Peluza OGame - EURO 2016

  • Imediat incepe Euro 2016,iar echipa noastra nationala are onoarea sa deschida balul in compania tarii organizatoare, puternica Franta.


    Pareri, pronosticuri, discutii libere.

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • Pacat meritam macar 1 egal cu franta...


    Parerea mea e ca la primul gol a fost fault la portal... i-a dat peste mana in saritura
    Desigur iesirea tampita a lui Tatarusanu e de asemenea de luat in calcul...


    Sutul peste genunchii lui Andone in careu nu s-a pus...


    Franta nu arata ca echipa de semifinale macar...


    Pacat...

  • Parerea mea e ca la primul gol a fost fault la portal

    Tatarusanu era in afara ariei de protectie a portarului, a fost un contact de joc. Portarul a iesit prost pe centrare, iar aparatorii l-au scapat nepermis din marcaj pe Giroud.

    Sutul peste genunchii lui Andone in careu nu s-a pus...

    Acum sa fim seriosi, nu ne-au batut arbitrii !!!
    Una peste alta, admir faptul ca Romania a iesit la joc, si afirm ca a facut un meci bun per total. Golurile primite au venit pe fondul greselilor unora dintre jucatori. As fi vrut sa vad in jocul nationalei mai multa verticalizare si mai multe suturi la poarta. Daca ati observat, de foarte multe ori am avut om demarcat cu fata la poarta in treimea lor, si mereu pasa in lateral in loc sa suteze.


    Se putea mai mult, in mod neasteptat pentru mine fiind sceptic inaintea startului.

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • Quoted from "Angry Bird"
    Parerea mea e ca la primul gol a fost fault la portal
    Tatarusanu era in afara ariei de protectie a portarului, a fost un contact de joc. Portarul a iesit prost pe centrare, iar aparatorii l-au scapat nepermis din marcaj pe Giroud.

    Corect acolo nu se da fault!
    Dar vreau sa mentionez ca au fost ajutati si de arbitri in anumite situatii! :(

    Bafta

    [align=center]

    [/align] [align=center][img]https://dl.dropboxusercontent.com/content_link/XugqlFwq2Nd7Us3oRt0ejVqdNf4UoY6yUpes507IoPUhiT1OpEHRGF5RypuJxcYP/file?dl=0&duc_id=oXjAKoeKFRS3ejWcIaRiz00VqDQa7o9AfDHKNeNRvDSfVBHFIuinSh6A5cDmFbAd&raw=1&size=640x480&size_mode=3[/img] [/align]
  • Franta e gazda. Gazdele mereu au un mic plus de la arbitrii la turnee, ne place sau nu. Dar aici diferenta nu s-a facut la arbitraj.
    Sa nu-l comparam totusi pe Kassai cu... Byron Moreno. Sau cu Urs Meier.

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • [quote='MotanuD','index.php?page=Thread&postID=457128#post457128']Sa nu-l comparam totusi pe Kassai cu... Byron Moreno. Sau cu Urs Meier.[/quote] [color=#009900]Kassai...nu-i Urs.[/color]

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • Arbitrajul relativ bun avand in vedere presiunea deschiderii CE,datorita tusierului s-a acordat penalty-ul si probabil in compensatie cu deschiderea scorului..
    Romania nu a jucat bine,ci s-a miscat cat de cat pt ca Franta a permis asta,oricum nici adversarii nu vor face mare branza,pana la urma cam asa se joaca la nivelul asta.
    Ma bucur ca n'am deschis scorul la inceputul meciului,altfel era rezultatul..probabil luam cu galeata si numai erau reactiile astea..tre sa ne bucuram ca am pierdut ceea ce nu aveam/doream.
    Si nea Puiu va juca in aceeasi formula si urmatoarele meciuri,atunci da,el o sa fie singurul vinovat,plus ca echipa nationala este singura echipa care face antrenament normal si'n ziua meciului de parca s'ar afla'n cantonament,pai pan'la urmatorul meci vom avea si rezervele accidentate,plus ca obosesc obositii,sa pupe cruci d'alea mari din cimitire nu cruciulite

    "Să fii învins, dar nu supus – asta este victorie. Să fii victorios si să te culci pe lauri – asta este înfrangere"(Józef Piłsudski)


    Who doesn't respect and value his past, is not worth the honour of the present, and has no right to a future · (J.P.)



    ”Soluția creștină de a arăta că lumea este diabolică și urâtă, a făcut ca lumea să ajungă diabolică și urâtă” – Friedrich Nietzche

  • Arbitrajul relativ bun avand in vedere presiunea deschiderii CE,datorita tusierului s-a acordat penalty-ul si probabil in compensatie cu deschiderea scorului..
    Romania nu a jucat bine,ci s-a miscat cat de cat pt ca Franta a permis asta,oricum nici adversarii nu vor face mare branza,pana la urma cam asa se joaca la nivelul asta.
    Ma bucur ca n'am deschis scorul la inceputul meciului,altfel era rezultatul..probabil luam cu galeata si numai erau reactiile astea..tre sa ne bucuram ca am pierdut ceea ce nu aveam/doream.
    Si nea Puiu va juca in aceeasi formula si urmatoarele meciuri,atunci da,el o sa fie singurul vinovat,plus ca echipa nationala este singura echipa care face antrenament normal si'n ziua meciului de parca s'ar afla'n cantonament,pai pan'la urmatorul meci vom avea si rezervele accidentate,plus ca obosesc obositii,sa pupe cruci d'alea mari din cimitire nu cruciulite

    :X:
    .............

