[Top 9] Doctor Who[Flawless] & FUTURE[Flawless] ~vs~ gamblers[JEDI] ( TD: 1.332 G )

  • De mult vroiam sa il spargem pe gamblers dar fiind departe si destul de atent cu flota era greu sa il prindem.Acum cateva zile FUTURE a venit cu ideea sa relocam cu resursele pt ripi pe planeta si sa ii facem instant.Pe la 2 fara un sfert noaptea s-a mutat planeta iar la 7 fara un sfert ajungeau MD-urile.Am facut noapte alba pt ca trebuia rachetata luna iar eu aveam de invatat pt un examen :coffee:
    gamblers imi pare rau ca te lasi,nu ai pierdut asa mult,sper ca noul proprietar sa fie cat mai activ


    FUTURE:,,dedicat lui egros andy(protectoru)"
    Dedicatiile merg catre beni,cata,marian,tinel,cornelus si toti prietenii din joc


    La 18-02-2016 --:--:--, urmatoarele flote se intalnesc in lupta:



    Atacator Doctor Who [Flawless]
    ________________________________________________


    Reciclator 1
    Nava de razboi 9.361
    Distrugator 1.063
    Crucisator 18.107
    Interceptor 7.022
    Transportor mic 21.516
    Transportor mare 10.000
    Vanator usor 30.000
    _________________________________________


    Atacator FUTURE [Flawless]
    ________________________________________________


    Interceptor 14.252
    Transportor mic 20.000
    Distrugator 4.000
    _________________________________________


    Aparator gamblers
    ________________________________________________


    Transportor mic 7.869
    Transportor mare 9.580
    Vanator usor 93.160
    Vanator greu 2.286
    Crucisator 3.390
    Nava de razboi 2.160
    Nava de Colonizare 10
    Reciclator 10.240
    Proba de spionaj 23.815
    Bombardier 21
    Satelit solar 3
    Distrugator 1.405
    RIP 2
    Interceptor 200
    Laser Usor 522
    _________________________________________



    Dupa lupta ...


    Atacator Doctor Who [Flawless]
    ________________________________________________


    Reciclator 0 ( -1 )
    Nava de razboi 9.296 ( -65 )
    Distrugator 1.053 ( -10 )
    Crucisator 16.875 ( -1.232 )
    Interceptor 6.986 ( -36 )
    Transportor mic 16.059 ( -5.457 )
    Transportor mare 8.621 ( -1.379 )
    Vanator usor 22.241 ( -7.759 )
    _________________________________________


    Atacator FUTURE [Flawless]
    ________________________________________________


    Interceptor 14.189 ( -63 )
    Transportor mic 15.390 ( -4.610 )
    Distrugator 3.989 ( -11 )
    _________________________________________


    Aparator gamblers
    ________________________________________________


    Distrus!
    _________________________________________



    Atacatorul a castigat lupta!
    Atacatorul a capturat:
    53.232.212 Metal, 121.229.431 Cristal si 1.437.385 Deuteriu
    39.924.159 Metal, 90.922.074 Cristal si 1.078.063 Deuteriu
    9.981.039 Metal, 22.730.518 Cristal si 269.516 Deuteriu


    Atacatorul a pierdut un total de 138.538.000 unitati.
    Total damage attacker including follow-ups: 138.546.000 units.


    Aparatorul a pierdut un total de 1.193.947.500 unitati.
    Total damage defender including follow-ups: 1.195.039.500 units.


    La aceste coordonate in spatiu plutesc 245.626.200 metal si 136.401.000 cristal.
    Debris suplimnetar din raiduri: etal si 900 cristal.
    Atacatorul a capturat un total de 340.804.397 unitati.


    The chance for a moon to be created from the debris was 20%.
    ________________________________________________


    Camp de ramasite recyclat de atacator(i):
    245.627.100 Metal si 136.401.300 Cristal



    Sumar al profitului/pierderii:


    Sumar atacator(i)
    Metal: 265.269.510
    Cristal: 320.498.323
    Deuteriu: -1.481.036
    Atacatorul a facut un profit de 584.286.797 unitati.


