[Top 9] [TOT: 413.890.000] raul25 [LAS-F] & XP delete [LAS-F] & Madhorse [LAS-F] vs. Yakuza [Ancients] & Devilutz [Ancients] (A: 56.445.000, D: 357.445.000)


  • La 10-07-2017 --:--:--, urmatoarele flote se intalnesc in lupta:


    Salut!
    Un top 10 ca la carte cu calcule pe retruri, la care bineinteles ca toata lumea a fost pe faza si pregatita pentru o surpriza mai mare decat cea pe care o pregatise Devilutz. Din pacate aceasta nu a fost posibila deoarece, atat Devilutz cat si Most_Wanted nu au fost in stare sa calculeze un retur pe Madhorse, deoarece dupa calculele mele acesta a calculat retrul pe propriile sale motoare. Sa speram ca acestia vor invata in timp cum sa gestioneze astfel de incercari demne de flotele primite cadou, ca de ridicat singuri o flota....


    Cat despre acest atac, o buna parte din CR a fost furata de catre Devilutz si cu ocazia asta: VA PROMIT CA EU AM SA IL RECICLEZ PERSONAL!!! Stiu ca veti rade, dar ramane de vazut, cine pe cine subestimeaza.


    Reciclatoarele taleXXXX au o capacitate totala de 92.200.000. La tinta??:??, plutesc in spatiu 159.093.900 Metal si 100.730.000 Cristal. Ai reciclat 46.100.000 Metal si 46.100.000 Cristal.


    Resursele vor ajunge la Madhorse in proporttie de 100% deoarece acesta a pierdut cel mai mult si am decis ca are mai multa nevoie decat noi.
    Cu voi a fost XP delete, O seara buna!


    Atacator raul25 [LAS-F]
    ________________________________________________


    Nava de razboi 1.700
    Interceptor 3.600
    Proba de spionaj 1

    _________________________________________


    Atacator XP delete [LAS-F]
    ________________________________________________


    Nava de razboi 3.100
    _________________________________________


    Atacator Madhorse [LAS-F]
    ________________________________________________


    Vanator usor 14.814
    Vanator greu 100
    Crucisator 2.000
    Nava de razboi 2.100
    Interceptor 1.100

    _________________________________________


    Aparator Yakuza [Ancients]
    ________________________________________________


    Vanator usor 6.408
    Crucisator 1.169
    Nava de razboi 132
    Nava de Colonizare 1
    Reciclator 1.634
    Proba de spionaj 409
    Bombardier 23
    Distrugator 2.026
    Lansator de Rachete 2.400

    _________________________________________


    Aparator Devilutz [Ancients]
    ________________________________________________


    Proba de spionaj 11
    _________________________________________



    Dupa lupta ...


    Atacator raul25 [LAS-F]
    ________________________________________________


    Nava de razboi 1.641 ( -59 )
    Interceptor 3.557 ( -43 )
    Proba de spionaj 0 ( -1 )

    _________________________________________


    Atacator XP delete [LAS-F]
    ________________________________________________


    Nava de razboi 3.009 ( -91 )
    _________________________________________


    Atacator Madhorse [LAS-F]
    ________________________________________________


    Vanator usor 9.871 ( -4.943 )
    Vanator greu 71 ( -29 )
    Crucisator 1.662 ( -338 )
    Nava de razboi 1.892 ( -208 )
    Interceptor 1.083 ( -17 )

    _________________________________________


    Aparator Yakuza [Ancients]
    ________________________________________________


    Distrus!
    _________________________________________


    Aparator Devilutz [Ancients]
    ________________________________________________


    Distrus!
    _________________________________________



    Atacatorul a castigat lupta!
    Atacatorul a capturat:
    4.568.145 Metal, 2.012.445 Cristal si 1.987.169 Deuteriu


    Atacatorul a pierdut un total de 56.445.000 unitati.
    Aparatorul a pierdut un total de 357.445.000 unitati.
    La aceste coordonate in spatiu plutesc 159.093.900 metal si 100.720.200 cristal.
    Atacatorul a capturat un total de 8.567.759 unitati.


