XP delete[-] -vs- Aladin[LOS] ~(TP: 1.538.871.000)

  • In sfarsit top 1 solo, profit cam micut dar ma multumesc si cu atat.

    Aladin (Himera), asta este pentru toate arogantele aduse la adresa mea. Mi-ai spus sa aprind atatea candele si lumanari cate campuri de ramasite ti-am furat, acum poti aprinde tu pentru acei ripi.

    Am lansat doar pe baza unui raport de spy unde am vazut doar resursele, tocmai activase comandantii rotfl

    Lansat floata rotunda, spart cu 5 minute inainte de reset, reciclat.

    Dedicat: CorviN, Macleod, Danuty, VIP.

    XP delete -vs- Aladin


    Atacator XP delete

    Transportor mic.......................... 27.000
    Vanator usor............................ 200.000
    Crucisator............................... 16.000
    Battleship................................ 5.000
    Bombardier................................ 1.000
    Distrugator............................... 5.000
    Interceptor............................... 7.000



    -= V S =-


    Aparator Aladin

    Transportor mic............................. 283
    Transportor mare.......................... 5.038
    Vanator usor............................. 23.473
    Vanator greu................................. 11
    Crucisator................................ 4.013
    Battleship................................ 7.054
    Nava de Colonizare............................ 3
    Reciclator................................ 3.100
    Probe de spionaj............................. 51
    Bombardier.................................... 2
    Distrugator................................... 7
    RIP.......................................... 35
    Interceptor............................... 2.000



    - dupa lupta -




    Atacator XP delete
    Transportor mic.... 22.016 .....(pierdute: 4.984)
    Vanator usor...... 163.291 ....(pierdute: 36.709)
    Crucisator......... 14.941 .....(pierdute: 1.059)
    Battleship.......... 4.767 .......(pierdute: 233)
    Bombardier............ 962 ........(pierdute: 38)
    Distrugator......... 4.792 .......(pierdute: 208)
    Interceptor......... 6.697 .......(pierdute: 303)



    Aparator Aladin


    Distrus



    Aparator Aladin distrus.

    Atacatorul a castigat batalia!
    A capturat: 12.404.235 metal 14.804.667 cristal, si 8.458.765 deuteriu.


    Atacatorul a pierdut un total de 266.638.000 unitati.
    Aparatorul a pierdut un total de 1.272.233.000 unitati.
    La aceste coordonate spatiale acum plutesc 282.224.700 metal si 152.513.400 cristal.



    -= Rezultat =-
    (Presupunand ca atacatorul a luat debrisul..)
    Atacatorul castiga (-unitati pierdute): 203.767.767
    Atacatorul a pierdut un total de 266.638.000
    Aparatorul a pierdut un total de 1.272.233.000
    Total Damage: 1.538.871.000


    Bilant avansat
    Atacator lost.............gain...........diferenta
    175.230.000........294.628.935.........119.398.935
    81.055.000.........167.318.067..........86.263.067
    10.353.000...........8.458.765..........-1.894.235
    --------------------------------------------------
    Sumar: ................................203.767.767


    Aparator lost.............gain...........diferenta
    765.519.000..................0........-765.519.000
    427.323.000..................0........-427.323.000
    79.391.000...................0.........-79.391.000
    --------------------------------------------------
    Sumar: .............................-1.272.233.000

    Reciclatoarele tale(6600) au o capacitate totala de 132.000.000. La tinta[], plutesc in spatiu 282.224.700 Metal si 152.532.600 Cristal. Ai reciclat 66.000.000 Metal si 66.000.000 Cristal.


    Reciclatoarele tale(5000) au o capacitate totala de 100.000.000. La tinta[], plutesc in spatiu 216.224.700 Metal si 86.532.600 Cristal. Ai reciclat 50.000.000 Metal si 50.000.000 Cristal.


    Reciclatoarele tale(5000) au o capacitate totala de 100.000.000. La tinta[], plutesc in spatiu 166.224.700 Metal si 36.532.600 Cristal. Ai reciclat 63.467.400 Metal si 36.532.600 Cristal


    Reciclatoarele tale(5000) au o capacitate totala de 100.000.000. La tinta[], plutesc in spatiu 102.757.300 Metal si 0 Cristal. Ai reciclat 100.000.000 Metal si 0 Cristal.



