[Top 1] [TOT: 54.827.298.000] beast [viG] & TaiFun [viG] & adicristi [SAVAGE] & iris [viG] vs. JustMe [Elders] (A: 13.077.401.000, D: 41.749.897.000)


  • La 25-02-2017
    Revin cu povestea...care e prea lungă





    Atacator beast [viG]
    ________________________________________________


    Transportor mic 197.950
    Vanator usor 1.702.726
    Vanator greu 50.556
    Crucisator 649.317
    Nava de razboi 77.332
    Bombardier 20.009
    Distrugator 60.247
    Interceptor 54.723

    _________________________________________


    Atacator TaiFun [viG]
    ________________________________________________


    Transportor mic 226.009
    Distrugator 50.000
    Interceptor 30.000
    Crucisator 100.000

    _________________________________________


    Atacator adicristi [SAVAGE]
    ________________________________________________


    Vanator usor 265.000
    Crucisator 15.000
    Nava de razboi 10.000
    Interceptor 4.000

    _________________________________________


    Atacator iris [viG]
    ________________________________________________


    Transportor mic 104.391
    _________________________________________


    Aparator JustMe [Elders]
    ________________________________________________


    Vanator usor 1.495.806
    Vanator greu 46.417
    Crucisator 419.370
    Nava de razboi 144.694
    Nava de Colonizare 2
    Reciclator 199.022
    Proba de spionaj 652
    Bombardier 155
    Distrugator 52.398
    RIP 138
    Interceptor 50.733

    _________________________________________



    Dupa lupta ...


    Atacator beast [viG]
    ________________________________________________


    Transportor mic 61.186 ( -136.764 )
    Vanator usor 530.479 ( -1.172.247 )
    Vanator greu 23.242 ( -27.314 )
    Crucisator 498.512 ( -150.805 )
    Nava de razboi 73.140 ( -4.192 )
    Bombardier 19.562 ( -447 )
    Distrugator 59.280 ( -967 )
    Interceptor 53.266 ( -1.457 )

    _________________________________________


    Atacator TaiFun [viG]
    ________________________________________________


    Transportor mic 70.781 ( -155.228 )
    Distrugator 49.211 ( -789 )
    Interceptor 29.188 ( -812 )
    Crucisator 76.580 ( -23.420 )

    _________________________________________


    Atacator adicristi [SAVAGE]
    ________________________________________________


    Vanator usor 81.208 ( -183.792 )
    Crucisator 11.104 ( -3.896 )
    Nava de razboi 9.267 ( -733 )
    Interceptor 3.871 ( -129 )

    _________________________________________


    Atacator iris [viG]
    ________________________________________________


    Transportor mic 32.499 ( -71.892 )
    _________________________________________


    Aparator JustMe [Elders]
    ________________________________________________


    Vanator usor 0 ( -1.495.806 )
    Vanator greu 0 ( -46.417 )
    Crucisator 0 ( -419.370 )
    Nava de razboi 0 ( -144.694 )
    Nava de Colonizare 0 ( -2 )
    Reciclator 0 ( -199.022 )
    Proba de spionaj 0 ( -652 )
    Bombardier 0 ( -155 )
    Distrugator 0 ( -52.398 )
    RIP 138 ( -0 )
    Interceptor 0 ( -50.733 )

    _________________________________________



    Lupta se incheie cu o remiza.


    Atacatorul a pierdut un total de 13.077.401.000 unitati.
    Aparatorul a pierdut un total de 41.749.897.000 unitati.
    La aceste coordonate in spatiu plutesc 17.635.937.000 metal si 8.172.036.500 cristal.


    Şansa ca o lună să fie creată din epave a fost de 20%.
    ________________________________________________


    Camp de ramasite recyclat de atacator(i):
    4.278.790.000 Metal si 4.278.790.000 Cristal
    508.770.000 Metal si 508.770.000 Cristal
    3.254.469.500 Metal si 2.743.710.500 Cristal
    550.000.000 Metal si 550.000.000 Cristal
    88.000.000 Metal si 88.000.000 Cristal


    Camp de ramasite total reciclat de atacator(i):
    8.680.029.500 Metal si 8.169.270.500 Cristal




    Sumar al profitului/pierderii:




    Sumar atacator(i)


    Metal: -263.434.500
    Cristal: 4.460.590.500
    Deuteriu: -425.257.000
    Atacatorul a facut un profit de 3.771.899.000 unitati.



    Sumar aparator(i)


    Metal: -26.328.410.000
    Cristal: -12.635.393.000
    Deuteriu: -2.786.094.000
    Aparatorul(ii) au pierdut un total de 41.749.897.000 unitati.




