400.060.560
    Deuteriu: 17.968.342
    Atacatorul a facut un profit de 1.085.824.886 unitati.



    Sumar aparator(i)


    Metal: -1.052.503.584
    Cristal: -610.825.860
    Deuteriu: -169.225.342
    Aparatorul(ii) au pierdut un total de 1.832.554.786 unitati.




    Cu sprijinul Convertor OGotcha RL 4.1.4

    Cunoaşte-ţi inamicul şi cunoaşte-te pe tine însuţi; dintr-o sută de bătălii, nu te vei expune nici unei primejdii.

    The post was edited 1 time, last by Devilutz ().

  • Pacat de floticica aia...uzzy bafta in rl daca te lasi...sau un RU MARE!:)
    Eu nu inteleg de unde mandria asta "nu ati fost in stare sa dati o luna jos" din cate stiu eu ogame, luna pica daca vrea ea nu daca vrea aparatorul/atacatorul, voi o spuneti de parca nu au stiu ei sa dea MD, corect?
    Hai felicitari! ala da profit:(

    Nu confunda personalitatea mea cu atitudinea mea.
    Personalitatea mea sunt eu .
    Atitudinea mea depinde de cine eşti tu !

  • asta se intampla cand nu faci fs...felicitari voua ca ati fost pe faza...despre md-uri nu prea am ce sa zic,a fost norocos chiar daca are bolovanii mari...si pierdere acelor 17 ripi a fost impartita la 4,deci cam productie pe o zi daca stam sa ne gandim..dar gandestete ca daca pica luna aia buna era cam ...si cu banii luati cum se zice...abia relocase o planeta :vain:

  • Ombly eu n-am facut pe nimeni noob, am spus ca din 36 de MD-uri n-au reusit sa dea 1 luna jos, pentru ca a avut noroc liviu si au fost rezistente lunile. E sub 10% sansa sa o dai jos cu 1 RIP, deci e vorba de noroc, atata tot.


    Acuma sa vedem ce va urma :D

    Cunoaşte-ţi inamicul şi cunoaşte-te pe tine însuţi; dintr-o sută de bătălii, nu te vei expune nici unei primejdii.

  • nenumarate IPM-uri n-ati reusit sa ii dati nici macar 1 luna jos, dar noi am raspuns gestului cum am stiut, cu unu din voi in reciclatoarele noastre.

    Rapoarte de spionaj fara aparare? ... priceless.Sansa vietii... nu implica skill.Asa e frumos.Tactica nici o tactica.Poate stau si altii pe viitor AFK.


    daca vrea ea nu daca vrea aparatorul/atacatorul, voi o spuneti de parca nu au stiu ei sa dea MD, corect?

    Este posibil ca ei sa doreasca MD cu + 100 ripi pentru 99.99% sansa... orice pentru persoana iubita.


    am spus ca din 36 de MD-uri n-au reusit sa dea 1 luna jos, pentru ca a avut noroc liviu si au fost rezistente lunile.

    Cand a dat Liviu o luna jos de 6k diametru atunci s-a vazut adevaratul skill in joc.


    Felicitari atacatorilor pentru profitul obtinut.
    Glotr/glirl ap.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • ca si profit e de laudat,ca si atitudine la faza cu md-urilr esti naspa devilutz.acolo e doar sansa nu tre sa te dai destept.personal luna trecuta am dat 64de md-uri la un tip din care 32 pe aceasi luna in cateva zile si luna aia tot nu a picat...din cauza asta omul a supravetuit inca aproape doua sapt...
    Cu md-ul e in felu urm ai bulan bine,daca nu aia e...stai si te uiti si te miri ca prostu,cazu meu...
    Si mi se pare normal sa imparti cu colegul daca el a fost primu de la vazut.daca erai coleg adevarat nu aratai oftica si pe forum.aici ai aratat doar cat de marlan ai putea sa fii...
    Felicitari din nou pt profit si succes mai departe.

  • Scorpio vorbesti aiurea sa nu zici ca nu te bagi si tu in seama banuiesc. Poate ar trebui sa citesti si tu mai jos unde am scris ca la MD e vorba de noroc fiind sanse sub 10% cu cate 1 RIP la MD, atata tot. E de apreciat gestu ca sau mobilizat si au reusit sa le dea, desi pierderile au iesit de partea lor fara nici un succes si la 1 zi dupa au ramas si fara o flota, asta era punctu meu, nu ca n-ar fi fost o mobilizare frumoasa din partea lor. Invata sa citesti printre randuri. Cat despre Byakuya cu impartitu de profit, cred ca, cu siguranta ai nevoie de putin simt al umorului sau sarcasm in viata ta sa intelegi ironia mea, ca se pare ca te depaseste total. Daca vroiam sa il sparg singur, il spargeam singur, n-ai frica ca profitul era exact la fel, poate cu vreo 30-40 mil mai mic, nu ma oprea nimeni. Am mers in ACS ca e benefic aliantei si e mai frumoasa munca-n echipa. Uof uof, cata fustrare la uni.


    Ffs, ma faci sa fac spam aiurea.

    Cunoaşte-ţi inamicul şi cunoaşte-te pe tine însuţi; dintr-o sută de bătălii, nu te vei expune nici unei primejdii.

  • daaa cata frustrare pe capu meu chiar nu mai pot :))))))m-amlegat de primul tau post ca ala era impotant...acu normal ca incerci sa te scoti

  • din vreme ce e singurul lucru legat de joc pe care il mai urmaresc (la forum ma refer), chiar asteptam de ceva timp sa mai apara ceva de sensul :P asa, o munca din asta de echipa "ca pe vremuri" :) imi era dor sa vad echipa (mai mult sau mai putin completa) in top bubuind ceva frumos si cu ceva polita la mijloc ;) va si multumesc pe dedicatie, ca eu inca ma simt :P va si felicit pentru unul din cele mai tari profituri pe care le-am vazut aici, poate chiar 'al mai mare :P sa mai auzim si de altele si mai mari :D
    ramaneti in stand by, ca macar pe weekenduri se mai intampla din astea, poate nu e gata si or mai fi episoade :D incercati sa veniti si cu "lamoriri" pentru gurile rauvoitoare :))