[Top 1][TOT: 10.925.709.000] mendis [Wraith] vs. DejaVu [Corsairs] (A: 2.892.218.000, D: 8.033.491.000)

  • .


    Dedicat Wraith & Friends!



    La Multi Ani !



    Dupa banurile din Phoenix si retragerea lui Grolsch, membrii cu flote au inceput sa migreze inspre Corsari. DejaVU chiar de primise un ninja de la Phoenix a decis sa-i primeasca cu bratele deschise. Problema este ca dupa aceasta absortie de jucatori cu flote, membrii din Corsarii se vad in dificultate de a gasi tinte pentru ca majoritatea flotelor sunt la ei in alianta. Dragostea pentru satelitii minerilor a inceput sa creasca fortandu-i in v-mode. DejaVU investea in flota, singurul pentru care era necesara o astfel de investie fiind eu. Oportunitea s-a prezentat si i-am dat curs. Lupta s-a incheiat la egalitate, lui DejaVu ramandu-i in picioare 19 ripi. Ripii au fost distrusi in al doilea val. Pinochio m-a ajutat la reciclare (214.968.500 Metal si 58.591.500 Cristal,49.920.000 Metal si 0 Cristal) si pentru ca toata lumea dormea am reusit sa trimit recurile de 2 ori. Cand a intrat DejaVU pe cont, majoritatea lunilor ii erau farmate sau in curs de farmare de catre Pino, flota nu mai era, din cr ramasese doar metal. Probabil suparat si-a sters planetele, si-a schimbat numele si a pus v-mode. Chiar daca contul lui DejaVU este distrus, omul din spatele lui si-a pus amprenta pe Orion si nu numai.





    La 07-01-2017 --:--:--, urmatoarele flote se intalnesc in lupta:




    Atacator mendis [Wraith]
    ________________________________________________



    Transportor mic 15.397
    Vanator usor 76.264
    Crucisator 190.729
    Nava de razboi 10.089
    Bombardier 1.004
    Distrugator 19.950
    Interceptor 29.988
    _________________________________________



    Aparator DejaVu [Corsairs]
    ________________________________________________



    Transportor mic 92.796
    Transportor mare 4.000
    Vanator usor 811.100
    Vanator greu 8.279
    Crucisator 41.494
    Nava de razboi 5.307
    Nava de Colonizare 1
    Reciclator 26.887
    Proba de spionaj 285
    Bombardier 997
    Distrugator 1.816
    RIP 19
    Interceptor 23.110
    _________________________________________




    Dupa lupta ...



    Atacator mendis [Wraith]
    ________________________________________________



    Transportor mic 834 ( -14.563 )
    Vanator usor 4.171 ( -72.093 )
    Crucisator 107.943 ( -82.786 )
    Nava de razboi 9.332 ( -757 )
    Bombardier 983 ( -21 )
    Distrugator 19.727 ( -223 )
    Interceptor 29.169 ( -819 )
    _________________________________________



    Aparator DejaVu [Corsairs]
    ________________________________________________



    Transportor mic 0 ( -92.796 )
    Transportor mare 0 ( -4.000 )
    Vanator usor 0 ( -811.100 )
    Vanator greu 0 ( -8.279 )
    Crucisator 0 ( -41.494 )
    Nava de razboi 0 ( -5.307 )
    Nava de Colonizare 0 ( -1 )
    Reciclator 0 ( -26.887 )
    Proba de spionaj 0 ( -285 )
    Bombardier 0 ( -997 )
    Distrugator 0 ( -1.816 )
    RIP 19 ( -0 )
    Interceptor 0 ( -23.110 )
    _________________________________________




    Lupta se incheie cu o remiza.



    Atacatorul a pierdut un total de 2.892.218.000 unitati.
    Daunele totale ale agresorului incluzând urmările : 2.911.768.000 unităţi.



    Aparatorul a pierdut un total de 8.033.491.000 unitati.
    Daunele totale ale apărătorului incluzând urmările : 8.223.491.000 unităţi.



    La aceste coordonate in spatiu plutesc 3.428.220.500 metal si 1.681.067.000 cristal.
    Debris suplimentar cauzat de raidurile repetate: 50.950.000 metal si 42.600.000 cristal.



    Şansa ca o lună să fie creată din epave a fost de 20%.
    ________________________________________________



    Camp de ramasite recyclat de atacator(i):
    1.665.120.000 Metal si 1.665.120.000 Cristal
    214.968.500 Metal si 58.591.500 Cristal
    49.920.000 Metal si 0 Cristal
    1.549.162.000 Metal si 0 Cristal



    Camp de ramasite total reciclat de atacator(i):
    3.479.170.500 Metal si 1.723.711.500 Cristal




    Sumar al profitului/pierderii:



    Sumar atacator(i)


    Metal: 1.498.080.500
    Cristal: 979.352.353
    Deuteriu: -178.152.168
    Atacatorul a facut un profit de 2.299.280.685 unitati.



