Server nou! Pegasus

  • Ma citrosule ce exact caracterisitici solicitate de tine?
    E chiar pe dos :)))


    La sugestii pentru un server nou spuneai ceva de genul: Tuesday, December 1st 2015, 1:02pm


    CITRO wrote:

    E destul de simplu. Non acs. 70% cr. 1x economie 3x flota. Ar fi de preferat si mai mult la flota. Poate intervine CoMa si aproba mai mult la flota.


    Deci 70% CR nu ai nimerit ca e 30% CR
    1x economie nu ai nimerit ca e 3x economie
    3x flota nu ai nimerit ca e 1x flota


    Ai nimerit doar ca e Non Acs :)))
    Varsta asta :)))

  • Foarte slab universul in opinia mea. Si asta nu pentru ca ma opun eu cu inversunare "noutatilor". Nope ! In thread-ul deschis pentru sugestii cu privire la caracteristicile viitorului univers, nu au existat voci care sa propuna viteza x1; foarte putini au fost cei care au spus Non-ACS.


    Ne-am oferit sugestiile oarecum inutil. Nu au prea fost bagate in seama...au facut mai degraba contrarul. Sau...se aplica psihologia inversa ?! :crazy:


    Eu sunt 100% miner, insa nu mi-as pierde prea mult timpul acolo. Prevad un "viitor" "stralucit" asemeni stramosului Barym. Sa nu fiu gica contra...un pic mai stralucit; acolo fiind aparare in CR nu prea aveai posibilitatea sa adopti strategia relaxata de miner. Aici, incurajam testoasele; si inca alea grase care cu greu scot capul din carapace.


    Ma rog, vedem ce-o fi cu Pegasus...spor celor care deja s-au inscris. Presimt un val de imigranti pe Orion... :D poate asa ne mai creste speranta de viata, ca s-a cam instalat letargia in ultimul timp si e pacat.

  • Universul este perfect raportat la nr de galaxii, banuiesc ca de aici s-a si plecat,oricum majoritatea celora care s-au exprimat cu privire la asta au dorit un uni "ingust",spre deosebire de restul care erau interesati mai mult de cr sau cr din aparare,nici nu putea fi altfel.

    "Să fii învins, dar nu supus – asta este victorie. Să fii victorios si să te culci pe lauri – asta este înfrangere"(Józef Piłsudski)


    Who doesn't respect and value his past, is not worth the honour of the present, and has no right to a future · (J.P.)



    ”Soluția creștină de a arăta că lumea este diabolică și urâtă, a făcut ca lumea să ajungă diabolică și urâtă” – Friedrich Nietzche

  • E perfect universul pentru gameforge oricum, nu vedeti, de cand cu materia, unii incep cu 2 planete inainte de start :))) Nu m-ar mira sa aud maine de primul HOF, noroc ca n-au unde-l posta ca nu exista inca thread-ul pentru univers rofl


    cucusor -> citro rofl

    Quote




    Quote

    Inregistrat pe forum din: Monday, July 23rd 2007, 1:01am
    "Ca sa-ti dai seama ca esti prost, trebuie sa te duca mintea !"


  • Cucule de ce imbatranesti de aia percepi mai greu ironia...practic am nimerit fix pe dos. De ce crezi ca am zis ca sunt inteligent..rau? :P
    De acum incolo e destul de simplu. cand mi se solicita parerea se va lua exact hotararea inversa. NU inseamna ca eu nu as avea dreptate. Neh...Tine doar de inteligenta. Aia pe care eu nu o am. Sau poate... nu la mine e problema :D

  • Salutare!


    Desi nu mai joc, vreau sa punctez un lucru: low speed necesita strategie, plãnuialã, rãbdare. High speed inseamna mult spy&fly. Inseamna mapat, urmarit minute, lansat frenetic. Low speed inseamna notat intervale de activitate.


    Va amintiti stilul lui Voyager? Urmarit tinta mult timp cu fff putine spy-uri si punctat ferestre de oportunitate pe care altii nu le vedeau? Aia e strategie. Diferenta intre low si high speed este (cred eu) ca diferenta intre un joc de strategie si un shooter.


    Totusi nu-mi place ideea de non-acs. Echipa e esentiala in ogame.



    Spor la joc, tuturor!

  • Echipa e esentiala in ogame.

    Ai dreptate.


