Fuziune servere

  • mizar x4 la economie
    la orion nu ma pronunt pentru ca nu am timp de timpi crescuti la flote

    EU: stai ca l-am spart pe unu azi!
    EA: bine, atunci astazi ai mancare de metal la cuptor, cu salata de cristal si garnitura de deuteriu!
    --------------------
    Wall-e: bagi flotă ca berilă
    Marvin: şi bag bere ca flotilă

  • Pro Chitros
    Orion e prea tanar pentru fuziune.
    Cei care joaca acolo sunt dezavantajati prea tare.
    PS: nu joc acolo


    cuc....greu iti scoate cineva un cuvant din gura!!!!....de mult nu te-am mai vazut pe forum SALUTARI!!!!



    Cat despre Orion....nu cred ca se v-a schimba ceva....cineva imi spunea ca oGame e in moarte clinica....nu am crezut....dar acum se dovedeste....primeaza in jocul asta CE???....nu skill....nu atentie...nimic....aici primeaza norocul la fuziuni....ai cont mare pe univers mic....esti mancat de gameforge....atunci????....de ce sa-ti mai faci cont pe urmatorul univers???....ca in 6 luni poate sa fuzioneze cu universul 1...nu????....suparari...nervi.....frustrari....totul tinde sa ne aminteasca ca traim in Romania si nu avem nici un cuvant de spus!!!!


    ceea ce am avut de demonstrat!!!!


    ...NUMQVID DE DACIS AVDISTI?"
    (Horatius, Satire, II, 6, 53.)
    "...ce ai mai auzit despre daci?"


    JUPITER ...Pe saptamana : 556.862.040 Metal / 172.301.136 Crystal / 113.480.976 Deuterium
    "Surprinde-ti ficatul, bea niste apa" !

  • La mizar mariti doar viteza la eco la x4.
    Iar la jupiter...eco x4...flota x2.
    Si daca GF vrea cascaval....urmatoru unv care se deschide sa fie un x5...si gata...un x5 o sa fie plin de jucatori....si daca lumea baga bani pe un x1 flota non-acs
    ca sa fie in top....pe x5 o sa bage si mai multi DM



    PS:Nu stiu cum...dar fuziunile astea vin fix inainte de alegeri.....au astia de la conducere vreo legatura?


    Carl von Clausewitz'' wrote:

    Războiul este o continuare a politicii prin alte mijloace.

  • Propunerea lui FUTURE -> Mizar x4 eco;
    PRO CITRO, Orion de neatins;
    Spor Gusty :) pe Pegasus;


    ...nu e frumos să luați în derâdere munca altuia Tommy & MotanuD (moderați-vă pe voi să nu deveniți saci de trufie că aveți grad)


    În ~12h acest topic a facut Replies 63+ Views 1,272+...anunțul despre fuziune a pus o picătură de gaz peste un alt lichid inflamabil...ehh, va trece, timpul le rezolva pe toate...



    PS:Nu stiu cum...dar fuziunile astea vin fix inainte de alegeri.....au astia de la conducere vreo legatura?

    Posibil :( eu nu zic nu :lol: e multă 'pânză' în România.

  • La mizar mariti doar viteza la eco la x4!
    Iar la jupiter...eco x4...flota x2.
    Si daca GF vrea cascaval....urmatoru unv care se deschide sa fie un x5...si gata...un x5 o sa fie plin de jucatori....si daca lumea baga bani pe un x1 flota non-acs
    ca sa fie in top....pe x5 o sa bage si mai multi DM


    De acord cu colegu!
    Mizaru si cu 2x flota in plus s-ar trezi la viata!
    Leo cu Jupiter, merg cu 4 x si colo si colo, cine vrea fleetareala sa se tina de ea! 4x te tine in priza daca poti si daca iti permiti! CR-ul l-as prefera tot 70%!Leo imi ramane la suflet ca e singurul unde timpul mi-a permis sa prind inceputul!
    Pe un nou server 5x as juca cu siguranta, sa moara telefonu si sa castige operatorul din abonamentul de la net!

