[Top 3] [Retur][TOT: 3.124.624.000] XP delete [LAS-F] & new player [SGC] & Celentano [LAS-F] vs. Byakuya [Godless] (A: 520.999.000, D: 2.603.625.000)


  • La 03-09-2017 --:--:--, urmatoarele flote se intalnesc in lupta:
    RETUR, RETUR, RETUR, RETUR, RETUR, RETUR, RETUR!!!
    Si Piratul se duce in jos, chiar daca a reciclat el tot.
    Am pierdut cea mai multa flota la alegerea mea, pentru ca se reface mai repede decat va reface piratul.

    P.s. : fapte, nu laude pe forum, ataca-ma nu te lauda cu un ninja ..... rotfl apropo, eu joc de placere nu sa ma laud in orice postare .....eu sunt.....eu fac....s.a.m.d.....



    Byakuya a vorbit mult pe forum despre dovezi, inca o data ii arat ca desi era pe locul 2 i-am dat un retur cu 10 clase peste el. Nu a durat mai mult de o zi sa ii dau dovezile.
    Al doilea top 10 pe Byakuya .


    Returul a fost pe o parte din flota lui Byakuya, dar se pare ca pentru el a fost mai convenabil sa lase toata flota jos.



    Atacator XP delete [LAS-F]
    ________________________________________________


    Vanator usor 186.406
    Crucisator 30.000
    Nava de razboi 23.000
    Interceptor 15.000

    _________________________________________


    Atacator new player [SGC]
    ________________________________________________


    Nava de razboi 7.748
    Interceptor 5.084
    Crucisator 21.174

    _________________________________________


    Atacator Celentano [LAS-F]
    ________________________________________________


    Proba de spionaj 1
    _________________________________________


    Aparator Byakuya [Godless]
    ________________________________________________


    Transportor mic 14.217
    Vanator usor 104.928
    Vanator greu 467
    Crucisator 19.853
    Nava de razboi 10.664
    Nava de Colonizare 14
    Proba de spionaj 363
    Bombardier 200
    Distrugator 217
    RIP 10
    Interceptor 8.950

    _________________________________________



    Dupa lupta ...


    Atacator XP delete [LAS-F]
    ________________________________________________


    Vanator usor 101.051 ( -85.355 )
    Crucisator 27.328 ( -2.672 )
    Nava de razboi 22.686 ( -314 )
    Interceptor 14.813 ( -187 )

    _________________________________________


    Atacator new player [SGC]
    ________________________________________________


    Nava de razboi 7.642 ( -106 )
    Interceptor 5.016 ( -68 )
    Crucisator 19.270 ( -1.904 )

    _________________________________________


    Atacator Celentano [LAS-F]
    ________________________________________________


    Proba de spionaj 1 ( -0 )
    _________________________________________


    Aparator Byakuya [Godless]
    ________________________________________________


    Distrus!
    _________________________________________



    Atacatorul a castigat lupta!
    Atacatorul a capturat:
    1.233.190 Metal, 584.651 Cristal si 199.503 Deuteriu


    Atacatorul a pierdut un total de 520.999.000 unitati.
    Aparatorul a pierdut un total de 2.603.625.000 unitati.
    La aceste coordonate in spatiu plutesc 1.357.128.500 metal si 687.778.700 cristal.
    Atacatorul a capturat un total de 2.017.344 unitati.


    Şansa ca o lună să fie creată din epave a fost de 20%.
    Apărătorul(i) au capturat epavele.




    Sumar al profitului/pierderii:




    Sumar atacator(i)


    Metal: -372.901.810
    Cristal: -133.302.349
    Deuteriu: -12.777.497
    Atacatorul(ii) au pierdut un total de 518.981.656 unitati.



    Sumar aparator(i)


    Metal: -208.724.690
    Cristal: -161.459.951
    Deuteriu: -190.550.503
    Aparatorul(ii) au pierdut un total de 560.735.144 unitati.




    Cu sprijinul Convertor OGotcha RL 4.1.4


    SiriusRo rank 1: 30.07.2017 - 23.10.2018(fuziune).
    111 HOF (5 TOP 10 SOLO si 5 TOP 10 ACS).