    Însă totuşi echipa uneori, strică jocul pe termen lung.


    Vezi Jupiter, Capella, u6. Universe unde echipa acaparează tot universul şi nu mai e o cale posibilă să faci ceva împotriva acestui lucru. Am jucat pe barym, însă era cu cr din apărare. Şi nu am jucat de la început. Deci va fi interesant aici.

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg


  • Însă totuşi echipa uneori, strică jocul pe termen lung.


    Inca unul nemultumit de staff...

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Das, 100% se referea la echipa din joc, adica la alianta ! motanul a facut doar o gluma la ce a remarcat Gusty ! Per total, ar trebui sa-si dea un warn motanul ca nu e pe subiect, dar si mie si tie ca postam aiurea rofl

    Quote




    Quote

    Inregistrat pe forum din: Monday, July 23rd 2007, 1:01am
    "Ca sa-ti dai seama ca esti prost, trebuie sa te duca mintea !"

  • Trecand peste gluma (foarte reusita de altfel) lui MotanuD, nu-s de acord cu gusty. Echipele solide nu destabilizeaza ci castiga. E un joc de scandal care presupune invingatori si invinsi. Daca tot jocul ar orbita in jurul "echilibrului" s-ar pierde chiar motivatia acelora mai scandalagii, anume de a domina :)



  • Strategie pe termen lung? Ce e aia? Vrei sa patesti ca mine care am fost luat in balon de valul asta nou de jucatori care nu stie decat spy&fly si boom? Si muuulta materie? Ce e aia sa pregatesti luni de zile o lovitura? Si sa nu spionezi des tinta? Glumesti? Pai daca nu spionezi nu sti ce face...
    Oricum dupa parerea mea e cea mai prosta hotarare luata pt un univers romanesc. Va fi universul care va muri cel mai repede. Si asta pt astia din valul nou il vor abandona din plictis. In plus fiind non acs si x1 la flota e clar neatractiv. Vor fi minerii clasici de gen xmedia studio car epompeaza materie in economie sa se vada jumate de an sau un an im top 3 fara nici un alt merit.

  • Strategie pe termen lung? Ce e aia? Vrei sa patesti ca mine care am fost luat in balon de valul asta nou de jucatori care nu stie decat spy&fly si boom? Si muuulta materie? Ce e aia sa pregatesti luni de zile o lovitura? Si sa nu spionezi des tinta? Glumesti? Pai daca nu spionezi nu sti ce face...
    Oricum dupa parerea mea e cea mai prosta hotarare luata pt un univers romanesc. Va fi universul care va muri cel mai repede. Si asta pt astia din valul nou il vor abandona din plictis. In plus fiind non acs si x1 la flota e clar neatractiv. Vor fi minerii clasici de gen xmedia studio car epompeaza materie in economie sa se vada jumate de an sau un an im top 3 fara nici un alt merit.


    Iar pentru asta inca mai avem un ogame.ro.Sa pompeze si mai mult.



    Cat despre univers: ceva activitate? nr jucatori? aliante?

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?


  • Eu sunt 100% miner, insa nu mi-as pierde prea mult timpul acolo. Prevad un "viitor" "stralucit" asemeni stramosului Barym. Sa nu fiu gica contra...un pic mai stralucit; acolo fiind aparare in CR nu prea aveai posibilitatea sa adopti strategia relaxata de miner. Aici, incurajam testoasele; si inca alea grase care cu greu scot capul din carapace.


    .


    Si Pegassus e tot cu 30% aparare in cr. Asa ca testoasele vor fi delicioase
    Pana la ora asta sunt 337 de jucatori inscrisi, aliante "clasice"...Jedi, Noob, Mineri etc...vad si cateva ferme vechi...

  • Plin de jucatori din universurile vechi si aici pe forum... Nu v-ati lasat de ogame, mosnegilor? Motanu, citro, cucusor, gusty ip man...... :))
    Sincer nu am mai intrat pe aici de cand am jucat pe hydra parcam dar discutam cu un fost ogamer sa ne reapucam un pic si am inrat pe forum.... WOW univ. Nou..... Pe el frate... Noroc ca m-am uitat la caracteristici... Nu m-ar deranja nimic daca sunt destui jucatori,mai putin partea cu NON-ACS..... Pacat...
    Bafta in continuare... ;)