Fuziune servere

  • Bonusul de 25 campuri la planeta principala se va acorda tuturor, fara discriminare.



    Deci....doar planeta principala o sa aiba +25 de campuri?




    PS citro:



    nu e prima fuziune......daca citesti atent,mao a spus ca doar principala o sa primeasca 25 de campuri.
    de asta am intrebat.


    Carl von Clausewitz'' wrote:

    Războiul este o continuare a politicii prin alte mijloace.

  • Va salut.
    Am trecut repejor cu vederea peste 9 pagini de discutii despre fuziune si am selectat parerile fiecaruia. Nu va suparati daca cumva am scapat pe cineva din greseala (am trecut repejor, n-am stat sa chibzuiesc) si rezumatul ar fi c-am asta:


    Orion:
    Mark Nemo : orion trebuia lasat in pace..este printre cele mai noi univ.
    CITRO : solicit ca Orion sa nu fie desemnat univers tinta si sa ramana ca univers neatins
    Ecstasy : orion e prea tanar si ar trebui sa ramana neatins
    Criq : In mod normal sunt de aceas parere, Orion e prea tanar. Faceti tot posibilul si lasati Orion asa.
    cosmin : orion sa ramana neatins !
    sirdanyel : Votez ca universul Orion sa ramana neatins. Nici macar nu a implinit un an de existenta!
    Ip Man : Imi exprim votul ca Orion sa ramana neatins.
    BALOO33 : si eu sunt de parere ca uni orion e prea tanar pt a fuziona cu unul din celalante uni care sunt mult mai vechi
    fire27qqs : orion neatins
    cucusor : Orion e prea tanar pentru fuziune.
    PITBOI : Orion de neatins
    yoy_1128 : orion ar trebui sa ramana neschimbat
    @Spartaus: Mi-as dori ca Orion sa nu fuziuoneze
    Shechea : Votez ( daca se poate spune asa) pentru a lasa Orion ca servar neatins
    MotanuD : Orion ramane asa cum e.


    uni1: Uni1 (2x eco/flota, ACS, 40% CR, 9 galaxii)
    falxul : Eu as prefera o marire a vitezei la economie pe univ1
    Squaker : Daca se creste viteza la eco sa fie crescuta si la flota
    gabity : Cred ca 2x flota la uni 1 ar fi mai interesant, sau un cr mai mare.
    nairda00x : Univers 1 fata de cum este acum sa fie X2 economie
    Squaker : Sper ca a luat in considerare ce am zis - ori de viteza ori de %cr mai mare


    Jupiter: Jupiter (4x eco/flota, ACS, 50% CR, +25 campuri, 7 galaxii)
    Hellrazor : La jupiter,n'are de ce sa se umble. Daca vreti sa va jucati pe jupiter si sa aveti parte de action,nu'ncercati sa modificati ce este deja.
    LonestarX : Jupiter sa ramana la fel
    Alkolic : De ce trebuie sa schimbati Jupiterul? Este singurul univers ok de pe .RO
    katz : vorbesc in numele colegilor de alianta cand zic ca jupiter sa isi pastreze caracteristicile. Votez ca jupiter sa ramana neschimbat.
    Squaker : Jupiter este de preferat sa ramana asa cum a fost la deschidere
    Blackbeard : Jupiter trebuie sa ramana asa


    MIzar: (3x eco/2x flota, ACS, 50% CR, +25 campuri, 7 galaxii )
    Gusty : Daca ar fi modificata viteza universului mizar, o parte din fleeteri ar pleca acolo. Unii nu au timp sa verifice odata la 10 minute, iar 2x le-ar da sansa sa joace asa cum trebuie. Eu personal, cred ca as opta pentru Mizar, daca as avea 2x flota.
    BlackVyper : Mizaru si cu 2x flota in plus s-ar trezi la viata!


    Tin sa multumesc lui HalfOP, Mao si GameForge pnt ajutorul acordat si nu in ultimul rand voua dragi jucatori, am incercat sa tinem cont de fiecare parere. Ei bine ca nu toate cerintele jucatorilor au fost indeplinite, pe toti n-ai cum sa-i satisfaci, dar zic ca 75% din ce si-a dorit comunitatea, am obtinut!
    Va doresc spor la fuziune!

  • Deci din cate vad se desfinteaza orice urma de univers 3x viteza la flota, asta fiind si motivul dc am renuntat sa mai joc pe hydra/leo acuma trebuie sa aleg intre 2x sau 4x...


    Si pana la urma cele 25 de campuri se aplica exclusiv la planeta principala sau la toate care le detii in momentul ala ? Ca sincer eu imi aduc aminte doar de cea principala sa isi mareasca campurile.

