Server nou! Pegasus

  • Acest univers nu este non-acs


    Se pare ca pegasus este un unv:
    x3 eco
    x1 flota
    30% cr din flota si aparare
    acs.



    Eu nu mai inteleg nimic....nu e nici cum au cerut jucatori....nici cum a spus Das


    Te mananca?
    Te scarpinam cu paie,testosule!


    Noooo
    Dar ce ma mai mananca carapacea.....
    ai portofelul sa ma scarpini?



    Ps Mao:Astept warn-ul.....


    - Avertisment verbal;
    Mao


    Carl von Clausewitz'' wrote:

    Războiul este o continuare a politicii prin alte mijloace.

  • Apararea pleaca in cr

    Te mananca?
    Te scarpinam cu paie,testosule!


    - Avertisment verbal;
    Mao

    [align=center]

    [/align] [align=center][img]https://dl.dropboxusercontent.com/content_link/XugqlFwq2Nd7Us3oRt0ejVqdNf4UoY6yUpes507IoPUhiT1OpEHRGF5RypuJxcYP/file?dl=0&duc_id=oXjAKoeKFRS3ejWcIaRiz00VqDQa7o9AfDHKNeNRvDSfVBHFIuinSh6A5cDmFbAd&raw=1&size=640x480&size_mode=3[/img] [/align]
  • Defapt nu e nici o surpriza.Sunt sigur ca o sa fie trecut offline universul peste ceva timp si remediate caracteristicile.Nu este prima si nici ultima greseala a piticilor de la GF.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Plin de jucatori din universurile vechi si aici pe forum... Nu v-ati lasat de ogame, mosnegilor? Motanu, citro, cucusor, gusty ip man...... :))
    Sincer nu am mai intrat pe aici de cand am jucat pe hydra parcam dar discutam cu un fost ogamer sa ne reapucam un pic si am inrat pe forum.... WOW univ. Nou..... Pe el frate... Noroc ca m-am uitat la caracteristici... Nu m-ar deranja nimic daca sunt destui jucatori,mai putin partea cu NON-ACS..... Pacat...
    Bafta in continuare... ;)


    si totusi , nu vrei sa il incerci ?

  • [quote='Storm','index.php?page=Thread&postID=451708#post451708']M-am uitat in calendar. De 2 ori. Si nu e 1 aprilie.[/quote] [align=center]
    View post on imgur.com
    [/align] :crazy: [color=#009900][size=8][align=right]- Post raportat; Autowarned by Mao[/align][/size][/color] :doofy:

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • - Post raportat; Autowarned by Mao


    Foarte tare asta!!!


    urmatoarele trei pahare in cinstea ta!!!!...dar le beau eu!!!....mi-ai inveselit seara!!!!


    - :adminbat:
    Mao


    ...NUMQVID DE DACIS AVDISTI?"
    (Horatius, Satire, II, 6, 53.)
    "...ce ai mai auzit despre daci?"


    JUPITER ...Pe saptamana : 556.862.040 Metal / 172.301.136 Crystal / 113.480.976 Deuterium
    "Surprinde-ti ficatul, bea niste apa" !

  • Pana la urma cum ii serverul acesta ca eu nu mai inteleg...Ati spus ca-i non acs si fara aparare in debris,dar vad ca ati schimbat...


    Ati vrut sa fiti siguri ca e mort de tot sau de ce ati schimbat?

  • Seara buna,e perfect serverul dar era mai bun daca avea debris mai mare dar nu face nimic :D
    Eu m-am bagat indiferent de timpul alocat ...4fun e mult mai bine :))
    Sper sa fim cat mai multi activi (200ar fi perfect) :)))

  • Sper că s-au convis acum cei de la Gameforge, că 1x omoară jocul. Chiar dacă ogame.ro e pe ducă, niciodată nu au fost doar 400 jucători la startul unui univers. Prea trist.

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • Probabil cu faza ca-i totusi ACS s-a incercat "pacalirea" unor jucatori.... oricum lipsa de profesionalism din partea GameForge.
    @ gusty ogame-ul in general este cam mort. Nu se promoveaza cum trebuie si in plus l-au facut foarte.... foarte comercial. Nu bagi bani joci doar asa ca sa te afli in treaba.... nu prea poti emite pretentii... in special pe NON-ACS.....

  • Serverul a revenit la setarile initiale, cerem scuze pnt "incident", se mai intampla.


    Acest anunt mi se pare total nelalocul lui. M-am abtinut cu greu sa nu il raportez dar ma bazez pe integritatea lui Mao sa ii dea un ditamai warnu'. Pai cum adica? Ce legatura are ce spune administratorul cu discutiile noaste anterioare? Noi discutam cu totul altceva aici... Si vine acu' un ala sa ne strice sub'ectu'??? Adica sa ne strice petrecera? Nasol dom'le! Mao eu l-as suspenda pe viata de pe forum.(atentie asta e moderare pe la...) Mai fac o paranteza...Ce distractiv e sa vad cum se primeste warn pt moderare pe dindaretelea..:)))
    DAS "pentru" se prescurteaza "pt"...Asta pt conformitate. :D



    Si acum lasand gluma la o parte ca si asa sunt putini care inteleg/apreciaza, numarul mic de jucatori demonstreaza ca a fost o proasta hotarare cu aceste caracteristici. Si preconizez ca urgent se vor mai plictisi jumatate din cei prezenti cand vor descoperi cat de lent merg flotele. Stiu pare surprinzator dar sunt destui care joaca si nu inteleg caracteristicile ce se dau unui univers. Bun DAS inteleg ca ati luat fix hotararea inversa la ceea ce am propus eu, dar poate va ganditi sa analizati motivatia mea si la urmatorul univers procedati in consecinta. Nu de alta dar zau ca e enervant ca sa traiesti in Ro. Cei ce conduc iau fix hotararile pe care nu le dorim. Indiferent daca e vb de virtual sau real.

  • Am intrat si eu pe aici...o adevarata surpriza de Crăciun ar fi urmatoarea:
    Contopirea universului Leo cu Jupiter din care sa rămână 70%DF si 4X flota....asta ar fi un cadou frumos.

  • [color=#009900]Fuziunile viitoare nu fac obiectul acestui topic, cu atat mai putin cu cat nu se intrevad in viitorul apropiat.[/color]

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • Am intrat si eu pe aici...o adevarata surpriza de Crăciun ar fi urmatoarea:
    Contopirea universului Leo cu Jupiter din care sa rămână 70%DF si 4X flota....asta ar fi un cadou frumos.


    Ba uite ca sunt de acord cu el , daca nu aici , atunci unde , cand si cine va vedea ?
    Ca tot e la zi discutia in thread-ul asta , vin si eu cu sugestiile pentru "promovari"


    Implicati-va in fuziuni noi , doar asa puteti sa mai animati jocul , din 11 Univers-uri active , 7 sunt moarte
    Veniti cu propuneri , luati pareri/opinii ca doar de-asta aveti functia de STAFF in comunitate , nu doar sa anuntati din joi in paste informatii aduse de la GF


    - Offtopic :adminbat:
    Mao