    SiriusRo rank 1: 30.07.2017 - 23.10.2018(fuziune).
    111 HOF (5 TOP 10 SOLO si 5 TOP 10 ACS).

  • Felicitari bai dealerul meu... se putea si mai bine.
    Ai dat jos inca unul cu eticheta LOS in frunte. Frumos executat, baga flota.
    Aparator (himera), no fs no fleet, era previzbil ca o sa pici, e greu sa rezisti presiunii pe care o pune XP.

  • Asa vorbiti de parca sunteti ceva Dumnezei ai universului. COmedie curata. :))))))))))))))
    Glotr Himera. Habar nu am de ce ai stat cu flota la sol.

    [align=center][font='comic sans ms'][size=12]
    [b]"Give a man a horse he can ride,
    Give a man a boat he can sail;
    And his rank and wealth, his strength and health
    On sea nor shore shall fail."


    [color=red](James Thomson)

  • Glotr Himera! Pacat ca ai adormit cu flota la sol sau mai stiu eu ce ai facut.. oricum citand pe Syder "Dumnezeii " universului nu pot face un atac de top decat daca adormim cu flota la sol sau retururi pe conturile lor de suport :))))))) ah si sa nu uitam MD-uri pe 5 luni odata ca e greu sa urmarim jucatorul sa stim exact unde isi tine flota. Ghinion ca de multe ori cand se sparg flotele se refac lunile! :))))

    ~Avertisment~
    Flaming- Comentariul tau instiga la trolling!
    Ahilles

  • Glotr Himera! Pacat ca ai adormit cu flota la sol sau mai stiu eu ce ai facut.. oricum citand pe Syder "Dumnezeii " universului nu pot face un atac de top decat daca adormim cu flota la sol sau retururi pe conturile lor de suport :))))))) ah si sa nu uitam MD-uri pe 5 luni odata ca e greu sa urmarim jucatorul sa stim exact unde isi tine flota. Ghinion ca de multe ori cand se sparg flotele se refac lunile! :))))



    Stai, că nici nu e sigur că nu i-au făcut aceeași manevră și lui Dl. Himera.
    Lasă că aflăm despre ce mânăreală e vorba, np.

    ~Avertisment~
    Spam
    Ahilles

    [align=center][font='comic sans ms'][size=12]
    [b]"Give a man a horse he can ride,
    Give a man a boat he can sail;
    And his rank and wealth, his strength and health
    On sea nor shore shall fail."


    [color=red](James Thomson)

  • Nu vreau sa continui prea mult aceasta discutie dar este sub semnul intrebarii cum in preajma resetului de la ora 4 catviva colegi din alianta mea nu s-au putut loga pe conturi timp de aproape 30 de min.. oare aici sa fie sansa de care a profitat Dl Xp? :-??

    ~Avertisment~
    Spam
    Ahilles

  • Nu vreau sa continui prea mult aceasta discutie dar este sub semnul intrebarii cum in preajma resetului de la ora 4 catviva colegi din alianta mea nu s-au putut loga pe conturi timp de aproape 30 de min.. oare aici sa fie sansa de care a profitat Dl Xp?

    Aladin a fost vazut de mine in jurul orei 3:00 cand avea 35 de minute pe luna. la 3:55 a fost atacul meu si el s-a conectat in jurul orei 5. Cum explici tu asta? eu zic ca a dormit ca un prunc.


    Nu mai cautati mii de scuze sa va salvati din statutul de ferme.


    SiriusRo rank 1: 30.07.2017 - 23.10.2018(fuziune).
    111 HOF (5 TOP 10 SOLO si 5 TOP 10 ACS).

  • Nu generaliza... daca ai prins o flota la sol nu inseamna ca toti suntem ferme.. sa iti amintesc ca din alianta asta sunt cel putin 5 jucatori pe care nu ai reusit sa ii prinzi... si nici nu vei reusi fara mass-MD .. asta garantat... sau cum am spus mai devreme poate sa fie doar ghinionul nostru sa atacam un cont suport de-al tau si sa ne dai retur .. daca ati juca cinstit si fara o mie de alarme pe joc as spune ca sunteti "Dumnezeii" universului.. dar pana veti ajunge sa jucati corect sunteti doar niste laudarosi.

    :arrow: Warn
    Trolling- Daca tu crezi ca se incalca regulamentul jocului
    si poti sustine ceea ce spui te rog sa deschizi un TICKET ...discutiile
    de genul asta nu-si au rostul pe forum!
    Ahilles

  • Din nou, oameni care nu ştiu să piardă. Nu mă aşteptam la asta.


    Sincer să fiu, chiar dacă xp îmi e adversar, mă bucură activitatea lui şi a colegilor.


    Pentru mentorita: Ai specificat acolo, 3 căi perfect legale de a sparge pe cineva. Dacă elimini astea 3, cum vrei să mai fie spart cineva ?




    DFW LA COLONIZARE ?? :doofy: 8| rotfl




    Singurul lucru care nu îmi place la cei trei, e faptul că nu îşi fac o alianţă.

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • Xp,imi pare rau sa ti-o zic dar OGame pentru tine a devenit mai mult decat un joc..
    Cand eram pe contul lui Tizu am observat cam cat de mult stai on (cel mai mare afk a fost de 36 min...)
    Sincer sa fiu as prefera sa crrd ca faci sharing ,decat sa cred ca exista chiar asa mari " :censored: "
    Si sa nu zici ca serviciul si bla ,bla :))
    Nimenu nu munceste la calculator 20/24 sau mai mult
    In rest ,tin sa te felicit pentru atac si sper sa nu mi-o iei in nume de rau dar asa este ,cum pentru unii banii si alchoolul inseamna nenorocire,cam asta inseamna OGame pentru tine :(
    Himera ,si asa ziceai ca nu ai chef de joc :)
    Multa bafta in Rl iti doresc :thumbsup:


    :arrow: Warn
    Comentariul tau e total deplasat si in mare parte pe langa subiectt
    Ahilles


  • Daca esti atent si anumite aspecte din RL iti permit poti sta si 24/24h in joc.Fiecare cum poate si cum isi permite.


    Pacat ca nu am si eu cont pe Nekkar (vroiam sa il am adversar... pare distractiv, poate pe viitor).


    Felicitari de atac.
    Glirl aparatorului.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Xp,imi pare rau sa ti-o zic dar OGame pentru tine a devenit mai mult decat un joc..
    Cand eram pe contul lui Tizu am observat cam cat de mult stai on (cel mai mare afk a fost de 36 min...)


    Nu cred ca esti in masura sa faci program altuia,e problema lui cum isi ocupa timpul si "nevoile" :stick:
    Eu joc 25/24 cateodata ,am invatat pana si pisoiul sa se logheze pe cont...toata familia joaca,de pe acelasi pc,de un papagal mai avem nevoie...

    In rest ,tin sa te felicit pentru atac si sper sa nu mi-o iei in nume de rau dar asa este ,cum pentru unii banii si alchoolul inseamna nenorocire,cam asta inseamna OGame pentru tine


    Vb ce-l care si-a batut joc de conturile altora..(joke)heh heh heh :stick: rotfl

    ~Avertisment~
    Flaming
    Ahilles

    "Să fii învins, dar nu supus – asta este victorie. Să fii victorios si să te culci pe lauri – asta este înfrangere"(Józef Piłsudski)


    Who doesn't respect and value his past, is not worth the honour of the present, and has no right to a future · (J.P.)



    ”Soluția creștină de a arăta că lumea este diabolică și urâtă, a făcut ca lumea să ajungă diabolică și urâtă” – Friedrich Nietzche

  • Felicitari pentru noul nr 1 :bump:si pentru activitatea din ultimul timp, un jucator de nota 11 ^^ , la mai multe lovituri de genul :yea:

    Biruinta nu-i obligatorie,0bligatorie e lupta.

  • felicitari XP

    ---------------------------------------------------------------------------


    Istorie se cheama ceea ce s-a intamplat cu adevarat, nu ceea ce am vrea sa se fi intamplat

  • Felicitari miezule, in sfarsit te afirmi si tu cu un atac de 5 stele dat solo si fara sa te folosesti de corvin si danutzy. Si plus ca e dat pe legendarul, invincibilul si atotputernicul himera.


    Desi imi esti adversar si nu am colaborat decat o data si atunci in avantajul tau nu pot sa nu apreciez importanta atacului. Lasa ca fac eu rost de cont mai bun si sa te vedem atunci.

    Jucator temporar . Peste tot si nicaieri .