Concurs aniversar - OGame RO 9 ani

  • Strict opinia mea e ca acest concurs angreneaza doar o mica parte din comunitate. Cei care au deja flote si mai ales flote mari (acolo 20-30 de oameni) poate nici atat. As fi premiat pe ala care are cea mai mare pierdere intr-un atac, ar fi fost mai funny :) Lasand gluma la o parte, cred ca ar fi fost benefic un concurs cu aceleasi sanse pentru toti jucatorii din comunitate :) daca tot se aniverseaza insasi comunitatea :)

    Quote




    Quote

    Inregistrat pe forum din: Monday, July 23rd 2007, 1:01am
    "Ca sa-ti dai seama ca esti prost, trebuie sa te duca mintea !"

  • Strict opinia mea e ca acest concurs angreneaza doar o mica parte din comunitate. Cei care au deja flote si mai ales flote mari (acolo 20-30 de oameni) poate nici atat. As fi premiat pe ala care are cea mai mare pierdere intr-un atac, ar fi fost mai funny :) Lasand gluma la o parte, cred ca ar fi fost benefic un concurs cu aceleasi sanse pentru toti jucatorii din comunitate :) daca tot se aniverseaza insasi comunitatea :)


    Te asigur ca m-am gandit si la acei 20-30 jucatori de care spui, ca sunt doar ei cu sanse si te asigur ca acei 20-30 jucatori stiu sa-si miste flotele cu grija. Avand in vedere ca flotele se misca cu grija si nu se arunca in neant, sansele coboara usurel catre urmatoarea clasa de jucatori si tot asa. Oricine poate aduce acel "wow" si la fel, oricine poate sta sa priveasca.
    A castiga ceva (un concurs) nu inseamna a premia o masa de oameni. ci sunt premiati aceia ce se inscriu in primul rand si aceia ce pot dovedi ca sunt demni de a castiga!

  • Te asigur ca m-am gandit si la acei 20-30 jucatori


    Pai asta este exact ca fazele alea de Craciun cand unii au cadouri primite si altii care nu primesc cadouri stau si se uita.Trebuia macar luat in calcul un SAL la persoanele cu flote mici.Ca exemplu... 2-3-4 flote mici sa nu depaseasca sau sa fie egala ca suma cu cea mai mare flota de pe universul respectiv iar in cazul in care un atac SAL castiga premiul 1 sau 2 eu cred ca GF putea sa imparta premiul in mod egal cu numarul atacatorilor.


    Asa sunt sanse sa participe mai multe persoane.... ca exemplu si flotele de pe Orion.


    Eu sper sa scoata vmode conturile cu flota de pe U1 in perioada respectiva. :)))

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Quote

    Trebuia macar luat in calcul un SAL

    Si la asta m-am gandit, logic :)
    Daca vreau ceva palpitant, cu un castig cat de cat considerabil, trebuie sa avem si ceva Thriller, nu? :)
    Cand e SAL, e clara treaba de cele mai multe ori. Cand e Solo, ei bine.. nu mai e asa clara. Intervine nevoia de Pampers ca poate aparea SAL-ul in aparare si apoi o cauti pe Andreea Marin pentru Surprize Surprize editia 2 :)

  • Si la asta m-am gandit, logic :)
    Daca vreau ceva palpitant, cu un castig cat de cat considerabil, trebuie sa avem si ceva Thriller, nu? :)
    Cand e SAL, e clara treaba de cele mai multe ori. Cand e Solo, ei bine.. nu mai e asa clara. Intervine nevoia de Pampers ca poate aparea SAL-ul in aparare si apoi o cauti pe Andreea Marin pentru Surprize Surprize editia 2 :)



    Sunt unele flote atat de mari ca nu mai are cine sa vina in aparare in asa fel cat sa poti merge la Surprize Surprize.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • De ce nu dati premii si la alte categorii de jucatori? Cel mai bine clasat jucator de pe fiecare univers care nu a bagat deloc materie sau cel mai bine clasat jucator de pe fiecare univers care nu a fost banat.

  • Squaker
    Nu poate fi vorba de acs, nu prea ai cum sa imparti premiul.


    HalfOp


    Inteleg ce spui. Dar sunt 2-3 flote atat de mari incat e suficient sa atace o teasta mare ca sa creeze un TD de cateva G si e suficient sa castige locul 1 :)
    As fi preferat sa impart fondul de priemiere in 4 categorii. pe rank sau pe puncte si sa premiez cel mai mare TD in fiecare categorie gen intre 60 si 40m puncte... apoi de la 20 la 40m puncte.. de la 10 la 20 si pana la 10m sau pe clasament... tot ar fi fost mai multe persoane incadrate in eveniment :)


    vineri13


    E cam aiurea sa ceri sa fie premiat un jucator care nu a bagat materie, mai degraba unu care a bagat materie. E o regula comerciala in general, ca sa castigi o promotie sau sa beneficiezi de vreo reducere, intai trebuie sa cumperi produsul/produsele. Nu prea vezi sa beneficiezi de ele doar ca te plimbi prin magazin

    Quote




    Quote

    Inregistrat pe forum din: Monday, July 23rd 2007, 1:01am
    "Ca sa-ti dai seama ca esti prost, trebuie sa te duca mintea !"

  • Un concurs total aiurea,deloc atractiv,sanse doar pentru fleeteri,minerii sunt exclusi,si doar cateva persoane se incadreaza la asta.Mai bine faceati ceva de genu ascundeati niste indicii aici pe forum si cel care le gasea primea cuponu,asa aveam toti sanse.
    In fine bafta la cei implicati!

  • Asadar, cu bunavointa GameForge care se alatura aniversarii noastre, va oferim un concurs interesant, cu premii pe masura.


