Intrebari OGame

  • Salut,


    Imi puteti spune si mie ce reprezinta setarea "Afiseaza detalii activitate" ?!
    Are legatura cu (*) de activitate de langa planeta ?


    Imaginea este in fisierul atasat.

    Files

    • 1.PNG

      (9.32 kB, downloaded 19 times, last: )

    giphy.gif

  • Salut.
    Și la mine e bifata...sincer,n-am idee...
    Revenire plăcută și acomodare rapida :thumbup:

    Jucatorul heruur iti spune urmatorul lucru:
    da Mihaita... cat de bine ma intelegi.... :))) Bravo... daca nu reciclam ma lasam de joc... dar am avut ambitia sa nu il las sa ia nimik.... cu pustoaica pe un picior, cu o mana invarteam o lingura in laptele ei (pregateam biberonul de seara fiindca nevasta-mea facea baie) si cu cealalta mana pe shoarec.... l-am facut pe fraier... L-AM FACUT...

  • Sunt afisate minutele la activitate in locul a "!" portocaliu ( activitate peste 15 min) sau "!" rosu (activitate sub 15 min).

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Sunt afisate minutele la activitate in locul a "!" portocaliu ( activitate peste 15 min) sau "!" rosu (activitate sub 15 min).

    Bun, deci de preferat sa las bifa activa pentru a vizualiza minutele in locul semnelor.
    Am inteles bine?

  • Salut,vezi ca daca vrei sa faci gravitonul,nu e necesar sa opresti minele pt a "castiga"energie.
    N'a fost nevoie niciodata de asa ceva,dar cel de dinaintea mea e practicant de BDSM, doar bicicleta'l mai ajuta.
    Spor!

    "Să fii învins, dar nu supus – asta este victorie. Să fii victorios si să te culci pe lauri – asta este înfrangere"(Józef Piłsudski)


    Who doesn't respect and value his past, is not worth the honour of the present, and has no right to a future · (J.P.)



    ”Soluția creștină de a arăta că lumea este diabolică și urâtă, a făcut ca lumea să ajungă diabolică și urâtă” – Friedrich Nietzche

  • salut axe. Exista antigame si cu el iti faci toata treaba! Adica in afara de simulator ai multe alte optiuni...
    Bine ai revenit!:)

    Nu confunda personalitatea mea cu atitudinea mea.
    Personalitatea mea sunt eu .
    Atitudinea mea depinde de cine eşti tu !

  • salut axe. Exista antigame si cu el iti faci toata treaba! Adica in afara de simulator ai multe alte optiuni...
    Bine ai revenit!:)

    Inteleg, l-am instalat insa aici intervin gusturile.
    Am redescoperit (uitasem cum se numeste):


    https://www.speedsim.net/


    As vrea sa-mi spuna si mie cineva din staff daca acest simulator mai este bun si daca poate fi folosit..
    (este cel pe care-l foloseam pana acum cativa ani - si poate fi descarcat si pe pc)

  • Il stim numai ca e mult mai simplu din antigame..dai pe iconita cu "+, =,-" si iti baga automat in simulator setarile universului, tech-urile, apararea si flota inamicului.
    Si da este bun simulatorul speedsim din ce stiu eu numai ca trebuie sa bagi manual tot ce am spus eu mai sus...
    Sper ca am fost de ajutor...

    Nu confunda personalitatea mea cu atitudinea mea.
    Personalitatea mea sunt eu .
    Atitudinea mea depinde de cine eşti tu !

  • Il stim numai ca e mult mai simplu din antigame..dai pe iconita cu "+, =,-" si iti baga automat in simulator setarile universului, tech-urile, apararea si flota inamicului.
    Si da este bun simulatorul speedsim din ce stiu eu numai ca trebuie sa bagi manual tot ce am spus eu mai sus...
    Sper ca am fost de ajutor...

    Sincer sa fiu chiar da, nu stiam ca se poate direct din antigame.
    Multumesc!


    p.s. revin daca mai am neclaritati

  • daca instalezi si addon-ul trashsim cand spionezi o sa iti apara un S de la speedsim si deci o sa iti incarce si la speedsim toate techurile si flota/defensiva aparatorului


    ">

  • Revin cu o intrebare legata de aceasta data de dezvoltarea constructiilor pe luna.
    Stiu ca exista un tutorial pe forum ... Am folosit functia search si totodata am incercat si pe google fara rezultat.
    Intamplator ... are careva la bookmarks, sectiunea respectiva?

  • ==Facilităţile Lunii==



    În afară de Uzina de Roboţi şi Şantier Naval, Facilităţile Lunii vă oferă de asemenea:



    Baza Lunară


    Această structură poate fi construită numai pe lună. Este necesară
    pentru a obţine mai multe câmpuri pe lună deoarece luna are iniţial doar
    un câmp. Pentru fiecare nivel sunt asigurate 3 câmpuri. Nivelul 1 al
    Bazei Lunare este necesar pentru Senzorul Phalanx și Portalul de
    Teleportare.



    Senzorul Phalanx


    Poate fi construit numai pe lună. Baza Lunară nivel 1 este singura
    cerinţă. Cu ajutorul phalanx-ului vei putea observa mişcările flotelor
    pe alte planete, o scanare costă 5,000 deuteriu. Raza senzorului creşte
    cu fiecare nivel.



    Portal de Teleportare


    Poate fi construit numai pe lună. Cu ajutorul acestei clădiri vei putea
    trimite flota de pe o lună pe alta instantaneu şi fără costuri. După
    salt portalul are nevoie de o oră să se răcească. Cerinţele pentru
    construcţia sa sunt: Baza lunară nivel 1 si Tehnologia Hiperspaţială
    nivel 7. Până la nivelul 15, pentru fiecare upgrade al Portalului de
    Teleportare, se reduce timpul de aşteptare între salturi. Cel mai scurt
    timp posibil va fi de 10 minute/viteza universului. Nu este posibil să
    trimiţi resurse prin portal.

  • Bai .. Faceti misto de mine, serios ..


    Vorbeam de faptul ca am construit urmatoarele:


    baza lunara 1
    roboti 1+2
    baza lunara 2
    roboti 3


    // later edit
    ce-nseamna sa iei conturi de-a gata :))))


    :doofy: better ? :lol: