[Top 5] [TOT: 27.197.592.000] robert1234 [Stealth] & vineri13 [Noob] vs. Motanel (A: 21.556.193.000, D: 5.641.399.000)


  • Buna ziua o mica poveste.
    De dimineata mam trezit cu luna data jos dupa ce aseara am bagat flet save cu colonizare asa ca mam trezit cu atac spre mine de la robert1234, intre timp au aparut planetele ca ciupercile de la vineri13 si sharky datorita materie portal instant si flota portata intre timp mult stimatul alkolic a scos modul vacanta dupa 10 ani si a venit la noobul de mine in aparare sal cu 10-15 sec inainte sa ajunga flota mea ajungea alui alko asa ca sharky a lansat pe alkolic sperind ca o sa retraga si o sa ma sparga pe mine sau ca o sa il poata prinda pe alko nustiu ce au fost in capul lor de reciclat au luat tot cu exceptia de 400kk metal si 400kk cristal care au fost reciclate de blackbeard si asa sau ales atacatori cu un ninja si cu resurse ca sasi recupereze si eu cu un nou top 10 (top2).


    On 14-01-2017 --:--:--, the following fleets met in battle:



    Attacker robert1234 [Stealth]
    ________________________________________________


    Small Cargo 33.053
    Large Cargo 10.767
    Light Fighter 1.995
    Heavy Fighter 315
    Cruiser 207
    Battleship 12.104
    Bomber 222
    Destroyer 5.255
    Deathstar 852
    Battlecruiser 4.877

    _________________________________________


    Attacker vineri13 [Noob]
    ________________________________________________


    Deathstar 1.094
    Light Fighter 1

    _________________________________________


    Defender Motanel
    ________________________________________________


    Small Cargo 202.500
    Large Cargo 59.200
    Light Fighter 1.000.000
    Heavy Fighter 400.000
    Cruiser 200.000
    Battleship 25.000
    Colony Ship 19
    Recycler 310.000
    Espionage Probe 645
    Bomber 1.000
    Destroyer 49.681
    Deathstar 1.550
    Battlecruiser 50.000
    Rocket Launcher 4.700
    Light Laser 7.440
    Heavy Laser 117
    Gauss Cannon 41
    Plasma Turret 40
    Small Shield Dome 1
    Large Shield Dome 1

    _________________________________________



    After the battle ...


    Attacker robert1234 [Stealth]
    ________________________________________________


    Destroyed!
    _________________________________________


    Attacker vineri13 [Noob]
    ________________________________________________


    Destroyed!
    _________________________________________


    Defender Motanel
    ________________________________________________


    Small Cargo 167.087 ( -35.413 )
    Large Cargo 49.049 ( -10.151 )
    Light Fighter 826.295 ( -173.705 )
    Heavy Fighter 330.942 ( -69.058 )
    Cruiser 166.451 ( -33.549 )
    Battleship 20.866 ( -4.134 )
    Colony Ship 18 ( -1 )
    Recycler 257.332 ( -52.668 )
    Espionage Probe 531 ( -114 )
    Bomber 827 ( -173 )
    Destroyer 41.522 ( -8.159 )
    Deathstar 1.542 ( -8 )
    Battlecruiser 41.739 ( -8.261 )
    Rocket Launcher 3.846 ( -854 )
    Light Laser 6.175 ( -1.265 )
    Heavy Laser 93 ( -24 )
    Gauss Cannon 33 ( -8 )
    Plasma Turret 32 ( -8 )
    Small Shield Dome 1 ( -0 )
    Large Shield Dome 1 ( -0 )

    _________________________________________



    The defender has won the battle!


    The attacker lost a total of 21.556.193.000 units.
    The defender lost a total of 5.641.399.000 units.
    At these space coordinates now float 7.063.515.500 metal and 5.266.866.000 crystal.


    The chance for a moon to be created from the debris was 20%.
    The attacker(s) captured the debris.


    Reciclatoarele tale(2222) au o capacitate totala de 44.440.000. La tinta
    [xxx], plutesc in spatiu 2.468.108.500 Metal si 672.996.000 Cristal. Ai reciclat 22.220.000 Metal si 22.220.000 Cristal.



    Reciclatoarele tale(40000) au o capacitate totala de 800.000.000. La tinta[xxx], plutesc in spatiu 2.868.108.500 Metal si 1.072.991.000 Cristal. Ai reciclat 400.000.000 Metal si 400.000.000 Cristal.
    Summary of profit/losses:




    Summary attackers(s)


    Metal: -3.826.600.500
    Crystal: -3.297.487.000
    Deuterium: -2.101.724.000
    The attacker(s) lost a total of 9.225.811.500 units.



    Summary defender(s)


    Metal: -3.241.224.500
    Crystal: -1.970.579.500
    Deuterium: -429.595.000
    The defender(s) lost a total of 5.641.399.000 units.




    Powered by OGotcha CR Converter 4.1.4

  • :) felicitari, FD!. Din toata povestea, cel mai tare si mai tare ma amuza reas! De fiecare data cand vine ca balast impreuna cu ei, isi pierde flota :). Totusi, nu invata niciodata si continua sa joace cu echipa perdanta. uof..



    felicitari de vigilenta, fd!

  • i-am recomandat lui motanel un dicționar, o să-l ajute în viitor.
    md lui motanel azi-noapte, prins pe fleetsave cu colonizare, făcut plan și lansat.
    între flota lui alkolic și flota motanelului erau 6 secunde diferență, eu am lansat la 5 secunde după alkolic să-l forțez să retragă.
    întârzierea nu a avut loc din partea flotei mele din cauza lagului, am ajuns în aceeași secundă cu flota lui motanel, dar contactul de flote nu a fost din cauza unor milisecunde.
    vineri nu a apucat să retragă din cauza lagului, iar robert a avut probleme tehnice.
    de recuperat vor recupera flotele și vineri și robert fără discuție.
    când băgați vmode?

    MotanuD: nu-l ai pe MotanuD in lista de Y!M, nu existi!
    Nu faci fs albastru, nu existi.
    -----------------------------------------------------------------

  • Stiau de atac credeam ca o sa vina si sharky in acest atac doar ca el a lansat separat atacul pe flota lui alko ce ajungea in apare la mine cu 1 sec inainte sa ajunga flota mea alko a retras flota din aparare sal din cauza ca pierdea flota asa ca sharky a intrat in sateliti mei dupa 1 sec robert si vineri nau retras atacul si sau luat ninja.

  • Neata!


    In timp ce'mi savuram cafea si era captivat de episodul din Grimm ..primesc un telefon de la Space..rugandu'ma daca pot sa'l apar pe motanel...zis si facut.Scot vmodul,trimit gaz,portez flota,simulez si astept.Trimit apararea SAL cu 6 secunde inainte de revenirea flotei lui motanel(eu cu motanel le dadeam ninja celor 3 ).Reas cu vinerica erau la 2 secunde dupa flota lui motanel.In ultimele 10 min vad ca Sharky pune full fleet la 1 secunda inainte de flota lui motanel(au crezut ca pot sa ma prinda ... :)) ).
    Eu retrag in ultima secunda apararea SAL,sharky intra in gol,cei doi pierd flotele si motanel scapa.
    Pot sa zic ca ..le-am dat un mind f**k ca la carte.
    Felicitari FD!
    Refacere usoara vinerica si balastului.

    crow23tek ne spune:

    Quote

    miner nu inseamna ca joci , miner inseamna ca esti un om fara viata si fara ocupatie dependent de niste clickuri , nu e nicio satisfactie sa intri de 2 ori pe zi pe joc si sa dai 2 clickuri mai bine bei o bere te uiti la ceva interesant...


    Quote

    27.02.2015 23:18:20 Valent Draqshorul 14.07.2042 23:18:20 Incalcare T&C

  • Frumos, felicitari Motanel.

    Suporteri unul si unul...


    felicitari, FD!

    Chiar ca... pacat ca sunt albastrii in ultima vreme (unii de prin aprilie 2016).FD-ul nu a avut nici o piesa de mutat... daca se faceau coordonarile si miscarile care trebuiau acum in FD exista povestea "a avut si motanel o flota".


    Nu a fost coordonare si atat... nimic altceva de zis... doar ca a scos ageamiul ala de alko vmode sa il salveze pe noob.
    Motanel sa mai bage 2-3 colonizari si 3-4 ore de auto-refresh prin G3... cica face minuni.



    Cat despre atacatori...


    vYxx : ti-au dat baietii mesaje sa intrii sa vezi cum a ajuns FD?