    Cu sprijinul Convertor OGotcha RL 4.1.4


    Salutare tuturor
    Se pare ca sunt dator cu o poveste,care va părea ceva c-am lunga pentru cei ce un ma cunosc, mai ales prin faptul ca am renunțat de ani de zile sa mai postez atacurile date.
    Mai totul începe după fuziune, având contul actual Taifun, ridicat atât din atacuri cat și din economie și ceVa investiție, cont ajuns la o persoana pe care o respect mult și mi dragă, Mentorita,cunoscuta acum vreo 9 ani pe universul Andromeda în alianță The Punishers.
    Mai toți membrii alianței Vig,în special Kely, Dildau ( flote puternice),ne-am propus sa lăsăm universul fără flote…însă aveam un oponent puternic…care era Justme, care devenise un vis în al detrona- obsesie personală.
    După ceva curățenie și spre surpriza mea, aflu într-un târziu ca Kely, Dildau aveau un pact cu justme în a nu se ataca…o surpriză pentru mine pentru ca singur nu făceam decât un egal fără profit mai ales din imposibilitatea de a recolta tot,neavând recurile necesare. Fapt pentru care am ajuns sa fac hiper 16 și sa ridic numărul reciclatoarelor.
    Dar în felul asta Justme își făcea flota…iar eu un mai reușeam sa scot nici egalul cu contul Taifun….au fost în tot acest timp 2 intenții prin relocare și atac,la care Justme a fost foarte atent și nu a preferat egalul,ridicând flota.
    Tot în acest interval…Dildau primește oferta de muncă, nu mai avea timp,universul era fără flote iar de minerit nici vorbă ( un om deosebit și cu un fair-play ce puțini jucători îl mai au,anuntandul pe Justme că voi prelua contul)….într-un final contul ajunge la mine- având flota ,dar totuși nu era pe gustul meu,nu era făcută pentru Justme….economie foarte mică ,practic orice comerț ce îl făceam, tot nu reușeam să îl surprind pe Justme cu acea flota perfectă în al detrona cu profit. La scurt timp contul Kely (unul dintre jucătorii puțini întâlniți de mine cu o viziune perfectă a jocului și corectitudine, formează această alianță căreia mă alatur fără să clipesc,cunoscândul tot pe Andromeda,unde în ciuda faptului că avem o neînțelegere, trecem peste divergențe să formam o echipă,dar tot cu lipsă de timp,renunță)…era și el disponibil, era mai modelat pe gustul meu,avea potențial mai mare și prin faptul că avea economie și am optat pentru el. Dildau se transformă în Iris, la un jucător cunoscut, care nici gând de fleeter și miner sânge pur,vinde flota fără să consulte cu ideea de a investi în economie. La câteva zile renunță și ajunge la un alt personaj,care nu Are timp de OGame, puțin cunoscut, cu care intr-un final ajung la comerț.
    Resurse care le-am ținut ascunse pentru un moment inevitabil prezentat , pe care încep sa le consum constant timp de aproximativ 2 săptămâni știind că Justme vede tot iar surpriza va dispărea…și am zis să mă folosesc de “vede tot”….fiind atent la creșterea mea,va da un pas înapoi în a-și ține flota departe,altă posibilitate era să facă fs.
    AdiCris,o persoană cunoscută mie, prieten in trecut si încredere…cont cu o oarecare flota ravnita de Justme , moment în care chiar Justme lansează md-uri la distanță…unde intervin si reușesc sa ajung , sa prindem 15 ripi.
    Pe altă parte…AdiCris încearcă să îi întoarcă favoarea, și ataca la ora resetului…unde atacul intra cu ceva resurse capturate. Stiindul pe Justme destul de activ după reset ma face să cred că acum e momentul, moment în care își muta și flota departe de mine…fapt care l-am aflat chiar în noaptea atacului și chiar mi-a confirmat cele 2 posibilități ale lui Justme.
    Inițial știind că are flota în g4 unde prin inganarea lui AdiCris,un om foarte încăpățânat și foarte convingător, mă face să intru în priză și să acționăm plănuind atacul din g4 la ora resetului. Surpriză flota o are în g5…departe,dar încă odată mi se confirma cele 2 posibilitati , probleme cu consumul,ce mă face să zic…hai hai la somn. Conștient fiind de oportunitate. Adicris…ca nu!Toți pregătiți, Mentorita apelează la Lynx..se obține deuteriul necesar pentru ajutor. Iris vinde ceva flotă pentru a face rost de deuteriu care îmi permite să trimit reciclare cu 70%,dar cu condiția să participe. Probleme și la AdiCris, tot cu 70%; Taifun nu poate baga full din același motiv, motiv pentru care iese egal și rămân ripii în picioare.
    Atacul durează , se apropia ora 6-7,când Justme săptămâna respectiva se loga, Mentorita rămâne cu 30% baterie…emoții și multă oboseală acumulată după o săptămână de muncă, ne ținem treji unu pe altul, AdiCris se baga la verticală …într-un final și eu,dar urmărind dacă se loghează …și pana la urmă…rezultatul .
    Intră reciclatoarelor…dar era nevoie de un următor val,dar Justme intră și el,care cu o ambiție rar văzută începe reciclarea cu 2 reciclatoare ,…8,14…etc și ajunge să obțină o reciclare de aproximativ 8 miliarde.
    Obsesia mea pe acest univers ia sfârșit, visul se împlinește. Nu am idee dacă e cel mai mare hit de pe. Ro.
    Acest vis împlinit trebuia să fie 1 vs 1,îmi mai trebuiau nave război, era inevitabil atacul,dar a fost momentul…urmat de retragerea mea…nu mai am adversar, adversar demn de un retro, greu de a stabilii un orar, prin faptul că era mai mereu online și foarte atent . Dar și după părerea mea…m-a subestimat.
    Mulțumesc celor implicați, mulmulțumesc lui Dildau și Kely pentru încredere în a-mi lasă pe mâna munca lor, mulțumesc dealerilor fără care nu puteam strânge atâta deuteriu încât să pot lansa la distanță.
    Îi mulțumesc lui Justme pentru fair-play, te așteptăm înapoi.

