TD : 17.052.987.000 JustMe & John Smith [Elders] vs Qwerty [SGC K]


  • Un an nou fericit la toata lumea si imi pare rau sa termin asa visul Domnului Qwerty!


    Restul a recoltat el dupa ce si-a facut recuri instant, una peste alta eu vad atacul ca unul benefic mie! :coffee:


    Atacator JustMe [Elders]
    ________________________________________________


    Transportor mic 54.208
    Vanator usor 1.132.328
    Vanator greu 4.524
    Crucisator 156.260
    Nava de razboi 65.296
    Bombardier 97
    Distrugator 8.100
    Interceptor 38.692
    _________________________________________


    Atacator John Smith [Elders]
    ________________________________________________


    Proba de spionaj 2
    _________________________________________


    Aparator qwerty [SGC K]
    ________________________________________________


    Transportor mic 42.310
    Transportor mare 20.901
    Vanator usor 716.747
    Vanator greu 38.133
    Crucisator 54.032
    Nava de razboi 55.598
    Nava de Colonizare 7
    Reciclator 109.639
    Proba de spionaj 7.636
    Bombardier 96
    Satelit solar 300
    Distrugator 4.263
    RIP 21
    Interceptor 23.924
    _________________________________________



    Dupa lupta ...


    Atacator JustMe [Elders]
    ________________________________________________


    Transportor mic 21.008 ( -33.200 )
    Vanator usor 437.480 ( -694.848 )
    Vanator greu 2.417 ( -2.107 )
    Crucisator 127.728 ( -28.532 )
    Nava de razboi 63.405 ( -1.891 )
    Bombardier 95 ( -2 )
    Distrugator 8.022 ( -78 )
    Interceptor 38.139 ( -553 )
    _________________________________________


    Atacator John Smith [Elders]
    ________________________________________________


    Proba de spionaj 1 ( -1 )
    _________________________________________


    Aparator qwerty [SGC K]
    ________________________________________________


    Transportor mic 0 ( -42.310 )
    Transportor mare 0 ( -20.901 )
    Vanator usor 0 ( -716.747 )
    Vanator greu 0 ( -38.133 )
    Crucisator 0 ( -54.032 )
    Nava de razboi 1 ( -55.597 )
    Nava de Colonizare 0 ( -7 )
    Reciclator 0 ( -109.639 )
    Proba de spionaj 0 ( -7.636 )
    Bombardier 0 ( -96 )
    Satelit solar 0 ( -300 )
    Distrugator 42 ( -4.221 )
    RIP 21 ( -0 )
    Interceptor 14 ( -23.910 )
    _________________________________________



    Lupta se incheie cu o remiza.


    Atacatorul a pierdut un total de 3.931.086.000 unitati.
    Aparatorul a pierdut un total de 13.121.901.000 unitati.
    La aceste coordonate in spatiu plutesc 6.650.448.600 metal si 3.090.828.000 cristal.


    The chance for a moon to be created from the debris was 20%.
    ________________________________________________


    Camp de ramasite recyclat de atacator(i):
    1.448.420.000 Metal si 1.448.420.000 Cristal



    Sumar al profitului/pierderii:


    Sumar atacator(i)
    Metal: -1.392.271.000
    Cristal: 424.584.000
    Deuteriu: -66.559.000
    Atacatorul(ii) au pierdut un total de 1.034.246.000 unitati.
    Atacatorul(ii) a castigat un total de 1.064.544 puncte de onoare.



    Sumar aparator(i)
    Metal: -8.243.390.000
    Cristal: -4.127.544.000
    Deuteriu: -750.967.000
    Aparatorul(ii) au pierdut un total de 13.121.901.000 unitati.
    Aparatorul(ii) a castigat un total de 418.435 puncte de onoare.

  • Just me sunt mandru de tine si felicitari dar mai ales la multi ani Elders de pe toate uni! :gamer: :gamer: :gamer: :gamer: :gamer:

    Nu imi e teama de o armata de lei condusa de o oaie; imi e teama de o armata de oi condusa de un leu.


