MOONS Purchase Scam

  • Hai salut!


    Doar ce am revenit si eu in OGame dupa o pauza de vreo 6 ani.. si fiind la inceput era sa fac o gafa cam mare. Adica mai bine zis o super risipa.


    Optiunea cu MI de a iti face luna este un furt pe fata, cel putin pe Sirius, univers cu 70% CR.


    "M.O.O.N.S. este o organizaţie specializată în lovituri de lună. La achiziţie, M.O.O.N.S. este obligată să atace planeta ta cu 1,667 vânători uşori."


    "Costuri suplimentare:
    3.500.000 Metal, 1.150.000 Cristal"



    Deci, pe Sirius unde este 70% CR, 715 vanatori usori isi faca treaba pentru un 20%, asta costand 2.145.000 metal + 715.000 crystal, de unde recuperezi din CR 1.501.500 metal si 500.500 crystal. Deci o pierdere infima. Cum se face ca daca folosesti MI platesti aproape dublu costul suplimentar si nici debrisul nu-l iei tu si pe langa asta mai dai si o caruta de MI ?


    Chestia asta e facuta pentru universele cu 30% CR, de ce nu se modifica in functie de CR-u universului respectiv? Nu ai cum sa pretinzi aceleasi costuri de materiale la un univers unde costurile pentru un 20% este MULT MAI MIC.


    Noroc ca nu aveam metalu' si crystalu necesar pentru a luat MOONS si in drum spre casa de la munca am realizat scamu' care l-as fi incasat. :thumbdown::thumbdown::thumbdown::thumbdown::thumbdown:

    Cunoaşte-ţi inamicul şi cunoaşte-te pe tine însuţi; dintr-o sută de bătălii, nu te vei expune nici unei primejdii.