Rata Metal-Cristal

  • Salut. Am mai avut problema asta de ceva vreme si sincer nici nu mai stiu ce sa cred.



    Rata minima e 2-1-1, ok ? adica daca dau 6kk metal pe 3kk cristal totul e ok.
    Rata maxima e 3-2-1, da? adica 3 unitati de metal = 2 unitati de cristal => ceea ce poate inseamna practic 3kk metal = 2kk cristal. O simpla impartire ne arata ca defapt aceasta rata se transforma intr-un 1.5-1 dar dupa vine adminul si imi zice ca nu e ok ca rata minima e 2-1-1.



    Sper ca m-am facut inteles pentru ca pe .ro am avut discutii din cauza asta. Intrebarea e simpla: care sunt ratele la schimbul de metal cu cristal si ce interval exista ( daca exista )?

  • Orice rate cuprinse intre 2/1/1 si 3/2/1 sunt regulamentare!
    Deci poti folosi 2 ,2.1,2.2,2,3...3/1 ,1.1, 1.2, 1,3...2/ 1 !

    In regulament scrie asa:

    Quote

    9. Ratele de schimb conform regulamentului jocului, sunt intre:


    - 2:1:1 Unde fiecare unitate de deuteriu valoreaza 1 unitate de cristal sau 2 unitati de metal, respectiv fiecare unitate de cristal valoreaza 2 unitati de metal sau 1 unitate de deuteriu.


    - 3:2:1 Unde fiecare unitate de deuteriu valoreaza 2 unitati de cristal sau 3 unitati de metal, respectiv fiecare unitate de cristal poate fi schimbata pentru 1,5 unitati de metal



    "Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet.Teme-te daca te opresti."

  • asa e si logic insa moderatorii/adminii sau cum se numesc nu stiu treaba asta.



    am facut trade la 1.8 metal - 1 cristal ( rata regulamentara, conform celor spuse mai sus ) si mi s-a zis: ce faci frate, rata minima e 2-1-1 la metal vs cristal. bine totusi ca mi-a dat mesaj inainte sa baneze aiurea. sper sa citeasca treburile astea toata lumea.

  • salut,

    niciun GO nu va mai da mesaje de informare de acum incolo. Cine uita sau greseste rata plateste.


    :flamy: Propun sa fie omorat cu pietre in piata publica !!!!! :flamy:




    @ON: Aici se face o confuzie. In expresiile ~rata minima~ si ~rata maxima~ se face referire la metal/cristal contra deut. Este perfect legal sa faci trade intre 1,5:1 si 2:1 metal:cristal

  • Avand in vedere ca s-a raspuns intrebarii iar topicul tinde sa devina
    unul de 'lupte libere' mai bine...
    :pclosed:



    "Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet.Teme-te daca te opresti."