    Şansa ca o lună să fie creată din epave a fost de 20%.
    ________________________________________________


    Camp de ramasite recyclat de atacator(i):
    46.100.000 Metal si 46.100.000 Cristal




    Sumar al profitului/pierderii:




    Sumar atacator(i)


    Metal: 10.995.145
    Cristal: 32.916.445
    Deuteriu: 411.169
    Atacatorul a facut un profit de 44.322.759 unitati.



    Sumar aparator(i)


    Metal: -196.972.145
    Cristal: -130.702.445
    Deuteriu: -38.338.169
    Aparatorul(ii) au pierdut un total de 366.012.759 unitati.




    Cu sprijinul Convertor OGotcha RL 4.1.4


    SiriusRo rank 1: 30.07.2017 - 23.10.2018(fuziune).
    111 HOF (5 TOP 10 SOLO si 5 TOP 10 ACS).

  • ce aveti ma cu yakuza? el este ferma de lux de ani de zile...un atac degeaba....


    faceti spam la top 10 ACS, rusine


    refacere usoara yakuza, am incredere ca poti face mai multa flota...din asta nu a iesit profit mare :P

  • Reciclatoarele tale(11000) au o capacitate totala de 220.000.000. La tinta
    [xxxxxx], plutesc in spatiu 112.993.900 Metal si 54.630.000 Cristal. Ai reciclat 112.993.900 Metal si 54.630.000 Cristal.



    Mersi mersi, sa fii iubit :beer: Reciclatoarele au fost trimise in clipa cand mi sa spus ca e Yakuza farmat si am vazut primu CR pe una din lunile lui, eram constient ca urmeaza flota mare. Greseala voastra ca lansati la 200+ sisteme in acelasi timp cu reciclatoarele.


    Cat despre calculu returului, defapt multumirea e la mine, ca am facut calculu rapid din cap de pe telefon, pe motoarele mele, tocmai de aici si problema cu felu in care am lansat flota, cu muuuuuuult inainte navele grele, incetinita cu vanatorii.. lasand timp suficient pentru un ninja, care il discutam cu Most_Wanted daca sa retragem sau nu, ca Mihai nu avea flota la sol, decat recurile si transurile, deci flota era in aer. Problema mai mare a fost cand a cazut ogame-u cu 2 minute inainte de impact si nu mai mergea, deja ma vedeam ninjat de Mihai, norocu meu ca ori na fost la ninja, ori era mai tarziu cand ii ajungea flota lui mad, oricum si daca era si daca nu, eu nu trimisesem reciclatoare la Mad, deci ieseam in pierdere daca-l spargeam, iar el recicland iesea in profit. Tot raul spre bine, m-am ales cu 167 mil res care se scad din profitul vostru.


    Cat despre amenintarile tale, uuuuhhh.. hai mai creste flota aia ca momentan 300 mil profit iasa din tine. Creste rapid.. ca eu m-am apucat de minerit, te las sa ma ajungi, nu mai bag nici 1 punct in flota :) Nu am timp sa o folosesc, deci e inutil :D Te astept cu MD-uri, cu SAL-uri, etc.


    Yakuza, sa fie intr-un ceas bun, ce ai facut in viata reala, bate cu mult o flota amarata pe un joc virtual :beer:

    Cunoaşte-ţi inamicul şi cunoaşte-te pe tine însuţi; dintr-o sută de bătălii, nu te vei expune nici unei primejdii.

