despre v6

  • Disable AGO - Nu merge
    Aia cu galaxia merge , mersi .
    Dar problema e urmatoarea ,daca vreau sa fac CR trebuie sa trimit 25 de spy-uri ca sa vad din care am noroc sa imi pierd probele


    Dezactiveaza AGO si o sa poti desfasura probe/ataca cu probe,ect
    Am incercat pe leo....cu AGO nu merge sa dau desfasurare la probe,
    dar daca il dezactivez..merge sa dau desfasurare la probe


    Carl von Clausewitz'' wrote:

    Războiul este o continuare a politicii prin alte mijloace.




  • Rabdare, rabdare, dar pana cand? Nu stim macar un timp limita cand se va actualiza AGO.....In momentul in care s-a schimbat interfata trebuiau sa fie puse la punct toate lucrurile, nu sa se faca ,,experimente'' pe noi....A fost timp destul pentru experimente...Aprob ceea ce a spus BlackViper, sa se revina la versiunea veche...In acest sens am facut si ticket dar mi s-a raspuns la fel....sa am rabdare.....Pana atunci cred ca voi intra in vmode cand o sa am flotele jos....Si uite asa se goleste universul...cel putin pentru o perioada :object::object::object:

    In lupta poti pierde totul, in afara de onoare.


    Niccolo Machiavelli

  • salut
    nu sunt prea vorbaret,dar nu am mai suportat unele chestii,si mi-am facut cont pe forum "sa ma pot plange"
    1:nu imi place messajul rapoartelor de lupta (nu mai anteleg nimic)
    2:mesajele,,?!....prea colorate,parca joc "farm heroes saga"
    3de ce nu va ganditi si la unele reguli?nu doar la grafica?....as vrea sa propun ceva in legatura cu modul vacant, :pleasantry: stai vacant cat vrei,dar cind ai intrat ,sa joci cel putin 30 de zile :ban:
    unii "jucatori"stau V.M.,nu ii poti spiona,apoi intra in miezu noptii,iti sparg satelitii si apararea,si intra iar V.M.,ma intreb?!cum ii pot prinde si eu ?




  • DA, adevarat.Puntele 1 si 2 nu trebuiau sa fie introduse odata cu noua versiune, doar au complicat jocul inutil.Cat despre punctul 3... cam exagerat 30 de zile.E suficient un cooldown de 2 zile pentru universul 1x si 1 zi cooldown pentru celelalte de viteza.Pentru ca asa cum a fost bagat cooldown la portal dupa relocare sa nu se faca smenarii asa e corect si la modul vacanta (si ca sa fie si in interesul GF pentru ca ei iubesc folosirea MI se poate adauga si un cost de MI sa poti intra iar in vmode inainte sa expire timpul).Asa prietenii nostri ogameri care fac FS cu mod vacanta or sa fie mai prezenti si ei pe forum... intr-un fel sau altul.Dar acest aspect este un subiect de propus/dezbatut intr-un alt thread.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Momentul ala cand intrii pe forum de mai multe ori pe parcursul unei zile si vezi ca online nu-i decat staff-ul si motoarele de cautare...


    Ogame e greu fara unelte.

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Si totusi, faptul ca mesajele de spy se autocitesc toate dintrun click, faptul ca la circulare multe, trebuie sa sterg din cele mai noi sa ajung ulterior la primele, pe mine personal ma deranjeaza.


    Da, au mai insurabit la el sa fie mai flashy aka mai catchy, insa mi se pare tot mai greu sa mai prinda la lume.


    Ah da, si placerea mea personala...rapoartele de spy "scurte" respectiv frumusetile de rapoarte de lupta care arata bine insa eu, personal, ma simt pierdut in ele -.-

  • Vor urma updateuri. Se tine cont de fiecare sugestie si nemultumire, dar este imposibil ca produsul finit sa satisfaca pe toata lumea.
    Departamentul de productie incearca sa faca jocul cat mai atractiv si friendly to use. Insa nu pot impaca pe toata lumea.


    Iar pentru iubitorii de AGO, se lucreaza intens la optimizarea lui pentru compatibilitatea cu v6.0.0.

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • Hai sa o luam logic. Si metodic.
    Cati s-au declarat multumiti de noua interfata? Sa zicem 2-3? Hai sa fim generosi si sa zicem ca cei ce au fost binevoitori nu fac parte din team.
    Cati s-au declarat nemultumiti? Restul. Sa zicem 30.
    Apoi
    Cate chestii noi au adus multumire?
    Una ar fi spionajul direct din galaxie pe luna. Aici ma declar eu nemultumit pt ca am facut parte din cretinii care au platit un ofiter ca sa spioneze pe luna din galxie. Dar sa zicem.
    A
    A doua ar mai fi chatul. Nici aici eu nu sunt incantat dar probabil ca sunt singular.
    A treia ar fi ca nu mai merg (temporar zic eu) scripturile interzise. (cu regret dar GF tocmai si-a taiat o sursa maricia de venit pt ca aia c ele foloseau nu mai joaca)
    In rest numai nemultumiri. Sa zicem fara larghete vreo 50.
    Ca sa implementeze asta au studiat un an.
    Sa mai trag concluzii ar fi hilar.
    Ok asteptam. Sa rezolve bugurile. De genul celui aparut la slot 17. Un fleac de fapt. Ce mare inginerie ca iti bloca flotele?:D
    Apoi asteptam sa rezolve unele greseli elementare. De genul celei in care daca ai chat se dechide permanent. Iar daca al dezactivezi nu te mai anunta ca ai mesaje.
    Cat de prost in meserie sa fi ca sa dai drumul unui program cu asemenea greseli? Oare si astia ce se ocupa de dezvoltare (chipurile) nu sunt platiti? Hai c aaici ma indoiesc.
    Totusi am si un motiv sa imi creasca inima. Sunt altii mai slab si mai prost pregatiti decat romanii in a implementa ceva nou. Asta daca nu cumva in programul de dezvoltare nu or lucra cu spor numai romanasi de-ai nostri.
    NU vreau sa fiu prea acid, dar si rabdarea mea are o limita. Cum dracului in toata lumea astea se promoveza oameni competenti acolo unde trebuie numai in locurile unde suntem implicati si noi romanii lucrurile nu stau asa? Sau sunt eu prost informat? Or fi incompetenti peste tot....
    Dupa cum spuneam acest joc se transforma in FB sau Reteaua de Socializare Ogame...Daca asta e scopul urmeaza sa putem pune si poze si sa putem discuta pe chat si intre servere si comunitati.
    Motane am o vorba si pt tine. Nu judeca ce se intampla in joc dupa ce vezi pe forum. Majoritatea celor ce joaca nu sunt interesati de forum. Unii pt ca nu au ce sa posteze, altii pt ca nu stiu sa mai posteze acum, altii pt ca sunt dezamagiti (cazul meu) sau pur si simplu nu vad de ce sa mai puna pe forum ceva. (uneori si aici ma incadrez.)
    Vezi tu 2 ani fara postari pe forum pt ca tu si altii ca tine au considerat ca trebuie sa punem pe forum doar felicitari fara comentarii critice sau acide te invata multe.
    Am incercat sa ma implic in activitatea de aici dar am fost trimis politicos la plimbare. Pe buna dreptate. Nu ma incadrez. Chiar am probleme de coloana si nu ma pot apleca. In plus nici pupatul in locuri de nepomenit nu intra in atitudinea mea.
    Cat o sa mi se permita voi spune ori de cate ori am ceva de spus. Asta sunt eu si nu am motive sa ma schimb.


    - Averisment - trolling.
    Mao

  • Prince asta nu o mai stiam. Rezolvare 100% romaneasca. Pasez problema colegului de discutie. Pt ca si el se va enerva ca nu poate sa inchida fereastra. Deci va da si el un mesaj sa fie ultimul. Si tot asa.
    Cand aud de rezolvari de genul asta mi se zbarleste parul. Ala care mai e :P

  • Acum chiar trebuie sa introduci totul manual.....simulatoru nu mai citeste raportu de spionaj.
    +
    A fost si mai deranjant cand sa blocat flota in pozita 17.
    +
    Asta nu stiu daca e bug sau ce o mai fi,dar am fost cam surprins,fac fs la flota(3100 trans-uri)
    cand se intoarce flota.....4941 de trans-uri........nu stiu de unde au aparaut cele 1841 de trans-uri...
    nu am construit nimic..nici nu am desfasurat nimic.....flota era in fs.....pur si simplu au aparut din senin.


    Carl von Clausewitz'' wrote:

    Războiul este o continuare a politicii prin alte mijloace.

  • sa fac o optiune unde sa poti alege cum sa afiseze rapoartele - new style sau old .. spre exemplu, zicea un jucator ceva mai sus.. ca e prea colorat(Are dreptate)


    off: future, or fi fost ratacite prin spatiu, fii multumit ... se trezeste unu sa zica ca i-au disparut transurile din fs :))

  • Stati asa ca nu-i asa :) Versiunea v6 s-a implementat si pe serverele ORG , deci nu mai are rost sa ne zbatem atat degeaba , pana la urma la noi se aplica proverbu` : " Ce face omu , face si maimuta " :gimme5:

  • Nota 10 pentru comentariul lui CITRO :))
    Orice program nou care apare pe piata comerciala nu contine greseli (sau extrem de putine). Cum ar fi ca :censored: sa lanseze modelul 7 si sa aiba atat de multe/grave greseli. Credeti ca cei care il cumpara/folosesc au cea mai mica umbra de intelegere ?? Va spun eu ca in secunda doi se duc la concurenta si isi ia :censored: .
    De aceea exista atata timp intre doua versiuni (cum e cazul si aici), acest timp se foloseste pentru TESTAREA produsului. Dragii mei testarea produsului se face inainte sa il scoti pe piata si nu dupa!!
    Cumparatorul/utilizatorul este deranjat sa fie folosit pe post de cobai!
    P.S. Nu sunt nici avocatul si nici prietenul lui CITRO, dar sa deschizi un forum care se numeste "discutii despre v6" dupa care sa-i dai "avertisment pentru trolling" unui jucator care discuta pe tema indicata mi se descurajator/inchizitor pentru toti ceilalti!
    P.S. Mao, nu e o problema ca modificarile jocului/produsului nu vor impaca pe toata lumea, problema e ca inca nu functioneaza la parametrii optimi.


    - Avertisment; reclama.
    Mao

    Sunt atât de inteligent, încât niciodată nu înţeleg nimic din ceea ce spun. (Oscar Wilde)

  • :object: noua versiune e mai grava decat un :censored: , daca ma pun eu fara cunostinte il fac mai bine de 10x ...!!! cam atat si inloc sa pierdeti timpu aici comentand degeaba mai bine va-ti apuca de treaba! :arrow:


    - Avertisment, limbaj nepotrivit.
    Mao



  • Dezbatem tema intr-o modalitate calma si elaborata , nu prin certuri ca la piata