    Cred ca nu am postat unde trebuie...sper să mă ierte moderatorii




    - Avertisment verbal; postare dubla si in zona necorespunzatoare.
    Editat, contopit, mutat.
    Mao

    Jucatorul heruur iti spune urmatorul lucru:
    da Mihaita... cat de bine ma intelegi.... :))) Bravo... daca nu reciclam ma lasam de joc... dar am avut ambitia sa nu il las sa ia nimik.... cu pustoaica pe un picior, cu o mana invarteam o lingura in laptele ei (pregateam biberonul de seara fiindca nevasta-mea facea baie) si cu cealalta mana pe shoarec.... l-am facut pe fraier... L-AM FACUT...

  • Povestea e lunga dar e povestea celor 9 ani de Ogame, a prieteniei, ambitiei si perseverentei! Sunt onorata ca am zburat alaturi de tine Beast! Imi pare rau ca nu am reusit sa fiu suficient de pregatita cu gazul pt a termina lupta ca si castigator si nu egal si deasemenea ca nu am reusit sa obtin gazul necesar suficient de repede pt a recolta mai mult! Nu am idee daca este cel mai mare TD din Ogame RO dar cu siguranta e cel mai mare realizat de noi!
    Refacere usoara Justme sau bafta in RL!

  • o poveste frumoasa si interesanta in acelasi timp....asta vroiam sa vad...un astfel de damage nu se putea fara o prefata(chiar daca este dupa hit) pe masura...inca o data, felicitari atacatorilor pentru cooperare si RU sau bafta in RL, aparatorului.

  • Felicitari de atac si ru mie , despre revenire sunt inca in dubii



    P.s. Nu stiu cum ti se pare tie dar mie mi se pare un om fara cei 7 ani de acasa adicristi , motivul pentru care m-am incapatanat sa ii dau toate cele peste 1k de ipm-uri a fost modul lui de adresare care lasa foarte mult de dorit atat inainte cat si dupa atac... tocmai de aceea e de foarte mult timp pe ignore

  • Da....cred ca era o chestiune de timp. Intr-un fel, cei din alianta viG au avut un avantaj inca de la fuziune, probabil daca nu le plecau din jucatori acest deznodamant ar fi avut loc mult mai devreme. Si iarasi probabil, daca nu le rezistam si eu o perioada, Just me era prima tinta :))
    Felicitari echipei din viG, permanent uniti si eficienti! Ati incheiat semioficial acest univers.
    JustMe un jucator fairplay, oldschool pe care l-am apreciat mereu. Felicitari si tie!! si RU sau GLOTR!

    Sunt atât de inteligent, încât niciodată nu înţeleg nimic din ceea ce spun. (Oscar Wilde)

  • Pur si simplu ți-ai meritat soarta just, fleeter decent dar slăbuț pe partea de fs, oricum team pus în poziția culcat o perioadă bună și lungă, iar despre ipmurile alea ai dat 3k aprox m-am distrat să faci paguba pe urmă m-am plictisit si m-am pus la somn, dacă tu crezi ca poți da md pe activitate tre să-mi retrag ce am zis mai sus ca ești fleeter decent cu ești fleeter de duminica!... Dacă nu ai juca cu alarma la joc nu apucai nici să reciclezi :)
    În rest bafta in rl.


    - Avertisment verbal; ai 2 posturi, ambele trolling.
    Atentie...
    Mao

  • Un hit care avea sa vina in cele din urma , si bineinteles ... rolurile nu puteau fi inversate :) Felicitari pentru rezultatul atacatorilor si pt fair-playul lui justme ( Poate mai incerci sa ma prinzi vreodata ... )
    Toate cele bune pentru cei care vor sa renunte, dar si celor ce inca continua!

  • Din cate vad ,tot prin push s-a realizat si acest hit
    Iris vanzand pe putin 4-6 g flota
    Astept sa vad raspunsul lui Just ,vad ca deja s-a pus pe refacut ,pacat de tinte putine
    Beast ,tu tot un antitalent ramai ,stim noi de ce(planul)


    *Madutza: Te rog sa nu acuzi fara dovezi.
    Multumesc!
    Avertisment verbal.

  • Atata timp cat s-a platit acel deut....nu vad vreo problema.
    Atacul este unul frumos,td impresionant,etc.


    Carl von Clausewitz'' wrote:

    Războiul este o continuare a politicii prin alte mijloace.