    Din tot ce ai auzit despre mine, jumatate sunt minciuni iar cealalta jumatate sunt inventate de mine ca sa rad de tine... :object:

    Viata este, in fapt, asemeni unei cutii de conserve. Iti spune cand expira, nu si cand începe sa se strice! :grumble:

  • Este posibil ca odata cu stingerea universului Hydra sa se stinga si contul meu. Ultimul de pe ogame.
    Nu ma mai vad jucand nici x1 si nici x4.
    Insa daca jupiter o sa fie eco x4 si flota x2, poate mai continui.
    Oricum fuziunea asta e de fapt una dintre ultimele manevre de resuscitare a ogame.ro care ii vor prelungi agonia inca putin.

  • Salutare tuturor,


    Diferente prea mari intre servere ca sa fie luata in calcul aceasta fuziune...trebuia facuta atunci cand punctajele sunt asemanatoare, nu "kilometrice".


    De ce nu se aplica o regula ca doar jucatorii care au maxim 30-40% peste punctajul primului loc de pe Orion(de exemplu) sa poate migra catre universul dorit?


    Apreciez efortul si sustin fuziunile, atata timp cat NU este avantajat nici cel ce vine, nici cel ce e deja in universul final.


    Iar chestia facuta de DAS sa dai mesaj la ora 22+ si sa zici ca "astept parerile voastre" pana la ora 9 AM a 2-a zi...c'mon, really ? Macar ofera acolo un termen de 24h daca tot iti doreai sa auzi parerile noastre....SAU nu-ti doreai ?


    Numai bine,
    Unforgiven

    My eyes seek reality
    My fingers seek my veins


  • Oricum fuziunea asta e de fapt una dintre ultimele manevre de resuscitare a ogame.ro care ii vor prelungi agonia inca putin.


    Nu-i bine sa fii de acord cu tipa asta cu coasa, dar ii dau dreptate, de murit moare ogame.ro fiindca asa sunt jucatorii sai! din pacate asa e dragilor!

    Din tot ce ai auzit despre mine, jumatate sunt minciuni iar cealalta jumatate sunt inventate de mine ca sa rad de tine... :object:

    Viata este, in fapt, asemeni unei cutii de conserve. Iti spune cand expira, nu si cand începe sa se strice! :grumble:

  • De fapt Das nu era cu absolut nimic dator sa faca chestia asta cu totul (propunerea de idei catre GF) si totusi a "dat de la el" si a zis hai. GF nu i-a cerut sa colecteze opinii si nici in datoriile lui ca GA nu intra asta. E ceva moca, facut din bunavointa. Sa comentezi ca nici intervalul nu iti place mi se pare putin nerecunoscator. dar na..

  • SCURT SI CLAR:
    ORION AR TREBUI SA RAMANA NESCHIMBAT.


    Iar pe de alta parte aceste fuziuni nu aduc nimic nou. E o falsa impresie ca ar schimba ceva. Cei care au decis asa ceva au decis in necunostinta de cauza. Pe serverele.ro joaca cam aceiasi jucatori si in felul asta suntem obligati sa stergem anumite conturi. de axemplu eu: am cont pe Orion care e server tinta si cont pe Kassy clasat in top 30. dupa fuziune la care ar trebuii sa renunt? sau va beteti joc de timpul si nervii pe care i-am pierdut. oare e chiar atat de greu sa gasiti solutii prin care sa promovati jocul si in felul asta sa atrageti noi jucatori. sau e prea greu sa ganditi. In loc sa ganditi CONSTRUCTIV va ganditi sa DISTRUGETI ce am mai ramas din oGAME-UL ROMANESC.

