Server nou!

  • Va salut.
    As vrea propunerile voastre despre caracteristicile unui nou server, si le vreau pana maine seara.
    Avem restrictii doar la viteza serverului, nu trebuie sa depaseasca 3x, in rest - astept propuneri.
    Multumesc.



  • Cred ca un univ 3x eco... 2x flota si 60-70% cr ar fi un univ echilibrat


    Si ideea lui Boom f buna,cu vechiul sistem de mesaje

  • Specificaţiile sunt pentru un nou univers la noi, bănuiesc.


    Deci nu, nu se poate reveni la vechiul sistem de mesaje
    Şi nu, nu se poate fără materie.




    Având în vedere că ar fi maxim 3x, propun 3x ( Şi flotă şi economie ) şi 70% CR

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • Ma uit la forumuri...si am anuntat primii univers nou.
    Noua ne trebuie ceva nou.Kassio s-a deschis de putintel timp si mai are 10jucatori activi.Viteza mai mare a flotei dexat a eco s-a incercat(ce-i drept era X2 cu X4) si a mers bine pe alta comunitate.Incercam si noi poate iese bine.
    In cazul nonacsului nu pot spune ca e o idee proasta...dar daca no1 flota are o flota...too big nu il putem detrona nicicum.In plus nu poti face safety.Non acsul mege bine alaturi de un 70% df.

  • X3 economia x2 flota cr 50%flota ,aparare in cr si creearea unui laborator care sa fie deblocat dupa atingerea nivelului 8 la reteaua intergalactica, sa ajute la cercetari considerabil ,, ceva in genul uzinii de naniti !

  • Viteze maxime eco si flota
    cr 50%
    5-6 galaxii maxim
    non circular

    "Să fii învins, dar nu supus – asta este victorie. Să fii victorios si să te culci pe lauri – asta este înfrangere"(Józef Piłsudski)


    Who doesn't respect and value his past, is not worth the honour of the present, and has no right to a future · (J.P.)



    ”Soluția creștină de a arăta că lumea este diabolică și urâtă, a făcut ca lumea să ajungă diabolică și urâtă” – Friedrich Nietzche


  • ce am zis eu sunt doar propuneri, nu trebuie sa spui tu ce se poate si ce nu se poate
    din cate stiu eu se poate, ca nu vor e alta problema, dar de putut se poate
    eu doar mi-am exprimat parerea

  • E destul de simplu. Non acs. 70% cr. 1x economie 3x flota. Ar fi de preferat si mai mult la flota. Poate intervine CoMa si aproba mai mult la flota.
    Acum sa argumentez. Universul moare cand dispar flotele si raman minerii. 1x economie descurajeaza minerii. Viteza mare la flota incurajeaza sa refaci si sa joci. Cr mare lovituri spectaculoase dar avantajeaza si aparatorul daca intra imediat dupa lovitura. GF ar fi interesat pt ca s-ar consuma multa materie. Un univers pt fleeteri.


    Si poate urmatorul exact invers pt mineri. Asa macar vedem care este mai viabil.