    Sumar aparator(i)


    Metal: -4.977.251.000
    Cristal: -2.702.974.853
    Deuteriu: -551.431.832
    Aparatorul(ii) au pierdut un total de 8.231.657.685 unitati.



    Cumpar Deuteriu !


    Cu sprijinul Convertor OGotcha RL 4.1.4

  • This is a Very good Shot
    Ce e frumos , e frumos , felicitari , ai muncit foarte mult pentru aceasta lovitura



    Refacere usoara amandurora!

  • Ce e frumos , e frumos , felicitari , ai muncit foarte mult pentru aceasta lovitura

    Da , a muncit enorm. Aproape ca a stat cateva ore si a dat un spy&fly pe unul care nu prea obisnuieste sa faca fs
    GLIRL def si nu mai te reapuca , nu are rost

  • Am fost pe Orion in Phoenix datorita lui Tinel. Ma lasasem de joc si el a insistat (cu succes) sa joc din nou. Imi promisese un cont, apoi berarul mi-a dat un alt cont mai bun pe care am jucat pana acum. Cu timpul am ajuns sa ma cert cu berarul atunci cand am vrut sa vina in alianta Cocosu, moment in care am parasit Phoenix si am facut alianta Corsarii. A trecut ceva vreme si am inceput sa aduc membrii Phoenix in Corsarii dupa ce berarul s-a lasat de Orion, asta din cauza ca acolo aveam vechi prieteni, jocul era monoton, Praetorius a migrat in Wraith pentru ca nu a fost de acord cu fuziunea intre cele 2 aliante, cam asta a fost. Cat despre satelitii din Wraith sa nu exageram ! Am dat in ei ca erau testosi grasi rau, un deliciu, n-am facut profit doar din sateliti sau Wraith, au mai fost si altii care s-au saturat de hazul meu !!! Adevarul este ca mi-am facut prieteni in joc dar si dusmani. Suntem oameni, avem ratiune, iar ranchiuna e in virtual si acolo sa ramana !
    Eu am sters coloniile si am bagat la sters contul ca sa nu ma mai pot reapuca. Prea mult timp rapeste jocul ca fleeter, ca miner e mult mai simplu !
    Un an nou fericit va doresc tuturor, spor la joc celor ce continua !
    Bafta tuturor !

    O linguriţă de isteţime face uneori cât un car de putere.

    Liviu Rebreanu

  • Felicitari colegul pentru lovitura si pentru profit. In plus, s-a mai echilibrat putin balanta intre aliante, desi inca ne depasesc la flote. Eu sunt unul dintre cei avantajati de lovitura, deoarece 3 jucatori (printre care si Dejavu) isi facusera colonii cu mine in sistem cam peste tot, am mai scapat de presiune :)). Intr-un fel era de asteptat sa fie primul care pica, fiind prea inactiv pentru un fleeter, era clar ca are probleme cu timpul alocat jocului, si eu (miner) am reusit sa-i smulg 150 milioane de resurse acum o saptamana.
    Cat despre Dejavu, desi eram adversari, sunt de parere ca e un jucator fairplay, constructiv si ca e o pierdere pentru noi toti plecarea lui. Asa ca, ramas bun Dejavu, la multi ani si bafta in RL!!!!
    P.S. Mendis trebuie sa iti dau o prima pentru lovitura :))

    Sunt atât de inteligent, încât niciodată nu înţeleg nimic din ceea ce spun. (Oscar Wilde)

  • Eu am sters coloniile si am bagat la sters contul ca sa nu ma mai pot reapuca. Prea mult timp rapeste jocul ca fleeter, ca miner e mult mai simplu !


    de ce nu ar reprofilat pe minerit , in loc sa parasesti jocul , inca nu e tarziu .
    Sunt constient ca un cont fleet cere timp , mult timp, de aceea majoritatea opteaza mineritul

  • Da , a muncit enorm. Aproape ca a stat cateva ore si a dat un spy&fly pe unul care nu prea obisnuieste sa faca fsGLIRL def si nu mai te reapuca , nu are rost


    Vorbeste un mare om,un mare caracter
    Fuck off ))
    Bravo mendis,mi-a placut ascenaiunea ta pe acest uni ,tine-o tot asa !

    Avertisment verbal!
    Flame - Fara jigniri!
    Ahilles

  • cea mai dezorganizata flota pe care am vazut-o.

    De ce sa pierzi deuteriu?...cand ai putea sa pierzi doar metal si cristal.
    In fine.....
    felicitari de atac,de profit,et
    c


    Carl von Clausewitz'' wrote:

    Războiul este o continuare a politicii prin alte mijloace.