  • SALUT,


    IN LEGATURA CU FUZIUNEA UNIVERSURILOR SE PUNE PROBLEMA CA JUCATORII DE PE UNIVERSURILE CU DEZVOLTARE ECONOMICA RAPIDA SUNT AVANTAJATI FATA DE CEI DE PE SERVERELE MAI VECHI CU DEZVOLTARE LENTA.


    POLITICA GAMEFORCE DE A DESCHIDE UNIVERSURI CU CARACTERISTICI DIFERITE, ATRACTIVA LA ACEL MOMENT, E DE NATURA SA CREEAZE NEMULTUMIRI SAU FRUSTRARI, IN ACEST MOMENT, VIZAVI DE ECHITABILITATEA FUZIUNII SI EFECTELE EI PENTRU TOTI JUCATORII


    DIN PUNCTUL MEU DE VEDERE SITUATIA POATE FI REMEDIATA IN ASA FEL INCAT SA FIE ECHITABIL PENTRU TOTI.
    PROBLEMA ESTE ECONOMICA SI E REZOLVABILA


    IN PRIMUL RIND SE VA STABILI UN FACTOR DE MULTIPLICARE PENTRU FIECARE UNIVERS SURSA CE MIGREAZA CATRE UNIVERS TINTA


    1). JUCATORII DIN UNIVERSUL SURSA VOR PRIMI RESURSE CA SI COMPENSATII, CALCULATE IN FUNCTIE NIVELUL MINELOR SI PERIOADA DE FUNCTIONARE
    2). SE STABILESC "X" ZILE IN CARE RESURSELE VOR FI CHELTUITE SUB PROTECTIE ATACURILOR


    INTR-O ASTEFEL DE IPOTEZA NU CRED SA SA FIE CARCOTASI, TOATA LUMEA VA FI FERICITA SI SE APUCA CU DRAG SI SPOR DE STRATEGII SI ALIANTE


    O SEARA FAINA
    MAXIMUS


    PS POATE DOAR CEI CARE TREBUIE SA FACA ALGORITMII DE CONVERSIE SI CALCULELE OR FI MAI OCUPATI, DAR DATELE PENTRU FIECARE JUCATOR EXISTA SI CALCULUL SE POATE FACE DACA EXISTA DESCHIDEREA CATRE O ASTFEL DE SOLUTIE :bye:

  • Ca sa va fie mai usor sa intelegeti ce vrem de la voi, o sa dau mai jos niste EXEMPLE (sunt exemple, nu neaparat parerea mea), poate veniti si voi cu altele:


    La moment avem 11 servere de tot, deci:
    1. Univers Orion si Pegasus sa ramana neatinse.
    2. Din 9 servere ramase, facem 3 servere tinta: univ. 1, jupiter, mizar.


    Caracteristici actuale:
    uni 1 - 1x/acs/30%/9 galaxii
    mizar - 3x/acs/30%/7 galaxii
    jupiter - 4x/acs/50%/6 galaxii


    Caracteristicile dupa fuziune:
    uni 1 - 4x eco/1x flota/acs/30%
    mizar - 4x eco/2x flota/acs/50%
    jupier - 4x eco/3x flota/acs/70%


    Gasim o medie aproximativa si facem 7 galaxii pnt toate 3 servere tinta. Sper sa adunam 800-900 conturi pnt fiecare univers, o sa ajunga loc pnt toti.
    Au trecut vremurile alea cand stateai cu zilele in asteptare sa aduni resurse sa bagi o mina in productie, acum jucatorii prefera servere de viteza, respectiv viteza economiei joaca un rol foarte important acum. De aia zics sa egalam 4x eco pnt toate serverele tinta, jucatorii aleg de sinestatator viteza flotei cu care vor juca (1x, 2x sau 3x). Procentajul din CR respectiv in crestere odata cu marirea vitezei flotei.
    In asa caz ajungem tot la 5 servere cum s-a hotarat initial!



