Berzelius revenge

  • Va propun sa discutati despre controversata istorie dintre Berzelius (aka Cucusor) si Maryuscl, despre morala si lovituri sub centura.


    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • Ce pot sa spun...?! Aproape mi-a dat o lacrima...


    Este doar incapatanarea de a astepta ani buni de zile sa refaci ce ai pierdut si sa iti distrugi adversarul. Unii ar putea spune ca n-are ce face cu timpul, altii ca este ceva personal. Eu spun ca asa sunt jocurile de strategie si de razboi...


    Oricum, o strategie buna, cu un rezultat pe masura.


    @edit : aparatorul neglijent pana la maxim (ca sa nu zic nO.ob). Sa iti vezi oponentul crescand sub ochii tai si sa nu te gandesti ca ti se pregateste ceva...cum am spus, este vorba de cel putin neglijenta din partea acestuia.

  • O lovitura foarte frumoasa numai ca as avea o nelamurire.
    Daca maryuscl s-ar fi logat in ultimele 5minute sa zicem,Moartea mai avea vreo sansa sa scape RIPii aia?
    Un mare risc dar un mare rezultat.Felicitari atacatorilor.

  • Nu cunosc detaliile si nici pe jucatorii implicati in aceasta "razbunare",dar daca e ...asa sa fie!!!
    Cu berze am fost coleg de ally pe un server event cu durata 1 luna,dar am reusit sa -mi dau seama de ce e in stare
    Lovitura asta este una destul de normala:))...pai majoritatea jucatorilor au inceput sa se minuneze de firesc...:)) asta'i pacat
    Tot respectul pt cei care o iau de la capat indiferent de situatie si'si indeplinesc obiectivul,asta conteaza.




    marius doarme cu flota la sol de mai bine de un an de zile ...in acest an el a reusit viseze si sa se distreze in RL, spre deosebire de altii care dormeau cu gandul la razbunarea suprema.


    Nu mai bine lasi si tu flota jos si te duci sa bei niste navete?

    "Să fii învins, dar nu supus – asta este victorie. Să fii victorios si să te culci pe lauri – asta este înfrangere"(Józef Piłsudski)


    Who doesn't respect and value his past, is not worth the honour of the present, and has no right to a future · (J.P.)



    ”Soluția creștină de a arăta că lumea este diabolică și urâtă, a făcut ca lumea să ajungă diabolică și urâtă” – Friedrich Nietzche

  • nu inteleg rostul acestui topic...in fine



    marius doarme cu flota la sol de mai bine de un an de zile ...in acest an el a reusit viseze si sa se distreze in RL, spre deosebire de altii care dormeau cu gandul la razbunarea suprema.



    marius v-a spart, nu conteaza cum a facut-o....asa ca din amintiri cred ca marius e pe plus in toata mascarada asta




    marius...astept berea aia de casa noua ( daca nu erai cu schimbarea domiciliului nu mai aveam ce sa citim pe forum )



    in rest, 3 flote colosale care au facut ceva in jocul asta.


    de ce sa facem tam-tam?
    sau ducem dor de laude?

  • nu inteleg rostul acestui topic...in fine

    Pentru ca utilizatorii s'au plans in repetate randuri ca nu pot discuta despre astfel de chestiuni pe topicurile atacurilor.
    Noi v'am ascultat, si v'am adus sectiunea asta, unde puteti vorbi despre orice tine de Barfe, rivalitati, pamflete, controverse etc.
    Sunt sigur ca vor fi altii recunoscatori ca le'au fost ascultate doleantele. :)


    Spor la discutii! Nu uitati sa evitati trolling'ul!

    “Never play chess with a pigeon.

    The pigeon just knocks all the pieces over.

    Then shits all over the board.

    Then struts around like it won.”

  • Adevarul este ca a fost atac organizat...si a fost organizat mai bine de 1 an sa nu bata la ochi.Hai ma ca nu e mariusica asa noob sa isi primeasca portia in felul asta...


    Cucusor avea nevoie urgenta de resurse pentru fuziune si planul de mai bine de un an s-a pus in actiune.Oricum am auzit ca mariusica nu avea ce face cu flota si zicea in stanga si in dreapta ca nu stie sa o foloseasca, ca ultima data cand a ridicat flota a facut FS gresit pe Cucusor si i-a spart o mana de ripi... asa s-a ajuns la situatia asta.




    @King of Beer: Sustin ce ti-a zis Hellrazer... sa te distrezi bine si sa lasi flota jos sa visam si noi ca ne distram in RL.Ieri seara a fost distractia mare acasa la mariusica... a scos vmode si cand am inceput sa spionez la nici 2 minute s-a bagat in vacanta.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Am multi ani de ogame, si multi ani de cand il cunosc pe cuc si joc alaturi de el. Ceea ce stiu e ca atunci cand isi pune ambitia e greu sa il descurajezi, mai ales atunci cand a fost spart in cel mai misalesc mod. Eu nu pot decat sa il felicit si ii doresc sa detina si aceeasi tragere si pe jupiter. De mult nu a mai fost in centrul atentiei.
    @ squaker, acelasi lucru cu v mode s-a intamplat si pe jupiter. Anumiti jucatori au scos vacanta, si cum au fost spionati au si intrat in v mode. La toti a fost petrecere ? :bump:


    Quote

    ,,Tommy: Imi place nuanta de roz "