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Dap, mi-au dat mesaj sa-mi zica ca a pierdut vineri flota :). Cat priveste faptul ca o parte din noi suntem in vmode, te rog din suflet sa ne scuzi ca nu mai avem timp si rabdare de infruntat orgoliile si neghiobismele de pe ro. Cat cat am jucat (noi, aia vechi care te farmam), am facut chestii; unii ar zice chiar ca avem o reputatie, ca am dominat serverul (noi - alianta FD). Doar nu va imaginati c-o sa stam in varf la infinit, se mai satura omu'. Multumesc pentru credit, sunt flatat ca ne vedeai facand asta la infinit, dar nu.


    Despre coordonare - jocul asta (flitãreala), atunci cand il joci in echipa, e despre doua chestii - rabdare si coordonare. Normal ca atunci cand lipseste coordonarea se intampla dubiosenii ca asta de mai sus. Sa incerci sa scuzi un fail prin lipsa coordonarii e ca si cum ai deplange soldatii care au pierdut scandalul pentru ca au uitat sa-si ia munitie cu ei.


    ntz!

  • Multumesc pentru credit, sunt flatat ca ne vedeai facand asta la infinit, dar nu.

    Stai calm... nu a fost niciodata vorba despre ceva la infinit... doar pana facea unul o flota cat sa va faca 1 vs 1 si deja FD era mai albastru ca cerul.


    Si totusi intre ce a fost si ce a ramas acum in FD este mare diferenta... daca poti alege 2-3 persoane ca jucatori de ogame.Si tot ca idee... motanel este membru FD de pe la inceput iar cand cineva din afara FD s-a apropiat si depasit ca flota era sa fie bagat in sac (tot aici se incadreaza si alko).Ceea ce vroiam sa trec in evidenta este ca motanel a crescut ca ciuperca in FD fara nici un pic de concurenta iar la primul 1 vs 1 deja plange dupa ajutor, intelegi? (daca nu... iti fac desene-n paint, serios...).



    Cat despre aia cu farmurile... cred ca tu lipsesti sau cu trecerea anilor mai uiti ce si cum.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Ne departam de subiect. pana una-alta, discutam sub un hit in care fd-ul, asa prapadit cum il descrii tu, a facut o treaba buna. Dar... vezi de ce ni s-a facut lehamite de jupiter? Pentru ca in loc sa radem si sa glumim, ca doar jucam un joc, stau sa-ti citesc tie ostilitatile si teoriile despre ce inutili sunt jucatorii dintr-o alianta care nu-ti place tie. Ca te-a farmat. De mai multe ori. Mai multi jucatori. Invers, nu. Despre Motanel - nu stiu ce ciuperci ai consumat tu, dar a crescut in FD ca un membru foarte activ. Odata cu cresterea lui, a crescut si FD-ul. Despre asta e echipa..

  • Salut, din pacate am intrat in vacanta tocmai acuma, baieti, de ce nu mi-ati spus si mie ca ii pregatiti ceva lui TOM(Motanel)? Eu as fi venit cu toata amarata mea de flota sa va ajut.... Jery (PELASGOS) , Motanele (TOM) inca te asteapta,dar nu asa aiurea cum da MOTANEL, numai pe langa flota. De multe ori Jery il bate pe Tom, v-a veni timpul cand si Jery (PELASGOS) , ii v-a venii de hac, unei parti din flota lui Motanel... Baieti, data viitoare va rog sa ma anuntati si pe mine, poate punem la cale ceva mai FRUMOS, REFACERE USOARA Robert, REFACERE USOARA Vineri13, DUSMANII, DUSMANULUI MEU, VOR FI INTODEUANA PRIETENII MEI.

  • Rog inchiderea acestui subiect ca o ea cu totul razna squaker nu mam plins nici odata si astazi cand mia fost dat aluna jos am intrebat frumos daca poate sa vina careva si daca esim bine daca nu sa lase asa cum este si sa trimita doar recuri am umblat urlind in dreapta si stinga dupa ajutor si nici no sa fug in vm ca alti exceptie doar daca no s aam timp cum a fost si astazi cu telefonul in mina si conducand masina ca no avem serviciu si in primul rand e doar un joc in care ne distram nu perd nimica in real daca pierd flota in joc. O zi buna tuturor .

  • Squaker, inca o chestie, in cursul acestei saptamani, Vineri mi-a dat o luna jos, si Sharky a spart ceva flota.


    Nervos, i-am dat MD lui Sharky, si am crezut ca e off, si mi-a spart 100 k VU.Greseala mea, am platit-o!


    Asa ca fan sau nu, macar am avut ceva sange, si sigur daca eram on, imi vedeai si mie numele langa Motanel.
    Stii de ce?


    Ca eu nu mineresc in joc si sunt fleeter pe Forum!