    “Alexandru cel Mare, citat despre razboi”

  • Saracu....asa ca de anul nou.Cum o sa mai poata da el atacuri pe egal+ reciclare de acum? rofl


    Felicitari atacatorului si glirl Citro.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Intai felicitari lui Just pt perseverenta si tupeu. A facut ce fac eu deobicei. Atac in pierdere ca sa scap de un adversar incomod. Vad ca acum nu mai face caz cum facea cand eu atacam asa. Cum el nu va povesteste atacul o sa va spun eu. Si-a marit hiperu la 15 si nu am fost atent. Mi-a dat jos luna din g7 la 49 sisteme distanta din prima incercare. A avut bafta. Nostim e ca peste noapte am intrat am vazut atacul dar eram asa de trosnit ca am adormit fara sa fac nimic cu toate ca aveam niste rips pe o planeta tocmai pt asa ceva. Asa ca luna a picat la primul val si a putut sa ia in phalanx flota.Prima data cand nimereste si el sistemul unde facusem fs. Am avut timp suficient pt o alta luna sa mi se faca. Si daca lucrurile ieseau cum trebuie acum just era in partea dreapta. Dar nu au iesit. Uneori ai nevoie si de bafta. Iar eu nu am avut ieri.
    Despre castig. Nu exista, El a avut pierderi de 4 G a recoltat 3 G. Gaura 1G. A mai consumat si 250 mil deuteriu aprox cu lansarea o recoltare si inca o recoltare in care nu a mai luat nimic. Eu am avut pierderi de 13G Am recoltat 7G deci paguba de 6 G. Substantial dar nu de nerefacut e productia mea pe 3 luni.
    Pe undeva imi pare rau ca cei cu bani, cum e si cazul meu acum, nu pot fi recoltati pt ca e usor sa faci recs instant mai ales cand la planeta ai naniti 9. Materia a stricat de tot jocul asta. Altfel era pe vremuri.
    Oricum felicitari faptul ca ai avut noroc nu iti diminueaza meritele.

    Si in nici un caz nu imi termini visul. Una la mana nu visez la un joc. A doua la mana ce te face sa crezi ca renunt? Pierderile nu sunt irecuperabile cand ai a treia economie de pe server si ceilalti iti sunt colegi. La tine ar fi fost o problema pt ca economia iti este slaba. Asa ca stai calm mai avem de combatut. :D

  • Citro, ai tinut tu neaparat sa te scoti cu "norocul" lu Just :lol: , tin sa subliniez ca nu a fost un noroc ci chestiune de timp. Yakuza a fost razbunat eu sunt satisfacut si acum te astept pe Pegasus rotfl

    Nu imi e teama de o armata de lei condusa de o oaie; imi e teama de o armata de oi condusa de un leu.


    “Alexandru cel Mare, citat despre razboi”


  • Just felicitari de atac. mai rar ai ocazia sa vezi astfel de forte care se intalnesc in lupta . Faptul ca ai ieist pe minus la acest atac nu conteaza. Pe mine ma ingrijoreaja faptul ca tu ai pierdut mai mult dkt ai castigat prin acest atac.Si din acest moment vei incepe iar sa ma stresezi cu spionaje in incercarea de ami prinde flota de pe kassi,si in modul asta sa recuperezi pierderile din acest atac. sper sa nu fie cazul.


    QWERTY: iti urez refacere rapida deoarece kassi are nevoie de tine, trebuie sa existe si persoane care sa poata tina piept unor jucatori ca just. e o chestiune de timp acum sa iti pregatesti sa zicem asa "Razbunarea" si sa ne oferiti o noua etalare de forte pe un uni. pe care multi il cosidera mort. dar nu este asa.


    P.S. un nou an fericit tuturor care joaca ogame.


  • Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu


  • Just felicitari de atac. mai rar ai ocazia sa vezi astfel de forte care se intalnesc in lupta . Faptul ca ai ieist pe minus la acest atac nu conteaza. Pe mine ma ingrijoreaja faptul ca tu ai pierdut mai mult dkt ai castigat prin acest atac.Si din acest moment vei incepe iar sa ma stresezi cu spionaje in incercarea de ami prinde flota de pe kassi,si in modul asta sa recuperezi pierderile din acest atac. sper sa nu fie cazul.