    Sumar aparator(i)
    Metal: -840.003.410
    Cristal: -639.304.023
    Deuteriu: -56.536.464
    Aparatorul(ii) au pierdut un total de 1.535.843.897 unitati.



    Cu sprijinul OGotcha RL Convertor 4.1.3

  • Felicitari ! Inca o data v-am scris si pe chat inainte sa ajunga atacul , dar nu stiu daca au ajuns mesajele ca mie nu imi aparea nimic .
    Nu ma las pentru ca am pierdut flota , si am pierdut flota pentru ca vroiam un motiv sa ma las .
    De doua seri nu puteam coloniza la pozitia 10 , am realizat ca cineva a dat relocare acolo , aseara am vrut sa trimet resursele la alta lun a si sa portez flota , si atacul asta nu ar mai fi existat ma alegeam doar fara luna , dar ceva ma impiedicat , subconstientul meu probabil , pentru ca de mult vroiam sa renunt si aici , imi trebuia doar un motiv , jucam de luni bune doar din inertie , doar construiam mine , mutam resurse , si faceam fs , de atacuri nu aveam nici timp nici chef . Nu vreau sa intelegeti ca vin cu scuze , nu ! Este meritul vostru ca ati incercat ! Eu eram doar foarte plictisit .
    PS : Ati facut multe persoane fericite . :))))
    Felicitari inca o data , bafta la toata lumea . Si nu uitati , este doar un joc , nu il puneti mai presus de RL !

  • Am vazut azi, cu uimire ca a disparut de pe acest univers o mare alianta, o alianta care a fost prezenta in lumea mea 'Ogame' de cand am inceput sa joc.
    Mare pacat! Din nefericire cei din Flawless si-au atins obiectivul declarat itr-un post mai vechi.
    Gamblers, succes in RL! Pacat ca ai impresia ca poti renunta... si eu am sters jumatate din munca mea crezand ca e suficient. NU E SUFICIENT SA TE TINA DEPARTE DE OGAME!
    Atacatori, felicitari. Astept cu nerabdare urmatorul vostru top 10 :) La ritmul asta, in 2 saptamani inchideti definitiv acest univers.

  • Mă uitam la flota ap. și apare: Probă de spionaj 23.815 8| ... interesant, eu am ~1.2k spy numai din expediții.


    Sunt bune probele in caz ca ai nevoie rapid de ceva deuteriu pe coloniile unde nu ai deuteriu.Le amanetezi si le transformi in deuteriu.Am avut si 100k probe pe U1 (facute, nu gasite).



    Cat despre atac... d-aia e bine sa verifici sistemul unde faci FS si cand faci FS.Cat despre aparator ca a vazut relocarile si nu a facut nimic...am ceva dubii la ce zice el dar.... fie.


    Felicitari atacatorilor.Glirl ap.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Imi pare rau Gam.Nu-i nimic e un joc.
    Ai condus ally foarte bine si ma bucur ca am avut pe mainile cu s-o las.
    Forta fie cu tine!
    Bafta
    Felicitari atacatori!
    Spor la joc all!


    Am vazut azi, cu uimire ca a disparut de pe acest univers o mare alianta, o alianta care a fost prezenta in lumea mea 'Ogame' de cand am inceput sa joc.

    Multumim de aprecieri!

    Cat despre aparator ca a vazut relocarile si nu a facut nimic...am ceva dubii la ce zice el dar.... fie.:X:

    Asta zice Gam.Nu a zis ca a vazut relocarile .