  • Voi astepta cu nerabdare fuziunea mizar -orion


    pe nekkar pleci de la x4 economie la x3 ce corect este aici nu mai comenteza cei de pe orion


    Ba o sa comentez. Ai avut economie x4 si ai dezvoltat pana acum cat ai putut. Mai mult mai o luna in care poti baga numai in economie deci poti creste spectaculos.
    Orionul nu avea nici flotele si nici economia necesara ca sa ajunga sa se compare cu oricare din jucatorii care veneau in el. Deci TOTI cei ce jucau pe orion nu aveau nici o sansa.
    Bun...Vorbesc in numele aliantei mele d epe Orion. Toti doresc sa stie cine esti pentru ca au conturi sau daca nu facem rost de conturi ca sa ai sanasa sa ne intalnim cat de repede se poate pe Mizar unde vei porta si tu. Multumit? :D


    Evident ca nu toti pot fi multumiti in ceea ce am primit, dar eu zic ca fata de ceea ce s-a anuntat initial e un pas inainte in implicarea colectivitatii ogame ro in procesul de fuzionare a universurilor si mai ales am aratat ca putem avea pareri convergente indiferent de simpatiile sau antipatiile din joc. Cu cateva exceptii e drept. :P

  • da citro te astept pe mizat voi juca cu colegi tai de alianta nu cu tine :))))



    este pacat ca nu pot sa vad confruntare lui CITRO cu prieteni dar mai astept fuziunea mizat -orion :)))

  • Voi astepta cu nerabdare fuziunea mizar -orion


    pe nekkar pleci de la x4 economie la x3 ce corect este aici nu mai comenteza cei de pe orion


    Gandestete ca nu esti singurul care renunta la ceva....mai sunt suficienti jucatori pe nekkar.
    Si eu trebuie sa renunt la cr de 70%,dar m-am impacat cu ideea.
    Iar varianta propusa de das....este acceptabila.....


    Deci din cate vad se desfinteaza orice urma de univers 3x viteza la flota,


    Orion este x3 flota.


    Carl von Clausewitz'' wrote:

    Războiul este o continuare a politicii prin alte mijloace.

  • Universul1 se va umple de Andromeda si Hydra, o sa fie amuzant... 6 luni mi-a fost pauza de fleetsave, bine ai revenit sentiment de prada sigura


    De ce nu pe Jupiter?


    Felicitari echipei .RO!
    PS:F-D-ul va asteapta!

    crow23tek ne spune:

    Quote

    miner nu inseamna ca joci , miner inseamna ca esti un om fara viata si fara ocupatie dependent de niste clickuri , nu e nicio satisfactie sa intri de 2 ori pe zi pe joc si sa dai 2 clickuri mai bine bei o bere te uiti la ceva interesant...


    Quote

    27.02.2015 23:18:20 Valent Draqshorul 14.07.2042 23:18:20 Incalcare T&C

  • De ce nu pe Jupiter?


    Felicitari echipei .RO!
    PS:F-D-ul va asteapta!


    Am senzatia ca schimbarea de la X1 la X4 e cam brusca, pentru unii de stiu ca un MD in propriul sistem dureaza 5 ore si din alt sistem minim 9...
    Hydra isi modifica doar procentajul de debris. E doar o parere, de pe Leo cred eu ca vor merge multi pe Jupiter, schimband doar viteza, nu si economia.

  • cand ziceti ca putem afla si noi ce se va hotari ? Se pare ca unii au mai multe informatii decat altii dar zic sa nu comentez mai mult decat e nevoie :)

  • cand ziceti ca putem afla si noi ce se va hotari ? Se pare ca unii au mai multe informatii decat altii dar zic sa nu comentez mai mult decat e nevoie :)

    Pai zic sa afli ca toata lumea. De aici: Fuziune servere!

    “Never play chess with a pigeon.

    The pigeon just knocks all the pieces over.

    Then shits all over the board.

    Then struts around like it won.”

  • multam taticu ! se pare ca nu aveam stearsa lentila dreapta de la ochelari. Mde, sa vad ce las pe aici si astept vreun univers mai interesant.

  • Bonusul de 25 campuri la planeta principala se va acorda tuturor, fara discriminare.


    Mea culpa pentru informatia eronata; precizarea necesara: toate planetele vor primi bonusul de 25 campuri dupa fuziune, daca caracteristicile universului target prevad aceasta setare, asadar universurile target Jupiter si Mizar, nu si universul 1.

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • se pune in + ?


    La tine o sa fie cu discriminare fiind in - (minus).Tinand cont ca universul o sa fie setat sa aiba +25 campuri la momentul fuziunii planetele/coloniile or sa primeasca cele 25 campuri aditional celorlante campuri.


    Totusi, era la mintea cocosului dar....

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?


  • merci pentru informatie..pentru un cont care vine dupa un univers vechi..sunt bune 25 de sloturi goale la fiecare planeta..