[Top 3] [TOT: {8,6G)] beast [viG] vs. Sharky (A: 1.302.208.000, D: 7.343.801.000)


  • La 28-05-2017 --:--:--, urmatoarele flote se intalnesc in lupta:


    Sa fie oare rechinul nostru??...așteptăm!
    Sa fie pentru revenirea în OGame a bunului meu prieten Heruur, cu mesajul- te aștept pe Mizar; sa fie pentru alianță, prieteni și sa nu uit dealerii fără care....greu cu deuteriul. Enjoy


    Atacator beast [viG]
    ________________________________________________


    Transportor mic 10.000
    Vanator usor 453.129
    Vanator greu 15.833
    Crucisator 482.229
    Nava de razboi 69.217
    Bombardier 19.305
    Distrugator 61.614
    Interceptor 129.610

    _________________________________________


    Aparator Sharky
    ________________________________________________


    Transportor mic 10.217
    Transportor mare 35.500
    Vanator usor 96.559
    Vanator greu 112
    Crucisator 11.174
    Nava de razboi 13.511
    Nava de Colonizare 7
    Reciclator 53.633
    Proba de spionaj 182
    Bombardier 45
    Distrugator 2.136
    RIP 378
    Interceptor 3.871
    Lansator de Rachete 500
    Laser Usor 1.000
    Laser Greu 100
    Tun Gauss 30
    Turela cu Plasma 30
    Scut Planetar Mic 1
    Scut Planetar Mare 1

    _________________________________________



    Dupa lupta ...


    Atacator beast [viG]
    ________________________________________________


    Transportor mic 9.341 ( -659 )
    Vanator usor 422.635 ( -30.494 )
    Vanator greu 14.930 ( -903 )
    Crucisator 465.245 ( -16.984 )
    Nava de razboi 67.288 ( -1.929 )
    Bombardier 18.740 ( -565 )
    Distrugator 59.928 ( -1.686 )
    Interceptor 126.096 ( -3.514 )

    _________________________________________


    Aparator Sharky
    ________________________________________________


    Distrus!
    _________________________________________



    Atacatorul a castigat lupta!
    Atacatorul a capturat:
    342.964.572 Metal, 217.348.767 Cristal si 83.285.293 Deuteriu
    0 Metal, 0 Cristal si 0 Deuteriu
    0 Metal, 0 Cristal si 0 Deuteriu
    0 Metal, 0 Cristal si 0 Deuteriu
    71.156.486 Metal, 54.337.191 Cristal si 20.821.323 Deuteriu
    32.373.779 Metal, 13.584.298 Cristal si 5.205.331 Deuteriu
    8.093.445 Metal, 3.396.075 Cristal si 1.301.333 Deuteriu


    Atacatorul a pierdut un total de 1.302.208.000 unitati.
    Daunele totale ale agresorului incluzând urmările : 0nităţi.


    Aparatorul a pierdut un total de 7.343.801.000 unitati.
    Daunele totale ale apărătorului incluzând urmările : 0nităţi.


    La aceste coordonate in spatiu plutesc 2.393.865.500 metal si 1.565.220.500 cristal.
    Debris suplimeentar cauzat de raidurile repetate: etal si 621.000 cristal.
    Atacatorul a capturat un total de 853.867.893 unitati.


    Şansa ca o lună să fie creată din epave a fost de 20%.
    ________________________________________________


    Camp de ramasite recyclat de atacator(i):
    2.393.865.500 Metal si 1.565.220.500 Cristal
    460.000 Metal si 460.000 Cristal


    Camp de ramasite total reciclat de atacator(i):
    2.394.325.500 Metal si 1.565.680.500 Cristal




    Sumar al profitului/pierderii:




    Sumar atacator(i)


    Metal: 2.088.138.782
    Cristal: 1.430.872.831
    Deuteriu: -9.829.720
    Atacatorul a facut un profit de 3.509.181.893 unitati.
    Atacatorul(ii) a castigat un total de 623.812 puncte de onoare.




    Sumar aparator(i)


    Metal: -4.497.613.782
    Cristal: -3.004.405.831
    Deuteriu: -711.761.280
    Aparatorul(ii) au pierdut un total de 8.213.780.893 unitati.
    Aparatorul(ii) a castigat un total de 159.375 puncte de onoare.





    Cu sprijinul Convertor OGotcha RL 4.1.4

    Jucatorul heruur iti spune urmatorul lucru:
    da Mihaita... cat de bine ma intelegi.... :))) Bravo... daca nu reciclam ma lasam de joc... dar am avut ambitia sa nu il las sa ia nimik.... cu pustoaica pe un picior, cu o mana invarteam o lingura in laptele ei (pregateam biberonul de seara fiindca nevasta-mea facea baie) si cu cealalta mana pe shoarec.... l-am facut pe fraier... L-AM FACUT...

  • nu, nu sunt eu.
    mmorpg-stat zice ca syrdaniel a schimbat numele in Sharky. felicitari de atac, si sa speram ca aparatorul isi va schimba numele inapoi.

    MotanuD: nu-l ai pe MotanuD in lista de Y!M, nu existi!
    Nu faci fs albastru, nu existi.
    -----------------------------------------------------------------

  • S-a intamplat in felul urmator. In ianuarie, fara timp, fara chef si scarbit de unele intamplari din univers, am hotarat sa ma las de acest univers. Am zis sa il las totusi in alianta. L-am lasat unui coleg mai mic de alianta (singurul online in acele zile), fara sa am nici cea mai vaga idee ca omul e prieten bun cu Beast (spionul lui din alianta noastra, alaturi de vesnicul whodini bineinteles).
    Tipul care a luat contul (si a schimbat mailul atasat contului), adica Adicristi, s-a pus pe treaba si a reusit sa fie un pion decisiv in celebra spargere a lui Justme (recititi hoful pentru a intelege rolul lui Adicristi, precum si schimbarile de conturi dintre Dildau, Kelly si Beast).
    Dupa spargerea lui Justme, Adicristi s-a apucat sa desfiinteze alianta SAVAGE, a injurat membrii si a i-a dat afara pe 80% dintre ei, inclusiv pe cei care au infiintat-o (de prost ce sunt, i-am predat contul cu tot cu dreptul de administrator al aliantei). Cand am aflat am luat legatura cu Adicristi si dupa amenintari de ticket etc. intr-un final, la sfarsitul lui martie am recuperat contul si i-am schimbat parola si numele (din adicristi in syrdaniel).
    Am bagat contul in vmode unde trebuia sa ramana pe veci. Banuiesc ca acest adicristi, a folosit adresa lui de mail atasata inca contului, pentru a genera o parola noua si a reprelua contul. Am facut ticket catre Valent, am scris pe wall-ul lui adicristi, am incercat sa-l contactez etc. totul fara succes. Dupa toate acestea, a avut loc hoful de mai sus.
    Va las pe voi sa trageti concluziile!

    Sunt atât de inteligent, încât niciodată nu înţeleg nimic din ceea ce spun. (Oscar Wilde)

  • Cand am aflat am luat legatura cu Adicristi si dupa amenintari de ticket etc. intr-un final, la sfarsitul lui martie am recuperat contul si i-am schimbat parola si numele (din adicristi in syrdaniel).

    Eu zic ca ideal era sa incerci sa iti recuperezi creierul de la cine l-ai cedat in prima faza...


    Era prea greu sa faci ticket sa ii fie schimbat adresa de mail? sau macar sa ii schimbi tu si mail-ul?
    Sau mai bine zis nu era mai bine sa il lasi in vmode fara sa il cedezi?



    Ca atacul a fost organizat nici nu ma mira.Numai dupa compozitia flotei atacatoare si "povestea" atacului e clara treaba... dar la ce vremuri si personaje sunt ramase pe RO nu prea ai cum altfel.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Da, Squaker. Am facut gafe una dupa alta cu cedarea acestui cont din ce motive vrei (dezinteres, neatentie, prostie etc.). Nu ma plang, ca oricum nu ma mai interesa de mult acest univers. Cum Sharky arata ca nu are nicio legatura cu hoful, acelasi lucru incercam sa arat si eu.

    Sunt atât de inteligent, încât niciodată nu înţeleg nimic din ceea ce spun. (Oscar Wilde)

  • După cum știi....și sa știe lumea, noi doi aveam o înțelegere Sirdanyel. Înainte de căderea lui Justme și după, erai în protecția alianței Vig.
    Nu am idee cine era pe cont, dar mi-a răspuns ca nu accepta colaborarea....ca urmare am dat circulară ca ieși de sub protecție și ca poți fii atacat....ceea ce sa și intamplat.
    Cat despre implicarea rechinului.....probabil are un fan ,ce sa zic.
    Am văzut flota destul de departe de mine....greșeala lui a fost un fs mai lung la care trebuia sa isi aștepte flota.
    Nu înțeleg squaker ce vrei sa spui prin compoziția atacului...e un atac full fleet, urmat de transporturi mici pe viteza maxima( fiind în număr mare,simularea îmi zicea ca trec de aparare,dar a ieșit egal)...atac organizat?
    Justme o sa mai cadă odată....sa vedem ce o sa mai ziceți și atunci...și o sa mai cada și alții, Vig o sa dețină supremația universului
    Bafta all....comentarii aiurea.

    Jucatorul heruur iti spune urmatorul lucru:
    da Mihaita... cat de bine ma intelegi.... :))) Bravo... daca nu reciclam ma lasam de joc... dar am avut ambitia sa nu il las sa ia nimik.... cu pustoaica pe un picior, cu o mana invarteam o lingura in laptele ei (pregateam biberonul de seara fiindca nevasta-mea facea baie) si cu cealalta mana pe shoarec.... l-am facut pe fraier... L-AM FACUT...

  • Nu fiti sensibili ca totul a fost calm. Nici nu ma bagam, dar Sharky a zis ca nu e el si contul a avut nickul meu. Iar eu am zis ca nici nu am legatura cu contul si cu hoful ci e AdiCristi. Doar Beast s-a simtit cu musca pe caciula :)))
    Beast a zis ieri ca:
    "După cum știi....și sa știe lumea, noi doi aveam o înțelegere Sirdanyel. Înainte de căderea lui Justme și după, erai în protecția alianței Vig. Nu am idee cine era pe cont, dar mi-a răspuns ca nu accepta colaborarea....ca urmare am dat circulară ca ieși de sub protecție și ca poți fii atacat....ceea ce sa și intamplat."
    Bun deci, e clar pentru toata lumea, credea ca sunt eu pe cont sau l-am dat de curand!
    Acum sa vedem ce zicea (despre posesorul acestui cont) acelasi Beast pe data 26 februarie 2017, cand povestea cum l-a spart pe Justme. Din ciclul "sa radem cu Beast" citez din autor:
    "AdiCris,o persoană cunoscută mie, prieten in trecut si încredere…cont cu o oarecare flota ravnita de Justme" (comentariul complet il gasiti aici [Top 1] [TOT: 54.827.298.000] beast [viG] & TaiFun [viG] & adicristi [SAVAGE] & iris [viG] vs. JustMe [Elders] (A: 13.077.401.000, D: 41.749.897.000) )
    Deci stia din octombria 2016 ca eu nu mai joc ogame pe universul Mizar, stia din ianuarie 2017 ca prietenul sau Adicristi a luat contul (aspect confirmat telefonic mie de nenumarate ori de adicristi), stia cand l-a spart pe Just me pe 27 februarie 2017 ca e adicris. Singurul moment cand nu a mai stiut, a fost cand l-a spart acum cateva zile si cand a comentat ieri :))
    PS: uitasem, felicitari pentru hof!

    :arrow: Warn !
    Desi un GA a confitmat validitatea atacului si vi s-a cerut in 2 randuri
    sa incetati cu acuzele tu tot continui!
    Ahilles

    Sunt atât de inteligent, încât niciodată nu înţeleg nimic din ceea ce spun. (Oscar Wilde)

    The post was edited 5 times, last by Ahilles ().

  • E logic ca un push sa fie hit valid daca este executat cum trebuie, de aceea nu ar putea fi banat beast
    Una peste alta, sa speram la o fuziune ceva, sau la un JustMe mai activ ;(
    Bafta


    :arrow: Warn !
    Off Topic - Ai primit atatea avertismente verbale...dar degeaba !
    Ahilles