Server nou! Pegasus

  • Sincer, cred ca pe un server unde avem atat de multe universuri de viteza, comunitatea nu va hali foarte bine un asemenea univers (vezi mizar). Asta ne'a devenit normalitatea.
    Lumea nu mai accepta sa faca recolta de resurse in 4-6 ore, sa dea atacuri care dureaza ~6 ore cu tot cu reciclare, sau sa dea md in 10~12 ore, dupa ce am avut servere x4. Aspectul non-acs este o idee interesanta, deschide catre alte strategii decat cele cu care ne'am obisnuit, aspect care va fi irosit, cred eu, fiind aplicat intr'un univers lent, unde jucatorii nu vor vrea sa activeze.

    “Never play chess with a pigeon.

    The pigeon just knocks all the pieces over.

    Then shits all over the board.

    Then struts around like it won.”

  • Indignarile vin pnt ca .ro nu a avut asa practica in trecut cu server no-acs, va e teama sa incercati ceva nou?


    Barym a fost non-acs.....insa problema la acel server,a fost faptul ca apararea mergea in cr.
    Pegasus o sa fie interesant....jucand pe mizar,sunt obisnuit cu astfel de servere,iar faptul ca unv e non-acs
    o sa faca server-ul si mai interesant.
    +
    6 galaxii....perfect.


    Carl von Clausewitz'' wrote:

    Războiul este o continuare a politicii prin alte mijloace.

  • Sincer, cred ca pe un server unde avem atat de multe universuri de viteza, comunitatea nu va hali foarte bine un asemenea univers (vezi mizar). Asta ne'a devenit normalitatea.
    Lumea nu mai accepta sa faca recolta de resurse in 4-6 ore, sa dea atacuri care dureaza ~6 ore cu tot cu reciclare, sau sa dea md in 10~12 ore, dupa ce am avut servere x4. Aspectul non-acs este o idee interesanta, deschide catre alte strategii decat cele cu care ne'am obisnuit, aspect care va fi irosit, cred eu, fiind aplicat intr'un univers lent, unde jucatorii nu vor vrea sa activeze.



    * Te-ai gandit macar ca nu toti avem toata ziua la dispozitie pentru ogame ?
    - Este un univers perfect pentru mineri / cei care nu acorda mult timp jocului si sunt mai dedicati vietii interbelice din ziua de azi , dar cine sunt eu sa justific :-j


    ** Daca aveti multe contre , nu jucati
    - nimeni nu va obliga sa va faceti cont si sa suferiti aiurea

  • Stau acum si ma gandesc la multe
    Si am un ghimpe agatat in minte
    Tot ma uit, citesc si reflectez
    La ce e sris aici si crez
    Ca multe versuri, strofe rime
    Sunt puse asa... sa sune bine
    Dar n-au idee, nu au sens
    Nu au ceva trait intens
    Nu au ritm si nu au vlaga
    Sunt scrise doar ca sa atraga
    Oamenii ce-s casca-gura
    Dar sunt doar de umplutura !



    Spor la joc all !
    Forta fie cu voi !
    Bafta

    [align=center]

    [/align] [align=center][img]https://dl.dropboxusercontent.com/content_link/XugqlFwq2Nd7Us3oRt0ejVqdNf4UoY6yUpes507IoPUhiT1OpEHRGF5RypuJxcYP/file?dl=0&duc_id=oXjAKoeKFRS3ejWcIaRiz00VqDQa7o9AfDHKNeNRvDSfVBHFIuinSh6A5cDmFbAd&raw=1&size=640x480&size_mode=3[/img] [/align]
  • Din punctul meu de vedere un univers mort de la inceput, probabil universul care va muri cel mai rapid de pe ogame.ro.
    Caracterisitici complet aiurea si ii dau completa dreptate lui squaker in ce a spus.
    Intradevar nu inteleg de ce am mai fost intrebati ce ne dorim daca si asa nu conta. Cu universuri de genul asta se va inchide ogame.ro in 1 an probabil.
    Poate asta se doreste!

  • Mie imi plac caracateristicile universului. Singura pe care as schimba-o ar fi viteza flotelor, ar fi interesant x2...

    Sunt atât de inteligent, încât niciodată nu înţeleg nimic din ceea ce spun. (Oscar Wilde)

  • la romani...nu poti impaca la nunta pe toata lumea...asa si aici...intotdeauna se vor gasi voci care sa critice caracteristicile noului univ, la fel cum vor fi si laudarosi...pana la urma cine va fi interesat de deschiderea noului univers, isi va face cont pe el si va juca...daca in timp nu-i va placea, se va lasa de joc....carcotasi la ca romani nu mai exista nicaieri...succes noului univers si celor care vor juca pe el...eu, personal m-as fi bagat, dar la 4 conturi active este foarte greu sa mai activez cu inca unul..iar sa le las pe cele prezente, nu pot....sunt construite de la zero si e pacat sa fie in vacanta doar pt a mai deschide un cont nou...inca o data succes celor care se vor loga de luni..