    [align=center]

    [/align] [align=center][img]https://dl.dropboxusercontent.com/content_link/XugqlFwq2Nd7Us3oRt0ejVqdNf4UoY6yUpes507IoPUhiT1OpEHRGF5RypuJxcYP/file?dl=0&duc_id=oXjAKoeKFRS3ejWcIaRiz00VqDQa7o9AfDHKNeNRvDSfVBHFIuinSh6A5cDmFbAd&raw=1&size=640x480&size_mode=3[/img] [/align]
  • Albania - Elvetia 0-1.


    Cum vi s-a parut meciul, si cum apreciati jocul viitorilor nostrii adversari ?


    Personal, mi se par doua echipe de nivelul Georgiei. Nu, nu spun ca vom avea meciuri usoare si vom face scor asa cum s-a intamplat cu Georgia in ultimul meci-test. Va reamintesc ca Georgia a batut Spania in urma cu doar cateva zile.
    Vreau sa spun ca atat Albania cat si Elvetia sunt echipe inconstante, schimbatoare dar si rudimentare. Ambele nu au capacitatea de a rezista unei presiuni constante, unui joc bun al unui adversar ce cauta poarta permanent. Organizarea jocului lasa de dorit in cazul amandorura.
    Elvetienii au un singur punct forte, si anume atacul rapid. Daca le dai spatii ajung extrem de repede la finalizare.
    La albanezi nu am ce remarca dupa acest prim joc, decat artagosenia specifica.

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • Duelul fratilor Xhaka a fost, totusi, mai putin spectaculos decat cel al fratilor Boateng de la mondial. Echipe de pluton, ca si noi.

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Anglia - Rusia, pauza 0-0.


    :poke: Das, cu cine tii, cu "putineii" tai?

    Ah, am uitat ca Moldova nu-i calificata!
    rofl

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • Ma simt fara chef dupa meciul cu Elvetia. Daca dupa meciul pierdut cu Franta aveam totusi senzatia ca am aratat ceva, ca outem sa ne calificam, acest egal mi.a lasag un gust amar.
    In primul rand tactica lui Iordanescu a fost mizerabila! Chipciu a confirmat... dar Prepelita nu avea ce sa caute si daca totusi a inceput cu el... cum sa tii pe banca jucatori ca Sanmartean sau Stanciu si sa continui cu Prepelita? Cred ca a fot unul dintre motive. Apoi echipa a jucat foarte slab. Ne.am aparat de parca juca o echipa de din C de la noi cu una dintre primele 2 din prima liga. Au j7cat la relanti din min1 pana in 93... nu au avut nerv, nu au insistat nici dupa ce au egalat... jucau de parca Romania conducea cu 3-0.
    Nici nu ma vreau sa ma gandesc la meciul cu Albania. Am ajuns la mana rezultatelor di nou. Elvetia sa piarda si noi sa castigam. Obligatoriu.
    Sau mai este varianta ca in aceasta seara Franta sa piarda sau sa faca egal si atunci o sa joace la modul cel mai serios contra Elvetiei...
    Doamne da.i minte lui Iordanescu si mai multa luciditate si agresivitate jucatorilor.
    @ Daca dupa meciul cu Franta am zis ca am fi meritat egalul.. acum Elvetia merita victoria. Nu ca au fi jucat ei extraordinar... dar noi am jucat execrabil...
    @scuz3 pentru scris... nu ma inteleg asa bine cu forumul de pe telefon :)

  • dar Prepelita nu avea ce sa caute si daca totusi a inceput cu el...


    "E greu sa faci vultur dintr-un jucator cu nume de vanat" - C. Dinu

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Nici nu ma vreau sa ma gandesc la meciul cu Albania. Am ajuns la mana rezultatelor di nou.


    Ma tem ca vom fi la fel de suparati si dupa meciul cu albanezii...
    Pana la urma, personal nici nu ma intereseaza accederea in optimi. Ma intereseaza atitudinea jucatorilor si antrenorilor, iar aceasta este gaunoasa.
    Nu poti avea pretentii de mare echipa cand din start abordezi jocul in genunchi. "Mica ciupeala" specifica generarului a spart balonul de sapun numit incredere ce il capatasem dupa infrangerea (!) cu Franta. Paradoxal, infrangerea din meciul cu francezii m-a bucurat mai mult decat punctul norocos ce elvetienii. Pentru ca in primul meci am vazut atitudine, curaj, vointa.

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • Mi-a placut cum au jucat cu Franta.Cu elvetia ma asteptam la ceva mai mult.
    Meciul cu Franta trebuia sa ne dea mai mult curaj.
    Ambele nu au capacitatea de a rezista unei presiuni constante, unui joc bun al unui adversar ce cauta poarta permanent.Nu cred ca Romania in acest moment poate face o presiune constanta...Eu ma tem ca vom pierde si cu Albania.Problema noasta este in modul de a gandi.Cu ce cap inti pe teren....

  • I-am batut de s-au :censored: pe noi!!!


    :evilyou:
    Mao


    ...NUMQVID DE DACIS AVDISTI?"
    (Horatius, Satire, II, 6, 53.)
    "...ce ai mai auzit despre daci?"


    JUPITER ...Pe saptamana : 556.862.040 Metal / 172.301.136 Crystal / 113.480.976 Deuterium
    "Surprinde-ti ficatul, bea niste apa" !