  • Felicitari celor implicati! ,Piratule, asa patesti cand ai gura mare.
    Profitul nu mai conteaza cand iese o lovitura frumoasa.

  • Nu mai joc demult pe sirius, dar daca a recilat tot piratul, cu navele ce se refac in docul spatial, probabil ca iese in pierdere cu vreo 100kk resurse fata de 500kk resurse atacatorii. Asa ca singura lui problema e ca are nevoie de timp pana reface flota, ca pierderi, probabil ca mai mult au pierdut atacatorii.
    Refacere rapida tuturor ca in mod sigur, jocul nu se termina aici pentru niciunul si vor mai fi destule runde probabil.

  • :)) 20% din 2,6kk pct militare zic eu ca e vreo 5-600k pct militare . Adunate cu inca 2kk resurse reciclate , ca sa vezi... face aproape acelasi numar de pct militare cu care era inainte de atac.


    Ati aratat ceva totusi , nu numai ca vreti sa apareti zmei pe forum ,dar sunteti in stare si sa ramaneti pe minus destul de frumos pentru un atac non-impresionant precum asta :))


    ru piratul , sa ne zici si noua cate 2 zile ti-a luat sa iti readuci flota la loc

    • da, felicitari, ce sa zic, 2 zile iau o pauza si revin dupa. Malherbe, reciclare integrala eu si cu economia care o am, refac repede, apropo, din câte știu eu Mihai e banat pe forum (New player) schimbând nick-ul in timp ce venea atacul spre mine, dar asta e de datoria adminilor sa verifice, nu ? :D
  • 300kk flota reface din docul spatial, se vede asta in raportul de spy...
    A pierdut 190kk deuteriu ala trebuie cumparat, pentru a reface interceptorii si crucisatorii.




    Atacul a fost un merit total, dat pentru dealerii ce sunt si ce vor urma.


    SiriusRo rank 1: 30.07.2017 - 23.10.2018(fuziune).
    111 HOF (5 TOP 10 SOLO si 5 TOP 10 ACS).

    The post was edited 1 time, last by xp_delete ().

  • 350kk reprezinta flota aia nu 300kk si in mod sigur i se mai reface si alta flota pentru ca in flota initiala a avut si vanatori grei si bombardiere si distrugatoare asa ca mai sunt cateva; in plus in alea 2600kk pierderi sunt si cei 190kk deuteriu, din care da, mai pierde un pic daca nu cumpara la rata minima, asa ca probabil ca piratul pierde vreo 250kk si atacatorii vreo 500kk
    cu un pic de materie si naniti buni, piratul reface instant flota

  • Felicitari pentru absolut nimic. Ai pierderi mai mari ca si piratu.. asta e o lovitura doar pentru top1 nimic altceva. Piraru iasa la vreo 200kk pierderi...tu ramai cu 500kk. Mai vad si comentari cand da el hituri cu profit minim.. apoi asta ce e? 500kk pierderi ca sa arati doar ca ai companie de ACS.


    Piratule spor la refacut.. in fata mea piratu 1 - 0 xp cu hitu asta lol.

    Cunoaşte-ţi inamicul şi cunoaşte-te pe tine însuţi; dintr-o sută de bătălii, nu te vei expune nici unei primejdii.

  • Asa ca e si mai rau xp-ule, cum o dai, tot tu ai iesit cel mai siflonat xD

    Se reface repede la el.Are si alianta in spate.


    Felicitari pentru atac padawanilor mei.


    R.u ap si vmode placut.


    Piratule spor la refacut.. in fata mea piratu 1 - 0 xp cu hitu asta lol.

    Daca doresti se poate face si devilutz 1 - 0 xp .... in acelasi mod.



    squaker..mi-as dori sa vad tupeu sa lanseze.. dar din pacate ma indoiesc. Ai iesi in profit lejer

    Pai am si eu ceva flota.Faci o lansare la mine si apoi ne sincronizam si venim si noi in deplasare.Ideea este sa vreti si voi flota mea.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

    The post was edited 1 time, last by Squaker ().