    De doua seri nu puteam coloniza la pozitia 10 , am realizat ca cineva a dat relocare acolo :checked:

    [align=center]

    [/align] [align=center][img]https://dl.dropboxusercontent.com/content_link/XugqlFwq2Nd7Us3oRt0ejVqdNf4UoY6yUpes507IoPUhiT1OpEHRGF5RypuJxcYP/file?dl=0&duc_id=oXjAKoeKFRS3ejWcIaRiz00VqDQa7o9AfDHKNeNRvDSfVBHFIuinSh6A5cDmFbAd&raw=1&size=640x480&size_mode=3[/img] [/align]
  • De doua seri nu puteam coloniza la pozitia 10 , am realizat ca cineva a dat relocare acolo


    Sebi a relocat pe 17 februarie la ora 1:50...cand tu avei deja facut fs-ul si erai la somnic.....
    eu mi-am facut mobila(trebuia sa relocam amndoi(cu materie de la event).....dar eu am preferat sa finalizez astro 21 decat sa relochez)......mobila mi-am facut-o la un sistem distata de aparator(pe la ora 23:50).....si am desfasurat rec-uri si vreo cateva nave.
    Deci....nu inteleg cum ai putut vedea relocarea cu 2 seri inainte?.......pe 17 februarie aveai deja fs si dormeai cand a dat sebi relocarea....daca vedeai sunt sigur ca mutai flota.....
    faza ca vroiai sa te lasi...mhhh.....puteai sa dai contu cu tot cu flota....sau sa o bagi la fier vechi..decat sa ajungi in rec-urile mele.......


    Quoted from "Dorucdm"
    Am vazut azi, cu uimire ca a disparut de pe acest univers o mare alianta, o alianta care a fost prezenta in lumea mea 'Ogame' de cand am inceput sa joc.
    Multumim de aprecieri!


    Asta o sa fie viitorul aliantei jedi si pe alte universuri.....eu cu colegi ne-am facut treaba pe acest server....chiar daca abia dupa un an am reusit sa elimin toti jedalai,sunt bucuros ca am putut realiza acest obiectiv....


    Carl von Clausewitz'' wrote:

    Războiul este o continuare a politicii prin alte mijloace.

  • Am spus clar ca nu puteam coloniza , acolo , deci daduse clar cineva relocare acolo , nu am vazut cand a ajuns planeta acolo , de mult nu mai vroiam sa joc , dar tot mai gaseam cate un motiv , ba ca sa mai avansez un loc , ba sa mai maresc niste mine etc .
    Nu a fost o dorinta constienta de a pierde flota , am spus ca probabil la nivel de subconstient imi doream asta ca sa am un motiv sa ma las , altfel contul meu ( crescut de mine de la 0 ! ) ar fi inca destul de bun sa continui , daca vroiam nu am scazut decat un loc dupa atac , oricum nu pot spune ca totusi nu ma incercat o parere de rau , ca nu am mutat jucariile cand am vazut atacul , dar apoi imediat miam dat seama ca este mai bine asa , ca asa ma pot lasa .
    In rest ce crezi tu sau alti , putin in pasa , pentru mine este doar un joculet si atat .
    Ca tu ai fantezi cu tine ca ai spart niste cifre este doar problema ta nu stiu ce toti jedalai , ai eliminat tu cand mare parte din colegi sau lasat de plictiseala cu mult timp inainte sa preiei tu contul top 1 , fara sa fie sparti , dar daca te ajuta cu ceva sa crezi asta , fie !
    Numai bine tuturor , sper sa nu mai fie nevoie sa revin .

  • Asta o sa fie viitorul aliantei jedi si pe alte universuri.....eu cu colegi ne-am facut treaba pe acest server....chiar daca abia dupa un an am reusit sa elimin toti jedalai,sunt bucuros ca am putut realiza acest obiectiv.... :X:

    Oare cum se numesc cei care au dezertat?.......Chiar nu-mi aduc aminte :) :lol:
    Tara paielor(Judetul Botosani) va ramane tara paielor.:checked:
    RU gam!
    Forta fie cu tine!
    Imi cer scuze celor care au citit comentariul Pro atacatori....nu-l merita....il retrag :checked:
    Spor la joc all!
    Respect gam!
    Bafta


    - Avertisment.
    Mao

    [align=center]