    Ce nu-mi place cand am dreptate.! gata au si inceput spionajele pe kassi la mine. incepem iar jocul de-a soarecele si pisica. dar ce sa-i faci?

    QWERTY: iti urez refacere rapida deoarece kassi are nevoie de tine, trebuie sa existe si persoane care sa poata tina piept unor jucatori ca just. e o chestiune de timp acum sa iti pregatesti sa zicem asa "Razbunarea" si sa ne oferiti o noua etalare de forte pe un uni. pe care multi il cosidera mort. dar nu este asa.

    P.S. un nou an fericit tuturor care joaca ogame.

  • Gresit urcat in top. Ia vezi cat de solo e atacul asta. E cazul sa il muti unde ii e locul.

    De ce consideri tu ca e urcat gresit ma rog?
    Ahilles


    - Later edit:
    În cazul hiturilor ACS, pentru a intra în Top 10 ACS
    trebuie ca toate flotele implicate să aibă un impact asupra luptei
    (astfel, în cazul în care a 3-a flotă implicată este o probă de spionaj,
    transportor etc, acest hit va fi considerat hit solo ). Rămâne la
    latitudinea moderatorilor.


    Reguli TOP10
    Mao

  • Gresit urcat in top. Ia vezi cat de solo e atacul asta. E cazul sa il muti unde ii e locul.


    Sunt sigur ca cele doua probe au facut diferenta :lol: Pacat ca ai pierdut flota Citro,oricum ,ai o mega economie ,iar pe un x3 poti reface repede.In plus mai ai colegi cu flote mari ,asa ca nu e o problema :)

  • Pentru inceput La multi ani! tuturor ca, doar e un joc .. de ambitii.
    ,
    Bogdan nu stiu cat minus tot zic cei de sus ca ai, eu iti zic FELICITARI,ai prins un laudaros si unul multicont, V3sp tot el il administreaza dar, nu conteaza e o infruntare frumoasa felicitar inca o data Bogdan si nu pune boticul la rautatile lingailor


    citro nu mai fabula trebuie sa accepti ca ai fost mai slab nu invoca tot felul de vrajeli si explicatii ca nu intereseaza pe nimeni .
    asta e cel bun si smecher castiga fraierul isi linge ranile deci nu mai improscati cu namol ca e urat


    poate o sa deranjez cu limbajul dar este in DEX deci in limba romana.


    citro, tu tot timpul trebuie sa pici in picioare dar nu e asa, niciodata nu ai acceptat ca poti fi invins , na ca ti-s-a infundat.
    iNCA O DATA FELICITARI BOGDAN , PARTEA vatamata nu merita nici un respect ca nici el nu are recpect fata de nimeni cei ce il slavesc sunt dilari sau nici simpatizanti care spera sa nu fie atacati de acest laudaros.


    Un an bun voua si famililor voastre, multa sanatate ca asta conteaza!:beer:

    :arrow: Warn
    Trolling/Flaming
    Ahilles

  • Acest atac este top 10 solo,
    dar il inteleg pe citro(flota lui just find construita pe spatele a 5/6 colegi pe care i-a reciclat)
    Totusi e putin comic...toate fermele lui citro,
    vin si isi etaleaza ,,superioritatea".....
    In rest...felicitari de atac,cifre impresionante,ect.

    Atentionare!
    Trolling- Insinuarile tale nu fac decat sa inflameze topicul!
    Ahilles


    Carl von Clausewitz'' wrote:

    Războiul este o continuare a politicii prin alte mijloace.

  • baietel lin...nistit cred ca :-?? nu sti ce este o ferma ! dar creierasul tau de pu...pacios e redus a pierde o singura data nu inseamna a fi ferma.
    deci nu face afirmati aiurea o singura data gustere
    bafta bogdan citro nu iti urez nimic

    :arrow: Warn
    Spam/Trolling/Flaming
    Tu chiar nu te poti abtine?
    Ahilles

  • Ascensiune frumoasa ai avut in ultimii ani JustMe. Felicitari pentru atac si succes mai departe !

    Quote




    Quote

    Inregistrat pe forum din: Monday, July 23rd 2007, 1:01am
    "Ca sa-ti dai seama ca esti prost, trebuie sa te duca mintea !"