  • Ai sa ma vezi si cu altceva cand merita.. eu nu dau hituri cu pierderi doar de lauda. Dau ce merita, stai linistit. Nu-mi risipesc 500kk flota ca sa apara.un nou top 1. Ce pion a scos din joc? Ca din CR+Doc reface 90% ...vorbesti prosti. Pion te-am scos eu pe tine de 2 ori.. si solo si in ACS. Cand am timp iti arat ca si contu lu firicel o sa il bagi in vmode chit ca te ascunzi in sistem cu xp. Erai reciclam de mult daca nu trebuia sa trimit recs si sa astept 1 ora sa lansez flota.. gura mare fapte 0 pe Sirius.. inafara sa bagi cate o proba spy ...macar sa apari si tu cu numele rotfl


    squaker..mi-as dori sa vad tupeu sa lanseze.. dar din pacate ma indoiesc. Ai iesi in profit lejer :)
    RU xp :rolleyes:

    Cunoaşte-ţi inamicul şi cunoaşte-te pe tine însuţi; dintr-o sută de bătălii, nu te vei expune nici unei primejdii.

    The post was edited 1 time, last by Devilutz ().

  • Cu ceva ani in urma acest tip de lovitura era una cu "skill" sau asa sustinea lumea din top pe atunci.Se stia si atunci si acum ca astfel de lovituri au un risc ridicat de a nu recicla,insa sunt o manevra frumoasa de a dovedi ca unii oameni tre sa stea in banca lor.Tot timpul acest tip de lovitura a fost una pentru "Show" pt "Glorie" pt a demonstra ceva adversarilor si niciodata nu a fost pentru profit.
    Adevarat acum cu space docku' asta aparatorii ies si mai bine ca atacatorii si destabilizeaza si mai mult acest tip de lovituri, dar hai sa nu luam frumusetea hitului ca pana la urma profitu' nu e totul si sa ne bucuram ca mai sunt si hituri de genu si oameni care pot si care ne arata astfel de hituri.De asemenea aceste hituri necesita mult "cojones" nu e o decizie usoara de luat si asta trebuie respectat ca pana la urma foarte multi dintre noi nu ar fi facut lovitura asta si nu ne-am fi asumat acest risc.
    Deci aparatorul a ramas cu 250kk pierderi dupa cum scrieti mai sus,iar atacatorii cu 500kk asta impartit la 2 is tot 250kk.Acum depinde care din cei 3 va reusi sa refaca aceasta pierdere mai rapid acela va fi invingatorul sa zicem si tind sa cred ca xp va fi primul ca are si alianta in spate care probabil ii vinde deut si ii va fi mai usor.Timpul ne va arata ce si cum.
    Succes mai departe tuturor si mai bucurativa de joc mai lasati profitu ca nu e moarte de om:)

  • Scorpio, pe vremuri nu exista materie ca sa faci instant recuri sau aparare de exemplu.
    Pe vremuri nu exista trashsim care sa iti calculeze in 5 secunde cat face respectivul pe retur.
    Pe vremuri exista o-calc si foaia de hartie si pixul cu care te apucai sa calculezi rapid returul.
    Acum e foarte simplu sa dai un retur, nu e nimic big deal.
    Refacere rapida tuturor si da, intr-adevar de multe ori dai lovituri in pierdere din orgoliu sau doar de razbunare si atunci nu mai conteaza pierderile. Singura problema e ca acum s-a inventat si docul spatial cu care poti sa iesi chiar si in profit daca si reciclezi tot (nu ma refer la profit la aceasta lovitura).

  • felicitari xp,l-ai tras de urechi,iar pentru ceilalti,daca faceati voi lucrul asta sareati in sus de bucurie,ba esti nebun il sparsai pe xp,dal drq de profit da sa meritat.
    piratu a avut gura mare iar xp a aratat ca are sange in instalatii sa ii dea peste nas chiar daca a pierdut din flota.
    incetati cu astea ca reface piratu in 2 zile etc.ce xp nu mai reface?
    sal vedem si pe piratu poate sa il prinda pe xp?
    celentanule ce proba neinfricata ai :))