Server nou! Pegasus

  • Nu sunt nici 10 jucatori activi si acum in .ro care sa fi avut vreodata succes pe NO-ACS.
    Macar ca nu poti folosi flota colegului de alianta - ale carui detalii le ai deja ca sa faci sitting, desigur - sa ataci tintele sau sa-ti faci defend...


    Dupa 3 luni daca vor fi 100 activi.

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Dupa 3 luni daca vor fi 100 activi.


    Esti extrem de optimist in privinta celor 100 ! ^^


    Succes acelora ce vor juca, si le recomand sa invete in cele 3 zile pana la deschidere, tehnici si caracteristicile universelor non-ACS.
    Sper sa nu fie un esec ca si defunctul Barym.ro.

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • Minunat, specificatiile universului sunt exact ceea ce jucatorii au cerut...incredibil, nici macar un jucator nu a cerut 1x viteza...asta din posturile numarate din thread-ul anterior in care Das ne-a rugat sa spunem ce ne dorim...
    Noi ne-am dorit altceva fata de ceea ce ni se ofera acum ca am fost baga-ti in seama doar ca sa isi bata joc de noi staff-ul nu stiu dar daca am fost baga-ti in seama ca sa isi bata de noi gameforge atunci putem sa ne ....in el LAMEFORGE.
    In baza "voturilor noastre" reiese ca univ trebuia sa fie acs nu non acs nici aici nu ati numarat bine.La cr la fel...


    Nu stiu a cui e vina dar e o bataie de joc uimitoare...chiar am ramas socat...


    P.S. nu vad rostul in a ne cerere voturi sau pareri orice ar fi ele daca nu se tine cont deloc de ce anume doreste majoritatea...E chiar stupid.Era mai usor de digerat daca nu ni se cerea o parere/vot si se hotara in "secret" specificatiile universului decat sa ni se ceara si apoi sa se stearga la fund cu ele.

  • Majoritatea jucatorilor vroiau macar x2 la flota,dar vad ca sa optat pentru un x1.Campul de ramasite este prea mic.


    Asteptam de mult un univers non-acs, campul de ramasite nu prea conteaza daca vrei sa joci dar viteza flotei este foarte importanta nimeni nu vrea sa pierda o ora sau chiar mai mult pentru un atac. In conditiile astea niciun jucator serios nu se "leaga la cap" cu Pegasus-ul asta.


    Banuiesc ca se vrea sa fie un univers ratat din start, ...pacat....

  • e democratie, aveti dreptul sa va exprimati opinia, nu inseamna ca opinia valoreaza vreo ceva :))))) Doar o exprimati! :lol:


    Apropo, exista si o parte pozitiva a vitezei x1 flota - acea este ca nu mai trebuie sa stai conectat la ogame si cand mergi la WC, inseamna ca poti dormi mult mai linistit decat pe viteze mai mari la flote, este un lucru foarte bun. Ar trebui sa il apreciati :)

  • 30% CR din ce ......flota .....aparare ...sau .....din ambele.....in rest ok .....marfa nu mai joc stresat.......cineva spunea ca este ptr. mineri.......mai marfa daca joci ....raider de inceput.....

  • Daca tot se observa din ochi ca universul e fail total am o propunere...
    Sa se adune cativa jucatori experimentati si sa ajute jucatorii sa invete jocul.
    Daca invata in conditii grele...in conditii usoare va fi floare la ureche.
    O alta chestie aiurea aici e ca no1 va cadea doar kamikaze.
    Sigur gasesc pe alte comunitati servere mai ok dupa craciun...pana atunci mai si vad cum se dezvolta.
    Sa vedem in 2016 ce server nou aduce GF pe RO...
    Nu vad pe nimeni sa iroseasca $$$ pt un asemenea univers.

  • Se pare că trebuie să ne rugăm la HalfOp, poate ne ajută măcar cu 2x viteză la flotă .... Mi se pare absurd, să stai o oră pentru un atac , chiar 2 ore la început. Total banal.




    Însă văd un lucru bun. Non-acs, asta înseamnă că Gusty poată să doarmă fără a mai pierde flota.



    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • Însă văd un lucru bun. Non-acs, asta înseamnă că Gusty poată să doarmă fără a mai pierde flota.


    Subscriu ! Nici ca se putea un univers mai bun ! :gamer:

    Quote




    Quote

    Inregistrat pe forum din: Monday, July 23rd 2007, 1:01am
    "Ca sa-ti dai seama ca esti prost, trebuie sa te duca mintea !"

  • Orice flota se poate sparge, chiar si pe un Non-acs, este de ajuns o alianta unita in care 2-3 sa se sacrifice pt ai reduce flota, a.i. ultimul sa-l poata recolta. Sau o intelegere intre jucatori care nu sunt din aceeasi alianta cu flote mai consistente. Dar greu sa se puna in practica asa ceva...
    Bafta celor ce vor juca pe noul server...