  • * Te-ai gandit macar ca nu toti avem toata ziua la dispozitie pentru ogame ?
    - Este un univers perfect pentru mineri / cei care nu acorda mult timp jocului si sunt mai dedicati vietii interbelice din ziua de azi , dar cine sunt eu sa justific :-j


    ** Daca aveti multe contre , nu jucati
    - nimeni nu va obliga sa va faceti cont si sa suferiti aiurea

    *Te'ai gandit macar ca asta este un topic de discutii dedicat serverului ce se va deschide, iar eu tocmai asta faceam?
    -Discutam despre noul server, mai exact analizam specificatiile, din punctul meu de vedere... dar cine sunt eu sa vorbesc despre rolurile thread'urilor pe forum?
    O fi thread de cersit atentie, si nu am stiut.


    ** La fel ca la *


    Cat despre aspectul considerat adevar universal de multi, si anume ca un server lent consuma mai putin timp, ei bine, asta nu e valabil pentru toata lumea, unii pierd mult mai mult timp pe x1, decat pe x4, si ma pot da exemplu pe mine. Asta, asa ca idee, ca nu exista ceva universal valabil pentru toata lumea.

    “Never play chess with a pigeon.

    The pigeon just knocks all the pieces over.

    Then shits all over the board.

    Then struts around like it won.”

  • Nu vad de ce atatea comentarii....cine vrea joaca cine nu asteapta "serverul perfect"


    ca e mort din fasa???....traim si vedem....sau sunt scuzele celor care ever nu sunt in top??? :lol:


    spor la joc celor care intra!!!


    ...NUMQVID DE DACIS AVDISTI?"
    (Horatius, Satire, II, 6, 53.)
    "...ce ai mai auzit despre daci?"


    JUPITER ...Pe saptamana : 556.862.040 Metal / 172.301.136 Crystal / 113.480.976 Deuterium
    "Surprinde-ti ficatul, bea niste apa" !

  • Nu vad de ce atatea comentarii....cine vrea joaca cine nu asteapta "serverul perfect"

    :closingdance:

    [align=center]

    [/align] [align=center][img]https://dl.dropboxusercontent.com/content_link/XugqlFwq2Nd7Us3oRt0ejVqdNf4UoY6yUpes507IoPUhiT1OpEHRGF5RypuJxcYP/file?dl=0&duc_id=oXjAKoeKFRS3ejWcIaRiz00VqDQa7o9AfDHKNeNRvDSfVBHFIuinSh6A5cDmFbAd&raw=1&size=640x480&size_mode=3[/img] [/align]
  • Mă gândeam și eu să revin după o pauză îndelungată...dar e cam sărăcuț noul univers...n-are nici un gram de "vino încoace"..


    We're all in the same game; just different levels.

    Dealing with the same hell; just different devils.



  • deshiderea in jurul orei 14.00 germany time

    15

    Deci ora este 13 din ce inteleg eu.
    Spor la joc all !
    Forta fie cu noi !
    Bafta

    [align=center]

    [/align] [align=center][img]https://dl.dropboxusercontent.com/content_link/XugqlFwq2Nd7Us3oRt0ejVqdNf4UoY6yUpes507IoPUhiT1OpEHRGF5RypuJxcYP/file?dl=0&duc_id=oXjAKoeKFRS3ejWcIaRiz00VqDQa7o9AfDHKNeNRvDSfVBHFIuinSh6A5cDmFbAd&raw=1&size=640x480&size_mode=3[/img] [/align]
  • Deci ora este 13 din ce inteleg eu.
    Spor la joc all !
    Forta fie cu noi !
    Bafta



    Ora 15:00 la noi inseamna ora 14:00 in Germania.Pentru ca suntem cu 1 ora inainte.Dar probabil la tine planeta se roteste invers si o sa fie ora 13:00.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Da, ai dreptate nu stiu la ce m-am gandit.
    Scuze all.
    Bafta

    [align=center]

    [/align] [align=center][img]https://dl.dropboxusercontent.com/content_link/XugqlFwq2Nd7Us3oRt0ejVqdNf4UoY6yUpes507IoPUhiT1OpEHRGF5RypuJxcYP/file?dl=0&duc_id=oXjAKoeKFRS3ejWcIaRiz00VqDQa7o9AfDHKNeNRvDSfVBHFIuinSh6A5cDmFbAd&raw=1&size=640x480&size_mode=3[/img] [/align]