  • Prin definita ACS-ului, tu, domnule Devil, trebuie sa ii inapoiezi lui Yakuza tot cr-ul pentru a putea acoperii pierderile sale, tu putand lua doar 11 k resurse rotfl .Doar restul, profitul poate fi impartit intre aliati, iar profit nu este de partea voastra (sper sa confirme/infirme mao cele spuse de mine ).Daca erai baiat gigel, taceai, luai cr-ul, nu dadeai apararea aia prosteasca, si acum nimeni nu poate sa il conteste, pentru ca este un joc de razboi.
    Daca e asa cum spun eu, ceea ce ati realizat este un mare fiasco, Ancients
    Pe de alta parte trebuie apreciata determinarea Jedilaiilor, ca in esenta asta sunteti
    Sunt totusi putin dezamagit de Moonspell (Most_Wanted) ca nu a reusit sa dea un retur corect, dar asta e, batranetile :phatgrin:
    Felicitari xp si trupa pentru atac si organizare.Cum am zis, mai rar vezi echipe asa unite pe .ro

  • felicitari pentru spargere atacatorilor si felicitari colegului pentru profit. celuilalt coleg ii adresam de asemenea felicitari si refacere usoara daca mai continua jocul.
    felicit pe toti cei care inca mai au chef de joaca si care inca reusesc sa se distreze...din pacate, personal, nu mai sunt capabil sa fac asta :) off...pensia asta.

  • Prin definita ACS-ului, tu, domnule Devil, trebuie sa ii inapoiezi lui Yakuza tot cr-ul pentru a putea acoperii pierderile sale, tu putand lua doar 11 k resurse

    Nu e scris ca trebuie sa returnezi ce ai reciclat.Atata timp cat reciclarea si atacul in sine nu au fost masluite poti pastra CR-ul linistit.


    S-a mai discutat si in trecut despre returnarea resurselor reciclate catre alta persoana.Asta decide prersoana care a reciclat... daca aparatorul merita sa ii fie returnate resursele.O alianta sau mai bine zis membrii unei aliante nu au datoria sa te ajute atata timp cat tu insuti nu esti in stare sa nu ajungi in situatia lui yakuza ( cu genul ala de FS nici o resursa nu se merita returnata).Eu unul nici nu as avea pretentia sa imi fie returnat cr-ul.


    Deci eu in cazul lui Devil nu as returna nici macar 1 resursa.Daca actiunea se petrecuse in alt format si pe alta persoana mai precauta... da se merita trimiterea resurselor.


    Felicitari de atacuri colegilor.
    Spor la cheltuit resursele, Devil.
    Yakuza... macar nu mai baga la facut flota.Glotr.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Ajutor de reciclare şi împărţire SAL : Este recomndat să informezi un operator de joc daca un jucator mai mic în punctaj urmează să transporte resurse catre un jucator mai bine clasat. Nu există recomandari privind modul de împărţire a resurselor dar se recomandă favorizarea jucătorului mai slab clasat.


    Nu se impune nici o returnare de resurse, neefind cazul de profit rezultat dintr-o lupta unde toata lumea pierde.

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • Sunt totusi putin dezamagit de Moonspell (Most_Wanted) ca nu a reusit sa dea un retur corect, dar asta e, batranetile

    Imi pare rau sa dezamagesc, dar singurul cont care-l mai am de mai bine de 5-6 luni, este cel de pe Quantum.


    Revenind, felicitari de atac, de greseala si de profit.
    Refacere usoara Yakuza. ^^

    Berzelius: nu mai stiu cum se gandea

    Vali: la pc scriu mai rpd decat gandesc

    Skonky: cand vad un cretin mai mare ca mine imi creste inima

  • Eu il vad pe Devilutz in dreapta, chiar daca cu cateva probe, deci CR-ul nu a fost furat. Sau te asteptai ca Devilutz sa stea pasiv sa se uite cum strangeti voi cr-ul?
    Cat despre subestimat, nu stiu cine pe cine subestimeaza, dar prin remarca ta tu dai dovada ca-l subestimezi, in acest moment al jocului, pe Devilutz. Tu nu ai cum sa-l reciclezi singur si te asigur ca stie sa calculeze un retur :D


    Felicitari pentru atac si coordonare.