  • Cuculeanu aka Berzelius e un om ok. Ca jucator e ingrozitor. Eu vad doua extreme in materie de fleetri Cuc si Gusteru'. Cuc e ala ce nu l-as dori adversar. De ce? E genul care e de o incapatanare feroce. E genul care farmeaza tot c eprinde la inceput de univers si sunt multi noobi care se lasa datorita genului lui de jucator. Pe scurt e distrugatorul d euniversuri si de noobi. In cazul de fata incapatanarea lui e un lucru normal pt cei c eil cunosc cat de cat. Pe vremuri mi-aduc aminte ca ramasese blocat la pat de prea mult stat in fata calculatorului in special pt ogame. Cat despre oponentul lui ce sa spun? jucator limitat cu rezultate obtinute numai prin chestii care sunt lipsite de etica si morala. Sa nu aud ca e joc de razboi si ca e virtual si deci e permis orice. Educatia se vede si in virtual nu numai in real. Eu unul nu as fi avut rabdarea lui CUC ca sa ma razbun. El a avut. Cuc e in stare sa planuiasca ceva intins pe mult timp si datorita acestui fapt si mai ales atacurilor repetate la inceput de univers e un adversar pe care nimeni cu cat de cat creier in tartacuta nu si l-ar dori.
    Si cum am avut si niste aprecieri la adresa Gusterului sa zic si despre el.
    Gusterul e fleetrul ideal de spart. Incepe universul baga bani periodic si creste in salturi si tot periodic isi pierde flota din acelasi motiv. Nu e calculat si joaca la intamplare.Nu are planuri ci merge pe spy si atac imediat. In general adoarme sau uita de flota si motiveaza probleme in RL. Si trece la alt cont obtinut cine stie cum. Si pierde si acolo flota. Singura lui sanasa ca sa se mentina pe un univers ar fi un non acs si sa fie in alianta cu principalii fleetri. Asta daca nu nimereste un CUC perseverent si incapatanat care il sparge exact cand nu se asteapta.

  • +1 Citro.

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • nu prea imi sta in fire sa comentez ceva pe forum (las pe altii care se pricep la asta) dar cateva expresii merita un raspuns.
    1. Aparatorul nu este neglijent ...faptul ca si el facea flota nu cred ca il cunoasteti . Este un joc si uneori mai pierzi . Nu cred ca se pune in discutie nobismul aparatorului asa cum lasa unii sa se inteleaga.
    2. De acord cu King , o lovitura cu un mare fas ca nu avem ce vorbi pe forum
    3. nu cunosc utilizatorii care s-au plans ca nu au ce discuta , probabil exista undeva pe acolo ...
    4. Citro ...e mult spus de moralitatea unui om care joaca un joc virtual . Daca la tine nu e nicio diferenta ei bine, te anunt ca este . Nu stam sa facem horoscopul jucatorilor ne referim strict la lovitura. Marsava, urata, frumoasa, laudata sau hulita e o lovitura. Sa spui ca asa e un om si in RL fara sa-l cunosti e cam mult. Prin urmare horoscopul tau ar trebui sa se rezume strict la joc si mai putin la viata reala a unui om pe care nu-l cunosti (poate doar din ce citesti pe forum sau ce barfesc altii).
    Pe scurt, da, o lovitura mai mult sau mai putin acceptata de maestrii jocului Ogame. Repet: cat ne rezumam la joc discutati si comentati ca aia la RealitateaTv....toate pana la RL.
    Distractie placuta mai departe!

  • Nu mutati discutia intr-o zona falsa, deoarece nimeni nu discuta despre persoane ci despre jucatori, si atrag atentia tuturor (indiferent ca e simplu utilizator sau staff membru) ca mutarea discutiei intr-o zona nepermisa se supune reguliolr forumului si voi fi extrem de aspru in moderare.


    Va multumesc si sper ca ati inteles mesajul !

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • O lovitura foarte frumoasa numai ca as avea o nelamurire.
    Daca maryuscl s-ar fi logat in ultimele 5minute sa zicem,Moartea mai avea vreo sansa sa scape RIPii aia?
    Un mare risc dar un mare rezultat.Felicitari atacatorilor.


    Da, ai dreptate, ar fi fost o problema. Dar una foarte mica doar. Fiindca, dupa parerile multor jucatori, marius ar fi un jucator atat de slab incat nu e sigur ca ar fi fost capabil sa calculeze corect timpul meu de retur. Eu mi-am lansat ripii la 100% tocmai ca sa reducem timpul de atac cat mai mult posibil. Insa pe de alta parte, chiar daca ar fi intrat in ultimele 5 minute, prevazusem cu berze sa retrag eu primul si apoi el. Pentru a-l deruta cat mai mult. Precizez ca pe timpul atacului, marius a avut activitate creeata de mai multe ori. Totusi noi am continuat, fiindca stiam ca e falsa.



    @ oldshadow ma dezamagesti, mai ales ca tu ai contribuit destul de mult la spargerea lui marius, vanzandu-mi deuteriul atat de pretios. Nu-mi vine sa cred ca tu ai fost cu noi in alianta, dar prieten bun cu Marius... hmmm
    @ citro asa e, pe cat de rau e sa-l ai adversar pe cucu, pe atat de bine e sa-l ai prieten
    @ king of the beer, tie nu-ti raspund ca nu merita efortul :lol: