despre v6

  • Mi-a trimis un jucator mesaj acum doua zile (nici macar nu am raspuns) si imi tot apare in bara de jos la chat chiar daca ii dau x. Cum fac sa nu mai apara daca nu mai conversez cu un jucator ? Cum fac sa nu-mi apara nici chatul daca nu vreau sa-l folosesc ? Ma incurca de multe ori cand trebuie sa dau click pe luna.

  • Mi-a trimis un jucator mesaj acum doua zile (nici macar nu am raspuns) si imi tot apare in bara de jos la chat chiar daca ii dau x. Cum fac sa nu mai apara daca nu mai conversez cu un jucator ? Cum fac sa nu-mi apara nici chatul daca nu vreau sa-l folosesc ? Ma incurca de multe ori cand trebuie sa dau click pe luna.



    Optiuni/Chat/Disable

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Ok, multumesc numai ca, problema cea mai enervanta este de la barile de jos care apar vesnic dupa o conversatie, chatul din dreapta este mai putin deranjant. Ma gandesc ca ar trebui sa existe o optiune ca atunci cand ii dai x la conversatia cu un jucator sa nu-ti mai apara din nou la primul click pe care-l dai. Nu stiu daca m-am facut inteles, sper ca da.
    Mai e o problema dar s-ar putea sa nu-i fi dat eu de cap, ca n-am vazut-o ridicata de nimeni: cand dau un transport imi arata ca pot transporta, spre ex, maxim 600 k metal dar cand trimit se incarca de fapt ceva mai mult.
    Si ultima :) In raportul de spionaj nu mai apar nr de transuri necesare la un atac; sau apar pe undeva si nu le gasesc eu ? Bine, banuiesc ca e de la antigame ... sau nu ?


    Asa ca o parere generala: partea buna, fara discutie - spionajul la luna; partea cea mai rea - bara de mesaje cu impartirea aia inutila si greoaie pe categorii si faptul ca atunci cand deschizi sau dai click pe mesaje iti arata ca ai avea, spre ex, 10 mesaje, de ma si sperii :monster: , dupa care isi revine imediat si gasesti nr real de mesaje.

  • Mi-a trimis un jucator mesaj acum doua zile (nici macar nu am raspuns) si imi tot apare in bara de jos la chat chiar daca ii dau x. Cum fac sa nu mai apara daca nu mai conversez cu un jucator ? Cum fac sa nu-mi apara nici chatul daca nu vreau sa-l folosesc ? Ma incurca de multe ori cand trebuie sa dau click pe luna.

    Am intampinat problema asta pe serverul de test, nu putem decat sa asteptam sa o repare. Pana una-alta, cel mai bine este sa il dezactivezi si sa folosesti butonul de langa cel de mesaje pentru chat.

    “Never play chess with a pigeon.

    The pigeon just knocks all the pieces over.

    Then shits all over the board.

    Then struts around like it won.”


  • Bucurati-va in continuare de update , din momentul cu pricina peste 50% din fleeteri au bagat vmode


    Asta a fost ieri, azi cred ca ajungem pana peste 90%, asa ca sa fiu indulgent!
    Incepe era de minerit in OGame, La Multi Ani mineri de pretutindeni, dar sa fiti atenti cand faceti FS sa nu ramana gazul pe Luna, ca nu se incarca automat in transuri! :flamy:
    Cu riscul unui warn, as propune un vote, sa isi exprime fiecare optiunea fata de ver 6 OGame!

    Din tot ce ai auzit despre mine, jumatate sunt minciuni iar cealalta jumatate sunt inventate de mine ca sa rad de tine... :object:

    Viata este, in fapt, asemeni unei cutii de conserve. Iti spune cand expira, nu si cand începe sa se strice! :grumble:

  • Ce aveti ma cu versiunea...scripturi chestii.Desi nu mai joc de ceva timp ogame va spun ca nu am avut pe unde am jucat nici PC de pe care sa joc nici AGO sau altele(alarme chestii ilegale...).Jucam de pe telefon...am un Samsung galaxy grand neo...de pe care m-am obisnuit sa joc.Chiar si cand veneam acasa nu voiam sa joc de pe PC.Asa ca eu cred ca se poate si in conditii mai grele sa joci ogame.
    Selectatul manual al gazului e o problema doar pana cand va obisnuiti...multe schimbari s-au produs dar eu cred ca poti juca ogame bine si cu versiunea 6.0.

  • Ce aveti ma cu versiunea...scripturi chestii.Desi nu mai joc de ceva timp ogame va spun ca nu am avut pe unde am jucat nici PC de pe care sa joc nici AGO sau altele(alarme chestii ilegale...).Jucam de pe telefon...am un Samsung galaxy grand neo...de pe care m-am obisnuit sa joc.Chiar si cand veneam acasa nu voiam sa joc de pe PC.Asa ca eu cred ca se poate si in conditii mai grele sa joci ogame.
    Selectatul manual al gazului e o problema doar pana cand va obisnuiti...multe schimbari s-au produs dar eu cred ca poti juca ogame bine si cu versiunea 6.0.



    Nu ma doare ca nu mai merg add-onurile ci faptul ca au umblat la sistemul de mesaje si rapoartele de lupta.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Nu prea inteleg de ce atata panica. Or sa se rezolve problemele aparute si presimt ca or sa faca update si la AGO. Totul o sa revina cat de cat la normal. In plus o sa va obisnuiti.


    Ce nu am inteles eu, cum sterg mesajele alea din Chat?
    Am doar Anulare prietenie, Mai multe optiuni ... si nici un Sterge sau un buton ceva. In plus, imi apar in bara de jos toate persoanele cu care am vorbit, desi le inchid de la X.

  • Vezi mai sus ca s-a raspuns. Deocamdata nu se poate decat sa dezactivezi chatul din optiuni iar cand vrei sa-l folosesti dai din bara de sus pe el, langa pliculetul pt mesaje iti apare o chestie cu 3 puncte.

  • Fara suparare dar era mai buna versiunea anterioara! Tb sa tineti cont ca toti, sau cel putin 90% din jucatori folosesc AGO.. si sincer versiunea asta nu aduce nimic deosebit ca sa ne faca sa renuntam la AGO.. decat ca arata ca un joc de copii de 10 ani.. multe ferestre mute culori si utilitate 0 (ZERO). Dupa ce ca univ noi duc lipsa de jucatori, or sa fie si mai putini odata cu implementarea acestei versiuni. Cred ca era mai corect daca se implementa aceasta versiune in urma unui vot. In felul asta se vedea clar cine e si cine nu de acord cu ea. :object:

  • Perfect sincronizat cu politica Gameforge. Un fel de "new Dinamo"...

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Cred ca era mai corect daca se implementa aceasta versiune in urma unui vot.


    Pe tine, la locul de munca, te intreaba cineva in privinta politicii manageriale a firmei/institutiei ?
    Hai sa incetam cu aberatiile, lamentarile... E jocul lor, produsul lor, il jucati ori ba, optiunea voastra, punct.

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • E simplu de spus.. dar cei care au investit timp si bani in jocul asta nu au nici un drept de a alege ce vor? chiar asa de prosti suntem noi romanii incat trebuie sa inghitim orice ni se da? si apoi cum poti ca reprezentant al GF , sa ai aceasta atitudine: " daca iti convine bine daca nu pleaca" ?? asta e modul in care atrageti jucatorii? Jalnic!!!

  • ca reprezentant al GF


    Aici e bine de inteles problema: nu e vorba de un reprezentant, ci de un simplu voluntar. Reprezentat e doar managerul de comunitate.
    Trebuie inteles conceptul simplu si vechi de cand jocul cum ca, opinia acestor voluntari, indiferent de comunitate, rol, etc. nu este relevanta la nivelul managementului. Trocul e ca nici managementul nu se implica in deciziile de nivel scazut, iar rezultatele le cunoastem si nu cred ca e relevant sa reiterez unele din ele (chiar n-are rost un thread cu acuzatii). Plus o "plata" modica in cupoane care e relevanta doar in raport cu "universul" Gameforge.


    Odata inteles acest aspect, urmatorul face referire la politica Gameforge. Ca jucator, daca vrei sa joci, joci. Daca vrei sa te implici ca voluntar, te implici. Daca vrei sa investesti, investesti.
    Dar ei isi continua directia lor, parerea ta contand doar daca se potrivieste cu directia generala. :)


    De aceea si daca faceam un vot privind versiunea noua, aspectul X, aspectul Y etc, opinia majoritatii nu ar fi avut nici un fel de relevanta si nu ar fi schimbat nimic.


    Problema nu e noua, si e unul din motivele pentru care jucatorii dispar. A fost iterata in diverse locuri de diverse personaje. Rezultatul il vedem.


    TL;DR: Ai platit? Ghinion! Vorba unui clasic in viata....

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Reprezentat e doar managerul de comunitate.

    nici managementul nu se implica in deciziile de nivel scazut

    +1 Vic, cu observatia ca nici macar managerul comunitatii nu are drept de decizie in privinta produsului finit. Este strict apanajul departamentului de productie. V6 a fost anuntata de mai bine de un an, a fost pus la dispozitie chiar si univers test public, s-a centralizat in tot acest rastimp orice feedback de la utilizatorii ce au avut ceva de spus, repet utilizatorii ce au avut ceva de spus.
    E de prost gust sa stai acasa, sa nu spui nimic, sa astepti impasibil, iar apoi sa strigi "Hotii !"...
    Citesc expresii gen "noi romanii nu avem nimic de spus?!", si va intreb, de ce nu ati facut-o in tot acest rastimp, in locul unde vi s-a cerut deschis, democratic, opinia?
    Voi romanii nu sunteti cu stea in frunte, primiti acelasi produs ca si oricare alt utilizator de OGame de pe planeta, nimeni nu conspira impotriva voastra si, oricat de jalnic i se pare cuiva, chiar asa sta treaba, vi se ofera un produs pe care aveti optiunea, libertatea sa-l consumati, sau sa-l refuzati.


    Voluntar Mao
    ^^

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • De ce oare asa din senin toti spun ca baga bani.
    Pana acum erau numai cativa si anume acei pe care nu reuseati sa-i prindeti asa cum v-ati fi dorit.
    Asa parca afirmati pe forum din ce imi aduc aminte : "a bagat Mi si de aceea.....bla,bla"
    Ati pierdut cumva inspiratia pentru a dezvolta o strategie ?

    Eu zic sa ne linistim ca acest joc va merge inainte deoarece e unul bine gandit.
    In momentul de fata si-a pus motor nou si ca orice motor nou trebuie intai rodat.


    Toate cele bune
    Bafta

    [align=center]

    [/align] [align=center][img]https://dl.dropboxusercontent.com/content_link/XugqlFwq2Nd7Us3oRt0ejVqdNf4UoY6yUpes507IoPUhiT1OpEHRGF5RypuJxcYP/file?dl=0&duc_id=oXjAKoeKFRS3ejWcIaRiz00VqDQa7o9AfDHKNeNRvDSfVBHFIuinSh6A5cDmFbAd&raw=1&size=640x480&size_mode=3[/img] [/align]
  • Asa parca afirmati pe forum din ce imi aduc aminte : "a bagat Mi si de aceea.....bla,bla"
    Ati pierdut cumva inspiratia pentru a dezvolta o strategie ?

    Mac -Leod ceea ce spui tu aici nu are nici o legatura cu ceea ce reclamam noi in acest topic... ce treaba are strategia de joc cu acest topic si versiunea 6? Ori acum ce facem aici ne revarsam frustrarile in comenturi inutile?

  • misto update. mai astept aplicatia pentru mobil!!!!


    totusi parca butonul din galaxie cu Du-te este cam bizar....eventual sa fie Refresh/Reimprospatare ceva de genu!!!