    [/align] [align=center][img]https://dl.dropboxusercontent.com/content_link/XugqlFwq2Nd7Us3oRt0ejVqdNf4UoY6yUpes507IoPUhiT1OpEHRGF5RypuJxcYP/file?dl=0&duc_id=oXjAKoeKFRS3ejWcIaRiz00VqDQa7o9AfDHKNeNRvDSfVBHFIuinSh6A5cDmFbAd&raw=1&size=640x480&size_mode=3[/img] [/align]
  • Vad ca tu ai o problema cu tara paielor.......
    Dar....nu am ce sa cer mai mult de la tine....
    Puteai sa ceri scuze comunitati din alte motive...evidente.
    Nu cred ca membri s-au suparat ca ai felicitat pe cineva care tocmai a spart un jedi......


    - Avertisment.
    Mao



    Carl von Clausewitz'' wrote:

    Războiul este o continuare a politicii prin alte mijloace.

  • Un ton mai jos, putin respect fata de tara din care toti faceti parte, chiar daca o fi de paie.
    Daca continuati, aplic... :adminbat:

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • Un ton mai jos, putin respect fata de tara din care toti faceti parte, chiar daca o fi de paie.

    Imi cer scuze Mao ca nu am fost explicit si ca am lasat un mesaj interpretabil.
    Eu nu am vorbit de Romania.
    Judetul Botosani e cunoscut ca si Tara Paielor.

    :arrow: Warn
    Spam/Off Topic
    Ahilles

    [align=center]

    [/align] [align=center][img]https://dl.dropboxusercontent.com/content_link/XugqlFwq2Nd7Us3oRt0ejVqdNf4UoY6yUpes507IoPUhiT1OpEHRGF5RypuJxcYP/file?dl=0&duc_id=oXjAKoeKFRS3ejWcIaRiz00VqDQa7o9AfDHKNeNRvDSfVBHFIuinSh6A5cDmFbAd&raw=1&size=640x480&size_mode=3[/img] [/align]
  • Chiar daca nu este nimic special..Felicitari pt atac!
    Ru aparator!


    @Mac:Chiar n-ai putin bun simt?Ai deja 3 reply-uri..(daca un user normal facea asta ... ).
    PS:Sper ca Half,Mao si Das sa se sesizeze(Din punctul meu de vedere ..deja ai intrecut limita).

    Avertisment
    Nu e nevoie sa atragi tu atentia staffului!
    Ahilles

    crow23tek ne spune:

    Quote

    miner nu inseamna ca joci , miner inseamna ca esti un om fara viata si fara ocupatie dependent de niste clickuri , nu e nicio satisfactie sa intri de 2 ori pe zi pe joc si sa dai 2 clickuri mai bine bei o bere te uiti la ceva interesant...


    Quote

    27.02.2015 23:18:20 Valent Draqshorul 14.07.2042 23:18:20 Incalcare T&C

  • Tara paielor(Judetul Botosani) va ramane tara paielor.


    Iar tu nu esti demn de functia pe care o ocupi in staff-ul ogame.ro


    Nu poti sa faci asemenea afirmatii daca habar nu ai ce inseamna judetul Botosani !
    http://botosaninews.ro/272291/…-eronate-despre-botosani/



    Future : Nu cumva ai fost in Jedi?


    RU Gamblers, imi pare rau pentru tine !


  • Am fost in jedi pentru o scurta perioada....o perioada teribila......


    Imi cer scuze Mao ca nu am fost explicit si ca am lasat un mesaj interpretabil.
    Eu nu am vorbit de Romania.
    Judetul Botosani e cunoscut ca si Tara Paielor.


    Mentalitate de sucevean.....mai mult nu poti sa ceri de la ei.


    Ps Mao/Das:Deci.....ca sa fii go/mod trebuie sa iti bati joc de oameni din alte judete?
    In fine......se pare ca mac e go exclusiv pentru suceava

    :arrow: Warn
    Spam/Off Topic
    Ahilles


    Carl von Clausewitz'' wrote:

    Războiul este o continuare a politicii prin alte mijloace.