    Quote

    Iar chestia facuta de DAS sa dai mesaj la ora 22+ si sa zici ca "astept parerile voastre" pana la ora 9 AM a 2-a zi...c'mon, really ? Macar ofera acolo un termen de 24h daca tot iti doreai sa auzi parerile noastre....SAU nu-ti doreai ?

    Puteam sa nu dau mesaj, dar sareai maine dimineata dupa 9 si spuneai ca de ce nu ne-ati anuntat cat de tarziu n-ar fi ca GameForge ne-a dat voie sa schimbam caracteristicile serverelor, ca poate dadeai si tu o parere-doua.
    Puteam in genere cu Mao sa nu ne batem capul de asta si sa mergem pe caracteristicile initial anuntate.
    Vad ca ai postat, deci totusi sunt plusuri a acestor mesaje, nu?




    EDIT:
    Veniti si voi cu pareri, poate ale voastre sunt mai bune si mergem cu ele...

  • Orion care e server tinta si cont pe Kassy clasat in top 30. dupa fuziune la care ar trebuii sa renunt?



    Nu trebuie sa renunti :) mergi cu contul de pe kassy pe universul Mizar ( si Mizar e univers tinta ) asa nu pierzi niciunul :)

    Quote




    Quote

    Inregistrat pe forum din: Monday, July 23rd 2007, 1:01am
    "Ca sa-ti dai seama ca esti prost, trebuie sa te duca mintea !"

  • Decizia finala a GF-ului in legatura cu caracteristicile cand o sa o primim?
    Si daca o sa se ajunga la ex lui das....nu ar fi mai bine ca un unv dintre cele 3 tinta
    sa aiba interfata veche?


    Carl von Clausewitz'' wrote:

    Războiul este o continuare a politicii prin alte mijloace.

  • De fapt Das nu era cu absolut nimic dator sa faca chestia asta cu totul (propunerea de idei catre GF) si totusi a "dat de la el" si a zis hai. GF nu i-a cerut sa colecteze opinii si nici in datoriile lui ca GA nu intra asta. E ceva moca, facut din bunavointa. Sa comentezi ca nici intervalul nu iti place mi se pare putin nerecunoscator. dar na..

    Aparent nu ai inteles mesajul care vroiam sa-l transmit, ori o faci cum trebuie, ori nu o mai faci deloc. Pentru ca nu toata lumea sta pe joc/forum intre orele astea si multe pareri(mai mult sau mai putin importante) nu vor fi auzite .




    scuzati spam-ul.


    O seara faina.

    My eyes seek reality
    My fingers seek my veins

  • De ce trebuie sa schimbati Jupiterul?Este singurul univers ok de pe .RO.Chiar mi se rupe de Citro sau care plange pe aici.Ati urlat dupa fuziune..a venit fuziunea,dar voi..tot plangeti ca nu stiu ce.

    crow23tek ne spune:

    Quote

    miner nu inseamna ca joci , miner inseamna ca esti un om fara viata si fara ocupatie dependent de niste clickuri , nu e nicio satisfactie sa intri de 2 ori pe zi pe joc si sa dai 2 clickuri mai bine bei o bere te uiti la ceva interesant...


    Quote

    27.02.2015 23:18:20 Valent Draqshorul 14.07.2042 23:18:20 Incalcare T&C

  • Ii.dau.dreptate.lui.citro
    Prea.mult.am.muncit.la.conturile.noastre.ca.acum.sa.cadem.foarte.mult.si.sa.nu.avem.nici.o.sansa.in.
    fata.noilor.veniti
    Orion.este.univ.tanar.fata.de.celelalte
    jupi.sa.fie.4x.eco.si.2x.la.flota


    parerea.mea

  • desi ma doare putin sa fie atinsa viteza flotei pe jupiter, ca un compromis sunt de acord cu propunerea ta. eu zic ca asa ar fi cel mai echitabil pt toti si ar impaca toate caprele si toate verzele