  • cea mai dezorganizata flota pe care am vazut-o.
    De ce sa pierzi deuteriu?...cand ai putea sa pierzi doar metal si cristal.


    In fine.....


    felicitari de atac,de profit,etc


    Si ce stii tu despre tinele lui sau flotele inamice ca sa-ti dai parerea despre flota ? :-??
    Eu zic ca e cea mai buna flota de pe universul asta.





    Felicitari pentru atac mendis !




    DejaVu, sa ai parte doar de bucurii in RL !

    Quote




    Quote

    Inregistrat pe forum din: Monday, July 23rd 2007, 1:01am
    "Ca sa-ti dai seama ca esti prost, trebuie sa te duca mintea !"

  • salutare,
    Primesc mesaj pe facebook de la un prieten: "uita-te pe forum, uitata-te fe forum"
    imi fac timp azi si ma uit...imi pare rau ca am intrat!
    acelas Dejavu care pierde flote la greu si acelasi Mendis protejat de anumiti oameni din conducerea filmului ogame.ro


    nu regret retragerea mea din game, ba chiar sunt mandru ca m-am retras si am mai mult timp pentru mine!


    Mendis, tine-ti prietenii aproape si dusmanii mai aproape...vei pica cand nu te mai gandesti ( asa fac inganfatii ca tine )


    App Mendis, cine esti? ai bagat atat de multa materie incat te iubesc astia din staff?


    btw...un rahat de joc!




    Warned-
    Tommy-

    The post was edited 1 time, last by Tommy ().

  • @DejaVu Felicitari pentru atitudine ! Bafta in orice alegi sa faci !


    Patru flote erau mai mari decat flota lui DejaVU, doua flote in aceeasi alianta. Dintre cele mai mici si oarecum relevante - 90% in Corsari.
    In cursul timpului prin Orion au fost jucatori cu experienta si cu flote mari, cateva nume: Ecstasy, One Saint, Ruthless, Citro, Booom, Grolsch. Oamenii astia de ce nu au profitat de "neatentia" lui DejaVu ? Si-a luat doua ninja, la ambele aparatorii au planificat si executat frumos, putini le-ar fi evitat. Ce este de apreciat: DejaVu a refacut, a facut asta intr-un univers cu putini jucatori si mai mult, cu foarte putine flote de spart, majoritatea fiindu-i colegi.
    Esential, DejaVu s-a distrat cat a jucat. Din pacate, observ ca unii uita ca O"game" este un joc.
    @king of the beer
    Urat post. Era mai bine pentru toti daca "nu-ti faceai timp sa te uiti".
    Incepi cu un regret pe care-l justifici etichetand doi jucatori si acuzand un grup de oameni de partinire. Apoi, pentru ca ai o fire comunicativa, informezi comunitatea din care care te-ai retras, ca nu regreti retragerea, pentru ca te-a facut sa te simti mandru, plus ca ai mai mult timp pentru tine. Pentru ca totusi iti sunt drag imi dai un sfat citandu-l pe Sun Tzu, inchei randul cu o profetie/avertizare mirifica, bazata pe o caractezirare " ingamfatii cand nu mai gandesc, pica". Urmeaza doua intrebari filosofice pe care eu le vad asa:
    " cine sunt ? " si " ce/cum sa fac pentru a fi iubit ? ". Pentru ca nu este cazul de "ASL", iti pot arata ce fac eu cand vreau sa aflu cine este cineva, in cazul asta - tu.

    Nu pot alege cine ma iubeste si nici motivele pentru care o fac. La mine vine natural.
    Termini opera cu " btw...un rahat de joc ! ".
    Drama totala !


    Niciodata nu este tarziu pentru o introspectie. Mereu este o diferenta intre ceea ce credem noi ca putem face si ceea ce facem cu adevarat.
    Iti urez bafta in viata reala !


  • Se vede de ce a fost nevoie de o saptamana pentru a veni cu o replica. Ai stat ceva sa te gandesti la FABULA de mai sus. Te-ai legat de atatea conceptii ca ai dat-o deja in ceva amuzant..dar nu i se reiese rostul :P


    DejaVu a pierdut flota din neatentie , nu a zis nimeni ca ar fi vreun nestiutor. E strict problema lui daca va reface sau nu
    Pana atunci , sa aibe sanatate in RL si succes daca va continua pe alt cont

  • Nu stiam ca este limita de timp.
    Faci niste confuzii. Nu m-am legat de "conceptii". Da click pentru neatentie .
    L-am descris pe DejaVu asa cum l-am vazut pe Orion. Am facut asta pentru nu-mi plac cuvintele aruncate in graba.
    Ex. Concret - Tu - habar nu ai despre activitatea lui DejaVu pe universul asta, dar ti se pare ok sa-l etichetezi.
    Cat despre Grolsch... Ma bucur ca ti se pare amuzant asa si trebuia sa fie.