Bug Conectare

  • Eu n'am probleme la conectare,in schimb sunt deconectat la un simplu click,cred ca de vreo 4 ori pe zi si asta atunci cand "umblu"prin meniul galaxie,e deranjant intradevar..dar asta nu mi se intampla pe toate universurile,nimic nu ma mai mira..

    "Să fii învins, dar nu supus – asta este victorie. Să fii victorios si să te culci pe lauri – asta este înfrangere"(Józef Piłsudski)


    Who doesn't respect and value his past, is not worth the honour of the present, and has no right to a future · (J.P.)



    ”Soluția creștină de a arăta că lumea este diabolică și urâtă, a făcut ca lumea să ajungă diabolică și urâtă” – Friedrich Nietzche

  • La fel si la mine, timp de 15 minute nu m-am putut conecta...iar pe universul care joc in 15 minute sunt spart.


    „Există o categorie specială de surzi: aceia care nu vor să audă decât ce spun ei.” — Tudor Musatescu

  • Aceiasi problema o am si eu,plus ca ma deconecteaza toata ziua....ca sa spionez o galaxie trebuie sa ma loghez de 10 ori.


    Carl von Clausewitz'' wrote:

    Războiul este o continuare a politicii prin alte mijloace.

  • Eu de pe telefon nu am problema asta si nu am avut-o niciodata.
    Desi cred ca e f enervant sa te delogheze toata ziua.
    Cat despre aia cu nu ma pot loga...nici pe aia nu am avut-o.Desi poti pierde o flota lejer asa.

  • Aparent se lucreaza la servere. Varianta clasica cu clear cookies & cache ar putea sa ajute in unele cazuri.


    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Deci am si eu urmatoarele probleme nu mi se deschide pagina ogame.ro asta daca se deschide odata la 20 min e bine si atunci nu pot sa ma conectez pe nici un cont Numele tau si parola sunt incorecte.
    Mentionez am sters cached cookies istori tot si tot nu mi se deschide incercat pe chrome mozila explorer la toate aceiasi problema. Numai depe telefon pot sa ma conectez :lol:


    http://prntscr.com/a0jd3u


    ........................ Jupiter ..........................



    Per week : 433.293.336 Metal / 127.655.472 Crystal / 91.319.760 Deuterium



  • Deci am si eu urmatoarele probleme nu mi se deschide pagina ogame.ro asta daca se deschide odata la 20 min e bine si atunci nu pot sa ma conectez pe nici un cont Numele tau si parola sunt incorecte.
    Mentionez am sters cached cookies istori tot si tot nu mi se deschide incercat pe chrome mozila explorer la toate aceiasi problema. Numai depe telefon pot sa ma conectez



    Reinstaleaza windows-ul.
    Sau...daca folosesti avast....incearca sa dezinstalezi extensia de la chrome,dupa o sa isi revina.





    Carl von Clausewitz'' wrote:

    Războiul este o continuare a politicii prin alte mijloace.

  • Rezolvat de la antivirus AVAST era problema mersy future :beer:


    ........................ Jupiter ..........................



    Per week : 433.293.336 Metal / 127.655.472 Crystal / 91.319.760 Deuterium



  • Nu pot sa ma conectez pe cont pe univ. Pegasus, am solicitat si parola noua...nu merge nici asa...la nesfarsit nume utilizator sau parola incorecta :( am crezut ca poate oi fi fost banat cumva din greseala...dar nici lista banatilor pt. Pegasus nu o gasesc niciunde...de ce nu exista alaturi de listele celorlalte universuri? Aiurea...ce fac in situatia asta? Ma las iar de ogame? :(

  • Aici este lista pt pegasus
    Au mai fost probleme de genu la inceputul universului....azi a avut loc un update de securitate...poate este din cauza lui.
    Incearca sa te conectezi de pe telefon.....pe pc reinstaleaza windows-ul si ai grija cu antivirusul.....daca folosesti avast...dezinstaleaza extensia pentru chrome.
    Daca nici atunci nu merge....contacteaza un operator de joc


    Carl von Clausewitz'' wrote:

    Războiul este o continuare a politicii prin alte mijloace.

  • Pnt cazuri urgente legate de joc, va rog sa folositi sistemul de tickete sau IRC-ul (suntem online mai mereu).
    Daca vreti sa dezbateti o tema, o faceti pe board...
    Spun asta pnt ca s-ar putea sa va revoltati apoi ca n-ati fost ajutati la timp si ati pierdut flote.
    Urmariti sectiunea *UPDATE* ca sa fiti la curent cu noutatile!