    Cel mai mare TD Solo (dintr-un singur atac), intrecere ce se va desfasura in perioada: 6.06.2016 ora 0:00 - 19.06.2016 ora 23:59 (servertime).



    Da....foarte frumos....dau exemplu Jupiter cu toate ca pe toate universele sunt in aceiasi postura.


    cum as putea eu sa particip la concurs cu 85.000 de transuri mari????....eu cred ca minerii veritabili sunt exclusi din acest concurs...


    succesuri dragilor!!!


    ...NUMQVID DE DACIS AVDISTI?"
    (Horatius, Satire, II, 6, 53.)
    "...ce ai mai auzit despre daci?"


    JUPITER ...Pe saptamana : 556.862.040 Metal / 172.301.136 Crystal / 113.480.976 Deuterium
    "Surprinde-ti ficatul, bea niste apa" !

  • discutii pur romanesti, contradictorii pana in maduva oaselor...flote sunt nu cateva, destule, insa majoritatea sunt intr-o prelunga vacanta, de cateva se are grija maxima si mai raman cei cu adevarat activi...care se numara pe degete in fiecare univers....cine se va inscrie in concurs???? in primul rand cine are timp...si cu asta am spus tot....succes la farmat, sa vedem pagube postate....

  • Cred ca ati omis un cuvant: "concurs".
    Nu te incadrezi pentru ca esti mic? Nu-i problema, vei creste. Esti miner si nu ai flota? Este stilul tau de joc, de data asta, concursul e pentru flote. Daca era pentru mineri, suparam flotele. Iti e frica sa-ti pui flota la bataie? Nu participa (vezi ca e posibil ca unii sa fie activi pe durata concursului, baga VMode mai bine ca nu se stie). Orice varianta ar fi, veti avea de comentat.
    In loc sa fie acel "Da. E un concurs din care cineva va putea castiga ceva. Felicitari lui, ca a luat locul 1, 2 sau 3."
    La voi e "Concurs. Sa-mi calculez sansele.. nu am sanse. Ok, e timpul sa incep flamingul. Praf concurs. Pe mine nu ma vizeaza. Eu sunt mic si amarat. N-am flota. Am flota, dar ala e mai mare. Am cea mai mare flota, dar n-am gaz s-o mut." si etc.


    Fiti realisti si bucurati-va de concurs. Daca nu ca participanti, macar ca spectatori.


    Numai bine,
    HalfOp



    LE: Am uitat sa adaug un lucru la cele spuse.
    De ce nu ati comentat cand a fost concursul pe IRC? ca nu toti stiu sa intre pe irc (a stiu, puteau sa invete :( ) sau ca voi aveati cont?
    De ce nu ati comentat cand a fost concursul pe forum? ca nu toti au cont pe forum/intra pe forum (a stiu, puteau sa-si creeze.. ) sau ca voi aveati?
    De ce nu ati comentat cand a fost concurs grafic? Ca nu toti se pricep.
    Acolo erau sansele egale?
    Sa continui? Sau ati inteles ideea de concurs?

  • jocul in sine este un joc de cucerire, strategie, lupta ..... premiile se acorda pentru incurajarea celor care au flota .. Va doresc sa castigati toti si sa fiti premiati daca nu cu premii cel putin cu resurse castigate din lupta. Succes si sa auzim de bine!

  • Poate cu aceasta aniversare se va mai anima universul..jupiter..macar o zi :lol:
    Have fun !
    D-terminarea exista rotfl

    "Să fii învins, dar nu supus – asta este victorie. Să fii victorios si să te culci pe lauri – asta este înfrangere"(Józef Piłsudski)


    Who doesn't respect and value his past, is not worth the honour of the present, and has no right to a future · (J.P.)



    ”Soluția creștină de a arăta că lumea este diabolică și urâtă, a făcut ca lumea să ajungă diabolică și urâtă” – Friedrich Nietzche

  • O idee foarte buna a GF sa stimuleze jucatorii si sa-i puna un pic in miscare.
    Totusi,tinand cont de diferentele mari de flote de pe universuri nu vor avea sanse decat cei de pe universurile vechi cu flote foarte mari.
    O idee buna,zic eu,ar fi fost sa se premieze cel mai mare damage raportat la Numar 1 deja dat pe un univers. De exemplu,daca pe un univers Top1 e de 1G damage si se da un hit de 1,5G damage ar trebui sa fie in clasamentul final in fata unui hit de 5G pe alt univers unde Top1 e de 7G,sa zicem.
    E doar parerea mea,oricum bafta tuturor.

  • Raul25 mare dreptate ai cum ar putea sa concureze cei de pe Peagasus cu flotele celor de pe uni 1 sau Jupiter din start concursul este doar pentru cei de pe universurile vechi.Succes celor care vor participa


    [size=24][color=#660000]

    Hell is empty and all the devils are here[align=center]

  • + Am 2400 ripi ( exemplu in cazul lui TuXeDo ala de pe u1 )


    gasesc un testos cu 5kk+ td aparare , DOAR APARARE ..
    il atac stiind ca am pierdere cativa ripi , insa castig 25 euro
    asa v-ati gandit , nu ?


    de unde vine umorul : era un concurs pentru a scapa de testosi si a-i premia pe cei care o viata intreaga au stat sa adune un numar mare de RIPi pentru zile ca astea

  • Da, e un concurs insuficient gandit. Totusi e un concurs. Cineva va beneficia de un premiu.
    De ce credeti voi ca un concurs trebuie castigat de orcine? Si de ce credeti voi ca oricui trebuie sa i se asigure posibilitatea de a castiga? Hai sa fim seriosi! Mutati-va intr-o tara comunista ca sa aveti sanse egale... Dar nu uitati ca si acolo pot exista unii mai egali decat voi...
    :D